Eşim cinselliği hiç sevmiyor ne yapmalıyım?

2 yıldır evliyiz ama cinsel yönden iyi gitmiyor ve bu olay benim çok canımı sıkıyor bir çare bulamıyorum. Defalarca konuştum benim ihtiyaçlarım olduğuna dair ama gene aynı yaşımız daha genç ben 28 eşim 20 yaşında , ikimizde çalışıyoruz.

Onun bahaneleri var daha doğrusu bahanelere sığındığını düşünüyorum. Bu bahaneler hava soğuk banyo yapmak istemiyorum, çok yorgunum, üşüyorum gibi ama ev gayet sıcak doğal gaz kullanıyoruz evin içi banyo hepsi sıcak ama ışte bahane var. Isteksizlik var istemiyorum diyor ama gerçek sebep nedir bilmiyorum. Zira aklınıza aldatma falan gelebagkir öyle birşey yok ne bende nede eşimde sorun sadece cinsel yönden duygusal olarak çok iyiyiz.

Güncellemeler:
2 yıldır evliyim eşimi birkere dahi aldatmadım kimseye bakmadım işim olmadı.Sadece bu sorunu çözmeye çalışıyorum ve bunu çözeceğimize inanıyorum.Beni bu sorunu yaşayanlar anlar ancak bir erkek için çok zor bir durum bu, kadınların çoğuna bir sorun olarak görünmüyor olabilir ama erkekler için bu gerçekten büyük bir sorundur.Bunun için ayrılan çiftler bile var.Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum bu sorun çözmek için ama şimdilik olmuyor.
Arkadaşlar kıymetimi anlasın diye akşam işten çıktığım zaman eve hemen gitmeyeceğim.Biraz geç gideceğim, bu doğru olurmu bilmiyorum bunu yaşayıp anlayacağım.Çünkü bana sevgililer gününü zehir etti onun için hediye aldım verdim.Ve biraz cinsellik yaşamak istedim olmaz dedi ve tartıştık tabi hem hediye alıp hemde gel hediye aldım cinsellik yaşayalım olayı değil yanlış anlaşılmasın.Bunun zaten olması gerekti yapmıyorduk 1 haftadır.Ben normalde eve düzenli gidip gelirim.
umarım sözle anlatamadığımı bu şekilde anlamasını sağlarım.

0|0
15|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bak dostum bir insanın cinsel anlamda soğuk olması isteklerının karılanamaması , tatmin olmaması birlikde yaşadıgı ınsan için büyük sorun .İçinde yaşadıgımız toplumda cinsellik bir tabu oldugu için bu durumdayız. Herkez senin gibi olmayabiliryor sen sorunu çözmeyi ve cinselligi sadece eşinle yaşamayı düşünürken seninle aynı durumda yüzlerce insan bu ihtiyacını dışarda karşılamya çalışıyor. profosyonel destek alarak bunu başarabılrısın tabıkı eşinde bunu sorun olarak kabul edip düzelmesini isterse...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Eğer yetişme tarzı cinselliği kötü yönde öğreten bir yapıdaysa bunun etkisi de olabilir...Utanıyor olabilir,rahat olamıyor olabilir...Alkol kullanıyorsanız oturun biraz için belki gevşer daha rahat davranıp tabularını yıkabilir...Ben azdırıcı maddeler önermiyorum,cinsellikle ilgili hassas bir durumdaysa beni sevmiyorsun,benimle sadece beraber olmak için mi evlendin,tek amacın cinsellik miydi gibi absürd konuşmalarla karşılaşabilirsin...

Ama önce bir konuş,de ki bak madem böyle davranmak elinde değil senin daha rahat davranman için önerilerim var,sen bunları içeceksin,devamını istediğin kadarıyla bana bırakacaksın de,önceden konuşup anlaşın,o an ne olacaksa bakalım diyip başlamayın...Konuş,anlat,bak hangilerini istemiyorsan söyle yapmam de,o bu tavrı görünce ya bundan tiksiniyorum,çok uzatma canım acıyor falan diye anlatır yani...

Devam ederse bir aile terapistinden yardım alacağınızı söyle,beraber bir gidin...Şansınız bol olsun

0|1
    0|0
    • Evet benim aklıma geldi alkol olayı çünkü rahatlatıyor ama benim eşim aynen dediğiniz gibi cinselliği kötü yönde öğrenmiş ve 5 vakit namaz kılıyor.Açıkçası bu namaz olayına başladıktan sonra bu cinsel isteksizlik daha çok arttı.Teklif ettim alkol almayı kesinlikle hayır diyor.Biz maddi durumları o kadar iyi kişiler değiliz yani maddi açıdan doktora gitmek bizim için sorun olur.Sorunu konuşarak aşamıyoruz.

• Bu yazılanları ona gösterebilirim.Öyle bir şansım var.Zaten biliyor benim buraya takıldığımı :) gizlimiz salkımız yok hiç olmadı.Herşeyi konuşuruz.

• Aç okusun sırayla yorumları,illa ki oradan kendisine haklılık payı verecek ya da uygulayacak bir + olacak

• duygusal olarak iyisiniz ama ne kadar sabrediceksin ki sen bu bahanelere bence eşini alıp konuşmalısın çözemezsseniz bi terapiste danışmalısınız ..

0|1
    0|0
    • Konuştum olmuyor hep alttan alıyorum anlatıyorum ama beni anlamıyor.Dayanamayacak konuma geldim artık çok mutsuzum.

• ozman bi oktora görünmenizde fayda var

• baktım bütün yorumlarına cvblarına bile ve dr felan gitmeye gerek yok neden biliyomuusn sorun da yok ortada sen 28 yasındasın esın ise 20 yasında daga cinsel kimliği ble oturmamış bırazz zaman ver sen bu kadar üsteledikce o iycene kendını geri cekcek sıkılcak bunaltcak pisikolijik olrak ona şu an sen baskı yapıyosun ama farkında değilsin sen bu yuzden tartısınca o senden iycene uzaklascak vede soğuyacak her ınsanın zamanı vede sati bir tutmazki ne zamn ısterse o zaman yanaş biraz ilşkinizi güclendır yazında 2 defa dıyosun ya zaten hepimizin coğu 1cinden sonra ısteksiz oluyo veya 2 ci kez yapmak yetıyodu bunaltma bak ben cok ters ınsanım bana karsı partnerim boyle senın gıbı baskı yapcak yemınle acayıp terslerım bosarım htta ıstemıyosa ıstemıyo senıde anlıyorum ama 20 yasında bır cocuk almıssın kendı yasında alsaydın sayet bu kadar sorun olmazdı mecbur arkadssım beklıyceksın

0|0
    0|0
    • Vallahi yazınızı okuyunca biraz rahatladım. :) yüzüm güldü, şimdi siz kadınlar gibi değiliz biz erkekler istiyor 2 günde bir ben onu sıkmıyorum yani çok ara verdiğimde oldu ama gene aynı istemiyor ben istemedikçe o hiç istemiyor.

• Dini inancından dolayı memnunum orada sorun yok.Oral falan sevmiyor seveceği herşeyi yapıyorum olay o noktaya gelince olmaz diyor.

• oyüzden kacıyo utanada bılır normal kımısı sever kımısı tıskınır normal seyler:)sıkıntı yapma az daga anlayışlı ol al karşına konus üzgünüm aşkım de ewet sevıyorum vede seni arzuluyorum doğal olarak de ewet bu aralar üstüne geldığimin farkındayım sende kendı acından haklısın de dini inanclarınada saygım var ama gözüm senden baskasını görmüyo doğal olarakta baskasına gıtmıyorum gıbısıne takıl :D bırazda deyın baska seylere anlata bıldımmı :D

• herkes yaşa bağlamış ne ilgisi var yaşla kadınların en istekli oldukları yaşlardan biri 20 yaştır 30unda tavan yapar.. bi psikoloğa gitmenizde fayda var...

0|0
    0|0
    • Bende yaş ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.Çünkü evlendiğimiz ilk aylarda istekliydi.

• belki sen onu tatmin etmediğindendir herşeyide eşinin üstüne atma birazda boy aynasına bak kıza nasıl davranıyorumda istemiyor diye

0|0
    0|1
    • Ben kendimi sizin bu eleştirinizden daha çok eleştiri yaptım ve yapıyorumda tatmin olayı için herşeyi yaparım yapıyorum olay o değil.Duygusal olarakta herşeyi yapıyorum beni sevdiğini beni üzdüğünü ben senin kıymetini bilmiyorum diye kendisi söylüyor.Ben bunlarıda konuştum dedim ben seni tatmin edemiyorum o yüzden benimle cinsellik yaşamak istemiyorsun diye kesinlikle hayır diyor sorun bende bende isteksizlik var diyor.Onun öyle demesine rağmen ben kendim açısından yapmam gereken eleştirmen gereken ne varsa yapıyorum.

• Doktora gittik akıntı falan oluyordu enfeksiyon kapmıştı tedavi oldu.Yani ilaç falan krem fitil kullandık geçti.Öyle bir sorun yok olsa evlendiğimiz zaman bunu anlardım.Ilk aylarda iyiydik.

• o zaman piskolojiktir... yada sana olan sevgisi bitmiş olabilir o zaman insan otomatikem aseksüelliğe sarıyor

• evlenmeden önce cinsellik konuşmanın yararları..

Ondan sonra bu adam beni sevmiyo der bazı kızlarımız ama görülüyor ki herşey sevgi demek degil..

Bi şekilde alıştırman lazım ama zor..ön sevişmeyi uzat, cinselliğe romantik bi hava katmaya çalış..anladığım kadarıyla romantikligi seven biri böyle yapman bi nebzede olsa buzlarını eritebilir..

0|0
    0|0
    • Aynen söylediklerinize katılıyorum yani evlenmeden önce cinsellik konuşmak çok iyi tabi bizde konuştuk ama her ayrıntıyı konuşmadık keşke konuşmuş olsaydık.Hatta evlenmeden önce sevişmelerimizde oldu ama böyle olacağını yani bu kadar katı olacağını hiç düşünmemiştim.Alıştırmak derken zaten 2 yıldır evliyiz yani alışması gerekirdi diye düşünüyorum.Romantik bir hava katıyorum istediği şeyleri alıp yapıyorum ama olmuyor.Duygusal olarak çok iyi oluyoruz ama iş cinselliğe gelince kendini çekiyor istemiyor.Zaten çoğu zaman ben senin kıymetini bilmiyorum diye söylüyor.

• o zaman cinsellik yönünden tabularla yetişmiş..bence siz psikologa gidin konuşarak anlatması daha iyi olur.bu konuda çeşitli hastalıklar var en azından ne olduğunu öğrenirsiniz.inşallah düzelir aranız.

• Konuşarak ben anlatamadım belki başka uzman biri anlatır diye umuyorum.

• yani sorun felan yok rahat ol cinsel olarak hislerın kuvetlı olabılrı yasından dolayıda en tehlıkelı yas gurbundasın:)oyuzden zaman goster:)

0|0
    0|0
    • Işte söz dinlemeyen taraflarım var biz erkekler sizden farklıyız cinsel anlamda dayanabildiğim kadar dayanacağım.

• anam sende abazamızın nesın :D anlamadım hhaaaaa:Ddayann

• doktora başvursanız? bu isteksizliğe bazı sağlık problemleri sebep olabilir farkında olmadan.. belkide hiç tat almıyor?

0|0
    0|0
    • Zaten sulanmada çok az oluyor.Doktorun verdiği ilaçları benim zorumla kullanıyor yoksa kullanmaz inatçı

• umarım durum düzelir..

• 20 yaşında ondan. zaman tanı.Dürtüler yaşa bağlı olarakta gelişir.Seninle aynı istekliliği duymamasının nedeni yaş bence.

0|0
    0|0
    • Evlendiğimiz ilk aylarda bu kadar değildi yani istiyordu.Hatta her gece yapıyorduk ama şimdi haftada 1 defa oda 1 kere yada 2 kere oluyor.Sırf bu yüzden dün büyük bir tartışma yaşadık ama beni anlamıyor.Artık kendimi tanıyamaz oldum acaba nerde hata yapıyorum diye

• olay boşanmaya kadar gider.yorumlarından anladığım kadarıyla dini bütün peki şu açıdan yaklaş eş seni yanında isterse fazla ibadeti bırakıp yanında olacaksın inançta bu vardır eşe olan görvler vazifeler bu açıdan yaklaşırsan belki faydalı olur.yada bir bayandan yardım iste zor bişey ama onunla eş sorumluluğu hakkında konuşsun.

• Bunları anlattım söyledim dinimizdekik böyle birşeyin önemini anlattım ama belki kütüphaneden bir kitap almalıyım bu konu ile ilgili kadının eşine karşı görevleri hakkında ,gerçi bu seferde kitabı okumaz.Ama bu iş boşanma değilde zor zamanlar geçireceğimiz belli oldu.

• senin evren geçince onun evresi başlayacak, oda eşim bana yetişemiyor diyecek. cinsel uyum zor bizim memlekette

0|0
    0|0
    • Söylediklerine aynen katılıyorum ilk evlendiğimiz aylarda artık ben istemiyordum ben bıkıyordum.

• Eşine cinselliği sevdirmek senin becerin

0|0
    0|1
    • Bunun için elimden geleni yapıyorum.Ama olmuyor

• İlginc bı durum bi terapiste gidin

0|0
    0|0
  • Kuma getirmeyi teklif et. Bakalım tepkisi ne olacak. sonra Peygamber Efendi'mizin çokeşli olduğunu dile getir. Görevini yerine getirmediğini söyle. Bakalım ne yapacak namazında niyazında eşin.

0|2
    1|1
    • dediğimi yap görevini anlasın azıcık. bu sefer aldatıyorsun sanıp krizlere girecek eşin.

• eyer öyle bir hamle yaparsa ewlılık kavramı orda bıter cok yanlıs yöneltıyosun orel sexsı sevmek zorundamı yahu ben bıle sevmıyorum bır zaman gelıyo bır zaman da ıstıyorum yanı hormanel durum

• dediğimi dene sen

• doktora gidin belki korkuyor

0|1
    0|0
    • Düşünüyorum daha önce kadın doğuma gittik akıntı yüzünden ama şimdi bide psikiyatriye gitmekte fayda var.

• bence zorlama kahve filanda verme çünkü 20 yaşında yani daha çocuk senin gibi davranmasını bekleyemezsin ona kendini buna hazır hissedene kadar zaman tanımalısın ay yıl sene ne isterse

0|0
    0|0
    • Bu o kadar kolay olmaz olmuyor yani zaman veriyorum 2 yıldır doğru dürüst cinsellik yaşamıyoruz yani ben tam tatmin olmuyorum benim isteklerimi yapmıyor ama buna rağmen zaman tanıyorum ve üstüne gitmiyorum.Ama bende erkeğim bende cinsellik yapmadan en fazla 3 yada 4 gün dayanırım.Mastürbasyon yapacaksam niye evlendim.

• valla cevabına baktıkca Soranın yani yazıklar olsun demekten başka birşey diyemiyorum... senin gibi koca olcağına taş ile evlen daha iyi

• "Testerparfüm" benim anlatmak istediğimi anlamıyorsunuz birgün evlenirseniz beni anlarsınız.Zira erkek için cinsellik bir ihtiyaç ,zorunluluktur bunu evlenince eşiniz size daha iyi anlatır.Evliliklerde cinselliğini önemi büyüktür hemde baya büyüktür.

Erkekler Ne Diyor 15

• Onun perspektifine hitap edecek şekilde dinimizde karı koca arasında cinselliğin yaşanmasının helal olduğunu birbirinizi tatmin etmenizin ve bunun da mutluluğunuza katkısı olacağına dair bir konuşma yapmalısın. Ve bu konuşmayı kutsal kitabımızdaki ayetlerle desteklemelisin. Ancak o zaman onu yumuşabilirsin

0|0
    0|1
  • Bu tarz isteksizleri açıkcası karşılıklı fantaziler gerçekleştirerek üstesinden gelebilir siniz.

Yaşı itibariyle cinselliğe eğilimi olması gerekir.Sanırım eşin bir seylerden korkuyor olabilir.

Bunun çözümünüde yine karşılıklı ve açık açık konuşmaktır.

Cinsellik hayatın büyük bir kısmını kapsar ve mutluluk ve sağlık için önemlidir.

0|0
    0|0
  • Eşin dini bütün namazında biri demişsin hal böyle olunca yapacaklarınızın tamamen helal dairede ve eş hukukunun gereği olduğunu anlatmalısın. Aksine yaşanmamasının kul hakkına girdiğini belirtmelisin. Ama sizinde helal daire kalmanız gerekir ki karşı tarafı ikna edebilesiniz.

Alkol yada farklı yönetemler onu hem ilişkiden hemde sizden uzaklaştırabilir aman helal daire dışında birşey teklif etmeyin derim.

0|0
    0|0
  • yorulmuşsun çaresiz kalmışssın. eşin seni sen de eşini çok seviyorsun bu dogrudur ama ona gösterdiğin anlayışı ilerleyen yıllarda gösteremeyeceksin, aldatmaya başlayacaksın cinsel açlığını gidermek için, yaptığın kaçamaktan sonra gecenin bi vakti evine döndüğünde sessizce duşa gireceksin aynaya bakıp utanacaksın. kendine kızacaksın sonra yine aldatacaksın başka bedenlerle, kendine kızmaların bitecek ben erkek adamım ihtiyacım var aldatmaya sen itiyosun deyip eşine kızacaksın. sakın ola ki çocuk yapmayın eşinle konus ikna et ve en yakın zamanda evlilik ve aile danışmanına gidin

0|0
    0|0
    • Aynen söylediklerinizi yaşamamak için kendimi tutuyorum sabrediyorum.Kadınlar bizi anlamıyor cinsellik bir sorun olarak onlara gözükmüyor.Ama ileride bu olacak yani aldatma çünkü nereye kadar sabır edebilirim.

• edemezsin kardesim durum daha da vahim bir hal almadan ya bi uzmana danısın ya da bosanın

• anlattıklarından cinselliği tek kendin için düşünüyorsun anladığım kadarı ile eşin romantik bir yapıya sahib romantik bir ortam kur 1 er kadah onun sevdiği içki içerek hemen birleşme isteği hissettirmeden onun uyar ön sevişme ile acele etmeden su akar yolunu bulur eve geç gideyim onu kıskandırayım bu düşüncelerden vaz geç onu kazan kendinden soğutma acelede etme yaşıda küçükmüş zamanla her şey yoluna girer A C E L E ETME

0|0
    0|0
    • Içki falan içmez 5 vakit namaz kılıyor.Diğer olaya gelince zaten aylardır sabır ediyorum elimden geleni yapıyorum ama bende insanım sabır taşı değilki, ayrıca ben böyle iyi davranıp sabır ettikçe o sorun olmadığına inanıyor ve aynen devam ediyor.Ben sadece ona biraz kıymetimi anlasın diye bir oyun oynayacağım.Olur yada olmaz bunu denemek istiyorum.Çünkü bu böyle devam etmemeli.Uyarma konusunda herşeyi yapıyorum ama gene olmuyor tam o safhaya gelince istemiyor.

• durumunu kendi kafamda empati yaptım:evet çok zor bir durum belki her yolu denememiş olabilirsin.peki 1 hafta yada 2 hafta kendini tutup ondan birşey beklemeyi denedin mi? denemedi isen dene ama duygusallığı eksik etme.sadece cinsel şeyler içeren şeylerden uzak dur bakalım sana karşılık verecek mi?

0|0
    0|0
    • Evet özellikle denedim ama olmadı.Duygusal yönden hep iyi davrandım ama gene istemedi.

• işte bu çok büyük bir çıkmaz... inşallah tez zamanda sorunu çözersin

• bayan isteklendirici kahve falan var. benzin istasyonlarındaki marketlerde rastlıyorum bazen. bi dene istersen. belki olumlu olur.

0|0
    0|0
  • zamanla düzelir eşin daha çok genç kardeş 1 veya 2 yıl daha sürebilir bu oral a alıştırmalısın yani onun yapmasını değil sen oral ı çok yaparak alıştıracaksın

0|0
    0|0
    • Oral yapmamı ve yapmayı sevmiyor istemiyor.Uğraşsam bile olmuyor.

• boşa gitsin o zaman ne o öyle odun gibi

• boyle baslamis dahada beter olur ilerde allah sabir versin kendine bi ikinci bul oyle idare et

0|0
    0|0
  • bence güncellemende dediğini yap güzel taktik hatta bunu bir süre tekrarla

0|0
    0|0
    • Aynen bunu deneyeceğim isterse anlasın isterse anlamasın ama beni seviyorsa beni kaybetmemek için değişeceğini umuyorum.Şimdi akşam eve gitmeyeceğim yani geç gideceğim.O beni arayacak telefonu açmayacağım.Anlasın bu şekilde devam etmeyeceğini.Telefonu açsam bile bundan sonra böyle diyeceğim.Belki bu durumdan bende rahatsız olacağım canım sıkılacak ama bunu ne olursa olsun yapacağım ve bu sefer kararlıyım.

• helens sana katılıyorum daha zaman ver dicem ama iki yıl olmuş alıştırmaya çalış

0|0
    0|0
  • zor bi durum dostum umarım aşarsınız

0|0
    0|0
  • P*rno filmi aç seyredin zevke gelin

0|0
    0|1
  • yaş farkından kaynaklı bir şey olabilir mi? Ve malesef artık sizinle yapamayacağını düşünmüş olabilir mi? Evlilik zor zanaat

0|0
    0|0
  • boşan

0|0
    2|1
Yükleniyor...