Bekaret konusunda bu hanım kızımızın cevabına katılıyor musunuz ?

Bekaret konularından bir tanesi , hanım kızımın biri aynen şöyle yazmış

''Sen magazadan giyilmish elbise alirmisin?'' siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Ben kadınları giyilmiş elbiseye benzetmesine mi yanayım , yoksa olmayan ufacık aklınamı bilemedim .

0|0
15|9

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle şunu belirteyim herkesin görüşüne bu konuda sonsuz saygım var.

Birincisi mağazada giyilmiş kıyafet satmazlar , ikincisi mağazada değiliz malesef.

Üçüncüsü evet giyilmiş kıyafet almazsın , ama binilmiş araba alırsın ki eğer kıyafet kadar ya da para verip alınabilecek kadar basitsen kendini sıfırkende zor satarsın.

Bu arkadaşının bakış açısına yorumumdu.

Bekareti diline dolamış geri kafalı arkadaşlarım içinde şöyle bir söz var.

Bedeninin bakire olmasına gerek yok , ruhun fahişe olmasın ;)

5|2
    0|2
    • Kötü bir yorum yaptığımı sanmıyorum. Görüşleriniz için teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 14

• Valla, kızın kendi kendine tüm dişileri meta haline getirmesinden mi bahsetsem, o kurmaya çalıştığı mağaza örnekleminde 'deneme kabini' diye birşey olduğundan mı bahsetsem, bir kadının bakire kalma/kalmama nedeninin 'erkekler almaz sonra' olmasının içler acısı olmasından mı bahsetsem ne desem bilemedim, neresinden tutsam elimde kalıyor.

1|2
    1|1
  • bekaret konusu başka onu tartışasım yok da hanım kızımızın benzetmesi fena

kendi haline bırakmak lazım

insan acıyor tabi, yazık

1|1
    1|0
  • kendini kucuk dusurmus salak yaaa bunu cok ama cok problem eden erkekle zaten olmaz anlasilmaz gecinilmez. herkesle dusup kalkan bir kizi kimse istemez anlarimda zorla sahip olunmus ya da bir anlik hata yapmis birinede sirt cevirilmez. Madem cevrende sikinti olacak o zaman bunun bilncinde davranacaksin .

3|1
    2|0
  • biliyomusun, ben genelde hep böyle konuşanların sonradan daha fena olduğuna şahit oldum.. böylelerinden korkucaksın;)

2|1
    1|0
    • Bir nevi ben evlenmek istemiyorum bekarlık sultanlıktır diyenlerin en erken evlenmesi gibi sanırım :)

• aynen öyle :) büyük konuşmicaksın hiçbi zaman. sanane ya yaşamıştır kabul eden etmiştir sanamı kalmış derdi..

• Aynen . Herkesin kendi hayatı .

• yansanda fark etmez umutsuz vakaymış :)) bu konuyu tartışmak bile ne kadar geri düşünceli olduğumuzu gösterir. gerek yok konuşmaya at gözlüklerini çıkarmayacaklar yine

1|1
    1|1
  • Hiç giyilmemiş ama sezon sonunda batan geminin malı ayarına gelen elbiselerde var..

Allah hanım kızımıza akıl fikir versin :)))

1|1
    1|1
    • batan gemının malları ısyan etmıs... Isyan edenler 4 mevsımlık elbısemısınız yoksa sadece sezonlukmu :)

• bu benzetme biraz kaba olmus ama demek istedigine katiliyorum dogru .

0|3
    2|1
  • sözde ahlaklı insanların hiç çekinmeden milletin bacak arasına laf atması ilginç geliyor. zihniyet bozuk olmasın (:

3|1
    1|0
    • Olabilir . Basit bir söz gibi dursa bile çok çirkince . Buna bir benzerini de ünlü arap televizyon kanalı yapmıştı . Birtane şeker resmi koymuşlar , şekerin dışında ambalajı varken sinekler gelmiyor , ambalajı çıkarınca sinekler konuyor . Neymiş kadının örtüsüde tıpkı böyleymiş . Resmen erkekler sinek , kadınlar şeker demek istiyorlar .

• Kiyaslama kötü! Bekaret bekaret denildigi icin sadece sevisme yasaniliyor ama asil bekaretin karsi taraf icin degilde kendisi icin önemli oldugunu bilse iliskiye girmeden sevismede yasanilmicagini bilir!

0|1
    1|0
  • Demekki kız hayata düz mantıkla bakıyor kafasında neyi kurguluyorsa onu yapıyor ve söylüyodur

1|1
    1|1
  • Geri kafalılık ve cahillikten başka bişey degil bekarete bu gozlerle bakılması bekaretin bukadar buyuk bir konu haline getirilmesi bile içler acısı bir durum

0|0
    0|1
  • Kendı hemcınsını elbıseye benzeten mal gözüyle bakan bı beyınsız.

3|1
    1|0
  • 15 yaş grubu böyle düşüncek tabi

3|1
    1|0
  • ben namus olarak görüyorum o çok yanlış bir laf

0|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu kızımız kendisini mal gibi görüyor demek ki.

O zaman bu kızımıza bizde onun kafasından sorular soralım.

- Siz eskiyen elbiselerinizi çöpe mi atarsınız yoksa ihtiyacı olanlara mı verirsiniz ?

- Hiç ablanızın annenizin ya da bir arkadaşınızın giysisini giydiğiniz oldu mu?

- Giysi alırken fiyatı uygun olsun ucuz olsun ister misiniz?

- Tek giysi mi kullanıyorsunuz bir çok giysiniz mi var ?

- Başkaların üzerindeki giysilere hiç bakar mısınız ?

- Yaz kış aynı giysiyi mi kullanıyorsunuz ?

- Yani giysi alırken mağaza da giysileri eller, bazılarını denemek için giyip çıkarır mısınız ?

- Bir giysiyi en fazla kaç yıl giydiniz ?

- Altınıza farklı üstünüze farklı şey mi giyersiniz yoksa tek parça mı giyiniyorsunuz ?

Anladık siz giysi alırken yeni giysi alıyorsunuz.

Anladık bir kadın olarak kendinizi mal gibi görüyorsunuz.

Lakin kendinizi başka bir mala benzetin, bu giysi durumu pek hoş değil :))))

2|0
    0|0
  • Bakın dostlar, öncelikle herkesin görüşüne sonsuz saygı duyduğumu belirtmek isterim... Bir erkek ile bir kadın hukuki ve yasal anlamda eşit olsa da yaratılış olarak eşit değildir, iki cins birbirinden ayrıdır. Bir erkek, kadının yapabildiklerini ve özelliklerini taşımaz, bir bayan da bir erkeğin özelliklerini taşımaz... (istisnalar hariç) Türk toplumunun övünülecek kadar güzel ve hayatı anlamlı kılan örf, norm ve tabuları vardır... Batılılaşmak derken, batının çığırından çıkmış, özgürlük adı altında hayvanileşmeye kadar koşan yozlaşmış toplumunu örnek almıyoruz... Atatürk'ün dediği gibi ilim, bilim, irfan konusunda Batının iyi yanlarını alıyoruz... Yarın Doğu gelişir, doğunun iyi yanlarını da alırız memleket için... Amma velakin Bakirelik önemlidir. Bizi ve toplumsal yapımızın, aile bağlarımızın sağlamlığının temelidir. Kandırılmış, infal edilmiş bayan kardeşlerimiz elbette olmuştur, Allah onları kandıranları bin beter etsin, fakat açılan kapı kapanmaz anlayışı ile hayatlarına devam etmesinler... İnsan görsel eğilimlidir, gördüklerini yaşadıklarını unuttum dese de unutmaz, beyni kaydeder... Bu sebeple değerli akranlarım bay-bayan arkadaşlarım... Mutlu bir evlilik istiyorsak, seyirlik değil ömürlük olsun diyorsak evlilik öncesindeki yaşadığımız tüm duygusallıklarda temkini elden bırakmayalım... Bende dahil dikkatli olalım... Erkek arkadaşlarımız da biraz sağ duyulu olsunlar, temiz bir bayanı yalanlar ile kirletmesinler... Vebalini çekerler bir ömür... Benden söylemesi... Tabi şunu da eklemek lazım, terslikle araç sürerken birisini ezerek öldüren ile, bir seri katil bir olmaz... Duygularımı içtenlikle paylaştım kimse yanlış anlamasın, Atatürkçü, Dinine Düşkün, sıradan hatta hatta hakir bile görülebilecek kadar sade bir Türk genciyim ben... Sözlerimi Mehmet Akif ERSOY'un kısa bir dörtlüğü ile sonlandırıyorum...

-Sakal yobaz işi, top sakal ise medeni,

-Sen ne de çabuk unuttun ehl-i sünnet dedeni?

-Medeniyet dediğin açmak ise bedeni,

-Desenize hayvanlar bizden daha medeni...

Allah'a emanet olun...

0|2
    0|0
  • Benzetme olmamış tabiki de bekaret konusunda katıyımdır. Dul olabilir fakat bekareti bozulmuş bekar biri olamaz.

0|2
    5|0
    • Herkesin şahsi görüsü bir yorum yapamam , ama benim kızdığım nokta bakire olmayan kadınları giyilmiş eşyaya benzetmesi , işte bu şahsi görüş değil hakaret oluyor .

• Benzetmenin kötü olduğunu belirttim zaten. Mide bulandırıcı bir söz bu. Herkesin görüşü kendine tabi de böyle bir itham da fazla abes

• Benzetmenin kötü olmasından daha vahim senin bekaret konusunda söylediğin şu sözler ; Dul olabilir fakat bekareti bozulmuş bekar biri olamaz. Yani senin zoruna giden karşındakinin bir kağıda imza atmamış olması öyle mi ? İçler acısı. Ben bekaret konusunda katıyım benim kadınıma el değmemiş olacak desen bunu anlar ve saygı duyardım. Benzetme beter , cevabın benzetmeden beter.

• Sor bakalım beyni varmıymış?

0|0
    1|1
  • Benzetme komik olmuş 2 ay bunun üstünde düşündü herhalde. Beni bağlamaz harem candır.

0|0
    1|0
  • delikli parasutle atlanmaz

0|0
    2|0
  • İşin türkçesi hiç kimse bozuk hatun istemez ,bu gerçekte olan, görmek bozuk kızların ve fırsatçı erkeklerin duymak istediği ise ise önemli olmadığıdır .. MERHABA 10.KÖY :)

0|0
    0|0
  • Birgün kullanilip atilmayacaginin garantisi mi varmiş.

1|0
    1|1
  • Doğru.

1|1
    7|0
Yükleniyor...