6 yasında kızlık zarı olur mu?

kızlık zarı 6 yasındaki bir kızda oluşmuşmudur ve bozulabilir mi 6 yasında

Güncellemeler:
arkadaslar soruyu sormaktaki amacim nette okudugum balerinlerin kizlik zari olur gibi tabirler kullanilan bir sorunun cevabini aramak konuyu saptirmayin lutfen bi

liyosaniz cevaplayin sadece

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

• Halk dilinde kızlık zarı adı verilen himen hamileliliğin 2. ayında embriyonun cinsiyetinin şekillenmesi sırasında erkeklerde testislerin oluşma sürecidir, kızlarda ise iç dudakların oluşarak içe doğru kıvrılması sırasında oluşan doku kalıntısıdır.

Kızlık zarı ya da himen farklı şekillerde oluşur,vajinanın ağzını kapadığı (ender) durumlar olduğu gibi vajinaya giren herhangi bir şeyden etkilenmeyecek kadar açık olduğu durumlarda vardır. Ayrıca vajinanın kas yapısına bağlı olarak esnek kızlık zarı olarak bilinen vakaların oranı da oldukça yüksektir.

Ek bir bilgi daha, kadınların yarısında ilk ilişki sırasında herhangi bir kanama olmamaktadır.

Adli tıp bir kadının cinsel ilişki yaşayı yaşamadığını himene ( kızlık zarına) bakarak anlayamaz. Yani kızlarımızın korumaya çalıştıkları, erkeklerimizin bekaretin temsilcisi olarak kutsallaştırdığı bu zar , hiçte belirgin bir bekaret işareti değildir.

Ayrıca bin kadından birinin doğuştan kızlık zarı olmadığı bilgisini de ekleyelim.

Bilgilendirme yaptıktan sonra sorunuzu yanıtlayayım :

Evet kızlık zarı doğuştan olan bir dokudur.

Ve yine evet, çeşitli sebeplerle o bölgede oluşacak bir kaza, darbe vb nedenle kızlık zarı denen himen zarar görebilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Doğuştan vardır zaten kızlık zarı.Sonradan oluşmaz.

0|0
    0|0
  • Sormasan daha iyiydi

0|0
    0|1
  • Kızlık zarı doğuştan vardır ve varlığı bilimsel olarak kız bebeklerde idrar yolu enfeksiyonlarına karşı korumadır. Yani kızlık zarının en çok ve asıl işe yaradığı dönem 0-10 yaş aralığıdır. Sonrası sadece güzelliklere engel asadasffsjafad

0|0
    1|0
  • Yani kısaca Arkadaşlar bu soruyu soran arkadaşımız diyorr ki : BEN KÜÇÜK İKEN BALE YAPARKEN KAN GELDİ ! AMA BİR YERDE OKUDUĞUMA GÖRE BALERİNLERİN KIZLIK ZARI OLMUYORMUŞ !

arkadaşın içine kurt düşmüş acaba ben kızmıyım diye çünkü küçükken kan gelmişşşş

Herhalde esneme hareketleri sonucu bişi olnuş olabilir ama korkma bence

Bence kafana hiç takma bunuda sorun etme !

0|0
    0|0
  • Buraya soracağına kendin kontrol et ya da jinekoloğa gitsene.

0|0
    0|0
  • Lann 6 yaşındaki kızdan uzak dur pis sapık. ^^

1|0
    0|0
  • Oha ! ... Hönk ! ...

Bunu neden merak ediyosun Yuh artık ... Aklımdaki tilkiler hiç güzl şeyler söylemedi şmdi bk .

0|0
    0|0
    • kucukken baleye gidiyodum ve bir ara alan kan geldi gibi biseyler hatirliyorum o kanin nerden geldigini tam hatirliyorum ama nette balerinlerin kizliginin olmadigini okudum dogru olup olmadigini merak ediyorum

• kızlık zarı doğuştan olan birşeydir ve kızın birisiyle yatmışmı yatmamış mı kontrolünü yapmak için değil, vajinanın mikrop kapmasını engellemek için vardır.

0|0
    0|0
  • Kızlık zarı ile ilgili bir Dr sitesi çoğu sorunun cevabı var

link

0|0
    0|0
  • Lailahe illallah.

0|0
    0|0
  • ilginç bir soru

0|0
    0|0
  • 6 yaşinda kızlık zarı yoksa ilişkiye mi giriceksin ki öğrenmek istiyorun bunu

0|0
    0|0
  • tabiki oluşmuştur tabikide bozulur

0|0
    0|0
  • 6 yasindaki kızı neden soruyorsun sen kimsin amacın ne ?

0|0
    0|0
    • nette balerinlerin kizlik zari bozuk olur diye bir yazi okudum 6yasinda bale yapiyodum ve bacaktari hayava dogru tam acma hareketnde knattimi hatirliyorum sence ben bvozukmuyum

• Vala kız olsam ii cevap verebilirdim ama kızlık zari ergenlikle gelecek şey değil daha öncedende vardır o yüzden yırtık olabilir de olmayabilir de bazı kızlar ayna ile görebiliyormuş sende bir bak :)

• doğştan olur zar

0|0
    1|0
  • balede nasil hareketler yaptirdilar sana neyin ustunde bale yaptin sen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• sen erkeksin!

şikayet ettim

0|1
    1|2
    • ya yemin ederim kizim ya sadece baledeki o haraketler bozmusmudr diye merak ettim sormaz olaydim kiz oldugm halde adimi tecqvuzcu coskuna cikarttiniz

• nerede o yazı at link

geçiştirme

• tabiki olur kız çocuğu sonuçta doğuştan olur...

0|0
    0|0
  • olur tabi canım.ben doğduğu andan itibaren olur biliyorum.hatta çocuğun altını değiştirirken Allah korusun yanlışlıkla falan:(

0|0
    1|0
  • herkes nedense yanlis anlamis :D nese bende okumustum oyle bisey bale ve uzak dogu sporlari yapan at ve bisiklete binen kizlarin kucukkende bozulabiliyomus dogrudur ama herkes ayni degil sonucta her bale yapanin kizlik zari bozuluyo diyemeyiz

0|1
    1|0
  • Ya saçmamısın sen! yter artık ya bir kızlık zarıdır gidiyor o zarın adı kızlık zarı değil ayrıca şu zara kızlıkzarı diyip durmayın zarsız doğanlarda var onlar erkekmi oluyor yani sizin gibi insanlar yüzünden oluyo işte töre cinayetleri vs sıyrılın artık şunlardan!

0|0
    1|0
    • Kız bale diyor sen töre cinayeti diyosun , sakin ol şampiyon :D

Yükleniyor...