Sünnetsiz olsak daha mı iyiydi?

Arkadaşlar sünnetin çeşitli etkileri sürekli konuşulur. Erkekte seks sırasında zevki daha fazla arttırıyor, hastalık riskini azaltıyor ama sünnetsiz birine göre de erken boşalmaya neden oluyor. Bizim seçme şansımız yok bundan sonra böyle. Peki bütün bunları düşününce kızlar sünnet hakkında ne düşünüyor?

Güncellemeler:
Arkadaşlar cinnet mi getirdiniz? Ne bu saldırganlık? sünneti eleştirmiyorum ya da sünnet olmamayı savunmuyorum. Yalnızca soru soruyorum. Bu kadar mı hoşgörüsüz ve bağnazsınız? Kaldı ki eleştirebilme hakkı da olmalı değil mi?

Ayrıca olayı kişselleştiren arkadaşlar için mereaklarını gidereyim. Sağlığımdan da performansımdan da memnunum.

0|0
13|15

En İyi Kız Görüşü

• Bence erkekler sünnet olup olmama kararını kendileri verebilmeli.Sünnet geleneği çok eskilere, Kybele İnancı'na dayanır.Kybele, yeryüzü tanrıçasıydı.Toprak onu simgeliyordu.O zamanlar Anadolu'da erkekler cinsel organlarını "kökünden" keserek toprağa gömerlerdi.Böylece onu Kybele'ye sunmuş oluyorlardı.Kybele de bunun ödülü olarak baharı "doğuruyordu." Daha sonraları bu gelenek daha ılımlılaştırarak, cinsel organın sadece "derisi, pubik bölgesini de içine alacak şekide yüzülmeye" başlandı.Tabi bunu erkekler kendileri yapıyorlardı.Günümüzde ise sadece penis başını örten ve koruyan üstderinin (prepus) bir kısmı veya tamamı yüzülüyor.Ne kadar değişmiş, değil mi? Bu gelenek milattan öncelere dayandığına göre İslam diniyle ve diğer dinlerle de bir ilgisi olamaz.Kesilen derinin toprağa gömülmesi de Kybele inancından gelen bir gelenek olduğunu kanıtlar.İslam dinine de 9.yy'da müslüman olan Yahudiler aracılığıyla girmiştir.Çünkü Yahudilikte sünnet zorunludur.Nörofizyolog James Prescott'a göre erken yaşlarda, özellikle bebeklerde yapılan sünnet, bireyin gelişen beyin yapısında cinsel zevk duygusunun acı ile birlikte kodlanmasına neden olur, ve bu şekilde cinsel olarak sağlıklı gelişmesini, ve ileri yaşlarda cinsel zevki ve cinselliğin manevi boyutunu gerektiği şekilde yaşamasını güçleştirir. Ataerkil toplum, bireylerin cinselliğini bu şekilde kontrol eder.

Üst deri cinsel hazzı artırır. Sünnetle birlikte erkeğin cinsel hazzı yüzde 51 ile yüzde 80 arasında azalıyor. Kadınların cinsel hazzını da azaltıyor.Belki de cinsellik hala tabu olarak görüldüğünden erkeklere seçim hakkı tanınmadan küçük yaşlarda sünnet ediliyorlar.

Bence erkekler ergenlik çağlarına girdikten sonra olumlu ve olumsuz tüm yönlerini "kendileri" düşünerek bu kararı vermemeliler.Böyle bir yasal düzenleme yapılmalı.

0|4
    2|6

Kızlar Ne Diyor 12

• Eşim yabancı ve sünnetsiz..Evlenmeden önce sünnetli biriyle birlikteliğim oldu..Söylemek gerekirse sünnetsiz erkekle seks daha güzel..Sünnet derisi içinde penis her daim kaygan olduğu için birleşmeye hazır..Sünnetsizler gibi kayganlık sorunları olmuyor..Görünümü de daha hoş ve etkileyici..Sinirden zengin kısmı kaybetmedikleri için de daha fazla zevk alıyor ve aldırıyorlar..Boşalma süreleri de sanıldığının aksine daha uzun..Ayrıca penis başı iç çamaşıra sürtünmediği için elleri türk erkekleri gibi apış arasını karıştırmıyor..Kısacası sünnet penisi köreltiyor, körelmiş penis de partnerini..Benden söylemesi kızlar kendinize sünnetsiz birini bulun..

0|0
    0|2
  • Sen diyorsun ki dinimizi bir kanara bırakalım iki dakika daha geç boşalmak için sünnet olmayalım .

Benim birlikte olacağım kişi belki dini vecibelerini yerine tam olarak getirmeyecek ama bazı şeyler vardır mutlaka olması gerekir sünnet gibi.

3|3
    0|1
  • müslümanlık bize zararı olan bişeyi istemez diye düşünüyorum.. Eğer sünnet olunması gerekiyosa olunmalı ayrıca bi çok yorumda da denmiş vücuda yararlı ve müslüman olmayanlar bile yaptırıyo

2|2
    0|1
    • Sünnet olmak İslam dininde değil, Yahudilikte zorunludur.Kökeni çok eskilere dayanan bir gelenektir.Ama tabi dinler zamanla bozulur.İslam'a da 9.yy.'da Yahudiler sayesinde girmiştir.

• yahudilkte olduğunu biliyodum da müslümanlığa ordan geldğni bilmyodum..sağol:)

• Dinimizce şart ilk olarak.Sağlık açısından düşününce zaten artık çoğu erkek müslüman olmamasına karşın sırf sağlık için sünnet oluyorlar.

1|1
    0|1
  • Sünnetin sağlık için gerekli olduğu biliniyor bu yüzden Müslüman olmayan ülkelerde dahi sünnet olanların sayısı oldukça fazla ve giderek artıyor

1|2
    0|1
  • olması şart

1|0
    0|1
  • fransiz erkeklerinin cogu sunnetin sirf saglikli olduklarini kabul edip yaptirabiliyorlarsa gerisini sen dusun artik derim...

0|2
    0|0
    • doğru hem kendi sağlığı için, hem eşinin sağlığı için gerekli +1

• bu sizin sağlınız için öngörülmüş bir olay

0|1
    0|0
  • sağlık için önemli.bazı bebeklere sağlığı için sünnet yapılıyor.kötü bişi olsa yapılmazdı değil mi?

0|1
    0|0
  • Sağlık ve temizliğin şartıdır , dinimizce de şarttır sen neyi tartışıyorsun ?

1|1
    0|1
  • farketmez her türlü kabulüm

0|0
    2|1
  • hem sağlıklı olun hem de erken boşalmayın istiyoruz.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• hayır yanlış bilgi sünnetsizler daha erken boşalır ve geç boşalmayı daha zor öğrenir. çünkü penis başları çoook aşırı hassastır. elleriyle sünnet derisi geri sıyrılmış haldeki penisbaşlarına dokunamazlar bile o kadar hassastır. bir iki sürtünmeyle hemen boşalırlar. p*rno filimlere dikkat et çoğu sünnetlidir. çünkü sünnetli olanlar geç boşalmayı daha çabuk öğrenirler. penisbaşları açıkta olduğu için daha az hassastır. üzeri keratinle kaplanmştır. daha hassas olan daha çabuk boşalır, daha az hassas olan daha geç boşalır.

0|0
    0|0
    • ilginç bir teori ama sağlık dergileri sünnetin yararlarını söylerken erken boşalma konusunda tam tersini söylüyor. Neyse giden gitti zaten.

• tıp tam tersini söylüyor. erken boşalmanın sebeplerinde sünnetli olmak geçmez.

• "güncelleme" yok güzel kardeşim, sorunu dikkate alıp cevap veriyoruz. bu link sünnetin faydalarını anlatıyor. link

sadece sorunda yanlış bilgilendirme var. mesela sünnetin erken boşalmaya sebep olduğunu anlatmandan başka, sorundaki açıklamalarda daha başka yanlış bilgiler de var.

• sünnet, peniste hassasiyeti azalıyor diyor bazı katolik bilimadamları ama bence alakası yok.

ki sünnet islamiyetten çoooook önce bile vardı, eski mısırda bile vardı.

ABD'de sünnet yaygındır, sağlıklı olduğu için.

Avrupa'da pek yaygın değil.

0|0
    0|0
    • evet, islamdan, hıristiyanlıktan, musevilikten binlerce yıl önce yaşamış olan Hz. İbrahime'e Tanrı sünnet olmasını emrettiğinde 80 yaşındaydı ve bir balta ile kendi kendini sünnet etti. Tanrının gönderdiği tüm dinlerde sünnet var.

• evet, ama türk milleti bi acayip olduğu için burda soruyu sorana saldırıyorlar resmen.

valla acayip bi milletiz. çünkü içki içip evlenmeden önce mala vuran adama kimse kızmaz da bi domuz eti yedi diye adamı kafir ilan ederler.

valla acayibiz.

• sünnetli olmak iyi

0|1
    0|1
  • çocukların bile ne kadar çabuk sünnet olursa o kadar sağlıklı olacagı söylenir...çünkü ucundaki kabuk mikrop kapmaya çok elverşli...işemelerden meydana gelen o son damlacıklar bile kabukta mikrop toplamasını saglıyor..

0|1
    0|0
  • 1 Sünnet Kayıtsız Şartsız Gerekli .

2 Haz Alma Açısından Kadın İçinde Erkek İÇinde +

3 Boşalma Konusuda İradene Ve Becerine Kalmış Kabahati Sünnete Arama .

0|1
    0|0
    • Dostum olay şahsi değil:) ne meraklıymışsınız benim boşalma süreme. Ona bakarsan ben sünnetsiz adamın boşalma süresini de bilmem. Bunlar kitabi bilgiler.

• Erken boşalma kısmına şahsen katılmıyorum.

0|1
    0|0
  • Benim de kafam karıştı... keşke kesmeslerdi... kendimiz karar verseydik
    Bu soru ne zaman sorulmuş bilmiyorum... :(((

0|0
    0|0
  • Sünnetli olan erken mi boşalır dedin.Bence dememeliydin.Seçme şansım olsa yine olurdum.Yabancılar bile oluyorlar.

0|1
    0|1
  • erken boşalmayla nasıl bağdaştırdınız yahu :D erken boşalan sünnet felan farketmez, 10 dakka iyidir boşalmak için, örnek ben :)

0|1
    1|1
  • Dinimizce uygun görülen herşey zaten sağlığımız için bi artıdır.. Aksini iddia eden örnek göstersin, tabi bulabilirse?

0|0
    0|0
  • Artık gayri müslümler bile oluyor sağlık için şart ayrıca ıslamın şartlarından biridir

0|1
    0|1
    • Sünnet farz falan değildir. Biraz araştırmak lazım bence. İlginç bir şekilde namazdan oruçtan bile daha yaygın bir gelenektir sadece. Üstelik peygamber doğuştan sünnetli olduğu varsayıldığından ismine sünnet denir. Yararları ayrı tartışma konusu tabi.

• olma istiyorsan penis kanseri denen bisi var kestirmeyenlerde oluyo sonra gezersin top gibi :D

0|1
    1|1
  • sünnetli isen karşı tarafa da daha fazla etki bırakıyorsun birde o var:)

0|1
    1|1
  • daha iyi olmazdı bence ama bana bıraksalar ben olmazdım bence gereksiz..

0|0
    0|1
  • sünnetsiz çıkmam abi :)

0|1
    0|1
Yükleniyor...