Ülkelerin "eşcinsellik toplum tarafından kabul edilmeli mi?" ye verdiği cevaplar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu yıl 39 ülke üstünde yapılan bir ankette "eşcinsellik toplum tarafından kabul edilmeli mi" diye soruldu. İşte ülkelerin evet/hayır deme oranları.

Kuzey Amerika

Kanada %80 %14

Amerika %60 %33

Avrupa

İspanya %88 %11

Almanya %87 %11

Çek Cum. %80 %16

Fransa %77 %22

Britanya %76 %18

İtalya %74 %18

Yunanistan %53 %40

Polonya %42 %46

Rusya %16 %74

Orta Doğu

İsrail %40 %47

Lübnan %18 %80

Türkiye %9 %78

Mısır %3 %95

Ürdün %3 %97

Tunus %2 %94

Asya/Pasifik

Avustralya %79 %18

Filipinler %73 %26

Japonya %54 %36

Güney Kore %39 %59

Çin %21 %57

Malezya %9 %86

Endonezya %3 %93

Pakistan %2 %87

Latin Amerika

Arjantin %74 %21

Şili %68 %24

Meksika %61 %30

Brezilya %60 %36

Venezuela %51 %42

Bolivya %43 %49

El Salvador %34 %62

Afrika

Güney afrika %32 %61

Kenya %8 %90

Uganda %4 %96

Gana %3 %96

Senegal %3 %96

Nijerya %1 %98

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Sen eşcinsellik araştırma komisyonu başkanı mısın? Ne ayaksin? Babanin ya da abinin bir erkekle ilişkiye girdiğini düşünsene. Yada eşin veya sevgilinin? Hadi düşün düşün. Sonra da tercih değil eğilim falan filan de de göreyim seni. Bulmuşsun bir yerden bir yazı dıngıllayıp duruyorsun milletin yazısı ile sağda solda. Etik birşey olsaydı ahlak bunu kabul ederdi. İslam dini de. Demek ki doğru birşey değil. ALLAH'tan daha mi iyi biliyorsun, biliyorsunuz da konuşuyorsunuz? Yada Türkiye de ki %78 sizden aptal mi ki böyle bir kanıtın ispatın çabasındasin. Kişiler özgürdür tamam ne yaparsa yapsınlar ama kendi yaşantılarında kendilerine ait olan kısımda. Normal yaşantıya sahip insanların bunu kabul etmesi ya da benimsemesini istemesi kimsenin haddi değildir...

0|0
    1|0
    • Ben senin dini inancına uymak zorunda değilim! İnanıyorsan kendine inanıyorsun. Kendi dini inancını kullanıp başkalarını aşağılama hakkın yok!

• Ayrıca ben ne babamın ne abimin ne de başka birinin cinsel hayatını, kiminle, hangi cinsiyette nasıl seviştini kafamda hayalini kurmam.

• Çünkü onu kendine yakıştıracak onu düşünecek bir kafan yok. Ben inancımla kimseyi yargılamıyor ya da aşağılamıyorum. Dikkat et kendi içinde kim ne yaparsa yapsın dedim ama benim ve benim gibi düşünen %78 den bunu kabul etmesini beklemesin dedin. Bir tarafların yer değiştirmiş algılama konusunda!

Erkekler Ne Diyor 13

• Bu yüzdelerin soldaki sağdaki hangisi evet hayır.

0|0
    0|0
    • Soldaki evet sağdaki hayır.

• Uzun bir soluktan sonra tekrardan merhabalar öncelikle.

Bu konuya önce bir parmak basayım arz ederseniz.

Ula eşcinsellik demek Lutilik demek. Ula Allah belasını versin bu işin.

İnsanların zürriyetini milletini nasıl devam ettireceğiz.. Hollandanın başı belada zaten bu konuda..

Adamlar artık Şempazelere tüp bebek yöntemi yapmaya çalışıyor..

Düşünün.. Artık ileri bir gelecekte adamları şempazeler doğuracak.

Anamız şempaze diyecekler.

Yok böyle bir şey ya.

0|0
    4|2
    • link

Eşcinselliğin oluşmasında biyolojik faktörlerde rol oynuyor. Kişinin kendi seçimi değil yani

Ayrıca herkes sizin dini inancınıza uymak zorunda değil.

• Nıjerya hıc sıcak bakmıyor bu ıse desene=)

0|0
    0|0
  • kesinlikle kabul edilir bişiy değil bana göre :)

0|0
    1|0
    • Neden?

• Lİberal bir yerde yaşadığım için söyleyebiliyorum.

• ne diyim helal olsun ben hemcinsimden etkileniyor olmuş olsaydım dışlanacağımı bildiğim için hep saklardım :)

• müslüman ülkelerde hoşgörü had safhada

0|0
    0|0
  • En deliganli nijerya çıkmış

Toplum tarafından kabul edilmeli ama ozendirilmemesi için yasa cikmali

Yani erkek çocuklarının eşcinsel olmaya hakkı olduğunu 18 den önce öğrenmemesi gerekir.

0|0
    0|0
    • link

Eşcinselliğin oluşmasında biyolojik faktörlerde rol oynuyor. Kişinin kendi seçimi değil yani

• Dünyanın hiç bir sorunu yok , kafayı milletin cinselliğine takmışlar. 100 yıl içinde dünyada su kalmayacak adamlar eşcinselliğe hayır diyor. Yok yok dünyayı nihilistler bile kurtaramayacak

0|0
    0|0
  • Mantığımın kabul etmediği birşeyi bende kabul etmem. İ*neliğin neresini kabul edicem.

0|0
    1|1
    • link

Eşcinselliğin oluşmasında biyolojik faktörlerde rol oynuyor. Kişinin kendi seçimi değil yani.

• Dediklerimin aksini iddia ediorsan kendi iddianı destelyen şeyler getir görelim.

• Yavrum git ne istiyorsan onu yap beni ilgilendirmiyor sende tercihinde :)

• eşcinsellik helak olma sebebidir lüt kavmi homoseksüellikden helak oldu

0|0
    1|0
    • link

Ayrıca herkes sizin dini inancınıza uymak zorunda değil. Burası laik bir ülke.

• Gezi parkı eylemlerinde olduğu gibi bu ülke şeriatın gelmemesi için elimizden geleni yapıcaz. Emin olabilirsiniz.

• Sıkıntı Yok İstediğinizi Yapın

Ali İmran 139.Eğer İnanmışsanız Üstün Gelecek Olan Sizsiniz

• doğanın dengesine ters sapkınlık ..

0|0
    1|0
    • link

• Çok doğru anket. Olması gerekende bu

1|0
    0|1
  • EDİLMEMELİ. ...

0|0
    1|0
  • Nijerjaya bak :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Hani Norveç hani İsveç?

Demek ki neymiş ülkeden ülkeye anlayış farkı varmış...Demek ki neymiş her toplum her şeyi kabullenmeye hazır değilmiş.

0|0
    0|0
  • Kabul edilmemeli. Daha çok ahlak dersi verilmeli gençlere. Her yaptıklarına saygı duyulması lazım denilirse neyin yanlış neyin doğru olduğunu bilemezler..

0|0
    1|1
    • link

Eşcinselliğin oluşmasında biyolojik faktörlerde rol oynuyor. Kişinin kendi seçimi değil yani.

• Anlaşılan sen öyle bir şeysin ki, senin düşüncenin tersi denilince kendini savunmaya geçiyorsun.. Neyse.

• müslüman ülkeyiz biz oglum adamın asabını bozmayın

1|1
    1|2
    • link

• uymak zorunda.. gideceğımız yer aynı. günü gecistirmeyi bırakında gercekleri gorün artık

• Burası laik bir ülke.

• almanyaya gidiyorum hadi bay .

türkiyedeki o %9 un alnından öpeyim .

1|0
    0|1
  • Eşcinselliği homofobik ve aşırı dindar insanlar ters karşılar.İnsan olan normal olduğunu bilir.

0|0
    0|1
  • insanların tercihlerine saygı duymak lazım tabi her ne kadar yanlış olsa da

0|0
    1|0
    • Eşcinsellik tercih değil bir yönelimdir.

• o kadar tıp bilgim yok bilemicim

• Tıp bilgin olmasına gerek yok. Biraz araştırma yapman yeterli.

• herkesin kendi tercihi saygı duyma lazım. Türkiye evet oyuna fazla bile vermiş o kadar geliştik mi biz ya ?

0|0
    1|0
    • Eşcinsellik tercih değil yönelimdir.

• ilgimi çektikleri için tercih ettim. peki ya lezbiyenlerin hormonları yok mu ? onlar kendi seçimlerini yaptılar.

• İşte erkeklerin senin ilgini çekmesi senin kontrolünde olan, senin iradene bağlı olan bir şey değil. Bunu demek istiyorum. Eşcinsellerinde hemcinsleri ilgilerini çekiyor. Bu onların kontrolünde olan bir şey değil. Linkte attığım gibi daha çok biyolojik bir kökenden geliyor.

• Türkiye %9 %78 o yüzde dokuzda escşnseldr qk...

0|0
    0|0
Yükleniyor...