Kızlık zarı kontrolü...

bazı yerlerde gelinle damadın ilk gecesinde özellikle damadın ailesi nöbet tutarlarmış kan geldi mi diye bu geline hakaret değil mi sizcede bu onların özeli değil mi bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ve ne biliyorsunuz nasıl yapıyorlar bunu

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Çok kırsal bölgeler haricinde öyle nöbet tutma, kapıya bacaya kanlı çarşaf asma gibi olaylar kalmadı diye düşünüyorum. Aşırı tutucu ya da muhafazakar aileler mutlaka damadın ağzını yokluyorlardır. Aslında yoklamalarına da gerek kalmıyor, zira o kültürle bezenmiş damat, kız bakire çıkmayınca ortalığı ayağa kaldırıyor. Günümüz koşullarında zaten büyük çoğunluk, o işi nikahtan çok önce hallediyor. Eğer erkeğin bu kadar bekaret takıntısı varsa işe aileler bulaştırılmadan yol yakınken ayrılıyorlar. "Gerdek" kavramı özellikle de büyük kentlerde yavaş yavaş ortadan kalkar bir duruma doğru ilerliyor. Keza gene şehirlerde bekarete kırsal kadar önem verilmiyor. İnsanlar sevip, aşık olduğu, sadakatine güvendiği ve ruh ikizini bulduğuna inandığı kişiylede zar yüzünden ayrılmak istemiyor. Çünkü biraz daha kafası çalışan kitle şöyle düşünüyor: "kadındaki cinsel istek ya da cinsel haz benimkinden daha büyük; ben bu kadar kendimi dizginleyemeyip evlenene kadar elli kişiyle yatmışsam o da bir şekilde kendine mukayet olamayıp eski sevgililerinden biriyle yatmıştır". Zaten 23-24 yaşını devirip de "ufaktan da olsa eski sevgililerimle hiç oynaşmadım, elleşmedik" diyen kız yalan söylüyordur. Yani lafın özü sen ne kadar bakirsin ki bakire istiyorsun? Dinen erkek istediği gibi at koşturur, kız evlenmeden zinhar yapamaz diye bir kural yok. Zinanın cinsiyet ayrımı yoktur. Haramsa iki cinse de haram. İkincisi fizyolojik olarak bakire olan kız, gerçekte ne kadar el değmemiş? Ben 7-8 erkekle yatıp da bakire olan kız tanıyorum. Zar diktirenlere değinmiyorum bile. Diyebilirsiniz "sen hiç mi bekarete önem vermiyorsun?". Bekarete önem vermeyen erkek yok gibidir. Lakin belli bir yaşı geçtikten sonra insanın bekaret saplantısı değişiyor. Saygı, sevgi, sadakat, bağlılık gibi kavramlar, ergenlikteki o "ne olursa olsun ille de bakire olsun" kavramının çok çok üzerine çıkıyor.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Kanada'nın Quebec eyaletinde “bekaret testi”nin yasaklandığı açıklandı.

Eyalet genelindeki hastanelerde bundan böyle bekaret testi yapılmayacağı gibi, doktorların da bu yöndeki talepleri yerine getirmeyecekleri bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Quebec Hekimler Koleji Başkanı Charles Bernard, bekaret ya da “iffet testi”nin tıpla ya da sağlıkla ilgili bir sorun olmadığını söyledi.

Bernard, jinekolojik testlerin bekaret sertifikası gibi kullanılmasının, hem hasta haklarına hem de doktorluk mesleğinin kodlarına aykırı olduğunu belirtti. Uygulama için, "iğrenç, çirkin, rezil, onur kırıcı ve kabul edilemez" tanımlamalarında bulunan Quebec Hekimler Koleji Başkanı Charles Bernard, bu doğrultuda ayımladıkları eyalet genelindeki doktorların bekaret testi yapmalarını yasakladıklarını aktardı.

Uygulamanın Avrupa'da birçok ülkede yasaklandığına değinen Bernard, kadınlar için aşağılayıcı bir durum olan testin, doktorlar için de risk oluşturduğunu kaydetti.

Çalıntıdır.

0|0
    0|0
  • allah onlara akıl fikir versin

0|0
    0|1
  • Doğuda yapanlar vardır hala.. Zaten kadınlara yönelik davranışların yarısı aşağılayıcı, bunu bile bile yaşayan kabullenmiş kadınlar var onlarıda anlayamıyorum

0|0
    0|1
  • Öyle bir dünya yok ya :D

0|0
    1|1
  • Evet ilk çağda yaparlardı bunu.

1|0
    1|1
  • şu devirde öyle birşey olduğunu sanmıyorum ben önceden vardı ama

0|0
    0|1
  • senın baskasını altına yatıp sonra evledıgın adamın cocugunu sana ana demesı hakaret degıl mı

0|0
    3|2
    • ne oluyoruz ya başkasının altına yatmaktan bahseden kim banada bir arkadaşım anlattı kız tertemiz olsa bile gelin için de damat için de kanlı çarşaf göstermek utanç verici olmaz mı

Kızlar Ne Diyor 5

• Kürtler yapıyo hala.

0|0
    0|1
  • çok eski bir gelenek bu anne bbalarımızın zamanlarından bile eski.nerden mi biliyorum sormuştum :D

1|0
    1|1
  • olmayan beyinlerini s... onların :D

1|0
    1|3
  • yapan yer valla hala ama bence haksız değiller.

0|0
    0|1
  • ben ilk gecemi yaşarken evimde kimseyi istemem eşim konuşur meraklarını giderir öyle bir durum olursa

0|0
    0|1
Yükleniyor...