Doktorun muayene etmeden ilaç yazması

dün bir cuma klasigi olarak ve bayram öncesi doktoru strese sokmak istemedim. gittim 'neyin var' dedi dişte apse ve faranjit dedim o da hemen bir antibiyotik bir agrı kesici yazdı. muayene etmedi ben de dedigim gibi cuma cuma adamı ugrastırmamak adına bir şey demedim. eve geldim ilacları kullandım yattım uyudum uyandım ses gitmiş :D kendimi zorlayıp konusunca da aşagılama anlamında söylemiyorum ama travesti gibi cıkıyor sesim! faranjit dedik ama larenjit miydi acaba bu ilaca devam etsem mi yoksa hastahaneye mi gitsem ilac kullanırken sesi giden oldu mu böyle

0|0
527

En İyi Erkek Görüşü

• Sonucta her ikisinde de hastalıga sebep olan miktopların ölmesi lazım sonucta antibiyotik kullanman istabetli bir tercih

Tedavisinde en önemli nokta bir süre sesini kullanmamak. Çünkü ses çıkarılırken larenks mukozası kolayca tahriş olur ve iyileşmesi tam olmazsa müzmin larenjite gidiş olabilir.rahatlamak için buhar, ağızdan fazla miktarda sıvı, aspirin ve öksürük şurupları şe yarayabilir.

2|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 26

• antibiotıkle bogazda iltahap sısme varsa olur bide alerjiklı grıp hapı turude yazması lazımdıagrın olursada agrı kesıcı ıcersın gecmıs olsun buları kullan daha sonra yıne gıdersın

1|0
    0|0
  • Muhtemelen aynı anda bagısıklık sistemin de yavaştan bozulunca hem grip hem de dişte apse falan olusmus. doktor da muayeneye gerek duymamıs cünkü klasiktir diye düşünmü.

bir cok hasta aynı cümleyi kurunca dokdotlar aynı ilacı yazar.

ama extra hastalanman kötü

0|0
    0|0
  • İlacın prospektüsünü oku yan etkilerine bak .

Bence ilaca devam etme , doktora gidip ilacı kullandıktan sonra sesinin kısıldığını söyle.

Sağlık bu sonuçta bir yan etki göstermiş olabilir veya o ilaç sana iyi gelmemiş olabilir

Her ilaç herkese iyi gelcek diye bir durum yoık.

Onun için ilacı kullanmanı tavsiye etmem , tekrar doktora görünmen daha sağlıklı olur..

0|0
    0|0
  • Bende askere giderken muayeneye gittim doktor sordu bana neyin var diye. Birşeyim yok turp gibiyim dedim. Tamam dedi onayladı. Ben gerçekten turp gibiydimde yahu karşısındakı herkesı tıp fakultesı mezunu sanan bu doktor arkadaşların derdi ne bir bak arkadaşım belki hasayım ?

1|0
    0|0
  • Saçım erken dökülmeye başlamıştı benim neyse doktora gittim.

doctor : Neyin var ?

ben: Saçım çok dökülüyor.

doctor: Dökülür normaldir kadın değilsin sen sonuçta saçın olsun.

Ben: Peki.

doctor: Beslenmene dikkat ediceksin vitamin alıcaksın. Yazmama gerek yok.

Ben. Peki doctor bey iyi günler dilerim.

Geçmiş olsun bu arada. Sesinin bozumlasının sebebi başka bir nedenden dolayıdır bence.

1|1
    0|0
    • gözlemledigim kadarıyla erkeklerin iki secenegi var sac konusunda: ya dökülecek ya beyazlayacak :) sese gelince konuşmama kararı aldım düzelene kadar

• Öncelikle geçmiş olsun, umarım en kısa sürede iyileşirsin. Ne yazık ki Ülkemizde doktorların hastanın sadece yüzüne bakıp ilaç yazdığı ve evine gönderdiği şu dururmu hala geçemedik...

0|0
    0|0

• Sen zaten rahatsızlığını bilen bilinçli bir hastasın , neden doktora gidiyon ki :))) Eczaneye gidip ilacınıda kendin seçebilirsin :)))

Şaka bir yana başka bir doktora gitmen gerek bence. Hiç güven vermedi bu dr bana. 2 gün kullan baktın ki işe yaramıyor daha fazla vakit kaybetmeden git

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun.

bu hastalığın ilk belirtisi. bundan sonra erkeklerde olduğu vücutta tüylenmeler, sesin kalınlaşması, erkeksi karakterler ve adını şu an söyleyemeceğimiz bir kaç şeyin belirtisi var. :)

yani mutasyona uğruyorsunuz :)

derhal müşade altına alınmanız gerek. hemen ame'yi gönderiyoruz. :)

0|0
    0|0
  • Devam et ilaca . Sesin faranjitten kisilmis olabilir gecer.

1|0
    0|0
  • devlet hastanelerinde alıstık artık bunlara:)) özelde olmamıstır sanırım

0|0
    0|0
  • Hastalığın her hangibir rahatsızlığın şakası olmaz. en yakın doktara hekime sağlık ocağına ya da eczaye git durumu anlat ya da muane ol. İlaç yüzünden sesinin gittiğini düşünmüyorum ama bilir kişiden bu durumu öğremen daha doğru olur yoksa herkes bildiği tedevi yöntemlerini rahatlıkla sayabilir burda

0|0
    0|0
  • beni türk doktorlarına emanet edin... edin görün ... :) her doktor aynı değil o yüzden genelleme yanlış olur ,hastaneye git bir baksın önce neyın var

0|0
    0|0
  • hastalığını soylemişin oda ilac vermiş normal ya her gün kaç kişyle karşılaşıyorlar biliyormusun bakmasına gerek yok bu rahatsızlık için

1|0
    0|0
  • "Doktoru uğraştırmamak için" ?

Adamın mesleği bu. Ne demek uğraştırmamak. Cuma uğraştırmak istemedim diyorsun, çarşamba perşembe olsa uğraşması normaldi ama cuma farklı bir durum mu oluyor?

Git muayene ol bir an önce.

1|0
    0|0
    • mesai bitimine yarım saat kala gidince ki kendisi de sevdigim bir doktordur cidden yormak istemedim adamı şimdilik beklemedeyim iki gün daha ilaca devam edip düzelmezsem mecbur gidecegim

• Sonuçta mesai saatleri içinde. Ve sen sağlık sektöründen bahsediyosun. sokakta kötü durumda biri görse mesai saati dışında diye müdahale etmeyecek mi sanki bu insanlar..

• bizim halk doktorların götünu böyle kaldırdı..doktor bey doktor bey diye diye adamalr 20 bin tl maaşta alsa umrunda değil vurdum duymaz..bazı istisnalar oluyor..

• küçük bir ihtimalde olsa semptomların altında yatan önemli bir sebep olabilir. doktorun her ne olursa olsun muayene etmesi gerekli. doktor ve öğretmenler eğer işini sevmiyorsa insanların hayatlarını mahvedebiliyor.

0|0
    0|0
  • bende gözümün üstünde ki beyaz bölgede siyah lekeler için gittim olur öyle deyip geri gönderdi internetten araştırdım kanser olma ihtimali varmış.yani sen hastalığını bilsen bile iyi bir doktorun yinede muayene etmeden ilaç vermemesi lazım.bazıları önemsemediği için başından atabiliyor

0|0
    0|0
  • farenjit için gargara yazsaymış ya

1|0
    0|0
  • Devam et.

Ama en yakın zamanda daha iyi bir doktora git.

0|0
    0|0
  • standart hastlaıklarda ölee soru sorar söle oluyomu böle oluyomu die zaten sen onları onayladıgında teshısı koyuyo grip nezle popisi olan hastalıklarda diğerlerini bilemem:d

0|0
    0|0
  • normal...

bende bazı hastalıkları anlarım dırek doktora şu şu şu ılacı yaz derım olur bıter

sonucta 24 yıldır bu vucudu tanıyan benım :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 5

• Arkadaşım neyin var dediğinde şikayetlerini anlatacaktın zaten doktorun söyleyeceklerini sen söylemişsin ona gerek kalmamış direkt ilaçları yazmış.

Doktor deyince aklıma bir anım geldi bak.

Yine bir gün doktorun yolunu tuttum .. geldiğimde doktora dedim ki " başım ağrıyor , karnım ağrıyor bademciklerim şiş, üzerimde halsizlik var , tenim solmuş, başım dönüyor"

tamam biraz abartmış olabilirim ama gerçekleri söylüyordum , doktor amca bana " e kızım mezarı açayım da içine gir bari" dedi.

DUMUR.

2|0
    1|0
  • e apseye antibiyotikten baska birsey yapılmazki farenjitede bir gargara veriyorlar ve vitamin cart curt ben cok cektim ikisindende hem farenjit hem dis apsesi yanagim girtlagim artik kocaman sismisti deli bir agriyla 1 hafta hayattan koptum 3 hafta antibiyorik agri kesici ictim ayrica vitamin haplari zor kurtuldum gecti cok sukur onlara gore ayrıntılı muayne gerektircek birsey degil korkma sen

0|0
    0|0
  • Sende öyle herseyi biliyomus gibi söylersen doktor da muayene etmiş gibi ilac yazar tabi.. Kullanma git tekrar doktora baksın da öyle al.. kullandıklarını da götür. saglık bu önemli bişe.. bu arada cok gecmiş olsun. umarım hemen iyileşirsin de bayramı hasta hasta geçirmezsinn :)

0|0
    0|0
  • devam et bırakma sen aynısı bende de olmuştu çok bağırdığımdan :)))

0|0
    0|0
  • kerhanede para verip 31 çekmek gibi bişey

2|0
    0|0
Yükleniyor...