Kızınız / Oğlunuz size eşcinsel olduğunu itiraf etti. Nasıl bir tepki verirdiniz?

Kızınız / Oğlunuz size eşcinsel olduğunu itiraf etti. Nasıl bir tepki verirdiniz?alıntı.

Güncellemeler:
:)
Doğasında bu varsa ne denebilir ki,bunu benimle paylaştığı için teşekkür ederim,her halükarda yanında olacağımı,bunun bir suç olmadığını söylerim.İnsanların ön yargılarına karşı güçlü ve temkinli olmasını isterim.
artık bu durum o kadar yaygınlaştı ki. benim bundan ciddi anlamda midem bulanıyor ve eskiye oranla yaygınlaşmasının tek sebebinin insanların özgürlük çatısı altında bi tarafının keyfine göre hareket etmeleri olarak görüyorum. tabi bu benim fikrimdir kimseyi bağlamaz. ama genel olarak sonradan eşçinsel olanlar doğuştanı falan bırakalım çok cıvık ve iradesiz geliyorlar.

0|0
21|9

En İyi Kız Görüşü

• Bununla ilgili bir soru geldi cevabımı buldum ve kopyaladım

Bu sorunun Linki link

Bir internet sitesinde biseksüel,eşcinsel,transeksüel vb. kişilerin yaşam hikayelerinin yazıldığı hikayeler okumuştum.Kendi ağızlarından ifade edilen hikayelerdi,okuduğumda çok şaşırıp,üzülmüş ve etkilenmiştim...Kendi tercihleri değildi.Sırf bunu kendilerine yakıştıramayıp inkar edipte karşı cinsle evlenen,sonra da boşanan çok kişi olmuş...Mesela hikayede bir konu vardı: '' Yine eşcinsel bir bey...Erkekleri gördüğünde içinde garip bir kıpırdanma olduğunu,bir bayan gördüğünde diğer arkadaşları gibi içinin gitmediğini hissettiğini,uzun bir süre kendine bunu kabul ettiremediğini,hatta bu SAÇMA düşünceleri için kendisine cezalar verdiğini,sonunda bu düşüncelerinden kurtulamadığı için bu durumu kabullendiğini anlatmış.Evet eşcinselim diyor,fakat bu benim kendi tercihim değildi,karşı cinsimle kendimi evlenmeye zorlamama rağmen ona bir kere dokunabildim,bir çocuğumuz var diyor.Bir gün hem cinsinden biriyle tanışmış ve işte o zaman aşık olduğumu anladım diyor,kendi tenine dokunduğunda içindeki hislerin asıl ozaman ortaya çıktığını dile getiriyor...Bir gün sevgilisini eve eşiyle tanıştırmaya getirmiş.Eşi,gelen misafir erkek olduğu için garipsememiş tabi ki...Böyle sürekli evine gidip gelmiş,eşi arkadaşı olduğunu düşündüğünden en iyi şekillerde ağırlamış...Ama daha sonra eşine eşcinsel olduğunu anlatmış,eşine ayrılmayı teklif etmiş,fakat eşi yarı yolda bırakmayıp ona hep sahip çıkmış''

EKLEME : Siz inanmıyor olabilirsiniz ama bu onların tercihi değildi,tabulaştırıp yasak hatta günah olarak gösterildiği için hep sustular..Özgürlük çatısı altında keyife göre hareket etme tabiri kullanmışsınız ya,aslında onlar hep varlardı fakat söyleyemedikleri için gizlendiler.İfade etme özgürlüğü meydana geldiğinde de itirafı seçtiler...

Yine de Allah doğru tercih yapabilen,hormonları ve kendi her anlamda sağlıklı evlatlar nasip etsin de eğer öyle bir durumda olsaydı benim evladım,başına bela gelmemesi adına da hep korur kollardım...

Syg.

0|0
    0|0
    • Emeğine sağlık Anne,Baba işte.

• ALLAH'IN lanetin daha kötü ne olabilir

günah olanı ALLAH'IN yasakladığını nasıl

helal dersin

LUT kavmi var KURANDA

ALLAH KURAN'DA eşlerinizi helal yoldan birlikte olmamızı iştiyor

senin yaptığın ifade özgürlüğü ile arkadaşını cehenme atmak başka bir şey değildir

• Bilenler belli oluyor neyse.

Kızlar Ne Diyor 20

Erkekler Ne Diyor 9

• Kendim eşcinsel bir erkeğim. Şu ana kadar hiç bir kıza karşı ne duygusal ne cinsel bir ilgi hissetmedim. Kadınların göğüslerine, kalçalarına bakıyorum. Birşey hissetmek için kendimi zorluyorum. Ama hiç bir cinsel dürtü hissetmiyorum. Ama şöyle yakışıklı, esmer, kaslı bir erkek gördüğüm zaman içimde bir kıpraşma, tuhaf bir heyecan oluyor. Bir kızın elini tuttuğumda ya da öptüğümde asla erkekte olduğu zevki alamam. Bu duygu küçüklüğümden beri var. Duygularımın böyle olmasını ben tercih etmedim. Eşcinsellik 45 yıl önce hastalık kapsamından çıkarılmıştır. Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Psikayatri Kurumu başta olmak üzere bir sürü saygın, evrensel bilimsel kuruluş bunu kabul etmiştir. Eşcinsellere yapılan terapiler sadece onları toplumdaki homofobiden korumak için yapılıyor. Normal kardeşlerde birinde eşcinsel eğilim varsa diğer kardeşte bu eğilimin olması yüzde 10 lardadır. Ama çift yumurta ikizlerinde bu oran yüzde 25'e tek yumurta ikizlerinde ise yüzde 50'ye çıkmaktadır. Bu doğuştan gelen etmenlerin çok önemli bir rol oynadığının kanıtıdır. Ayrıca yapılan araştırmalarda eşcinsel erkeklerin beyin yapısının heteroseksüel erkeklerden farklı olduğu heteroseksüel kadınların beyin yapısına çok benzediği kanıtlanmış bir şeydir. Aynı şekilde lezbiyenlerin beyin yapısıda heteroseksüel erkeklerin beyin yapısına çok benzemektedir. Heteroseksüel erkeklerin beyni kadın feromonuna uyarı gösterir. Erkek feromununa tepki göstermez. Yapılan araştırmalardada eşcinsel erkeklerin beyninin kadın feromonuna çok az uyarı verdiği, aynı heteroseksüel kadınlar gibi erkek feromunundan uyarıldığı gözlenmiştir. Aynı şekilde lezbiyenlerde kadın feremonunda etkilenirler.

Amerikada 1994'te yapılan araştırmaya göre eşcinsel gençlerin yüzde 40'ı en az bir kez intihar girişiminde bulunmuştur. Amerika'da ergenlerdeki intiharların yüzde 30'unu eşcinseller oluşturmaktadır. 1993'te ki bir araştırmaya göre Amerika'daki eşcinsel gençlerin yüzde 97'si okuldaki arkadaşlarından, yüzde 53'üde okuldaki personellerden düzenli olarak homofobik hakaretler duymaktadır. 1987'deki bir araştırmaya göre eşcinsel erkeklerin yüzde 26'sı evi terketmek zorunda kalmıştır. 1991'deki bir araştırmaya göre evsiz ergenlerin yüzde 42'sini eşcinseller oluşturmaktadır. 1998'de 21 yaşındaki eşcinsel bir öğrenci olan matthew shepard okuldaki iki koyu hristiyan arkadaşı tarafından kandırılıp ormanlık alana götürülüp öldüresiliye dövülmüş, bir çite bağlanıp ölüme terkedilmiştir. Bu olay nefret suçlarına cinsel yöneliminde katılmasına neden olmuştur. En son intihar haberi ise calliforniada yaşayan 19 yaşındaki eric james borges'a aittir. Eric ilkokulda , lisede, üniversite devamlı olarak aşağılanmış, koyu hristiyan ailesi, intiharından 2 ay önce kendisini iğrenç bir sapık olarak görüp onu evden kovmuştur. 14 ocakta inhitar etmiştir.

Eric'in intihar etmeden önceki It Get's Better kampanyası(eşcinsellerin intihar oranını düşürmek için yapılan bir kampanya) için kendi hayatını anlatmıştır.Videosu şu.

link

0|1
    0|0
  • Bence eşcinsellik normal birşey, çünkü insanları sadece fiziksel olarak ikiye ayırdığımız için garipsediğimiz birşey.

İyiymiş derim, devam ederim. Ne yapayım, onun cinsel tercihleri yani ruhundakiler, aynadaki cinsiyetine göre bizim varsaydığımız halde değilse? Ne yapabilirim, o öyle hissediyorsa?

Kendi ve keyfi bilir.

1|1
    1|0
  • Bu tarz ilişkilerin yanlışlarını, doğrularını, halkın yaklaşımını ve geleceğini nasıl etkileyeceğini anlatırım.

0|0
    0|0
  • hormon tedavısı denen bır sey var ona baskı yapmadan uygun bır şekılde doktora yönlendırırdım bence eşcınsellık bır hastalıktır

1|0
    0|1
    • Söz ü anlamadan Öz ü anlayamazsın :))

• benım aynı ısyerınde calıstıgım bır cocukta hormon tedavısı gordu doktorun erkeklerın ortamında bulunup onların yaptıklarını yapmasını tavsıye ettıgını soyledı o kısının ıstegıne baglı ıster es cınsel olmayı seçer ıster tedavı gorur bunun tedavısını goren ınsanlar var

• "Bence kanser bir hastalık değildir" ne kadar saçma ve salakça bir cümle değil mi? İşte senin kurduğun o cümle de aynı. Hastalıkmış, hormon tedavisiymiş... Bravo, bilim adamlarının yıllardır açıklık getiremediği konuya iki saniyede açıklık getirdin kutluyorum.

• Bilemiycem çok çelişkili bir soru oldu. :) o anki görüşüme bağlı. şimdi olsa saygı duyardm herhalde. Ama Allah korusun yaaa istemm herhalde.

1|1
    0|0
    • Tuhaf bir durum ama bana bunu açıkladığı için teşekkür ederdim. Taze bir beyin ve güçlü bir arzu yaşıtında olacağı için psikolog desteği alırdırırdım. Ve yanında olurdum.

• Mantıklııı..

• doktora götürürüm :D

0|0
    0|1
    • Eşcinselliğin hastalık kapsamından çıkarlı 45 yıl oluyor. Bugün bir pskiloga gidip ben eşcinselim dediğinde alacağın cevap bunun bir hastalık olmadığı ve cinsel yönelimin değişemeyeceğidir. Yapılan terapiler eşcinselleri toplumdaki homofobiden korumak için yapılıyor.

• nice peygamberlerin çocukları eşleri

hak yoluna gitmemiş

artık böyle olmuşsa iş işter geçmiş demektir

kıtır kıtır keserdim

ben de hayvan sevgisi var ama

insan sevgisi yok

0|0
    0|1
    • Herkes Allah'a inanmak zorunda değil. 1400 yıl önce gökten indiği iddia edilen bir kitaba körü körüne inanıp eşcinsellere nefretini kusuyorsun. Neyse.

• İnsan sevgisini kimde olur kimde olmaz bilemeyiz yorum yazmışsın sağol teşekkür ederim.

• aktifse helal derim..

1|1
    4|1
  • Hiç bişi diemem şuan :S

0|0
    0|0
Yükleniyor...