Sadizm doğaya karşı işlenen bir suç mudur?

Yine merhabalar.

Sadist dürtülerin uygulanmasının doğa için ne anlam ifade ettiğini kısaca irdeleyeceğim.

Sadizm, bildiğiniz gibi bir kimsenin, karşısındaki kimseye zarar vererek bunda cinsel haz duymasıdır.

Yani tabi sadizm, insanın doğasından gelen ele geçirme ve sahip olma arzusunun saldırganlıkla harmanlanmasından başka bir şey değildir aslında.

E peki, doğanın başka bir üyesine, başka bir kimseye zarar veriyor olmak, doğaya işlenmiş bir suç değil midir?

Bu konuda en sert açıklamayı sevgili dostumuz Marquis de Sade yapıyor.

Diyor ki;

"Bir başkasına zarar vererek kişiye hizmet eden şeyin suç olması için, doğaya göre, zarar görmüş kişinin hizmet gören kişiden daha değerli olduğunun kanıtlanması gerekir. Oysa, doğanın gözünde tüm bireyler eşit olduğundan, bu tercih imkansızdır. Dolayısıyla, bir kişiye zarar vererek bir diğerine hizmet eden eylem karşısında doğa tamamen ilgisizdir."

Çok sert değil mi?

Marki hep sert. Aşırılığını sevmem fazla. Ben Marki arkadaşa tek bir kural ekleyerek yumuşatabilirim. "Karşılıklı rıza"

Daha evvel bu link dahilinde görebileceğiniz soruda bazı şeyleri açıklamıştım.

Neyse, konuya dönelim.

Bana göre, bir şeyin(ne olduğu önemli değil) suç sayılabilmesi için karşılıklı rıza dahilinde olmaması gerekir. Sadizm, eğer ki karşıdaki zarar gören kimsenin rızası dahilinde yapılmıyorsa bir suçtur.

Doğaya karşı işlenen bir suç.

Lakin tabi rıza dahilinde olduğunda, gayet doğal ve gayet güzel bir dürtüdür.

0|0
2|1

En İyi Erkek Görüşü

• sadizm karşılıklı rıza olsun olmasın, zevk versin vermesin "insanlığı" yıkan bir yönelimdir, en büyük zararı insan onurunu yok eder, şeytanın maşası kibiri hoş gösterir... insan erkeğiyle dişisiyle doğanın en üstün varlığıdır, insanların birbiri üstünde kısmi üstünlükleri olabilir ama bunu totale vurduğumuzda üstünlük yoktur herkes eşittir... sadizm eylemi şirktir, temasında kendisini tanrı gibi rol üstlenmek vardır, mazoşizm de tapınma, teslim olma, itaat etme dürtüsüdür... bu eylem ister sadece cinsellikte ya da başka alanda yapılsın, rızayla yapılsın farketmez kişiliği zedeleyen, insani değerlere zarar veren cinselliğin üreme amaçlı ekseninden çıkan patojenik bir eylemdir... kendinde bu tip dürtüleri normal gören insanlar doğanın kanunlarını kendileri koymaya çalışan herşeyi sadece insan aklıyla çözmeye çalışan insanüstü akıla ihtiyaç duymayan, duymak istemeyen ve böbürlenen + bu yönelimi sapkınlık olarak görmekten korkan insanlardır, korkarlar çünkü kendi insani duygularıyla çatışma yaşamaktan çekinirler çünkü bu onlara yapay bir anksiyete oluşturacaktır...

0|0
    0|0
    • Semavi tanrılar için bu böyledir elbette. Lakin ilk başta, insan asla doğanın en üstün varlığı değildir. İnsan son derece aşağılık ve bayağı bir organizmadır. Nitekim cinselliğin üreme amaçlı yapılması şeklinde bir zorunluluk da doğada bulunmamaktadır.

• evet insan doğanın (dünyanın) en üstün varlığıdır ama evrenin değil... evet insan bir et parçasından ibarettir fakat manevi yönden de aşağılık değildir... cinselliğin ana teması üremedir, bu içgüdü sapmaya uğramadıkça canlılardan canlılara genlerle aktarılır...

• Siz cinselliği sadece üremek için kullanın :) Gerisini biz sapkınlar şey ederiz.

Kızlar Ne Diyor 2

• Marki demissin, takviye detay gerektigini sanmam. Bilhassa alt metin gerekli ozeti barindirmakta.

Solitary degil de. Her iki ya da daha fazla kisinin iradesi dahilinde onaylamasi bir sorun teskil etmemektedir.

Ote yandan ortada bir baski sonucu olusan sadizm duygusunun bastirilmasi, tek tarafli oldugunda tecavuzden farksizdir.

Ki bu tur isteklerin cinsel yasantida incelenmesi durumunda BDSM diye bi' kulturun var oldugunu anlayabiliyoruz.

0|0
    0|0
    • BDSM kültür olarak sadece bir kavramdan ibaret bana göre. Yani insana dair bir şeyi bu şekilde kavramlarla kısıtlamanın hata doğuracağını düşünüyorum. Bu dürtüler sadece sadist, mazoşist, sub, dom gibi rollerle açıklanamaz. Ben bunları BDSM çatısı altına sokmadan değerlendirmekten yanayım hanımefendi :)

• Su saat icin BDSM diye genellesek olmaz mi?

Siz kismi sekilde ele aldiginizda bana information gecin, goruslerimi bildireyim.

Su an usendim de sanki.

• E peki madem hanımefendi, sizi mi kıracağım?

• Doğaya karsi oldugunu dusunmuyorum.karsilikli riza olayi da tartisilabilir.kime gore ne kadari suç ne kadarinın olabilitesi var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...