Eşcinsellik hakkında düşünceleriniz neler?

merak ettim arkadaşlar ben karşıyım , bu benim görüşüm. bu görüşüm ayrımcılık yapmak değil çünkü hepimiz insanız ve eşcinseleri insandan saymıyorum asla söz konusu değil, zaman zaman çok iyi dünya tatlısı eşcinsel arkadaşlarım olmuştur fakat yaşam tarzlarına karşıyım. sadece bana göre tek ilişki olarak kabul gördüğüm kadın ile erkek ilişkisi.

Güncellemeler:
peki ilerde diyelim kiziniz yada oglunuz escinsel hayat yasamaya karar verdi. bir anne veya baba olarak ne yapardiniz ? nasil tepki verirdiniz? kabul edermiydiniz?

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• Karsıyım ama saygı duyarım herkesın kendı hayat tarzı.Sorunu sorarken escınsel arkadaslarım oldu demıssın. ama escınsellerı ınsandan saymıyorum demıssın.Yanı ınsan olmayanlarla mı arkadaslık yaptın. Sana dogrudur veya yanlıstır.Bence saygı duyman gerek. Sımdı gelelım asıl soruyo.Escınsel olan erkeklerın bır kısmı kadınlık hormonlarının fazla salgılanmasından kaynaklanır.Aıle bıreylerı cocuklarında kucukken bu tarz egılımler gordugunde derhal tedavıye basvurmaları gerekır.Kımı erkeklerde (genelde dıkkat edın gay lere ) yakısıklı boylu poslu yakısıklı kısılerdır.Bu tıp escınsellıgın nedenı ıse her turlu sex ı yasamıs olmalarıdır.VE bosluktan kaynaklanmaktadır.Kızlar ıcınse durum soyledır.Lezbıyen olan kızların cocukluklarına bakıldıgında ya tacız edıldıgı yada tecavuze ugradıgı gorulmektedır ve genelde erkek gıbı takılırlar (erkek gıbı takılan her kız degıl tabı)Ruhsal bı hastalık degıldır escınsellık tedavısı olan bır durumdur.Kesınlıkle dıslanmamalılardır.Olay bu.

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 16

• Ben karşıyım ama saygı duyuyorum gibi cümleler kurarlar genelde. Ben saygı da duymuyorum. Lanet olsun bu tür ilişkilere ve bu tür ilişkileri normalleştirmeye çalışanlara.

3|1
    6|0
  • cevaplaması en zor sorulardan biridir bu tüm dünya için böyle. Tamam bize göre görüntüden hoşlanmayabiliriz, dinen haramdır ona da kabul bunlara söyleyebilecek herhangi bir sözüm yok ama; liseden hatta ortaokuldan hatırlayanlarımız olacak bu konuyu bazen genler XX ve XY şeklinde eşlenmezler daha başka bir genetik kod olabilir ve bu insanlar böyle olabilir, tedavisi de yoktur böyle olanların şimdi sorarım size eğer doğuştan böyle bir durumda olsanız ne yapardınız hayatınız boyunca yalnız kalmayı göze alabilir miydiniz? Bizim açımızdan iğrenç,haram,günah ama onların yerinde olsaydık ne olacaktı ha çocuk sahibi olmaları tabiki olmaz bir bebek bir çocuk istemeyebilir ileride onun hayatına bu şekilde yön veremezler ama diğer yönde evet düşüncelerim bu yönde. O yüzden saygı duyuyorum sadece

1|0
    2|0
    • tedavisi var hormon asiliyorlar. bazi insanlar diyelim bayanlar fazla testosterone hormonu yuksek derecede oluyor o asilanabiliyor normal feminen hormonlara sahip olsunlar diye. bazi olaylar insanlarin sonradan kararlarini degistirmesi , bilinc alti psikolojik neden de olabiliyor. o yuzden tedavi. bebeginiz dogdugunda bunu test ettirmek gerek. davranislarini dikkat etmek gerek. ben taniyorum bir arkadas sirf ilgi cekmek icin aileden escinsel olmaya karar verdi 25 yasindan sonra..

• cahil değiliz arkadaşım bu durumdan rahatsız olanlar için söylediğim bir durum bu, bulunduğu durumdan memnun olanlar için saygı duymaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok tabiki herkesin kendi düşüncesidir herkes istediği gibi yaşama hakkına sahiptir benim bu dediğim ayrıca genetik bozukluk yani normal olmayan durumdur

• Rahatsız olanlarada tedavi yok. Psikayatriste gidip ben eşcinselim dediğin zaman alacağın cevap bunun bir tedavisinin olmadığı cinsel yönelimin değişemeyeceği. Tedavi ettiğini iddia edenlerinde zaten şarlatan olduğu ortaya çıkıyor. Amerikan Psikayatri Kurumu zaten eşcinselleri onarma terapilerinin yarardan çok zarar verdiğini açıkladı. Ailesi tarafından düzelsin diye zorla doktora götürülüp yaşadığı baskıya, bunalıma dayanamayarak intihar eden bir sürü eşcinsel var.

• kesinlik evet derim.Bence escinsellik tuzla şekeri aynı miktarda yemek gibi bir şeydir.O iğrenç tattır.Tuz salatalıkta şekerde kahvede güzeldir.BİR kahve içelim mi:))kahve bahane Kırk yıl hatrın kalsın şaka şaka korkma :))

1|1
    2|1
  • insanların kendi bileceği bir tercih..kızım oğlum da buna dahil..hayat onların olacak kısıtlama yaparak.nefret ettiğim insan modeline dönerim

2|1
    1|1
    • Eşcinsellik bir tercih değil bir yönelimdir. Siz heteroseksüelliği ne zaman tercih ettiniz? Var mı böyle bir karar anı? Belli bir yaşa geldiğinde kızlara ilgi duyduğunu anladın. Aynı şey eşcinseller içinde geçerli. İradeye bağlı bri şey değil. Sen kendini kızlara aşık olmadan onları hiç cinsel olarak arzulamadan tutabiliyor musun?

• Saygı duymuyorum ...

1|2
    3|1
  • hastalıktır. haramdır. kadın erkek için vardır erkek kadın için vardır. eş cinsel olan her şeyi yapar.

1|1
    3|1
    • Hastalık kategoresinden 45 yıl önce çıkarılmıştır. Bir tercih değil yönelimdir. Sen nasıl kızlardan hoşlanmaktan kendini alıkoyamyorsan onlardan hemcinslerinden hoşlanmaktan alıkoymaıyorlar.

• Sapkınlık seviyesinde olmadığı sürece sorun olmaz.Bu onun elinde olan bir şey değil.Ama bazıları sapkınca zevk almak uğruna ahlaki değerleri hiçe sayabiliyor.

0|0
    0|0
  • Gözüm görmesin.

0|1
    2|0
  • Bende karşıyım ama saygı duyuyorum.

0|0
    0|0
  • Normal karşılamıyorum Sadece acıyorum

0|0
    0|0
  • yaşam tarzları benim hayatımın içine girmedikleri surece sorun yok

0|0
    0|0
  • herkesin yaşamaya hakkı var ama azıcık uzak olmak iyidir...

0|0
    0|0
  • düşünecek birşey bulamıyorum :))))))

0|0
    1|0
  • amerıkada evlenebilirle tek dusuncem bu.

0|0
    1|0
    • birde hollandada galiba. ama sonucta cocuk isterlerse evlatlik edinmeleri lazim. peki bebekken evlatlik alirlarsa, o bebege secme hakki vermiyorlar. yani belki o bebek evlatlik olarak bir aileye giderken hem anne hem baba istiyordur ne olacak?

• sahsen kendim escinsel bir aile de buyumek istemezdim..

• hmm ilginç, nedırlandakiler duymasın

• hiçbişey düşünmüyorum herkesin kendi hayatı sonuçta

0|0
    1|0
    • peki oglunuz yada kiziniz oyle hayat yasamak isterse bir baba olarak ne yapardiniz?

• aynı fikirde olmamıza sevindim

• Eşcinsellik bir seçim, tercih değildir. Seçim diyenlere soruyorum siz karşı cinsten hoşlanmayı ne zaman tercih ettiniz? Var mı böyle bir karar anı? Kendinizi karşı cinse aşık olmadan, onları cnisel olarak arzulamadan tutabiliyormusun?

• Türk kızları başka seçenek mi bırakıyo ki?

0|1
    0|0
    • :)))))))) oyle olsaydi avrupada da hic escinsel olmazdi degilmi? orda daha fazla var escinsel demekki avrupali yabanci kizlar secenek birakmamislar?

• Avrupalı kızlar da tam tersi aşırı rahat oldukları için erkekler kızlardan bıkıp farklı arayışlara giriyorlar demek ki:)

Kızlar Ne Diyor 11

• Bir sabah uyanıp ; dur ben bir eşcinsel olayım demiyordur kimse...

İnsandan saymıyorum deme hakkını da nerden buluyorsun ki.. İnsandan saymadığın birleriyle nasıla rkadaş oldun ki ikiyüzlüce değil mi..

Kızın veya oğlun eşcinsel olsa sen ne yapardın? Buna engel olmak mümkün mü sence hele kii o bunu kabullenip yaşıyorsa..

2|2
    0|0
    • *yazmazdın.

Merak etiim çocuğuna nasıl tavır alacaksın..?

• bu en zor soru. ama desteklemezdim. ben insallah cocuklarim oldugunda buyuturken onlari annelerinden, babalarindan utansinlar diye bir hayat yasamam (buyuk konusmiyim haa$aaa) o yuzden onlarda beni utandirmasin. buyudukten sonra boyle hayat yasarlarsa kendileri bilir, ama evimde yasayamazlar. madem o karari alacak kadar olgunlar, kendileri okurlar, ise girerler calisirlar kendi ayaklarin uzerinde dururlar. o saaten sonra olgunluklarini o sekildede kullansinlar...

• Her zaman söylerim, seksist, homofobik ve muhafazakarlardan kaçacaksın diye... Bu kadar sığ düşünebilmenize aklım ermiyor. NE HAKLA bireylerin cinsel tercihlerini, yaşadığı ilişkiyi, kişiliklerini böyle rezilce yargılayabiliyorsunuz ! Dualizim insanların üzerinde işlemez, yemez. Lanet ederek hakaretlerle de beyninizin çapını ilan edersiniz ancak.

SAYGI ULAN!

4|2
    2|0
    • ne kadar cifte standart. sende bizim dusuncelerimize saygi duymuyorsun hayirdir? bu bizim dusuncemiz . sen oturupta bizim dusuncelerimizi yargilarken sig dusunuyoruz diye saygi duymuyoruz diye, oturupta ayni islemi sen yapiyorsun cok garip.

• Karşı çıktığım şeyin ne olduğunu idrak edemeyecek kadar... Neyse yazık lan.

• Çifte standarttan bahsedene bak..

• Kim nasil mutluysa ole yasasin.

3|1
    0|0
  • Saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Eşcinselleri severim ve desteklerim. Gayet normal bir şey.

3|0
    3|0
  • sapkınlık..ben karşıyım , saygı da duymuyorum...

2|1
    3|1
  • bana göre yanlış bir şey helede ilişki yaşamak bana göre çok itici

1|0
    1|0
  • midemin bulanmasıyla birlikte saygı duyuyorum

0|0
    1|0
  • herkes kendi hayatını dilediği gibi yaşar

0|0
    0|1
  • tercih meselesi,

biseksüel olunabilir bence ama sadece hemcinsine meyillenmek yanlış kanımca,

bayanlara ilgim var hoşlanıyorum,

çok güzel bir bayanı bende isterim dogrusu.

1|1
    1|0
  • herkesin hayatına saygım sonsuz. olursa çocuklarımın hayatına da. 4 duvar arası insanların özelidir. seven insandan korkmam ben.

2|1
    0|0
Yükleniyor...