Dini nikah, imam nikahı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yakında evleniyorum ve imam nikahı yaptırmak istiyorum. Nişanlım pek oralı değil. Yani ne istiyorum, ne istemiyorum diyor. Sizce imam nikahı yaptırmak gerekli mi?

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• İnanan insanlar için imam nikahının gerekliliği bellidir. Öyleyse bu kanalı resmi nikahtan kaçmak üzere suistimale açık bırakan devleti ben anlayamıyorum!

Neticede imamlar gökten inmiyor, bu devletin memurlarıdırlar. Onların kıymış oldukları nikah ritüelinin ne olduğu devleti hiç ilgilendirmez, devlet sadece kendi memurunun kıymış olduğu nikahı resmiyetini alsın kafi.

Yani demem o ki elin adamı kiliseye gidip evlenince devlet nezlinde resmi nikah işlemide bitiyor. Ki misal buradaki eski belediye başkanımız aynı zamanda imam satatüsü vardı, tüm konukların huzurunda klasik imza atma töreninde önden duası okunup arkadan imzaları atılarak ikisi bir arada bitiriliyordu.

Yani bundan doğal ne var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bu kişisel bir tercihtir. Eğer İslam dinine inancınız varsa ve yaptırmak istiyorsanız yaptırın. Müstakbel kocanız bu konuda olsa da olur, olmasa da der gibi duruyor. İstiyorsanız yaptırın.

0|1
    0|0
  • Ben kıymam

0|0
    0|0
  • olmazsa olmaz hak din müslümanlığa göre dini nikah olmazsa esinle yaşadığın cinsellik haramdır zina yapmış olursun

0|0
    0|0
  • allah yolunda beraberlıgınızın surmesı ıcın lazım gereklı bence ısrar et evlenmeden once bu sart ! .

0|0
    0|0
  • müslümansan yaptırmalısın allah katında bu işin adı ancak öyle konulur resmi nikah kanun işi ve o da gerekli tabiki ama her müslüman imam nikahı kıydırmalı

0|0
    0|0
  • Resmi nikah varken, diğerine ne gerek var?

0|1
    1|0
  • Allaha inanıyorsan dini nikah şart yoksa birbirinize halal olmazsınız ilişkiniz zina olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Dinimiz gereği yaptırmak gerek! Nasıl toplum için evleniyorsak, dinimiz için de nikahımızı kıymalıyız.

0|0
    0|0
  • İmam nikahı dinidir zaten :)) Çiftlerden biri istiyorsa diğeri saygı göstermeli. Ömür boyu sürmesi planlanan bir ilişkiye başlarken, tarafların birbirine göstereceği saygının ilk göstergesidir. Karşınızdakinin inancına saygı gösterin, göstermezseniz;

1 Bu konu ömür boyu kapanmaz her kavgada karşınıza muhakkak çıkar

2 İnanç vicdani bir konudur, size söylemese bile karşınızdaki sürekli kavrulur.

0|0
    0|0
  • belediyenin önünde kıymak zor değilde Allah huzurnda kıymak mı zor.peygamberler a.s bile bu şekilde evlenmiş.

0|0
    0|0
  • Ben bu tür şeylerin çok gerekli olduğuna inanmıyorum açıkçası. İstiyosanız yapılır mesele değil ama bu neyin göstergesi olabilir ki?

0|0
    0|0
  • Allah katında da evli olmanız için imam nikahı şarttır.

1|0
    0|0
  • tabiki şart.. gerekli dini nikahlı olmak bi bakımdan islamiyette gerekli kendi için rahat edicek mi hem müslümansın.

0|0
    0|0
  • Benim dinimde dini nikah diye bir ayrım yok, ancak bu tamamen inancınızla ilgili. Bir arkadaşım imam nikahı kıydırmadığı için "onu helalim gibi göremiyorum" demişti. Böyle hissedenlerin ihmal etmemesi gerekli

0|0
    0|0
Yükleniyor...