Her gün duş almak bir hastalık mı?

Ben duş almadan günümü geçiremiyorum,sabah kalkar kalkmaz duş almazsam sanki akşam çok içki içmişimde kendime gelemiyormuş gibi oluyorum. Mesela kendimi denemek için pazar gününden bugüne kadar duş almadım ne kadar durabiliyorum diye. Bugün zor dayandım ve duş alınca sanki elim ayağım boşaldı. Hastalık derecesine mi geldi bu duş alma olayım? Kendimi çok temiz tutarım ama mesela evim için o kadar özenli değilimdir..

Güncellemeler:
Arkadaşlar güncelleme için özür dilerim ama bu spora başladığımda bulaştı spordan gelince hergün duş alıyordum sporu bıraktım ondan beri alışkanlık kaldı

0|0
6|16

En İyi Kız Görüşü

• normal olanı o zaten

1|0
    1|0
    • Banada öyle geliyor kafayı üşütücem yakında :) Bu arada eksiyi ben vermedim

• hastalık değil ..sayı artar ve kendini temizlenemiyor gibi hissedersen takıntı halini almış demektir onun dışında elbet her gün duş alınmalı

Erkekler Ne Diyor 16

• Temizlik iyidir.Duşunu al sen her gün.Sorun yok yani.

0|0
    0|0
  • Temizlki iyidir.Duşunu al sen her gün.Sorun yok yani.

0|0
    0|0
  • hayır aksine çok iyi bir alışkanlık ama kış aylarında 2 günde bir yapsan daha iyi olur sinüzit olabilirsin

0|0
    0|0
  • Bende de buna benzer bi' hastalik (hastalik galiba) var. Sabah kalkinca duş alarak güne başliyorum. Duş almadan parfüm kullaninca kendimi rahat hissetmiyorum, sonra evim haricindeki yerlerde elim bişeylere sürdüysem mutlaka yikarim, yikamadan duramam. Akşam da yatarken mutlaka duşa girerim, malım saçlarda hafiften jöle var, yikamadan yatilmaz :)

0|0
    1|0
    • Ya işte dediğim gibi ben bu özeni evime göstermiyorum mesela pasaklıyımdır evimde öyle delirmiş gibi temizlik yapmam.. Ama kendime nedense acayip titizim. Bende öyle dışardan gelince ellerimi falan yıkarım hemen

• Pis değilim be o kadarda değil :D Evimi derlerim toplarım ama kendime özen gösterdiğim kadar değil diyorum anladın?

• Çok sık duş alıyorsun... Hem cildine hem saçlarına zarardır... Azaltmalısın...

Elbette duş almak insanı rahatlatır... İnsanı gevşetir daha da kendine getirir, fakat bu kadar sık hale getirmemelisin... Titizlikle alakalı değil kendini iyi hissettiğin için yapıyorsun ama buna bağlama bunu... Bi kaç gün geçer kirlendiğini hissedersin duş alırsın olur biter, takıntı yapma.. Kuralla bir süre kendini haftada 3 gün yapcam gibisinden..

0|0
    0|0
    • İşte ben bir günümü duşsuz geçirirsem kirli hissediyorum mesela geceden kalma gibi hissediyorum tüm gün devam ediyor bu his

• Ben de hergün duş almaktayım ama bazen alamadığım zamanlarda çok rahatsız olmuyorum.

Duş almadığında sende oluşturduğuc his normal değil. Bu şekilde bir reaksiyon normal değil. Bence pskiytariste gidin anlattıklarına bakılırısa duş alınmadığında terden kirden vs rahatsız olduğunuz bahsedilmiyor.

0|0
    0|0
  • kendini kirli hissediyorsan devamlı...kirli olduğunu düşündüğün biryere dokunduysan veya elbisende kirli olduğunu düşünüyorsan...ve bundan huzursuz oluyorsan banyo yapmadan rahatlayamıyorsan buna obbesif kompulsif bozukluk deniliyor...ve evet hastalıktır...

0|0
    0|0
  • hastalık değil .ihtiyaçtır .

0|0
    0|0
  • Her gün duş almaya gereksinim duymak bir hastalıktır...

0|0
    0|0
  • gayet hoş bir alışkanlıktır

0|0
    0|0
  • iyi bir hastalık :d

0|0
    0|0
  • keşke bende hantallığı bırakıp hergün alsam :D

0|0
    0|0
  • bende de öyle her gün sabah duş almadan çıkmam dışarıya

0|0
    0|0
    • Aynen kendimi çirkin hissediyorum duşa girmeden çıkınca :'(

• bende dıyorum heral de her yerım kirli pis kokuyorum ınsanlar bednen uzak duracak benı kınayacaklar sanıyorum :)

• bende sporcuydum afedersiniz ama terlemem ama mecburen duş alıyordum antremanlardan sonra şuan antrenörüm temzliğine dikkt etmen güzel ama dikkat et

0|0
    0|0
  • sonrada küresel ısınma var

suyu bitirdiniz arkadaş

2|0
    0|0
  • bende hergün saçlarımı yıkarım çünkü bakımsız ve şekilsiz durmalarından nefret ederim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sen kendinden çok baska insanlaarı önemsiyorsun.Ne alakası var dersen iyi düşün bulursun.

0|0
    0|0
  • her gün duş alma alışkanlığı harika bişi bence:)

0|0
    0|0
  • alışkanlık olmuş

0|0
    0|0
  • duş temziliktir sorun yok

0|0
    0|0
  • Her gün duş almak bir hastalık değildir, ama her gün duş almadan kendini alkol alıp dağılmış gibi hissetmek bir hastalıktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...