• Sor
  • Bence

İlk gece kızlar için gerçekten kabus mu?

İlk gece korkusu eskide mi kaldı, yoksa günümüz kızlarında da hala devam ediyor mu? Bir şey daha soracağım, sevdiğiniz kızın gerdek gecesi bakire... Daha Fazla

Güncellemeler:
allah kızlara güvenseydi kızlık zarını yaratmazdı diye bi söz var katılıyomsnz

En İyi Görüş

• "İlk gece korkusu" eskilerde kaldı diyemeyiz. Çünkü ilk gece, cinselliği tabu olarak görmeyen biri için de bir muammadır, "acıyacak mı acaba?" endişesi olması bir yere kadar normal. Ama toplum geneline bakacak olursak, cinsel hayattaki tek görevinin bacaklarını açıp kocalarının işini bitirmesini beklemek olduğunu düşünen, öyle öğretilmiş çok fazla kadın var, ve cinsellikten zevk alabileceğinin/alması gerektiğinin bile farkında olmayan kadın, üstüne abanacak adamın ona ne yapacağından elbet korkar...Bu da Türk milletinin genç kadınlara hediyesi. Erkeklerden kendimizi uzak tutalım diye cinselliği kirli, korkulması gereken bir şeymiş gibi gösteriyorlar, bilinçaltımıza öyle kodlanıyor, ondan sonra da evlenip aylarca, bazen yıllarca ilişkiye giremeyen karı-koca figürleri doğuyor. Vajinismus anormal derecede yaygın. Onun sebepleri çok daha komplike, ama temelinde benzer korkular da var.İkinci soruyu erkeklere bırakıyorum."Allah kızlara güvenseydi zar yaratmazdı." sözüne katılmamakla beraber, bi tarafımla gülüyorum. Kızlık zarının işlevi bebeklik dönemi ile ilgili. Kızların belli bir temizlik bilincine/becerisine ulaşana kadar enfeksiyon kapma riskine karşı alınmış önlem gibi bir şeydir. Hatırlamasak da, altımıza yapıp durduğumuz bir dönem yaşıyoruz hepimiz mâlûm.. Bekâretin garantisi olmadığı da açık ve net. Eee? Yoksa tanrı atlara da mı güvenmiyor ki onlarda da benzer bir doku var. Bi düşüneyim...

Kızlar Ne Diyor 3

• cok korkulu bence...

• evlilik öncesi bir cinsel yaşamı olmamış kadınların elbette ki devam ediyor. bir takım yalancıların da 'seviştim ama kocam bilmemeli, ne halt edeceğim' kaygısı sürüyor.

Erkekler Ne Diyor 3

• Bence bu birazda erkeğe bağlı bi durum. Kıza ne şekilde davrandığı önemli

• kesinlikle katılıyorum erkeğin bu durumda çok büyük bi etkisi var

• daha onceden bana soylemisse ne olacak ki normal karsilarim. ama aylarca beni bakireyim diye kandirmis dokundurmamissa, o gece de bakire cikmazsa o zaman sorarim yalan soyleme nedenini... mantikli bir aciklamasi da yoksa , ertesi gun ayrilirim sirf yalan yuzunden

• evet bu korku günümüzde hala devam ediyorgerdek gecesi bakira olmadığını anlarsam yapıcak bişey yok sonuçta ben onu sevmişim evlenmişimnerdeyse hepimiz kız yada erkek evlenmeden seks yapmadık mı ?

• haklısın ama herkes böyle düşünmüyodr bence

• Öncekileri Göster
    • lan mesaj kutum senin mesajların ile dolu normalde değil o mesajlar
      ne tehditi ben sana hatırlatma yapayım dedim

• Yoo yapmadık :)
      Bide kızlık zarı = namus değildir. Ama onun bir parçasıdır.
      Birde o mikrop girmesin hikayesi "sadece varsayım". Asla kanıtlanmış bişey yok ortada. Sanki bilimsel makaleler yayınlanmış da tıbbi gerçekmiş gibi anlatılıyor. Yok böyle bişey. Doktorun biri fizyolojik olarak bu işe yarıyordur diye düşünüp dillendirmiş o kadar.

Yükleniyor...