Bekaret sizin için ne anlama geliyor?

bakire olmanız sizin için önemli mi? evleneceğiniz erkeğe karsı bunu bir borc mu bilirsiniz yoksa umursamaz mısınız ? Bekaret sizin için ne anlama geliyor?

0|0
24|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 23

• Evlenmekten soğarım borç harç hesabı yapan biryle..

Tiksindirdiniz.

İyi ki bekaret diktirme operasyonları var .. Bu erkek milletine müstahak.

5|3
    0|2
    • rekor eksi istiyorum beyler :)

• hırpalamak güldürme beni :D ben hic bir zaman iyiki zar diktrme operasyonları var diyebilecek kadar kafayı bozmadım.. coğu ağır sözlerimi tutuyorum.. yoksa way haline senin

• Senkımsın de senın lafına bakayım Okudugunu anlayıp iredeleyecek , ironiden anlayacak bir ile konuşma hata.. Nokta.

• Önce kendime, aileme en son evleneceğim kişiye borç olarak bilirim evet. Evimden gelinliğimle çıkarken alnım açık başım dik olabilmeli, içim içimi yememeli o büyük günahla. Evleneceğim kişiye borç bilirim dedim amma ve lakin onun da aynı borcu bana var. Birbirimize borcumuz. Allah'ım gerçekten gönlüne göre veriyor insanın ki sevdiğim adam da benim gibi tertemiz...Yanlış anlaşılmasın yaşayan ya da bir şekilde kaybedene kirli demiyorum. Ama her şeyi beraber öğrenmek bambaşka olacaktır, her konuda ilk ve son olmak herkesin tek isteği ama nedir bu bir şeyler yaşama telaşı, ne alsam ne yapsam kârdır deyişleri anlamakta da güçlük çekiyorum.Neyse çok konuştum yine galiba:)

1|5
    2|0
  • evleneceğim adam için değil benim onurum için önemli bekaret namustur şu yanıda var evleneceğim adama bunun hesabını vermek zorunda kalmam başımızın her zamn dik olması için allahın katında iyi bi yerimiz olması için önemlidir zina çok kötüdür allah uzak tuttsun şeytndan bizleri

2|3
    0|0
  • bekaretimi sevgilimin sahip olduğu bankadan krediyle almıs olsaydım belki ozaman yüzüm kızarırdı. almadığıma göre borcum yok?

ben bedenime mal takmam,malın mülkün borcu olur bedenin değil

3|0
    1|1
  • Anlayamadığım nokta niye borç biliyim ? Borçlanmam gereken bir şey mi yapmış o erkek ? Neyin karşılığında borç arkadaşım ? Neden sadece borçlu taraf kadınlar ?

3|2
    2|3
    • bizde borcluyuz arkadasım. sadece siz değil. bana göre kızların kendini evleneceği erkeğe saklaması gerektiğinden dolayı borctur. belki kelime olarak cuk tormuyor ama anlamıssındr beni

• kendimizi saklayabilmemiz :D

• Sakladıysan ne ala, saklamayıp utanmadan bunu talep ediyorsan olmaz o iş. Ne kadar ekmek o kadar köfte diyip gidiyorum.

• Tabii ki çoğu kişi ilk evlendiği kişi ile beraber olmak ister.Ama bunu bir tabu haline getirmemek lazım.Benim gözümde bekaretin değeri 0.İnsanın bekareri beyninde,düşüncelerindedir.Ayrıca iki taraf da kendini evleneceği kişiye saklamışsa buna bir şey demek kimsenin haddine değil.Ola ki biri her haltı yesin temiz(!) istesin orada oturup düşünmesi lazım .

1|1
    0|0
  • borc olarak bılmek degılde ben kendım ıcın bekaretımı kaybetmem ılerıde guvensızlık ıstemıyorum duzenlı bır hayat ıstıyorum bunun ıcınde kendıme deger verıyorum zamanını beklıyorum ona gelınce bana durust olsun yuzeysel olarak yaptıklarını soylesın yeterlı:)

0|1
    1|0
  • bekaret cinsellik adına birşey yaşamamaktır...

1|3
    0|0
  • evleneceğim erkekle alakası yok ya bu bekaret işi çok sıktı beni altı üstü zar hepsi bu.bazı kadınlar doğuştan zarsızdır tıpta karşınıza çıkmıştır yada esnek olan var yapıyorsun ama yırtılmıyor

3|1
    3|4
    • bekaretini kaybetmiş bir kadının en iyi yalanlarından birisi : benm zarım zaten yoktu veya esnek benm zarım :D

• evet bunun gibi çok var etrafta bence saçma

• Siz erkekler... Çok şey diyorsunuz, sussanız biraz şu bekaret saçmalıklarından kurtulup kafamızı dinlesek ?

2|1
    0|1
    • :D baskı mı olusuyor üstünde ne :D hayır efendim inatla gündeme getreceğiz, biz yapamadan birileri yapıyorsa biraz sıkılsın onların canı.. :D

• o ne demek yahu :) beyindeki kan basıncı baskı yaprsa nolur ki ? baska bişey mi dmek istedin anlamadım

• ben sadece kendime ve dinime olan saygıdan bekarete önem veriyorum hem erkekler kendimi kullandırtmaya değmez

3|1
    1|0
  • vicdan ve ruh temızlıgı

0|3
    2|0
  • Taş, tahta ne ifade ediyorsa, bekarette o.

1|1
    1|1
    • buyur burdan yak arkadas.. iyice batılasmaya basladı toplumumuz.. bu ülkenin kurtulması için kanını veren şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayın..

• Şehitlerle ne alaka?

Konuyu başka yerlere çekme. Önemsemiyorum işte o kadar.

• biz bunlar için mi kanımızı döktük derler adama

• Önemli benım ıcın

0|1
    0|0
  • sadece bir kelime

2|1
    0|1
  • he.komikmis ameke.

2|0
    0|1
  • borç aldığının karşılığını vermektir. bekaretimi ondan mı aldım borç niyetine veriyim?

2|1
    0|1
    • o ilerde seni alacak sende karsılığı olarak bekaretini vereceksin.. veya veremiyeceksin.. evleneceğin adam senin için önemli olacaksa senden bekaret istemeye hakkı olabilir.. bunu da ödemek senin borcundur.. ödeyip ödememek sana kalmıs

• bizim burda ve coğu yerde almak tabiri kullanılır.. kızı aldık denir yani.. sizin orda ne deniyor

• kız ve erkek evlenir. karşılıklı olan bişeydir. kimin ne dediği umrumda değil.

• olmazsa olmazımdır hayat sigortam

0|1
    2|0
  • yahu bacak arasının değil beynimizin bakire olması gerekiyor en başta.. Tamam sevdiğin adamla birşeyler paylaşmak istersin ama burası Türkiye müslüman bir ülkede yaşıyoruz hadi yaşadın paylaştın diyelim sonrasınıda bilmek lazım.. Ya da bazı arkadaşların dediği gibi o malum zarı koruyup mübarek zarı olmayan kızların yapmadıklarını yapanlar var.. Ha zar var ha zar yok.. Herkesin zarı herkesin kızlığı kendine yapan kendine yapar bir başkasına değil.. borç falan da bilmem yani evleneceğim erkek bakir olacak mı hele biri bana bunu desinn..

0|1
    0|1
    • sen bu konuda ne kadar hassassan evleneceğin erkekte o kadar hassas olur genelde.. ne ekersen onu biçersin.. her haltı yasamıs insanlarada her haltı yasamıs insnlar kısmet oluyor coğu zaman

• doğru konuşmuş

• benim bedenim üzerinde kimsenin alacak verecek hesabı yapmasına izin vermem. benim bekaretimi düşünmek de kimsenin haddine değil. herkes haddini bilecek.

6|0
    1|2
  • evet çok önemlidir benim için ama evlenceğm erkeğe borç olduğundan değil. kendime ve aileme olan saygımdan. her önüme gelen erkekle düşüp kalkıp bekaretimi bozdurup sonra da başkasıyla evlenmekte yanlış bana göre. insan helali olduğu erkeğin olmalı yalnızca he bide kızlığını koruyup sevişenlerde var öyle kızlara gıcık oluyorum her haltı yemiş bekaretini koruyo..

3|4
    1|0
  • Evleneceğim erkeğe ne borç bileceğim be asla ! sadece dinime ve aileme olan saygıma borç bilirim

6|0
    1|2
    • öyle bi dedin ki sanki biz erkekler dünyanın en kötü ayratıklarıyız. :S bence tepkini abarttın

• Hepinizin içinde var bu cinsellik merakı inkar boşa:)Benim kastettiğim her türlü haltı yiyip yinede evleneceği kızın bakire olmasını isteyen arkadaşlara hakları değil ister katılın ister katılmayın çokta umursamıyorum

• Güzel cevap

• borc olarak bilirim.

1|1
    2|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Benim anlamadığım,beyin hücrelerini bekaretten başka bir şeye yoramayanlar.

5|0
    0|1
  • mümkünse bakire olmayan olsun. orada kan görmeye dayanamam

ne borcu yahu? kime borç? kimden borç? kimiz biz? başka işiniz yok mu?

3|0
    0|1
  • Kurban edilmek üzere seçilen kadında aranan bir nitelik olup, kökü insanlık kadar eski, erkeğin kadını kontrol etmek için icat ettiği bir mekanızmadır. Kadınlar ne düşünür bilemem, ama bekaret olmasa eski tanrılar çok kızardı, çünkü uygun kurbanlık bulunamazdı :P

1|0
    0|0
  • beyin hücresi sorgusu yapılıyor ---- lütfen bekleyiniz

31 saat 31 dakika 31 saniye sonra: sorgu tamam------ yetersiz bakiye

2|1
    0|0
  • Bekarete önem vermiyorum...

Ama bana baştan açık açık söylenilmeli bakire olmadığı, bana güvenen ve açık sözlü olan insana güvenirim. Diktirenlere gelirsek, bir o* kadar değerli değillerdir...

2|0
    0|0
  • kızın onurudur.

0|1
    1|0
  • kızlar...gerdek gecesi dökülen kanların hesabını soracagız...

erkekler...asıl o gün kan akmazsa biz onun hesabını soracagız...

işte bu...bütün mesele...artık dikilebilir bişey kanmaya kandırmaya gerek yok..artık eskisi kadarda önemi yok...

0|0
    0|0
    • dikilip dikilmediğini nasıl anlayabilirz ?

• bu o kadar kolay belli olurki...aslında öncesindede belli eder tecrübeli davranır..bacaklarını açar..ama yaşamayan çok rahat olmaz ve aksine bacaklarını kapatmak ister kendini kasar zorlar seni azıcık...

• takıntı çoğu umursamıyor önemli olan ruhun bekaretidir demiyorlar gördüğüm kadarıyla

0|0
    3|0
  • abrazifin tabiriyle kakalarını tutamayanların takıntısıdır

1|0
    1|0
  • susmak ıstıyorum...

0|0
    0|0
  • Kadın için bence bekaret önemli olmalı. Çünkü dinimizce evlenmeden ilişki yaşamak zina kabul edilir. Bekareti olmayan kadının genelevde çalışan kadından tek farkı birinin bunu parasız yapması olur.

4|2
    5|1
    • Zina evlilerin eşlerini aldatmasıdır. Evli olmayanlar için cezası nedir dinen.. Bir şeylere kulup takınca bari dinen iyice öğrenip yazmak gerek Bu da dinen günah değil mi ona yalan yanlış atıfta bulunuyorsunuz.

• çok iyi söylemissin. ama bazıları hem bekarete önem vermiyoruz diyorlar ama aynı zamanda o.. dğeiliz diyorlar.. ha para almıssın ha da almamıssın değişen ne ki

Yükleniyor...