Etkili korunma yöntemleri nelerdir?

Yakında düğünüm var herkes 1 ay öncesinden doğum kontrol haplarına başla diyor. Doğum kontrol hapları ileride bana bir sorun çıkartırmı? Kısırlık gibi yani.. Doğum kontrol hapından başkada bir koruma yok şimdilik benim için sanırım. Geri çekme yönteminin tam bir koruma olmadığını biliyorum.

0|1
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Avast

advances system care 6.

windows defender

güvenlik duvarı.

bence birilerine sor ondan sonra yap.

0|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• doğum kontrol hapları en ideal yöntem. kadında bulunan östrojen ve progesteron hormonu nun labaratuar ortamında hazırlanmış östrojen ve progesteron hormonu türevi içerir. yeni çıkan haplarda hormon seviyesi düşüktür. eski ilaçlar gibi kilo yapmaz. hiç bir zararı olmadığı gibi tam tersi faydası vardır. vajinadaki myom kist polip gibi problemleri tedavi eder oluşumuna engel olur. adet düzenleyicidir.

adetin 2.günü başlanır 21 gün kullanılır. 7 gün ara verilir. her kutu 21 doz içerir.

0|1
    0|0
  • eşin tecrübesizse ve çocuk istemiyorsanız ,kendin bir korunma yöntemi uygulasan iyi olur. hap veya spiral vb. diğer alternatifler, keza bir kaza olabilir ;)

0|0
    0|0
  • Dozunu kaçırırsan kısırlığa neden oldugunu biliyorum... Sonuçta yumurtalıklara zarar...

Allah mutlu mesut etsin.

cut

0|0
    0|0
  • spiral taktır.

0|1
    0|0
  • Tüylenme, sivilcelenme, dolaşımı arttırma gibi şeyler olabiliyor. Düzenli kullanmak hep aynı gün kullanmak, bir doktor gözetiminde kullanmak lazım.

0|0
    0|0
  • ilk gece geri çekilsin hap öyle şeker gbi sürekli yutulmaz yılda sadece bikaç kere kullanılır

0|1
    0|0
  • Prezervatif kullansın eşin.

0|0
    0|0
  • geri çkmede eşin yapabilire bnce çok güvenilir olmasada işe yarıyor yani.sadece eşin kontrolü elden bırakmayacak

0|0
    0|0
  • geri çekme methodu

0|0
    0|0
  • kullanma derim.. gebe kalmamanın bir çok yolu varken kontrol hapları kullanma

0|1
    0|0
  • ileri çek sende..:)

0|0
    0|0
  • 40 yılın patlamasını yaşayacak adam :) geri çekilme doğru değil condom var o iyi bak %1 Hatalı Olma Olasılığı var ama ben sana şunu söyleyim senin yumurtlama dönemin değilse korunmasanda hamile kalmazsın

0|1
    0|0
  • eşimle bizzat 3 yıl geri çekme yöntemiyle korunduk sorun çıkmadı ha bu çıkmıyacağı anlamına gelmiyor

tavsiye haplardan uzak dur kondom en rahat olanı

şahsi düşüncem et ete değmeli

0|1
    0|0
  • R.TE : 3 çocuk istiyorum Koruma yöntemlerinide kaldıracam

0|1
    0|1
  • dogum kontrol kilo aldırıl sana erkek korunsun sen sonra spral taktırırsın

0|0
    0|0
  • Niye çocuk yapmayacakmısınız ?

1|1
    3|0
    • 1 yıl düşünmüyorum

• Sana kalırsa hayat zaten sadece gezmek eğlenmek çapkınlık.

Senin için hayatın anlamı çok boş.

• Gizli sana sonuna kadar katılıyorum *1

Kızlar Ne Diyor 6

• Doğum kontrol hapları hormon bozuklukları yapar, hem kilo alır hem de tüylenirsiniz. Size 2 yöntem daha önerebilirim. Spiral taktıramazsınız zaten, çünkü onun için ya çocuk doğurmuş olmanız gerekir. Bunu geçelim, bir de koldan takılan (deri altına) uzun ince bir kaleme benzer bir koruma şekli var. 6 ayda bir değiştirebiliyorsunuz. Fakat bunu sadece ve sadece doktorlar takıyorlar, bir jinekoloğa gidip durumu anlatırsınız zaten cinsel organ ile alakasız testler yapar, size durumu anlatır ve kolunuza bunu ufak bir ameliyatla takarlar. Bu kalem

yumurtlama döneminde yumurtlamayı keser, rahim ağzındaki sıvıyı yoğunlaştırarak spermlerin girmesini engeller ve ayrıca rahim ağzı inceldiği için yumurtayı kabul etmez.

Hiçbiri işinize yaramayacak, diye düşünürseniz, eşiniz korunsun onlar içinde var korunma yöntemleri, bir prezervatif değil yani...

Mutluluklar:)

0|2
    0|0
  • Uzun süre kullanırsanız hormon seviyeniz duser ve buda dogurganlgi azaltır

0|0
    0|0
  • doktoruna danış..

ayrıca doğum kontrol hapları öyle bırşey yapsaydı türklerın neslı çokdan tükenmış olurdu.

0|0
    0|0
  • benim yakın arkadaşımda düğünden 1 ay önce başladı doğum kontrol hapına daha sonra bıraktığı halde 8 sene çocukları oolmadı kullanma derim

0|0
    0|0
  • en iyisi yine dogum kontrol haplari ama erkeklere de igne yapiliyor diye duydum 3 aylik oluyormus ama ne kadar dogru bilemem :) hap konusuna gelince doktordan tavsiye al migren hastasiysan her ay regl döneminde migrenin daha siddetli tutar

0|0
    0|1
  • doğum kontrol hapları sadece doktor tarafından verilmeli. senin yaşın, migrenin olup olmaması, sigara içmen vs sorun

hapları bırakınca hamile kalamyan da var ama kullandığı süre içinde de kilo alan ya da tüylenen arkadaşlarımda oldu.

senin için en uygunu kondom olabilir

0|0
    0|0
    • İlk gecemizi kondomlamı geçirelim :)

• ilk gece geri çekilsin :)

Yükleniyor...