Bekarete neden önem veriyorsunuz ?

Sorum erkeklere. Çok sevse de bakire değil diye bırakacak insanlar var gözünü kırpmadan. Neden bu kadar Önemli ? Bir kadının tek değeri bekaret değildir ki. Sadakati, iyi anne olması, sabrı, olgunluğu , toplum içinde utandirmamasi , anlayışı, bağlılığı. Daha bir çok şey var önemli olan. Neden bekaret 1. sırada?

Güncellemeler:
Peki sizin namusumuz yok mu? Neden yatiyorsunuz kızlarla? Siz de ilerde kız babası olacaksınız ? Erkekte namus yoksa hz.yusuf neyi korudu ? Kim veriyor size bu hakkı? Bakire evlenip kocasını aldatan o kadar çok kadın var ki.. hani onlar namusluydu? Yazık...
Kız arkadaşlar bunu "Bekarete önem vermeme" gibi algılamış, çünkü muhtemelen bursa namuslarini vurgulamak istiyorlar. Fakat daha açık bir zihinle okurlarsa anlayacaklar ki (öyle umut ediyorum ) ben bekaretini 1. sırada olmasını ve. Zihinlerindeki çifte standardı tartışıyorum. Tüm cevaplar için teşekkür ederim.

1|0
7|23

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• Önce kendi düşüncemi açıklayayım. Bir kadını bekaret ile yargılamam ve sınıflandırmam.

Bekaret, namusu temsil ettiği düşünülür. Bir kadının saflığı namusuna bağlı olarak değerlendirilir. Kadın bir erkek tarafından kirletilmiş ise o kadının namusunun gitmiş olduğu varsayılır. Toplumda namus duygusu kuvvetli olduğu için kadının iffetli olması beklenir.

Bu düşünceleri bir noktaya kadar kabul etsem de aynı düşüncelerin erkekler içinde geçerli olduğu zaman kabul edebilirim. Erkekler yaptığı zaman da aynı şekilde kabul etmeyen ve her iki kesime de eşit davranan kişilere karşı anlayışla yaklaşıyorum. Fakat namus kisvesi altında kadını sindirmeye çalışan, 2. sınıf olmaya iten, yobaz ve gerikafalı düşünceyi kabul etmiyorum. Bu erkek hegamonyasının geçerli olduğu 3. sınıf dünya ülkeleri mantığıdır. Din ve ahlak adı altında kadının sömürülmesidir.

Özellikle gerikalmış toplumlarda baskın olan grup erkekler kadınların gelişmesine izin vermezler. Sürekli baskı kurarak oluşturdukları sömürü düzeninin devam etmesini sağlamaya çalışırlar. Bunu gerçekleştirmenin en kolay yolu namus adı altında kadını kısıtlamaktır.

Daha alt başlıkları ve derin analizleri de mevcuttur ama konuyu genişletmemek adına burada nokta koymayı tercih ediyorum.

Dövüş ustası olanlar öfkelenmezler. Kazanma ustası olanlar korkmazlar. Akıllılar dövüşmeden kazanır, cahiller kazanmak için dövüşürler.

2|0
    1|0
  • Yoldan geçerken birisinin gözü kayınca bile kavgalar çıkar. Sırf eşine sevgilisine baktığı için insanlar birbirlerini öldürebilecek noktaya gelebiliyor. Düşün bu kadar sahiplenme duygusuna sahipken insanlar sana ait olan bişeye daha önce birilerinin sahip olmasını nasıl kabullensinler ki ?

1|2
    0|0
    • Sen en dogru yorumu yaptin kardesim. Baskasinin yataga attigi bir kadini sahesen ben sahiplenemem. Sahipleneceksem tamamen benim olmali omrumun sonuna kadar.

• işte biz böyle düşünüyoruz. bizim yapımız bu. o yüzden kabullenemiyoruz. bazı bayanlarsa bunu farklı algılıyo. eyvallah

• ben hiçbi bakıreyı bozmadığım için çok rahat. erkeklerde namus yok diye sana kim dedi ben her kızı işin içine katmadığım için bence sende katma ha bu arada herkes keşke hz.yusuf kadar namuslu olsa sen sen ol benden sana taviye beyaz gelinliğinle ve ALNININ AKIYLA KOCANIN HELALİ OL...!

1|3
    2|0
  • ben temızsem oda temiz olmalı olay bundan ibaret. dini yönunden ele alırsamda bekaret önemlidir.. benm fıkrım bu yönde..

2|1
    0|1
  • bi bayanın bakir olmaması durumunda karşı cinsten çok hem cinsleri daha olumsuz bakar! bu böyle degilmi lisede üniversitede heryerde bir kız biriyle çıktımı ya da öpüştümü etrafındaki kızlar daha çok o.rospu ya da ne bileyim s.rtük muamelesi yapmıyormu, önce hemcinslerinizle bu meseleyi halletmeniz lazım, onlar daha çok yayıp küçük düşürmeyi seviyorlar, bir erkek aslında bu konuda bayanlara göre daha merhametli, sevdimi gizler ama bir bayan ortamında bu çok çabuk yayılır yalanmı?

2|1
    0|0
    • Kızlar fesattir. Çünkü yarış içindeler. Örneğin hepsi gecenin en guzeli olma derdindedir. Bunun temelinde de erkeklerin düşünceleri yatıyor. Onların bu yaptıkları şey karşılarındakileri aşağılayarak ego tatmini kendini yüksek görme çabası. Adice.

• hemde çok!

• Anlayışı, bağlılığı, sadakati, olgunluğu olan kadınlar zaten genellikle bekaretini kocasına saklıyorlar. O yüzden problem yok.

1|1
    3|0
  • Bunu umarım birgün aşacağız. Bakire evlenip kocasını aldatan kadınlara şahit oldum. Ayrıca daha once yaşadığı bir talihsizlik yuzunden bekaretini kaybedip evlenince kocasından baskasını gözü gormeyeninide gordum. Namus kalpte. Iki bacak arasında aramamalı.

1|0
    0|0
    • İşte benim kastettiğim bu arkadaşım.

• nedenin kokeni cok basit kadin kadindan utanmaz o yuzden erkek egemen toplumlarda bu daha fazladir ki bir kadin aldatildigini arkadasindan duysa bile yeri gelir sineye ceker ayni sey erkekde olsa adam ne arkadasinin suratina bakabilir nede baskalarinin . kisaca erkekler hamama pestemalle kadinlar ciplk girer yani erkek adamin mahremi cok kiymetlidir evlenecegi kizin gecmiside.

1|1
    1|0
  • Ben önem vermiyorum . Sanki bakire aldığın kadın sonradan gidip seni aldatmayacak . Garantisi var mı bunun ? Neler neler okuyoruz haberlerde , neler neler görüyoruz yakın çevremizden . Özellikle müslüman ülkelerde yaygın kızlar anal ve oral yapıyor nasıl anlayacaksın yapmadığını ? Birazcık gözlemci olan anlar bunu . Kızı eski çevresinden uzaklaştırmak istiyorsan gidersin taşınırsın başka şehre . Sevdiğin insan için düzen bozmak zor mu ? Önemli olan ruhun bekareti olsun . Ruh bakire olmadıktan sonra beden bakire olsa ne yazar eninde sonunda gider yapar yapacağını .

0|0
    0|0
  • Bende eskiden bekaret konusunu önemserdim ama şuan bakire ya da bakire olmayan diye bakmıyorum mesela ruhu bakire olsun benim için yeter bana göre en önemlisi senle birlikteyken seni aldatmıyorsa bu yeterlidir bakire diye geçinen çoğu kızın ne boklar yediğini zamanla görüyor insan.O yüzden böyle bir ayrım çokta söz konusu değil gönül tabikide bakire olmasından yanadır ama en önemlisi dediğim gibi senle birlikteyken seni aldatmaması

1|0
    0|0
    • Ne kadar genis missiniz arkadasim ya, ailelerimizden boyle mi gorduk.

• Alakası yok zaten zaman geçtikçe düşüncem değişti tabikide bakire olmasını isterim orası ayrı konu ama burada demek istediğim bu benim için ilk ölçütlerden değil açıkcası evlendıkten sonra bekaretini kaybedip sapıtan çok kardeşim

• benden önce ona sahip olan biriyle neden birlikte olayım ki anladığım an o ilişki orda bitmiştir peki sen başkasıyla yatan bir kocan olduğunda çocuğuna bu baban senin kızım derken için sızlamayacak mı?

1|2
    1|0
  • mesele bekaret degıl bu devırden sonra bekaret dedıgın 1 kere bozulan bısey gbı gorur herkez ya sonrası oenemlı olansenden sonrası kardes

1|0
    0|0
  • Benim için değil,tek ölçüm kalbi,bana bakışı ve aklından geçenler...

4|0
    0|2
    • ama zamanında baska bir erkeğin tenine değmiş ondan haz almıs sorun yok yani

• Yok elbet,kendi bedeni ve tercihi,yaşamak istemiş ve yaşamış,şu an benimlemi ona bakarım

• mükemmeliyetçiyim hepsi olacak ortaya bir karışık olmazsa olmaz yani

1|2
    2|0
  • Cunku benim herseyim olacak o kisiyi daha once olsa bile baskasiyla hayal dahi edemem. Sadakat demissin; sadik olsaydi babasinin evindeyken kendini baskalarina kullandirmazdi.

1|2
    0|0
  • Benim Kadınım diyebiliğim kişi benim kadar temiz olmalı bu kadar basit

1|3
    2|1
  • Bu yaşa geldim tek kadınla yatmadım. O yüzden son güncellemeyi üstüme almıyorum. İlk taşı günahsız olarak ben atıyorum.

0|1
    0|0
  • haklısın...

2|1
    0|1
    • Ben seni anliyorum arkadasim erkekler her boku yiyp bakir olsun isterler kalbimdesin kizlarida onemseme sen bir hadis derki siz kimseyi asagilamayin ne biliyosunuz belki Allah katinda o daha degerlidir sen illa biriyle sevistin diye namussuz degilsin opusup edip bakireyim ben diyenler utansin

• babasının namusunu koruyamayan kızdan kocasının namusunu korumasını beklemem.

0|6
    5|1
  • neyi duymak ıstıyorsun

0|1
    2|0
  • yazık ya ıkı damla kanın hesabını soranla ısım olmaz dıyo kızlara bak

onun hesabını sormayan adamlarla yatıp kalkıyosunuz sonrada gotunuze tekmeyı bastıklarında wayyy efendım nedn terk edıldım dıye burda aglıyosunuz..

yas bellı bı zaman gelınce evlılık kapıyı calınca... ne bok yıcem cocuga nasl bakıre olmadıgımı anlatcam dıye kuyrugunuz tır tır tıtrıyo ama

yazık cok yazık SIZIN ANALARINIZDA BOLEYDI YA

BABALARINIZ DA O HALDE ALDI ANALARNIZI DIMI ?

INSAN BI KENDI AILESINE BAKAR ONCE BE

0|2
    1|0
  • Zaten bekareti verdikten sonra anlarlar dmi dünyanın kaç bucak olduğunu. Bekareti ver hayatını yaşa ohh keyfe keder. iş ciddiye binince yaş gelince. Hemen koruma kalkanı hazır.

1|1
    3|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kimseye ait olmadini sadece ona ait oldunu bilmek icin bekarete onem verilir. Ondan oncesi olmuyacak yoksa sIKINTI cikiyor gecmisini sorguluyor. Bana gore bakire kalmak en iyisi bunu becerebiliyorsan. Ben bakireydim evlenene kadar hic sorunumda olmadi esimle. Yoksa ona kendini kabul etirme sorunlari oluyor. Bazi arkadaslar diyor o bakir degilse sendende istiyemez ama toplumumuz erkekleri oyle yetistiriyo goruz farki veriyor o erkektir isterse 100 kadinla yatsin bakire ister evlenirken. Ama soylediklerine katiliyorum hersey bekareten ibaret degil kesinlikle! Ama bir kadin once kendisi icin namusunu korur sonra baba koca gelir bana gore.

0|0
    0|0
  • Sen magazadan giyilmish elbise alirmisin?

1|6
    4|1
    • Ben mağazadan elbise seçmekle eş seçimini aynı kefeye koymadım , bu kadar basit değil :)

• Bircok erkek icin o kadar basit yani. Kullanilmish birini asla istemezler.

• Alev111 , kadınları elbiseye benzetmenemi yanayım , yoksa düşüncenemi bilemedim .

• Katılıyorum sana iki damla kan yüzünden beni bırakıcaksa bir erkek bıraksın abi işim olmaz o kalbimi sevicek ondan önce seven insan bırakmaz birkere yapmıştır der hatasını biliyor der sever kız zaten pişmandır ha birçok kere yatmış iyice kız ortam kızı olmuş ise o kötü ama 1 kere hata yapmış kabullenmiş ise bu kız bırakılmaz.

1|0
    0|2
  • bakirliğe önem verdikleri yok bu kadar

2|0
    0|3
  • açık zihinle okumadığımızı nerden çıkarıyorsun?

0|0
    0|0
  • Ataerkil toplumda yaşadığımızdan dolayı canım.Namusu 2 damla kana indirgiyorlar ama o dönemler bitiyor,Hymen denilen şey neden var diye sorsan bilmezler :) Bana bakire misin diye soran bir adamla bile işim olmaz.

3|0
    0|2
  • senin bu düşüncene bakarsak eğer bizde genciz bizimde canımız istiyor bizde gidip onunla bununla yatabiliriz o zaman ne olur bu toplumun hali? lütfen ya allah aşkına

0|2
    3|0
    • Ağzına sağlık bir erkek olarak senin gibi namuslu kızların olması gurur verici bişey...!

• Dogru soyledin, avrupalilasma ugruna hangi degerleri cope attik degilmi guzelim, senin dusunceni artik kizlarda gormek hakikaten zor baksana cevaplara

• eksileniyorum birde

Yükleniyor...