Gelinliğe kırmızı kuşak

Bakireler evlenirken kırmızı kuşak takılıyor ya, kızın bakire olduğunu nerden biliyorlar? Bakireyim ilişkiye girmek gibi bir istek ve düşüncem de yok ama bence bir bayan bakire olmadığını rahatlıkla gizleyebilir ve evleneceği insana bakire olmadığını söyleyip ailelerden de bunu gizleyip kuşağı takabilir kim nerden anlayacak ki?

Güncellemeler:
Anlatmak istediğim o değil. Diyelim ki kız evleneceği adamla beraber olmuş ve ikisi dışında kimse bunu bilmiyor bayan bakire değil bence bu şartlarda da kurdeleyi takabilir aileler nerden bilecek ki sonuçta? Bakireyim der takar test mi yaptıracaklar?

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Kadını aşağılayan, yalana zorlayan, paketleyen bir kültür bu. Kadını hediye paketi gibi sunmaktan başka bir şey değil.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• o kurdelanın anlamı gelının hedıye edılmesıdır,bızım saftırık dangalak ınsanlarımız ondan bekaret sembolu cıkartmısdır sadece...

yalnız ben kızarım yınede gelın hedıyedırde, damat zulummudur sankı:S

0|0
    0|0
  • Sen hangi devirde yaşıyorsun odsmanlıda mı cumhuriyetin ilk döneminde falan mı kırmızı kuşak mı kaldı, bakirelik mi kaldı arkadaşım..

1|0
    1|0
    • ben görüyorum düğünlerde

• Açıkçası çok da düğüne gitmem en son 4 yıl önce gitmiştim orda kız takıyordu mesela

• Türkiye artık hızla değişiyor bu gün burada bu konuları açık açık konuşabiliyorsak bunun en büyük kanıtı bu...

• Eskiden insanlar temiz ve ahlaklıydı. O zamandan kalma bir adet. Zaten metropollerde yaşayan insanlar unuttu çoktan. Aile bağları devam edenler biliyorlar şimdilik...

0|0
    0|0
  • Kuşak sadece bekareti simgelemez... Babanın damadına mesajıdır aynı zamanda..'' Ben kızımı bunca sene temiz bir şekilde yetiştirdim, bundan sonra sana emanet'' anlamını taşır aynı zamanda..

1|0
    0|0
    • Işin manevi boyutunu at yalan söylemek kandırmak isteyenin gözü maneviyat görmez yani kuşak takmak çok saçma açıkçası bakire olmasam evleneceğim adama tabi söylerdim ama ailemden gizler bakireyim der kuşak takardım pek maneviyatçı değilimdir o yüzden isteyen istediği gibi kandırabilirken böyle bir gelenek bence çok saçma

• senin düşüncene göre saçma olabilir ama bana göre güzel bir gelenektir.. Her evlenen kişi bakir/bakire olursa çok da yerinde bir gelenek olur..

• Erkekler artık prof oldu ; biz anal ilşki yasayıp yasamadığını bile anlıyoruz hatunun.

0|0
    0|0
  • yalancının mumu yatsıya kadar yanar.

0|0
    0|0
  • çok gereksiz ve lüzumsuz bir şeyin peşine düşmüşsün

0|0
    0|0
  • tabiki evlenmeden ilşkıye girilmiş olsa dahi adet sonuçta bu bazı yerlerde takılır.

0|0
    0|0
  • Boşver bunları.

0|0
    0|0
  • çarşafada artık tavuk kanı sürerler sanırım

0|0
    0|0
  • akla kara ilk gecede belli olur sorun da o ztn .

0|0
    0|0
  • bence bakıre olmadan evlenenlerde kusak takmalı ama rengı pembe olsun mesala ya da mor olsun :)))

0|0
    0|0
  • :D salakca bır gelenek

0|0
    1|4
  • Bakire değilse siyah kuşak takacak değil ya. El alem öyle bilsin diye yapılan bir hareket.

0|0
    0|0
  • aslında gerdek gecesi takılacak kırmızı kuşak.

kız olduğu anlaşılınca

0|0
    0|0
  • o iş oyle olmuyor, ilk gece bakıre olmadığını ya da dıktırdığını orendığı kızlardan zamanla soğuyup boşanan sayısız erkek var. Gerçek er ya da geç kendini gösterir, yalan üstüne hayat kurulmaz. Erkekler belkı bakıre bır bayan ıstemeyebılır ama yalan soyleyen bır kadın kımse ıstemez.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Babası kızın beline o kurdeleyi bağlarken kızım bakire misin diye sormuyo ki zaten..Bi gelenek sadece neyi sorguluyosun anlamadım.

0|0
    0|0
  • Gelenekten baska bisey degil su zamanda bu kurdaleninde bir anlami yok zaten.kim ne yaparsa yapsin ne umursuyosun? evlilik disi iliski yasanmis veya yasanmamis o kisi kapsar soncta

0|0
    0|0
  • Saçma sapan bir şaman adeti.Hediye paketi gibi.

0|0
    0|0
  • ee dediğin gibi kandırdı kırmızı kuşağıda taktı ne var bunda yani kuşak gelenek diye takılıyor işte cok ayrıntı düşünmemek gerek

0|0
    0|0
  • Böyle şeyleri düşünme be kızım sen :) istemezsen takmazsın ne bileyim taktın git başka renk tak o zaman..gelenek olması bir yana..senin yediğin haltları temize cıkarmaya yarar dışarıya oyle gösterir..

0|0
    0|0
  • O bir gelenek kim nerden bilecek yoksa

0|0
    0|0
Yükleniyor...