Doğum kontrol hapı kullanımı ?

Öncelille iyi akşamlar arkadaşlar. doğum kontrol hapı olarak doktorum bana ginera diye bir hapı kullanmamı önermişti. Fakat hapı kullandığımda ilk gün o hapın etkisini görebilir miyim ? Yoksa ne kadar kullandıktan sonra etkisi oluşur ? Bu konuyla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim. İlk hapla etkisini gösderdiğini sanıp sonra kötü sonuçlar ortaya çıkmasında :/

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• İlk kullanılmaya başlanacağı zaman adetin başlaması beklenir. Adetin ilk günü bulunduğunuz güne denk düşen günün karşısındaki hapı içerek başlanır ve hergün mümkün olduğu kadar aynı saatte olmak üzere 21 gün alınır. Bu kutu bittiğinde son tabletten birkaç gün sonra adet kanaması başlayacaktır. Bir sonraki kutuya, adet kanamasına bakılmaksızın mutlaka son tabletten 7 gün sonra başlanır ve tekrar 21 gün devam edilir. Yani 21 gün ilaç, 7 gün ara. Hap kullanımı bırakılmak istendiğinde mevcut kutu bittikten sonra beklenen kanama olur ve 4-6 hafta sonra normal yumurtlamanın olduğu adet dönemleri geri döner. alıntı

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• İlk gün etkisini göremezsin. Açıklama kisminda ilacın yapısına göre kaç gün kullanmak gerektiği yazıyordur. İlacın sitesinden ya da bu yönde bilgi veren yerlerden bunu öğrenebilirsin (etken madde oranına göre kullanım süresi değişiklik gösterebilir)

Ama ilaç sağlıklı bir yöntem değil haberin olsun. Yani vücudun su toplaması hormonların düzensiz şekilde artması vücudunda kıllanma yapar ayrıca kilo alırsin vücudun su toplar. Agrasif ve sinirli birihal alabilirsin. Adet kanamalarinda fazlalasma olabilir ya da kesilme. İlaca göre değişen sonuçla bunlar ama genel olarak var.

Tavsiyem aylık iğne kullanman. Ayda bir kez adetin son günü yaptırıyorsun bir ay keyfine bakıyorsun. O da nadir görülse de 3 kilo falan aldırıyor. Vücut su topluyor ama bırakınca geri veriyorsun. Temiz rahat ve sağlıklı bir yöntem.

Yazdıklarım deneyime tabidir. (sen mi kullandın gibi aptalca espriler yapmasın kimse!)

1|0
    0|0
  • ilişkiden 5 saat önce kullan tablet bitimene kadar. bol eğlenceler

0|0
    0|0
  • 1 kutu bitirdikkten sonra bide adetin ilk günü başlamanlazım o hapa aralıksız kullandıktan sonra görür

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• link

bir kutuyu bittir ikinci kutuya baslayinca koruma baslar

0|0
    0|0
  • En az 6 ay kullanmalısın ve kılo yapıyor bosa hormon nıye sen korunuyorsunkı

0|0
    0|0
    • Prezervatif ne esim nede ben pek sevmiyoruz bu yuzden dogum kontrol hapiyla korunayim diyorum fakat baya bir sure gerekliymis etkisini gostermesi icin demek ki ... nasil korunacagiz bilmiyorum spirale de pek sicak baktigim soylenemez :/

• Peki cok tesekkurler yorumunuz icin :))

• Rıca ederım

• doğum kontrol hapları 1 ay sonra etkisini göstermeye başlıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...