Biz Kadınlar ve Erkekler neden böyle olduk ?

Günümüze baktığımız zaman hem kültürel hem kişisel hemde cinsellik anlamında neden değişti daha eskilere baktığımız zaman her iki tarafta bir birlerine kadar saygılı hoş görülür ve bir o kadar da düzgün şekilde davranan cinselliği daha geride tutup sadece eşiyle yaşayan bir toplum nasıl oldu da cinselliği ön plana çıkartan her hoşuna gidenle yatacağını düşünen ve her istediğini elde edebileceğini düşünün kişiler haline geldik baktığımızda farklı türden bir cinsellik sevgi yerine sadece ilişki içeren tek gecelik ilişkiler tercih eden insanlar olduk bunun sebebi nedir bizleri bu duruma götüren olanlar nedir ?

0|1
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Biz bir geçiş dönemi yaşadık, sarsıntılı oldu ama başarılı oldu...

Tabisi ben burada bu şekilde düşünenleri yargılamıyorum, çünkü artık yapılan şeyler...

Günümüzde lise zaman sevişmeler, üniversite zamanı sevişmeler normalleşti. Bekaret kavramı basitleştirildiği gibi tanımını da birçok kişi yanlış biliyor.

Saygımızı kaybettik öncelikle, toplum sürüsüne kulak astık. Buna yenildik. Kendi düşüncelerimizden kaçarak başka düşüncelere sığındık yalnızlık ve başarısızlık korkusundan...

Bugüne bakarsan bir sistem var, sen bu sisteme uymazsan dışlanırsın

-Erkek ilişkiye hiç girmemiş birisiyse kadın bir adım geri durur

-Kadın erkeğe sex makinası gözüyle bakmakta, erkektir yapar

-Cinselliğe bakış açısı çok değişti korkular yüzünden, cinsellik olmasa kaybeder miyim, cinselliğim için seçmiş, cinsellik olmalı mı olmamalı mı, bu benim ihtiyacım ama bu bir günah... Böyle çoklu düşünceler içerisinde kafanın karışmaması mümkün mü

-Saygının azalması, saygı gösterenin ezik muamelesi görmesi

-Duygusal istismarın aşırı oranda artması

-Aldatmanın doğal birşeymiş gibi lanse edilmesi

Kısacası birçok etken var fakat burada saymakla bitmeyecek şeyler.

Bir gerçek var ki günümüz toplumu artık eski nesil ile tamamen zıt ve bizim çocuklarımız daha başka bir toplumun arasına karışacak.

Bizi bu duruma götüren şeyler karşıt görüşlerin çatışması... Bir süre sonra birinden biri baskın geldi ve kazandı, kazanan bugün ki görünen toplum...

Tabisi görünmeyen toplum farkedilmiyor. Bunlar hala kendi bildiklerinden şaşmayanlar, saygısını yitirmeyen kişiler... Toplum tarafından dışlanırlar ve geri plandadırlar. O yüzden ki toz pembe bu hayat içerisinde farkedilmezler.. Kimi dışlanmasa da bu dışlanmayan kesim yüzüne bir maske takar ve sanki onlardan biriymiş gibi davranır...

Kadının "-erkektir yapar" sözüne karşı olarak açtıgı bir savaş vardır içten içe, kadınım bende yaparım diyip nefsini durdurmayıp o da atılımcı oluyor, biz erkeklerinde işine geliyor tabisi...

-Tanımlarımızı kaybettik

-Cahilliğe terfi ettiğimiz gibi, bilinçsizliğe gitmekteyiz

-Kültürel gelişim adı altında gözlerimiz boyanmakta

-Manevi değerlerimiz yokolmakta

Kadınlara, erkeklere bakarsan herkesin bir yandan kuyruk acısı var ben dahil, nasıl olmasın bu durum içerisinde...

Değişim şart demiyorum kalsın böyle, gidebildiği yere kadar gitsin, bugün ben eleştirilere ve küfürlere maruz kalırım ama bir yerde tıkanacak herşey ve belki bir 30 yıl öncesine geri dönüşümüz kaçınılmaz hale gelebilir...

Eksiklerimiz oldugu gibi artılarımızda var, bu durumun eksileri oldugu gibi artıları da var...

Fakat iyimser yaklaşmıyorum bu duruma... Bi gerçek doğrular vardır, bir de hayatın gerçekleri vardır, BİZ HAYATIN GERÇEKLERİ İLE BAŞ BAŞAYIZ VE BU SAVAŞ BİR ÖMÜR SÜRECEK.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• sorun kızlarda arkadaşım piyasa onlardan dolayı böyle oluyor kötü erkek hoşunuza gidiyor onun için millet kötü oluyor ve olamayanlarda olmaya çalışıyor olan bu

0|1
    0|0
  • Önce kendinize sordunuz mu biz neden grup arayışındayız diye?

0|0
    0|0
    • Gizlidende sorabilirdim değil mi ? Ayrıca soruyu tam okusaydin biz diye yazdığımı görürdün ki ben sorduğum sorunun cevabını sizin gibileri görünce iyi yapmışım diyorum ben Trenden bahsediyorum sen boğazlardan

• evet sordum bir merak nasıl olur ile başlayan ben bunu sürekli yapacağım anlamına gelmiyor bir şeyi merak ediyorum Onu görmek istiyorum sadece bunun için ben başka erkeklerle birlikte olmak ya da sürekli başka şeyler yapmak istemiyorum 1 defa olarak görmek istediğiM bir olay

• Anladım ama zaten ilginç gelen bize başta bu değil mi? Denemek ve nasıl olduğuna bakmak. Beğenir hoşlanırsak devamını getirmek. Ki asla yapmam demesin kimse. Birde şu var ki bizler Türk insanı olarak cinselliğe her anlamda aç milletiz. Çok azımız gerçek anlamda seksi yaşıyoruz. Daha öpüşmesini dokunmasını ruhunu da katarak yaşamasını bilen kadın erkek sayısı çok az. Buna rağmen biriyle olduğunda fantaziye kaçmamız da çok ironik. Çünkü açlığımızı bu şekilde kapatmak istiyoruz.

• 5 yıldız verdim soruna..yozlaşma ve özgürlük.

0|0
    0|0
  • Bir insandan allah korkusunu ve kul utanmasını alırsan kayınpeder gelinini kaçırır daha neler duyacağız dünyada.

0|0
    0|0
  • Ya bunu sormanız bile gerekmez tek nedeni var ahlak yozlaşması medeni olmak istemiyormusunuz siz avrupada ülkeler gibi yüksek bir medeniyete sahip olmak istemiyormusunuz işte bu medeniyet dedikleri tek dişi kalmış canavar işte bu . Bizim dinimiz islam ama gençlerime eğitimi verilmiyor en kçük olayda şeriat geliyor korkusu olan bir islam ülkesiyiz ne acayip ne tuhaf ne garip bize harika diye örnek gösterdikleri avrupanın kötü yanları anlatan tek bir insan yok

0|0
    0|0
  • Aslında hep boyleydı toplum eskıden gızlı kapaklı yapılıyordu herşey. şimdi ulu orta tek fark bu.

0|0
    0|0
  • Eski insanların yaptıkları saygıdan falan değildi. Eskiden imkanlar kısıtlı idi. İnsanlar birbirlerine muhtaçtı. Toplumun dayatmalarına karşı çıkacak cesareti bulmaları mümkün değildi. Artık daha özgürüz kendimizi daha serbest hissediyoruz. Diğerlerine ihtiyacımız olmadığın inancındayız. İçimizde ne varsa ortaya çıkıyor.

0|0
    0|0
  • Nerede yaşıyorsunuz siz?Yok öyle bir dünya..Eğer buradaki ergenlere bakarak bunları yazıyorsanız 3 vakte kadar olgunlaşıp meraklarını giderecekler merak etmeyin...

0|0
    0|1
  • her ne olduysa,iyi oldu

0|0
    1|0
  • Sen öyle san. Eskiden daha gizli kalabiliyordu ama artık insanların eskisi gibi korkuları kalmadığı için alenen yapılıyor.

0|0
    0|0
  • kızlar bozdu cıplak gezıp toplumun amk

0|1
    0|0
  • nick , foto ve entry uyumsuzluğu

1|0
    0|0
    • bu arada sitenin % 90u illimunatiye inanmıyor ama bunun tek sebebi bizim cahillimiz ve illimunatinin gücüdür .

• Teknokoji ve arzu isteklerin değişmesi

0|1
    0|0
  • o profil fotosundan böle soru çıktığına çok şaşırdım

0|0
    0|0
  • Eskiden australian kiss yoktu ama. Olmasa daha mi iyi?

0|0
    0|0
  • Acıkcası arkadaş demişki kendimizie müslüman halk olduk

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• sadece eşiyle yaşayan bir toplum yazısı ile profil resmin biraz uyumsuz olmuş.söylemek istedim. sorunun cevabına gelince bizim insanımız sadece ahlaksızlıkları örnek alıyor. orada ilmi çabayı ve azmi almıyor. Bırak oraları kendi atalarının bile azmini başarısını ve hırsını almıyor.

0|1
    0|0
    • Takılmayın buna gizliden de Sorabilirdim

• tamam oraya takılmadım yazdım geçtim. sorunun cevabını da verdim .

• batıya özentilik bunlar... bizim türkler nerde pis lanet seyler var hep onlara özenir... verimli seylerini örnek almaz.

0|2
    0|0
    • ++++++++++++++++++++1

• birşey eklemek istedim;4 yeğenim var,16-18-21-21 yaşlarında.Bakıyorsun Wrangler mavi kot,adidas ayakkabılar reeboklar felan.özenti tabii bir de arkadaşlarının"ııyyyyyy nasıl giyiyorsun o çakmalaröööö?ezik!tiki!"diyorlar.Yani o da var tabii uymak zorunda kalmak:S.Nenn,ben bile 35'ime geldim ilk defa orjinal adidas aldım ve ÇOK MUTLUYUM!.200 papel bayıldım ama ben bir ayakkabıyı 8-10 yıl giyiyorum değdi ama tabii bu da özenti:)))

• Kıyamete yaklaştık ondan...

0|2
    0|0
  • ee avrupalı ahlaksızlara özenirsek böyle olur

0|3
    1|0
    • bazıları fazlasıyla özeniyor bunlara kendi insanlarını bile hor görüyorlar valla:S Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur!+1

• Neden çünkü ilişkiler kolay oldu

0|1
    0|0
  • ahir zamandayız...

0|1
    0|0
Yükleniyor...