Vajinismus nasıl geçer?

arkadaşımda var ne desek olmadı. yok mu bunun bir çaresi. denemediği yöntem kalmadı neredeyse. doktora falan da anlattı. nasıl bir illettir bu. kız ağlayacak neredeyse.

Güncellemeler:
gizli kullanıcıya teşekkürler. haydar dümen diyen arkadaşlar sanırım odasında göz önünde seks yaptırdığını bilmiyorlar.

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Terapi ile birlikte evde yapması için verilen egzersizler var. Aslında yenebilmesinin temeli cinsel organıyla barışabilmesi.

Nefes egzersizi

Ayna egzersizi (bir el aynası ile oturur pozisyonda ve bacakları iki yana doğru iyice açarak cinsel organı incelemek)

Genital masaj ve dokunmak (Önce arkadaşın sonra partner yapmalı Ama masaj egzersizlerinde parmağın vajina içine sokulmaması yalnızca dış taraftan dokunularak kişinin rahatlanması sağlanmalı. Tüm vücut ve erojen bölgelere dokunulmalı.)

Kegel Egzersizi ( Öncelikle idrarınızın (küçük tuvaletinizin) geldiği bir günde tuvalete oturduktan sonra idrarınızı yaparken 3-4 kere tutun ve sonra bırakın. İşte bu anda vajina kaslarınızı (pelvik taban kaslarınızı) kasıp gevşetmektesiniz. Daha sonra tuvaletiniz bittikten hemen sonra belleğinize yerleştirmiş olduğunuz bu kasıp gevşetme çalışmasını 10 kere daha (idrarınız bittikten sonra) güçlü bir şekilde yapın. Bu hareketi tekrar edin)

Parmak egzersizi (Ayna, dokunma, rahatlama, kegel egzersizlerini yaptıktan sonra parmak egzersizi yapmaya geçilebilir. Amaç kişinin vajina içine dokunarak kendisini hissetmesi, istemsiz kas spasmını kontrol altına almasını öğrenmesi ve vajina içini hissetmesidir.)

Tüm bunlar terapi eşliğinde yapılmalı.

Sadece doktora anlatmak yerine bir kadın sağlığı merkezine gitmesini öneririm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Tek çözüm yolu cinsel terapi.Cinsel terapist bir psikiyatrise gidip terapi alacak. link

0|0
    0|0
  • gerdeğe giren genç kızda olmuş, oğlan sabaha kadar penisini geri çekememiş. içinde sıkışıp kalmış, sabah üstlerine battaniye atıp doktora götürmüşler. kıza sakinleştirici yapmışlar, böylece gelinle damat ayrılabilmişler.

0|0
    0|0
  • bencede haydar dümenden yardım alsın üzüldüm ;((

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun uzamana görünmekten başka çare yok,eşinide alsın gitsin uzmana

0|0
    0|0
  • haydar dümen'e giden biri tv'ye çıkmıştı..adamla karısını ilişkiye girdiriyomuş odasında..

0|0
    0|0
  • güncelleme için... hahaha haklısın soran ben bile biliyorum

0|0
    0|0
  • haydar dumenı takıp edın tek seansta tamamdır

0|0
    0|0
  • psikolog... yapacak bişey yok.. biraz penis ile barışık olmalı..

0|0
    0|0
  • emin ol soğukkanlılık cesaret ve ilişkide acele etmeden hareket ederek

0|0
    0|0
  • dalga geçtiğimi düşünme sakın çaresi belli Haydar DÜMEN ciddiyim..

0|0
    0|0
  • zamanla geçer elbet

0|0
    0|0
  • son uyarı aldım sorunuz yüzünden :(

0|0
    0|0
    • ne yazdınki

• son uyarı almanın soruyla alakalı olduğunu düşünmüyorum

• evet bundan aldım neyse artık girmeyecegim buraya

Kızlar Ne Diyor 5

• Evet bilmiyorum , sen nerden biliyorsun diye de sorarlar adama ...

0|0
    0|0
  • Haydar Dümen tek çözüm .. bence .

0|0
    0|0
  • bu tamamen psikolojik bi durum.. genelde kişi kendine eşine saklama içgüdüsüyle yetiştiyse oluşan bi durum çünkü yıllardır kendini bu konuda korumuş biri evlenir evlenmez buna dapte olamaz..eşine karşı güven oluşmadan evlendiğini idrak etmeden bu çok zor..

0|0
    0|0
    • benim arkadaşım 11 sene sonunda evlendi 3 sene oldu evlendikleri daha siftah yapmamış... dediğinle pek alakalı değil kesin çözüm psikolojik tedavi ama oda çok geç cevap verebiliyor...

• tabiki psikolojik. psikolojdede bazı sebepler vardır ve benim söylediğim sebeplerden biri.

• bende ciddiyim haydar Dümen.Bulmuş çareyi uzmanlık alanı. Madem diğer doktorlar işe yaramadı anca o . zor bir olay psikolojik bir olay aynı zamanda profesyonel yarıdm gerekli.

0|0
    0|0
  • psıkolojık yardım

0|0
    0|0
Yükleniyor...