Hamile kalmak istiyorum.

evliyim ve hamile kalmak istiyorum. ancak hamilelikle döneminde kocamla aramızı ne derece etkiler bilmiyorum. kocamdan uzaklaşırmıyım? yeni evliyiz hamilelik nasıl bir duygu alışırmıyım sizce içinizde çocuğu olan varmı? kadının bedensel değişimi nasıl birşey sizce?

0|0
35

En İyi Kız Görüşü

• Eşin de çocuk istiyorsa, bu sizi birbirinize iyice bağlar. Eşin hamilelik döneminde sana daha da özenle yaklaşır. Cinsel açıdan birbirinizden uzaklaşmanıza gerek yok. Sadece ilk 3 ay çok önemli, çok dikkatli olmalısınız, kanama olursa durum kötüye gidebilir. 3. aydan sonra doğuma kadar sorun olmaz cinsel birliktelikte, tabii bebeğin aykırı durumları dışında, yani duruş pozisyonu - suyunun miktarı vs. Hamileliğin başlarında bir şey değişmeyebilir, karnın hemen belli olmayabilir. Ama özellikle 6. aydan sonra, hele ki hareketlerini hissetmeye başlayınca her şey daha farklı ve güzel gelecek. İçinde senden ve eşinden bir parça olacak, düşünsene. Harika bir duygu. Ben her sabah onun uyandığını hissediyordum mesela hareketlerinden, hareketli müzik dinlediğimde iyice hareketleniyordu. Öncesiyle de sonrasıyla da mükemmel bir şey anne olmak. Allah herkese nasip etsin inşallah. Ayrıca çocuk eve neşe katar. Sakın ilgisi ikiye bölünür diye düşünme, ikinize de ayrı ayrı gösterebilir sevgisini. Ben 2 yıllık evliyim ve 6 aylık bir kızım var. Çok şükür, sorun yaşamıyoruz. Bedensel değişime gelince, çok fazla kilo almamaya bak ve doğumdan en fazla 3 ay sonra mutlaka spora başla. Her şey gönlünüzce olsun inşallah.

1|2
    0|0
    • Teşekkür ederim canım bende mutluyum aslında ama bulantılar hayatımı karartıyor şu sıra :)

Sağol tekrar :)

• içime su serpti diyebilirim bir anneden bunları duymak güzel :)

• Bunu duyduğuma sevindim :) En iyi cevap için teşekkür ederim.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Bence biraz yatak hayatının tadını çıkartın sonra düşünün

1|0
    0|0
  • eğer hamile kalırsan seks hayatın bitmeyecek unutma.devam eder sadece yavaş yavaş hareketler yaparsınız çok çılgın hareketler yapamazsınız şeftalinin dudakları biraz açılır en son aylarda ve doğumdan birbuçuk ay kesinlikle seks yapamazsınız ama çocuk genel anlamda güzel bir duygudur

0|0
    0|0
  • bunu dert etme sadece yaşamaya bak

0|0
    0|0
  • tam tersine yakınlaştırır.

0|0
    0|0
  • anne baba olmak guzel bısey olsa gerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kocanla aranızı neden kötü etkilesin ki eğer ikinizde istiyorsanız ? Ben yaklaşık 6 haftalık hamileyim ve 2 yıldır evliyim bizim aramızda bir sorun yok şuanda aksine bana karşı çok daha özenli..

Ama yeni evliyseniz hemen çocuk yapmayın, çocuksuzken yapabileceğiniz herşeyi yaptıktan sonra düşünün çocuğu :)

1|0
    0|0
    • Hayırlı olsun canım :) Çok sevindim.

• Olur o kadarcık :) Zamanla geçer. 3. aydan sonra da devam ederse arada Talcid hapı alırsın, ya da Gaviscon şurup. Uyurken yastığını yüksek kullan, bulantılar azalıyor ;) Sen de sağ ol. Bu arada balon da hayırlı olsun :))

• eşin destek olursa iyi gibi, yoksa depresyonlu bir süreç diye biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...