Evlilik ilişkileri hakkında fikirler...

İnsanların tek eşli olduğuna inanmıyorum kesinlikle... Evliliklerde eşlerin birbirinin isteklerine kulak vermesi gerektiğini düşünüyorum özellikle cinsellik anlamında.. Belki ayrı ayrı belki birlikte farklı deneyimler yaşamak çok uzak gelmiyor bana... Evlilik içindeki monotonluktan uzaklaşmak, renklendirmek eğlenceli kesinlikle... Evliliğin temeli de seks olduğuna göre... Çok yadırgamamak lazım... Siz neler düşünüyorsunuz?

Not: Rahat rahat küfür edebilirsiniz, kaale alınmayacağınız için bir sıkıntı yok... Bilginize...

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• O zaman insanlar evlenmeyecek dostum. Evliliğin kuralları ve mahremiyeti vardır. Bu kadar geniş olmaya gerek yok

0|2
    0|0
    • Kişisel tercihler hep bunlar... Evliliğin en ve bence tek temel kuralı eşlerin birbirine saygı duyması ve güvenmesidir... Bu zedelenmeyecekse her şey olabilir... Teşekkür ederim yorumun için...

Kızlar Ne Diyor 1

• aldatsın mı eşler, özet geçsene ne dediğiniz?

0|0
    0|0
    • Tam olarak öyle değil... Bence birbirinden haberli olduktan sonra yapılan şeyler aldatma olarak nitelendirilemez... önemli olan saygı ve güveni zedelememek...

• bu olayda saygı- sevgi kalır mı hiç?

Erkekler Ne Diyor 5

• Evlilik dediğiniz nedir ?

İki insanın birlikte yaşama hayatı paylaşma kararı alıp, ilişkilerini belediyeye ya da bir imama, papaza onaylatması olayı değil mi ?

Böyle baktığınızda iki insanın kendi hayatlarına dair bir kurumdan onay almaları saçmadır.

Eş olmak, hayatı paylaşmak iki insanın sevgi saygı temelinde birlikte yaşamaya istekli olması olayıdır.

Böyle bir kararın geri dönülmez olması da saçmadır. Anlaşılamıyorsa, sevgi saygı tüketilmişse, istemiyorsa artık taraflardan biri öbürünü nikah dursa kaç yazar ?

İki insan istedikleri sürece birlikte olmalı, eş olmalı.

Eğer o eş ona yetmiyorda başka ilişkilere giriyorsa, zaten istek bitmiş, dürüstlük gitmiştir.

Sonuç olarak tek eşlilik bir seçimdir. Hayatınızda bunu tercih ettiğiniz sürece tek eşlisinizdir. Ve iki tarafta isterse bu mümkündür. Ama mecbur değildir. Mecburiyetle tek eşli olunmaz.

0|0
    0|0
  • rahat seks olmalı ama karı koca arasında olmalı sadece

0|2
    0|1
    • Karı koca arasında illa ki rahat olmalı ama tek eşli olmaya çalışıp mutsuzlaşmakta var işin içinde... Yaratılışımıza ters diye düşünüyorum ben.. Tabi ki fikriniz değerli ama saygı duyuyorum...

• meraba engin bey nasılsınız silmişsiniz beni

0|0
    0|0
  • bende şu şekilde düşünüyorum eğer eşinle seks dışındaki konulardada iyi anlaşıyosan evliliğin ilerleyen yıllarında ilişkinizi eski heyacanına getirmek için yapılabilir abartı olmıcak şekilde diye düşünüyorum yani eşlerin birbirini aldatmasından bu tip fantazileri eşinle birlikte yapmak daha mantıklı geliyor bana;)

0|1
    0|0
  • madem etrafla paylaşcaz evliliğin ne mantığı kaldı. Evlilik iki kişinin hayatını birbirine adaması değil mi? Evlenmeyin dost hayatı yaşayın istediğinizi yapın.

1|1
    0|0
Yükleniyor...