Birlikte olunan kişinin dinine mensup olunur mu?

Öncelikle ben inançlı biri değilim. Fakat bir şeyi merak ediyorum. İslam dinine göre bir inanış var ya, bakire olan bir kız ilk kiminle yatarsa onun nikahına geçer diye. Hatta duruma göre erkek müslüman değil başka bir diden falana ya da inançsızsa, kız erkeğin nikahında helalinde sayıldığı için dinden falan çıktığı söylenir ya.. Bu ne kadar doğru? Yani diyelim kız ilk müslüman biriyle yattı, sonra katolik hristiyanla sonra da protestanla. En son birlikte olduğu kişilerin mi helali oluyor, yoksaişkin mi?

0|0
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• İslam dininde öyle bir şey her iki tarafta müslüman olmak zorunda saçma sapan inanışlar onlar mesela kız müslüman erkek başka bir dinden o erkek müslüman olmak zorunda ve sünnet olmak zorunda erkekde aynı şekilde kızı müslüman olarak almak zorunda islam dininde böyledir daha detaylı öğrenmek istiyorsan bunları imamlara ALO FETVA hattına soracaksın durum bu ... İnançsız olma durumuna üzüldüm inançsızlık diye birşey yok inşallah ALLAH Teala hidayet verir senin diğer tarafta azapla karşınlanmanı hiç kimse istemez bize göre tabi sen inanmıyorsun umarın bu durundan vazgeçersin saygılarrrr

1|0
    0|1
    • teşekkür ederim yorumun için.

• Haklısın ama oda kadınların genellikle kocalarına uyma onların yoluna girme meselesi vardır erkek zamanla ikna edebilir peki erkek kadını ikna edemezse ne olur bunu düşündünmü karı koca başak yollarda haklısın bunu kaçırmışım ama bana ters gelir büyük konuşmamak gerek Teşekkürler

• Aslında çok iyi bir yere değindin erkek fiziki durumu madd� durumu vs şeyleri göz önünde bulundurularak kadını ezme kendini kabul ettirme durumu olabilir diye bu evlilik kadına yasaklanmıştır yani ıslam dışı bir aile ve çocuk olması eşyanın tabiatına aykırı bunun yapılması aslında kadın haklarını ne derece önemli olduğunu gösteriyor islamda bazıları ben kendi ayaklarımın üzerinde dururum desede Allah bizzat kendi kanunu ile kadını koruyor.

Erkekler Ne Diyor 20

• Okumadığımızın, okumadığımız gibi merak edip öğrenmediğimizin aynasıdır, sanırım bu soru.

Çok dikkatli okumanızı rica edeceğim.

Kur'an-ı Kerim der ki;

Nur Suresi 3'üncü Ayet-i Kerime:

link

Bu ayete göre hiçbir mü'min, zina yapan bir kadını nikahlayamaz. Zina müessesesi, Kur'an-ı Kerim'de önemli bir yer işgal eder. Zina eden erkek, zina eden bir kadını veya müşrik bir kadını nikahlayabilir. Zina yapan kadını da ya zina eden bir erkek veya bir müşrik erkek nikahlayabilir. Zina yapanlarla evlenmek mü'minlere (Allah'a inanıp da Allah'a ulaşmayı dileyen herkese) haram kılınmıştır.

Soru da dikkat ederseniz evlilik/helal dairesi yok, bu açıdan zina suçu kesindir.

* * *

Gel gelelim "bakire olan bir kız ilk kiminle yatarsa onun nikahına geçer diye" olan kısmı eğer evlilik akdi içerisinde değerlendireceksek;

1. Müslüman erkek, Müslüman veya Semavi Dine(Hristiyanlık, Yahudilik, Haniflik) bir kadınla evlenebilir, bunun dışında hiçbir Müslüman erkek insan öğretisi olan adına din(Kafir yani ateist, münafık, agnostik, deist, konfüçyüsçülük, budist, hinduist vb) denen öğretilere inanlarla evlenemez, HARAMDIR. Bu açıdan mesele sizinle evlenen Müslüman erkek ayete karşı gelmiş ve günah işlemiştir.

2. Müslüman kadın ancak ve ancak Müslüman erkekle evlenebilir, bunun dışında her hangi bir semavi dine veya insan öğretisine inananla evlenmiş olursa nikah süresince her cinsel birleşimleri zinadır ve büyük günahtır.

* * *

Son Söz;

Ayrıca adı Müslüman olarak geçen çoğu insan Kebair Günahları bilmez, bilmediklerinden dolayı çok büyük günaha girerler. Kebair anlam bakımından "BÜYÜK" demektir ve 7 tane BÜYÜK GÜNAHIN ne olduğu bu linkte atılıdır.

link

Ayrıca birde seviyesi düşük Kebair Günahlar vardır; Zina da bu kısma girer. Türk toplumu önü alınamaz şekilde kötüye doğru gitmektedir. Ebeveynler evlatlarına dini düzgün bir şekilde öğretememekte ve o gelişen ve yeni yetişen beyin her türlü İslam Dinine düşmanlarca mütecaviz dogmalarla beyinleri uyuşturulmaktadır. Bugün Allah'ın emri(Kevser Suresi) olan vacib Kurbanı vahşet olarak gören zihniyete kimse yılbaşındaki Çam ve Hindi kıyımını sormamaktadır.

Üzülerek söylüyorum ki, daha 20 yaşına gelmiş, Müslüman olmasına rağmen hala Gusl Abdestinin ne olduğunu bilmeyen sayıca azımsanmayacak bir gençlik var.

Sorunuzu kolektif olarak cevapladım, soran arkadaşımız kusuruma bakmasın.

0|1
    2|0
  • islamda oyle bırşey yok. bır kadın daha once evlenmış boşanmışta olabılır. herkes kendı dınını seçmekte ozgurdur sadece musluman erkekler kendı dınıne ınanan kadınları tercıh eder hepsı bu. sonucta dogru dın olduguna ınandıgı bır dıne ınanıyorsa esınınde oyle olmasını tercıh eder.

1|0
    0|0
    • evet. ama sünnet olmayanlarla neden evlendirmiyorlar? hani herkesin inancı kendineydi, türkiyede kızlarının yabancıyla evlenmesini kolay kolay istemeyen ailelerin sayısı azımsanacak kadar değil

• sünet konusunda tercih sadece dını olmayabılır hırıstıyan olup sunnetsız erkek ıstemeyen kadınlarda var. ama kadın musluman oldu ıcın musluman bır erkegı tercıh eder buda yıne tercıhtır. aileler izin vermiyor diyeceksın oyle bırseyde yok yabancı gelın yabancı damat cok. kız istiyorsa ailede kabul edıyor.

• Islamda onunla bununla yatma durumu yoktur zaten helalin olur kavramı var yani nikah kıyılır ve birbirinizle ilişkiniz günah olmaz kadın evlenirken müslüman ise inancı zayıf olsa da şehadet getirmişse müslümandır kadının evleneceği kişi müslüman olmalı erkeğin ise allahı inkar etmediği sürece diğer dinlerden olmasında bir sakınca yoktur ıslam dininde soy babadan gelir o nedenle erkeğin müslüman olması şartı vardır. Onunla yattım hıristiyan oldum yok putperestke yattım öyle oldum gibi bir durum yoktur böyle şeyler zinaya girer ve günahtır tevbe kapısı herzaman açıktır bunu kabul edip Allah'a af dilersen inşallah affedilirsin.

1|0
    0|0
    • işte bunu diyordum. soy babadan gelir o nedenle kadın yabancıyla evlenmiyor , fakat erkek evlenebiliyor çok saçma

• Hayır değil aslında uzun bir yazı idi şuan paylaşamam yani telefondan giriyorum ama çok mantıklı bir açıklaması var bende çok merak etmiştim diğer dinleri de araştırdım mesela yahudilerde anneden gelir soy onlarda anne yahudi olmadıkça yahudi olamazsın ama neden diye google a yaz vaktim olursa paylaşırım ama cidden araştırınca ıslam kadın haklarını gerçekten çok detaylı düşünmüş dedim okuyunca abdullah aymaz hayrettin karaman bunlar sebeplerini yazmış olabilir

• Aslında çok iyi bir yere değindin erkek fiziki durumu madd� durumu vs şeyleri göz önünde bulundurularak kadını ezme kendini kabul ettirme durumu olabilir diye bu evlilik kadına yasaklanmıştır yani ıslam dışı bir aile ve çocuk olması eşyanın tabiatına aykırı bunun yapılması aslında kadın haklarını ne derece önemli olduğunu gösteriyor islamda bazıları ben kendi ayaklarımın üzerinde dururum desede Allah bizzat kendi kanunu ile kadını koruyor.

• İslam dinine göre senin dediğin gibi bir inanış yok, nereden uyduruyorlar. İslam dininde kızın biriyle olması diye bir kavram yok, evlenmesi var. Evlilik de ancak müslüman bir erkekle olmalıdır. Kadının dinini yoktur; kadının dini kocasının dinidir. Bu evlilik için geçerlidir.

1|0
    0|0
  • en kisa zamanda kendine bir din sec yoksa her yattiginin dinine gececeksin bu gidisle :):)

0|0
    1|0
    • ya ne kadar boş boş, salak saçma konuşuyorsunuz. ben kendi adıma sormuyorum

• hep öyle derler nedense.

• şimdi benim budalara tapmam gerecekmı yanı 6 yıl içinde ve hala 1000 e yakın çinli kız arkadaşim oldu senin teorıne gore hiç bir sey degışmedi

0|0
    0|0
    • iyi de sen kız değilsin ki. islamda kadın erkeğe helal ya da haram kılınır

• evet yukarıda bahsettik. erkek olduğun için soy senden geliyor, sen kimsenin nikahı ya da helali altına girmiyorsun, nikahın altına alıyorsun

• evet şimdi hatırladım dogrusun

• Yanlış biliyorsun. Eğer kız müslümansa imam nıkahı olmadan bir erkekle ilişkiye girerse yaptıkları zina olur. Onun nikahına girmez,.Erkek müslüman değilse müslüman kadın onunla evlenemez zaten.

0|0
    0|0
  • İslamda böyle bir durum yok dostum. İslam ehl-i kitaptan olan kadının bile evlenirken kocasının dini olan İslama girmesini zorlamamıştır. Çünkü kıstas belli:

Dinde zorlama yoktur.

0|0
    0|0
  • ,Yo ne alakası var

0|0
    0|0
  • kız müslüman ve bakire ise zina YAPTIKTAN SONRA ancak zina yapmış bir müslüman ya da gayri müslim biriyle evlene bilir

0|0
    0|0
  • İmam nikahi olmayanlarin zamami zinadir. Zina yapanlar helali sayilmaz, helali olmasi icin imam nikahi ve sahitler şarttir.

0|0
    0|0
  • İlkine tabidir :)

0|0
    0|0
  • ya saçma salak bilmeden araştırmadan konuşup adamın asabını bozma

0|0
    0|0
  • öyle bir şey yok. saçmalamışlar kim söylediyse. kimse ilişkiye girmekle inancı değişmez.

0|0
    0|0
  • sikiş yoluyla din değiştiğini düşünen birileri var bu dünyada.

0|0
    1|0
  • götünüzden din uydurmayın

0|0
    1|0
  • Sadece Müslümanlık değil hiç bir dinde böyle bir inanç yoktur bak sen bile inancım yok dediğin halde inanmakta zorluk çekiyorsun.

Bir kadın ilk yattığı erkeğin helâli olmaz ancak.! ALLAH ve TANRI huzurunda yemin etmemişse.

Mesala ilk beraber olduğu erkek Müslüman ? Sonra bir hiristiyanla beraber oldu eğer o hiristiyanla evlenirse onun helâli olur bu bukadar açık.

1|0
    0|0
  • yok öyle birşey zina yaptın diye evleneceksin yok böyle birşey günah mı günah bu türk kültüründe var namusunu ancak o kişiyle evlenirsen namus temizlenmiş görülür ancak bu islamda değil namus kültüründe var... ayrıca belirteyim İslama göre, müslüman bir kız asla müslüman olmayan bir erkekle evlenemez.

Evlenirse şayet, nikahı geçersiz olduğu için bir ömür zina etmiş olur.

0|0
    0|0
    • aynen bu da var. ama çok saçma iki kişi birbirini seviyor ama dinler farklı diye bir ömür ayrı kalıyor

• mesala müslüman bir erkek senle evlenmez çünkü sadece hristiyan va yahudilerle evlenebilir müslüan olmayanlarla asıl mantık şu "din ve inançlarını her şeyin üstünde tutmalı ve onu hiç bir şeye değişmemelidirler. " ALLAH aşkı her şeyin üstündedir yani...

• Ateistsen bunlari merak etmen sacma bakirelikmis zinaymis sacma size gore :)

0|0
    0|0
    • ne alakası var? senin yaptığın yobazlık ama :)

• Ben deistim ve bir kizi ancsk evlenecegi adam kadin yapar benim gorusum bu:-) ateist kardesim

• O kit beyninle bunlari yoracagina kitap oku siz ateistler kendinizi cok bilgili saniyorsunuz ama iste akliniz boyle sacma seylere calisir ve annen baban muslumandir buyuk ihtimalle :-)

• siz hristiyanmısın :?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• İslamda böyle bir inanışın olduğunu kim söyledi size? Zorla kimse kimsenin dinine girmez. Dinde zorlama yoktur.Kulaktan duyma bilgilerle birşeyler öğrenemezsiniz. Biraz araştırın.İnancınız var ya da yok her halukarda biraz okumak ve araştırmayı denemelisiniz.O zaman daha iyi öğrenirsiniz.

0|1
    0|0
    • Helal-haram diye bir şey duymadınız mı?

• Duyduk merak etmeyin.Helali olmak farklı birşeydir, sizin o kişinin dinine girmeniz çok farklı birşeydir.Bir adam bir kadınla evlenir, hoca nikanı olsun veya normal resmi her neyse o dakikadan sonra o kadın o adamın helalidir. Helal- haram sizin bahsettiğiniz şekilde değildir.

• nıkahına geçmek dınıe geçmek demek degıl kı karııs olmak onun helalı olmak demek. yok ole seyler ya . dını nıkah olmadan kımsenın helalı degılsn bacım.

0|0
    0|0
  • blkide sen onu ateist yaptın

1|1
    0|0
  • Nıkah hakkında bişey bilmiyorsun biraz bilgi edinmeye çalış bence duydukların uzerıne kurgulama :P

0|0
    0|0
  • Islam dininde boyle bir inanis yok tatlim

0|0
    0|0
  • bazı tarikatlarda böyle durumlar var ama kesinlikle dinle bir alakası yok tatlım

0|0
    0|0
  • öyle bir şey yok yanlış duymuşsun

0|0
    0|0
  • tuğçe kazaz geldi aklıma :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...