Bekaret evlilikte önemli midir?

Kızların bekareti evlilikte önemli midir? ikinci sorumda evlendiğiniz erkektede kızlarda oldugu gbi bekaret önemli midir?

0|1
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• bence bekaret önemli nedeni şu şekilde bakıyorum.. insan herne olursa olsun ilk yaşadığı cinsel deneyim birlikte olduğu kız veya erkek için bir numara olacak ilk gözünü açtığı kişi olacaktır sonradan gelen herne kadar değişik olsa bile herşeyin ilki dir en iyisi olan... hiç yemedğiniz merveyi biri size verse başka adalarda yetişiyormuş türkiyede yokmuş olsa... tadına baktınız en büyük lezzet bu dediniz.. sonra aradan 10 yıl geçti biri çıktı karşınıza seviçek biri senin için seçtiği en güzel yiyeceği sunmak sürpriz yapmak istiyor tüm iyi niyetiyle kalbiyle.. size sundu yediniz yine o günkü tadı aldınız çünkü çok tatlı bir meyveydiya..ama aklınıza birden 10 yıl önce size bunu veren insan geldi aklınıza.. asla ilkler unutulmazlar o 10 yıl önceki o insan size kötülük etmiş sizi zincire vurmuş bile olsaydı o ilk tadı vermiş olduğu için aklınızdaki yeri değişmeyecekti...kızdada bekaret erkekte de derim...nerde bekareti aramam...kızı aklımı başımdan aldı çok beğendim aşık olmaya başlıyorum özaman boş gelir bekaret...aşk gözleri kör ediyorya o misal olur yani.. Mutlu Kal...

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Önemlidir tabi. Çok kıymetlidir. Önemsiz diyen varsa bekaretini kaybetmiş, kedi uzanamadığı ciğere mundar der hesabı zararını az göstermek için önemli değil demeye kalkıyordur... Ben şu yaşıma geldim. Elime ne fırsatlar geçti ama istemedim. Madem evlenmeyeceğim niye milletin kızıyla düşüp kalkayım ki? Evlenince yaparım babalar gibi.

Ama şu eğitim olayı kötü. İnsanlar 20-22 yaşında falan rahatça evlenebilmeli bence.

1|2
    2|0
    • haklısın..niye başkalarının vebalini alasınki dimi evlennce daha güzel olur herşey..

• daha önce yaşamadıysan evlendikten sonra aklına kurt düşebilir diğer kadınlarla nasıl olurdu acaba diye. sonra gözyaşı daha çok olur bence

• Bizde DDT var, sıkarız öldürürüz tüm haşeratı, merak etme sen.

Cinsellik ilk yardım hareketlerinden sunni tenefüs gibi bişey...

Kalp atmıyorsa, sunni tenefüs neye yarar?

• bekaret benim için önemli değil, çünkü evlenene kadar birçok kişi ile beraber oldum , o yüzden karşımdaki insanda eğer olmuşsa onu sorgulayama.. çıkmışdir , sevmişdir, gönlünü kaptırmışdir olmuşdür.. ama bunu maddiiyata döken biiri ile hayatta olmam, sadece suna önem veririm, karşımdaki insan böyle bir olay yaşadı ise ondan duymak kafidir, başkasından duyarsam, memelektin kerizimi benmiyim der evliliği düşünmem.. zaten ortalıkta bakireyim diye gezenlerin yüzde doksanı, is oray agelene kadar olan herseıı yapıor.. o yüzden ufacık bi zar, benim namus kavramımı değiştiremez, namuz BACAK ARASINDA DEĞİLDİR, BEYİNDEDİR BENİM İÇİN.!

2|0
    0|0
    • bence bekaret namus önemli şeyler yarın evlendiğinde adam sormazmı kimle beraber oldun diye ve ufak bir kavgada tartısma konusu olur bu zamanda zor tabi bekaretini kaybetmemiş kız bulmak bizde aile düzeni yozlaşma var ve kız erkek olsun taviz veiryoruz ve evlenmeden cinsel ilişkiye girirliyor yanlış birşey..

• ben gecmişini neden sorgulayayım, dedimya bana herşei anlattı ise, bende onu öyle kabul etti isem salakmıyım, durup durup geçmişde onunla berbaer oldun bununla berbaer oldun diyeyim zaten öyle kabul etmişim, onemli olanbenımle beraberken ne yaptığı.. ayrıca bekaret namus onemli şeyler diyorsunda, şimdiye kadar kaç kişi ile cıktın kaç kiş iile öpüşdun.. yada daha ileri gittin, yada bunları kaç kişi ile yaşıcaksın, evlenmeden, once bunu kendine sor.. RAHİBE DEĞİLSİNİZ ..

• nerden biliyorsun ki öyle şeyler yaptıgımı bilip bilmeden konusma ben hiçbişey yasşamadım..

• evet önemlidir kızda da önemlidir erkekte de... ben şahsen başkasının yediği bulaşık kaptan

yemek yemeyı hiç hazzedemem! yiyen varsa buyursun! mide meselesi... ama kızların da aynı şeyi erkekler de araması haklarıdır arasınlar da!

1|0
    0|0
  • ortada arka kapı fahişelgi yapıp namuslu gibi takılanla karşılanmaktansa bakire olmadığını duruşçe söyleyen kişiden zarar geleceğini düşünmüyorum

3|0
    0|1
  • ben bu zamana kadar cinsel ilişki yaşamadım yaşamadığım için karşımdakinde bekaret beklerim aynı ben gibi ama cinsel ilişki yaşarsam bekaret beklemeye bilirim :)) herşey karşılıklı karşılıksız ilişki olamazz zaten

0|1
    0|0
  • yanı herşeyı yapıpda kızlık zarı yırtılmadıysa namuslumu oluyor bu nasıl bır çelışkı

2|0
    0|0
  • aslında bakire olup ağızdan arkadan her türlü naneyi yiyip te hiç bişey yaşamamış gibi davrananlar en ahlaksızlar. yoksa bekaret çok ta önemli değil bnm için.

1|0
    0|0
  • bekaret çok önemlidir bekaret bir kızın başka bi erkekle çıkmadığı ve ilişkiye girmediğinin kanıtıdır bence tabi kazaları saymazsak tabi günümüz teknolojisinde artık bu açıkları kapatmak mümkün tabi ki

0|0
    1|0
  • bekaret kızın ön güzel cehizidir...

0|2
    3|0
  • Ben önem vermiyorum bedeni bakire olacağına beyni ruhu bakire olsun yeter

0|0
    0|0
  • önemlidir bozulmuş kız istemem ben

0|0
    0|0
  • bence çok önemlidir

0|0
    0|0
  • evet önemli çükü bekaretti olmayan iyi islenmiştir olanı da işlenmemiştir bu yüzden düşünürler

0|0
    0|0
  • Önemlidr bekaret

0|0
    0|0
  • kimine göre önemli kimine göre önemsiz...

0|0
    0|0
  • bekaret önemli

0|0
    0|0
  • Ben sadece önemlidir diyorum.. Lafı uzatıpta kimseyle tartışmak istemiyorum...

0|0
    2|0
  • bir erkek için önemldir namus meselisi olur yoksa kız içinde öenemlidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• İyi niyetle verilen cevaplara yaptığın yorumları okudum ve maddeler halinde düşüncelerimi sana aktaracağım;

1. Madem kendince oluşturduğun bir cevaba sahipsin ve tersi görüşleri yadırgayıp saygısızca aşşağılarsın; neden soru sorarsın ?

2. Dinen durumun ne olup olmayacağı konusunda herkes üzerinden nasıl bi yargıya varıyorsun ? Herkesi seninle aynı dine mensupmuş gibi davranmanı ciddi manada itici buldum.

3. Hayır bekaret evlilikte de, evlilik öncesi de evlilik sonrası da önemli değildir. Sen bir dişi olarak onu dokunulmamışlığının kanıtı şeklinde görüyorsan, kendini kurdelalı bi hediye paketinden yani basitçe "MAL" dan farklı bi zihniyette görmüyorsun. Dişilerde de erkeklerde de cinsellik yaşanıp öğrenildikçe kişinin doğası oturur ve karşılıklı iki taraf da duygusal ve fiziksel olarak birbirlerini doyurabilir hale gelir. Aynı zaman da bu sağduyuyu yitirip herkesle mantık dışı beraber olmamayı geçerli kılmaz. Akıl var fikir var. Seçici ol kaliteli ilişki yaşa yeter.

4. Dişilik gururundan öte insan olarak kendini bu kadar basite indirgemen seninle aynı ırktan olduğum için ciddi manada beni utandırıyor.

5. Herşeye rağmen düşüncene "saygı" duymaya devam ediyorum. Sonuç itibariyle senin gibi olmayan ya da düşünmeyen insanları aşağılamak (tıpkı senin yaptığın gibi) saygı duyup rencide etmemek daha insancıl bi yaklaşım.

Ha bu arada, İstanbul gibi demişken; İstanbul kadar fahişe bir kent daha da yoktur. Kent tarihini incele derim. Gelen geçen çok olmuştur üstünden. Bu da ayrı bi ironi tabi. Bırakın şu klişe kokuşmuş sözleri artık. Yeter.

Sağlıcakla...

8|4
    0|1
  • Bekaret konusu da, diğer bir çok inanışlar gibi toplumdan topluma farklılık gösteriyor.. Bugün medeni olarak gördüğümüz batı toplumu, yani Avrupa toplumu, bugünkü medeniyetseviyesine ulaşmadan önce, orta çağ döneminde de bekaret konusuna bizim toplumuz gibi önemsemezdi.. Yani, bu medeniyetle alakalı bir durum olmayıp, kültürle alakalı bir gelenek..

Bizim gibi doğu toplumları bekareti bir "ahlak" sembolü olarak gördüğü için buna önem veriyor.. Gerçek ahlak ise bir insanın ancak beyninde olan bir şey olması gerekirken, bedenin başka yerlerini de ahlak sembolü görülmektedir..

Bence ahlaklı olmak demek sözlerinde yalan, riya olmaması gerekmektedir.. Yaptığı davranışla sözlerinin uyumlu olmasıdır ahlaklı olmak.. Niçe'nin bir sözü var bu konuda.. Adamın adını yazarken her defa bir harfi atladığım için okunduğu gibi yazma alışkanlığı edindim.. Niçe der ki; "Ahlaksal olay yoktur, yalnızca olayların ahlaksal yorumu vardır."

Bir kızın bakire olmaması değildir önemli olan.. O kızın bakire olmadığı evleneceği adama önceden söylemesi önemlidir.. Bakire olmadığı halde, ya diktirerek, ya da ilk gece türlü düzenbazlıklarla eşini kandıran kadının ahlaklı olduğunu da hiç kimse iddia edemez..

4|0
    0|0
    • ama en güzeli evlilik dışı ilişki yaşanmamalıdır..dinende günahtır dimi ama

• ben bekarete önem veririm.ama başkaları bekaretini kaybetmişmi kaybetmemişmi bunla ilgilenmem.sonuçta bekaretini veren kişiyle herşeyi yapıp sadece bekaretini vermeyen kişi aynıdır bence yaa..hem kimsede bu yüzden suçlanamaz diye düşünüyorum.sevmiştir olmuştur belkide pişmandır belkide inancı böyledir.bir de artık neden bekaretini kaybetmemiş kız bulmak zordur ve deneyimi olmayan erkek zordur? çünkü eskiden küçük yaşta evlendiriliyorlardı insanlar zaten.sırf bu yüzden.ergenlikte nasıl şeylerin olabileceğini bildiklerinden.ama şimdi öylemi? 25 yaşında 30 yaşında evleniyo insanlar.bu süre zarfında da duygularını hislerini bastıramamış olabilir hepimiz insanız.o 15 yaşında evlenip şimdiki insanlara nasihat verenler arasında oldukça büyük bi fark var aslında.o yüzden yadırgamamak lazım hemen insanları.ya da önyargılı olmamak lazım.ama ben evet bekarete önem veriyorum erkek arkadaşımda bakir bu güzel birşey.hem ben onun hemde o benim ilkim olmuş olcak evlenince.gerçi ben pek ilk olmayı önemsemiyorum son olmak daha iyidir ama bir erkeğpin ilki olmnak her zmn daha iyidir :)

0|0
    0|0
    • kesiinlikle haklısın eğitim süresi kısaltılmalı evlilik yaşı düşürülmeli

• hayır yani en azından eğitim sürecinde evlenilmesine izin vermeli aileler bence.bizde okul bitince evlencez 25 yaşında insaf yani...

• Sen istanbul gibi ol ama başkasının düşüncesine de saygılı ol ,herkes senin gibi düşünmek zorunda ve yaşamak zorunda değil.

1|0
    0|0
  • Benim için önemli değildi ama önem veren kişileri de anlıyorum herkesin kendince haklı olduğu gibi yetişme tarzımıza göre de sebeplerimiz olabiliyor.

Önemli olan kişileri ne bakire oldukları için ne de bakire olmadıkları için eleştirmemek.

0|0
    0|0
    • evlenmeden ben oral anal ve önden yapanlara karşıyım..bir kız evlenmeden herşeyi yapsın çıktıgı erkekler okşasın dokunsun her yeriine sonra gelsin karsısındakine ben bakir degilim desin..olurmu böyle şey..ben erkek olsam kabulllenemem..kız dediğin istanbul gibi olacak..fethi zor fatihi tek arkadaşlar..

• elletymesin okşatmasın cinsllik evliyken yaşanmalı ama ..

• yanlız istanbula giren çıkanın sayısı belli değil :)))

• İlginç olan bişey var ama :S

Kızların bekareti tabıkı onemlı ancak kızın bekaretının olmadıgı anlasılabılıyor ? Ya erkek önceden kirli işlere karıstıysa onunkını nerden bılıcez? hayat adil değil bence :S

0|0
    0|0
  • bekareti önemsiyorum. Ben onun oda benim ilkim olsun isterim. Neden mi? Cünki sonucta cinsel hayat özel birsey, ve ben özelimi ona, ömür boyu beraber olma sözünü verdigim insana saklamak isterim.

Ayrica evlilik disi cinsel iliski günahtir.

Bu demek degildir ki, Cinsel iliski yasiyanlara saygim yok. Tabikide var, sonucta herkezin kendine göre dogrulari var.

0|1
    0|0
  • bence her ikisinde de önemli ama kızda belli olduğundan daha önemli oluyor dğanın kanunu bu hem korunmamız için bu evlendiğimizde yaparsak bizi terketme yüz üstü bırakma olasılığı daha az bide hamile kalması var bide zina harmdır hep söylüyorum zaten sizi seven biri zor duruma gelmemeniz için sizinle evlenmeden birlikte olmak istemiyecektir isterse onun niyeti kötüdür evlenme vaatleriyle kandıranlarada dikkat edin!

0|1
    0|0
Yükleniyor...