Namus nedir arkadaş biri bana açıklasın ya!

Aşğıda da soulmuş bekaret namus demek mi her şey buna mı bağlanıyor namus nedr allahın bizi mikroplardan bir süreliğine korumak için oluşturduğu o zarın patlaması sonucu gelen kan mıdır biz insanlığımızı buna bağlyacak kadar kendimizi mi kaybettik

Güncellemeler:
Çok komik bir durum var buradaki diğe yazılanlara bakarsak buradaki erkklerin bir çoğu bir kadınla birlikte olmuş ve yine bir çoğu biriyle birlikte olup kendine erkek eli değmemiş kadın istiyor sonra bunu namus olarak nitelendiriyor şaka gibi buna ne desem cahillik mi ? Ya da daha kötü ithamlar mı ? Bilemedim

0|0
4|28

En İyi Erkek Görüşü

• Namus dürüst olmaktır, yalan söylememek, insanları kandırmamaktır.

Patronsan çalışanlarının maaşını ve sigortasını zamanında ödemek, çalışansan, işini doğru ve zamanında yapmak demektir.

Sevgilini aldatmamak, eğer gözün dışarıdaysa kimse ile ciddi ilişkiye girmemek, sadece cinsel amaçlı takılmak istediğini açıkça söylemek demektir.

Kendin 100 lerce kızla birlikte olduktan sonra, evlenmek için bakire kız beklememektir.

Bir kadınında erkek gibi canının istediğini yapabileceğini kabullenip buna saygı duymak demektir.

Bana göre genelevde ki Hayat kadını, burada bekareti namus sanan zavallılardan çok daha namusludur, çünkü yaptığı şey bellidir, ve bunu saklamaz, içi dışı birdir.

3|2
    0|4

Erkekler Ne Diyor 27

• Namusun iki damla kanla gittiyse o zaman bende hiç namus yok çünkü geçen yıl bir şırınga kan vermiştim. Bence bunu ciddi olarak söylüyorum zerre kadar alakası yok eğer öyle düşünürsem çıkacak ve sevgili olacak kız bulamam çünkü bakireliğin modası çoktan geçti.

3|1
    0|1
  • Her erkek, nikahına aldığı, koynuna soktuğu, yuvasının hanımı, çocuklarının anası yaptığı bayanın her konuda ''ilk''i olmak ister. ilk aşkı, ilk deneyimi... fakat günümüzde ''artık devir değişti, hangi çağda yaşıyoruz?'' gibi sözleri, nefsî ve şehevî arzularını gönül rahatlığınca tatmin etmek amacıyla kalkan olarak kullanan o kadar çok sayıda bayan var ki. dolayısıyla erkeklerin de ister istemez ''kötünün iyisi''ne ''eyvallah'' demelerine sebebiyet veren o kadar çok sayıda bayan var ki.

artık devir değişti ve namus kavramı kızlık zarından ziyade vücudun farklı lokasyonlarında aranmaya başlandı. ahlâktan ve edebden bahsettikleri halde sözleriyle tavırları örtüşmeyen bayanlar sırf vicdanlarını rahatlatabilmek hasebiyle kalblerinin ahlaklı(!) olduğunu ileri sürmeye başladılar. nefislerine yenilip şeytanın süslü gösterdiği günahlara gark olan bu bayanlar, evlenecekleri erkeklerin en doğal hakları olan ''temiz hanım'' isteklerini hiçe sayarak onları ve dolayısıyla ileride sahip olacakları çocukları ''ikinci el bir bayan''a, ''ikinci el bir anne''ye mahkum ettiler. ve bunun adı modernlik oldu, çağdaşlık oldu, özgürlük oldu.

''bakire olmayan bir kadınla evlenen erkek'' demek, ''kendisini kocasına saklayabilecek kadar iradeli olmayan bir kadınla evlenmek'' demek.

''bakire olmayan bir kadınla evlenen erkek'' demek, ''nasılsa bir kere bekaretim bozuldu, bundan sonrakilerin ne önemi var?'' diye düşünüp; ''çoktan nefsinin kulu olmuş, kaçıncı el olduğu belli olmayan bir kadınla evlenmek'' demek.

''bakire olmayan bir kadınla evlenen erkek'' demek, ''muhtemelen evliliği boyunca kendisini başka erkeklerle aldatacak olan bir kadınla yuva kurmak'' demek.

''bakire olmayan bir kadınla evlenen erkek'' demek, ''nikahına almadan evvel, kaç adet erkeğin o kadının etinden keyif aldığını sadece allah (c.c.)'ın bildiği bir kadınla nikahlanan erkek'' demek.

''bakire olmayan bir kadınla evlenen erkek'' demek, ''kötünün iyisine razı olmak'' demek.

dolayısıyla, ''gittikçe genişleyen, yozlaşan aile yapılarının hüküm sürdüğü bir ülkede mide bulantıları içerisinde yaşamak, yaşamaya çalışmak'' demek.

Anladın mı şimdi ?

0|3
    1|1
    • Aynen çok doğrusun...

• Böyle bir kadın istemk sadece bakir bir erkeğin hakkı diğerlernin değil.

• Namus akıl fikir sağlığıdır. Namus vicdanın yerinde olmasıdır. Namus gerektiğinde sevdiğinden vazgeçebilmek, gerektiğinde ölmeyi denemektir. Ne sefil beyindir ki o: Namusu 10gramlık et parçalarında arayanlar, 3-5 damla kandan namus soranlar... Ne sefil vicdanlardır ki o: bir kadını ya da erkeği iki bacak arasından sorgulayanlar, yargılayanlar, eleştiripte; etiket yapıştıranlar... Namus akıl berraklığıdır. Gönül olarak sağlam kalmak, gece rahat uyuyabilmektir. Boş odada garip sesler, iğrenç iftiralar, aile ve erkek baskıları duymamaktır namuslu olmak. YÜrekli olmaktır, delikanlı olmaktır namuslu olmak... Sevipte söylemeyenler, söyleyipte sevmeyenler namussuzdur.

1|0
    0|1
  • Bırakın yahu sakız alırken bile paketi açılmamışını alıyorsan, insanların da bakire istemesini normal görün, ayrıca düşündünüz mü hiç dul olan kadınlara namussuz diyen var mı, hayır tabiiki neden mi çünkü kadın "namusu" ile evlenmiş ve geçinememiş veya eşi ölmüş dul kalmış. Ancak bu kadına "KIZ OLMAMASINA RAĞMEN" kimse namussuz demiyor. Yanlışı yapıyor olmak onu doğru yapmaz bizim bahanelerimiz olsa da...Erkek de olsa kadın da olsa halk nazarında olmasa da Hakk nazarında olması gereken yerdedir zaten. Erkek yapıyor yanına kar kalmıyor yani ablalar... Şunu unutmayın kimse mükemmel değildir ama elimizdeki varlığın da kıymetini bilmek lazım, evet namus o zar değildir o zarın korunması namusun bir emaresidir ama...

0|3
    1|0
  • Düstüm mapus damlarina ögüt veren bol olur

Toplasam o ögütleri burdan köye yol olur

Ana baba baci kardas dar günümde el olur

Namus belasina kardas döktügümüz kan bizim

Hep bir halli Turhalliyiz biz bize benzeriz

Yüz bin kere tövbe eder gene sarap içeriz

At bizim avrat bizim silah bizim san bizim

Namus belasina kardas yatariz zindan bizim

Kiz gelinim suna boylum doyamadan biz bize

Besmeleyle yüzün açip oturmadan diz dize

Almis götürmüsler seni çökertmisler issiza

Namus belasina kardas kiydigimiz can bizim

Agam kurban beyim kurban hallarimi eyledim

Ne bir eksik ne bir fazla hepsi tamam söyledim

Kir kalemi kes cezami yasamayi neyleyim

Namus belasina kardas verdigimiz can bizim

0|1
    0|0
  • erkekler kıskançtır

sevdiğini kıskanır

ve temiz olmasını ister

temiz bir kız ile evlenmek için yıllarca bile çalışırlar

eğer kız başkasıyla yatmışsa gözümüzde değeri yoktur

bu düşünce kızlarda bekaret aramamıza neden olur

bu da namus olarak görülür

sen şimdi sevdiğin o adamla yat bakalım

seninle evleniyormu!

0|0
    0|0
    • ben sevdiğim adamla istediğim zaman birlikte oldum ki evlenmeden önceydi o gerçek bir adam bana göre bende böyle saçma bir şey aramadı ki şans eseri zarım esnek çıktı benden bir parça bile şüphelenmedi ben doktora gidip öğrendim bunu adamlık farklıdır yani kadının namusuda evlenirsin bakiredir yemediği halt kalmaz fakat evlenmeden birlikte olmuştur yapmıştır bir hata yapmaz bir daha

• ben koymuyorum zaten adamlar ve erkekler olarak ayırıyorum

• adam erkek ayrımı nedir

neye adam denir neye erkek denir

bu kız ve kadın arasındaki ayrım gibimidir?

• bekaret bekarettir namusun kapsamı çok daha ayrıntılı ve derindir.

0|0
    0|0
  • Ulan Allah mikrop kapma diye yaratmışsa neden bozduruyorsun diye sorarlar adama...Çok şerefsiz ve adi bir millet olmuşuz.

0|4
    1|0
  • Valla kim olsuğunu bilmiyorum ama ne desen haklısın onlar öyle kadın istiyorlar ama öyle kadın bulurlarsa benide çağırsınlar bence kızlığı gitmiş kız bulduklaarına şükretsinler bu devirde çocuklu değil enazından diye. Seni tanımak isterdim benimle aynı fikirde olan birisin.

0|0
    0|0
  • Türk Dil Kurumu'na göre; "Bir toplum içinde ahlak kurallarına karşı beslenen bağlılık" ve "Dürüstlük, doğruluk" olarak tanımlanmıştır.

Namus aynı anda Düzen demektir. Ahlak düzeni, sırlı olmak manasına gelir.

Artık bu Tanımlardan yola çıkarak siz kendi namus tanımınızı yapabilirsiniz ?

0|0
    0|0
  • jaa tamam bizim insanlar gerici

hatta cogu zar patlamamis olsun istiyo baska kizin ne duygulari nede baska biseyi kimseyi ilgilendirmiyo

ama senin gibi cinsellige sicak bakan on ve ileri goruslu muhtesem modern insanlar niye namus kavramini bu kadar kafaya takiyo

icinde kotu bir hismi var sevisirken namussuzluk yapiyorum diye?

umursamiyosan niye soruyosun anlamadim

soruyu senle dalga gecmek icin sormuyorum ciddiyim

0|0
    0|0
    • Cevap veriyorum ben cinselliğe düşkün bir insan değilim daha öncede kimseyle birlikte olmadım fakat doğru adamı hulunca yaşayacağım bir seydir bu ki öyle bir anda da bunu düşünmem çünkü namus benim için biriyle birlikte olmaktan daha öte birine ylan söylemem ya da birinin kocasına karşı yanlış hisler duymamaktır namus doğru yolda ilerlemektir bir zar parçası değil hiç bir erkekle birlikte olmamış fakat yalan söyleyen milletin arkasından demediğini bırakmayan adam namussuzdur bence

• sen nasil mutlu olacaksan oyle yasa

burda ileri veya geri goruslu insanlarin fikirlerini ogrenip kendini kasma

evlendigim kizin zari patlamamis olup ilerde bir kisiden onla yattigini bilmem ne halt karisfirdigini duymaktansa senin gibi durust birini tercih ederim

benim cinsel tecrubelerim oldu ama pismanim yani olmasa daha iyi olurdu

ama o an dusunmuyosun yapiyosun

• kendine saygısı olmaktır

0|0
    0|0
  • Namus kişinin kendi iradesidir ve çok yazıkki namusun sadece kadınlarda olduğunu düşünen erkekler var. Halbuki erkeğinde namusu vardır bunlardan ilki dili sonrası kalbi ve düşüncesidir. Namus o zardan ibaret değil elbette .

1|0
    0|0
  • namus herşeydir insanın herşeyidir

0|3
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • si kiş siki ş sonra namusluyum de ee sende tabi namuslusun

0|4
    3|2
    • Namus buysa ben dünyadaki en namussuz insan olmayı kabul ederim ve bu beni daha onurlu dürüst kılar diğerlerine göre

• Bence kabul etsen iyi olur

• namussuz biri onurlu biri olmaz ;)

• sadece bekaret değil...iffetini korumak kendini erkeklerden sakınmak namustur..kendini herşeyiyle helaline saklamak namustur..

0|1
    1|0
  • Namus sadece bir zar değildir fakat oda namusun bir parçasıdır

0|2
    0|1
  • bakire olsan böyle yazmazsın güzel bayan ; )

0|2
    2|1
    • Şaşırtıcı bir şey söyleyeıim ben bakireyim

• Aç Kur'an'ı oku

0|2
    2|1
  • iyi o zaman herkes birbiriyle sikişsin ?

0|0
    0|0
  • güncellemende cvaben diorumki . Şu zamanlarda kadın erkekten daha beter , hiç masuma yatmayın üniv de birçogumuz şahit oluoruz neyse .. , yaptığın veya yapıcagın seye bahane aramaktan vazgeç! hem erkek bakıre olmayanla birlikte olmaya çalısır ..Gerçekten sınırlanırın çizebilen bir kadının üstüne kimse gitmez ..

0|1
    0|0
  • sen insanlıktan bahsediyorsunda , peki düşünmezmisin seni mikroptan koruyan zarı yaratanın

sana nikahsız birlikteliği yasakladığını, günah kabul ediliğini!

artık yaptığınız şeyi haklı çıkarmaktan vazgeçin !

0|0
    0|0
    • Yaptığım bir şey yok neyin ithamı bu ben bu ülkede bunun erkeklere hak sayılmasından da vazgeçilmesini istiyoruz madem kadın erkek hepimiz müslümanımız dedik o zaman allahın emrettiği hareketlere hep birlikte uymalıyız benim savunduğum bu

• Çok büyük bir azınlık erkek evlenene kadar başka kadınlarla beraber olmuştur buna bakarak bir kadının hiç birşey yaşamadan beklemesi zor ve bencillik.

Namuslu olmak, bir insanın hayatına girdiğin andan itibaren başlar o andan itibaren ona sadık olmaktır.

Bekaret önemlimidir ? Önemsiz diyemeyiz her erkek kadınının ilki olmak ister ama hiç bir erkek kadınının ilki olmaz.

Bizdede öyle bir zar olsaydı biz büyük o.puyduk o zaman açıkcası.

1|0
    0|1
    • Hiçbir erkek kadınının ilki olmaz sözünüze kendimi örnek vererek katılmadığımı belirtiyorum hayatımda ilk ve sadece eşimle oldum...

• Sizin tür çok az birader, acaba eşin ilk senle mi oldu. Bunu çözecek kadar bilgin yok demektir. İlkkez onla olduysan. Yanlış anlama bazı şeyleri daha önceden öğrenmeninde artıları var.

• Eşim de ilk benle oldu çocukluğundan beri onu tanıyorum, ve de kızdı sormak istediğin buysa Birader!

• Kendini eşine saklamayan kimse namuslu değildir.

0|6
    3|1
  • Evet arkadaş namus odur bence neden mi odur o senin kiminle ne halt yediğinin göstergesidir anladın mı ? Evet benim için namus iki bacak arasından başlar kendini bir zevk için başkasıyla yatan ileride neler yapar bilemem o yüzden bakire değilse ölümüne sevsemde olmaz

0|3
    1|1
  • malesef canım o zar namustur. Arkadan ne kadar yensede...

0|1
    2|0

Kızlar Ne Diyor 4

• mesele kan değil. mahremini kocan dışında yaşamamaktır. özel özel olanla yaşanır. oda nikahlı olduğun kişidir. soyadı değişmeden fizyolojinin de değişmemesidir her anlamda.

2|6
    2|1
  • Buradaki zar kafalılara bunu anlatamazsın direkt seni "bakire olmamakla suçlarlar" Kendini mal gibi görmeyen her kadına namussuz o.ospu muamelesi yaparlar.Şu zar diktirenlerden ne kadar iğrensemde bazılarına onlar gibileri müstehak bence.

1|0
    0|0
  • Namus zara indirgenecek kadar ucuz bir şey değil.

2|0
    0|2
  • bebeğim bir kadın karşı tarafa kendini nasıl sunarsa o kişi de o şekile algılar. kendini zardan ibaret sunuyorsan zardan ibaret görülürsün bu işin tek mantığı bu. dolayısıyla erkek egemen toplumun kadını kontrol etmek amacıyla namus kavramını kadın zari üzerinden tanımlamasının önüne ancak biz kadınlar cinselliğimizi suçluluk duymadan, kendi istek ve arzularımız egemenliğinde yaşarsak geçeriz. erkeklerin hastalıklı kodlamalarını ciddiye alıp tepkisel davranmaktansa herkes kendi hayatına odaklanmalı ve ne yaparsa yapsın kendini eksiksiz ve tam görmeli. biz dirayetli olursak erkekler de uyum sağlayacaktır.

1|0
    0|1
Yükleniyor...