Hatunların efendi adam yerine piç tercihi nedendir?

sorsak hepiniz adam gbi adam istersiniz ama biliyoruz ki hepiniz sizi aglatan aldatan kandıran adamlara aşık olur unutamazsınız

yılmaz abının yazısı olayı özetliyor sanırım

Biliyorum, çoğunuz iyi insanlarsınız. Bu yüzden hep kötüler kazanıyor zaten.

Birçok kötü, hatta alçak tanıdım. Çoğu neşeli insanlardı. Hiçbirinde çekingen bir ruh haline rastlamadım

Kötüler atak, iyiler pısırıktır.

Etrafınıza bakın, en heyecan verici, en eğlenceli insanlar sahtekarlardır. Hepsi paldır küldür konuşan, ağız dolusu gülen insanlardır. Çünkü sahtekar, sempatik olmak zorundadır. İyinin böyle bir mecburiyeti yoktur. İyi, sıkıcıdır.

Kadınlar "iyiler"e değil, güvenilmez erkeklere aşık olur bu yüzden. Zaten aşk denen altüst oluşla ancak bir üçkağıtçı başa çıkabilir. Aşkın tadını çıkaramaz iyiler. Onlar sarılıp sessiz bir uzanmayı aşk zanneder. Tekdüzedirler. Yavaştırlar. Kadınlar da dertlerini onlarla paylaşır ama gidip bir güvenilmezle sevişirler.

Tutku kötülerin işidir.

"Sessiz ve efendi bir insan" cümlesiyle tanımlanan bir iyilik kolaydır.

Sahtekarlık daha zordur, maharet ister. Zeki, hızlı ve atak olmalıdır. Enerjiktir.

(Tabii "kötü" kötüler konumuz dışındadır. Yani hem salak hem kötü olmaya çalışanlar için düşünmeye, yazmaya değmez.)

Üçkağıtçı... Sahtekarın en sempatik, en başarılı şekli. İyi bir hatiptir o. İnandırıcıdır. Konuştuğu zaman etrafındaki tüm "iyi ve dürüst" insanlar ağzının içinde kaybolur. Hem çok iyi fıkra anlatır hem hüznün tüm renklerinden haberdardır. Kahkasında pirzola tadı, hüznünde bazen ölümün sesi vardır. Adam başarılıdır. Yeteneklidir.

İyilik kolayıdır. Kötülük maharet ister.

İyi olmak için kimseye kötülük yapmamak yeterlidir. Ama kötü olmak için daha çok çalışmalısınız!

İyi, kötü karşısında güvensiz, enerjisiz, çaresizdir. Filmlerde bile iyi, kötüleşmeden kötünün hakkından gelemez. "Yeminini bozar " ve kavgaya girer. Oysa kavga kötünün mesleğidir asıl. Biz "iyi" seyirciler perdedeki adamımız kan döktükçe rahatlarız. Ve iyi kötüyü yendi diye seviniriz. Oysa artık hepimizi kötüyüzdür filmin sonunda. Hatta biz "kötü" den daha çok insan öldürmüşüzdür.

Bir iyi için en zor olan, kötüye "sen kötüsün" demektir. Çünkü iyi, utangaçtır. Hırsıza "hırsız" diyemez. Kötünün yerine utanır, sıkılır, sahtekarın yerine yüzü kızarır, hırsızın yerine yerin dibine geçer... Bu sırada kötüler, sahtekarlar, hırsızlar deli gibi eğlenmektedir. Çünkü onların yerine utanan, sıkılan, yerin dibine geçen birçok "iyi" insan vardır.

Kötünün en büyük avantajı iyideki kahrolası utanma duygusudur.

Bu duygu iyiyi öylesine zayıf düşürür ki ağzını açıp bir kelime söyleyemez. Halbu ki öylesine kararlı çıkmıştır ki kötünün karşısına. Her şeyi açık açık söyleyecektir. Başına gelecekleri göze almıştır! Ama olmaz. Yapamaz.

Çünkü iyiler korkaktır.

Çünkü iyiler herkese acır, en çok da kendilerine.

Susmak, acımak, utanmak, korkmak... Farkında mısınız, ey iyi insanlar, ne kadar sıkıcı şeylerle uğraşıyorsunuz! Kötüler kazanınca da şaşırıyorsunuz!

Babalarımız iyi insanlardı ve bi

Güncellemeler:
not : ben kötu olan taraftayım ıyı olan ben değilim herşeyın farkında oldugundan paylaştım sadce sitedeki iyi olan erkekler adına

0|0
19|25

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

• Evet ya bende bunu uyuz oluyorum :) sevdiğim bir erkek arkadaşım var çok iyi birisi işten eve evden işe giden ama haftasonları oldukca sosyal biridir ,kazancı ile birikim yapan oturmasını kalkmasını bilen dört dörtlük olmasa da mükemmel biri .

Evlenmek istiyor ama bir türlü ne görücü usulü biri bulabiliyor ne de seveceği böyle bir kişi ama kızlardan yana şanssız bir de çevreyi gözlemliyorum işsiz güçsüz boş insanlar yanlarında sevgilileri eksik olmuyor ,ve bu kişiler evleniyor ne evi var doğru dürüst bir işi var ,bu tiplerle evlenen bayanlar sadece aşk için evleniyor merak ediyorum çünkü iş beraber yaşamaya başlayınca işsiz gücsüz aylak bir adamı ne kadar çekebilir ki ?

Hadi ALLAH sabır verdi diyelim ne yiyeceksin nasıl geçineceksin ?bunun da öncesinde eskiden aileler kızlarını verirken damat adayının işi var mı ? işi o an olmasa da mesleği var mı evi geçindirebilir mi diye bakardı şimdi iş sadece aşk meşk sonu da boşanma davası .

Sonuç olarak efendi adam her zaman daha iyidir ama şu anda tercihler piçten yana :)

0|3
    0|0
  • Her zaman dediğim gibi genellemelere dahil değilim ...

1|2
    0|1
  • genelleme yapmayı ne çok seviyosunuz siz yahu...

0|1
    0|3
  • Insanları kötülüğe teşvik başka bir şey değil.

Hiç toprağın altına girmeyecekler için doğru

tespit.

1|3
    0|0
    • bacım gerçekler acıdır

• +1

"Kötüler kazanır ,çünkü cehennemde kalma süreleri uzasın diye

burayı cennete çevirir tanrı ona."

Altına imzamı atıyorum :)

• Pinkyciğim kapağı takmış oh olsun +1 :D

• Ağızları iyi laf yapıp kolay kandırıyorlar demek ki.

0|2
    0|0
  • ekşi sözlük başlıklarından soru sormayı pek seviyorsunuz galiba :D

1|2
    0|0
  • Bir piç bir piç daha sonra bir piç daha.. Topladım hepsini.İnanırmısın sevgilim bir 'sen' etmedi,Öyle kaliteli o****u çocuğusn yani. :)

2|1
    0|1
  • çok doğru ama ben eskiden kötülerin gülen yüzüne kanardım ama artık büyüdüm iyiyi kötüden ayırtedebiliyorum şükürler olsun:)

0|0
    0|0
    • ne mutlu sana o zamn normal y25 yasdan sonrası artık ıyı evlencek saf adam aramaya başlar kızlar

• erkekler bu tavrı çok rahat takınıyolar da ondan. deveye diken insana s*ken yarar diye boşuna dememişler. size ne kadar eziyet edip keçenizi sudan çıkarmazsak o kadar köle oluyosunuz kapımıza. ne zaman ki aşık olduğumuzu belli edip bırakmıycağımızı hissettirdik işte o zaman o efendilerin içini piç denilen yaratık pençeleriyle açıp ortaya çıkıyo.

0|0
    0|0
  • evlenilecek kadın arıyorum

0|2
    0|1
  • seksten sora kıçlarını dönüp uyumasalar bir de ayrılırken ben seni üzerim ,seni mutlu edemem demeseler aslında çok daha şahane adam olcaklar..

0|0
    0|1
  • Tercih meselesi.

0|1
    0|0
  • Kız tavlamalarında uzman olmuşlar, bazı kızlar hemen bir ilgiden kapılıyor bir dalgaya.

0|0
    0|0
  • bir şekilde kendilerine çekmeyi başarıyorlar o yüzden...

0|1
    0|4
  • kaderimizde kim varsa ona aşık oluyoruz..seçmiyoruzzz...

0|1
    1|4
  • valla ben sevgilimin babasından eminim çok benziyolar piç falan değil yani :D

0|1
    0|1
  • Kadınlara da, erkekler de söylüyorum. Ergenlerle ya da ergenliğini tamamlayamamışlarla sevgili olmayın. Senin piçlik dediğin ergen davranışıdır. Ben daha oturaklı, ağır tipleri seviyorum mesela.

0|3
    0|0
  • ben benim üstüme fazla düşmeyenlere aşık oluyorum...çok deger verdimi ister istemez soguyorum...üçkağıtçılar hoşuma gidiyor

0|2
    0|2
    • en durust sen cıktın sende gızlıden yazdın ama olsun gerceklerı soylemen bile yeter

• Allah cezanı verir seninde. Sonra bu da beni neden buldu diye üzülme :)

• 3 senedir bir üçkagıtçıyla birlikteyim..bana zararı yok

Erkekler Ne Diyor 25

• "Sahtekarlık daha zordur, maharet ister. Zeki, hızlı ve atak olmalıdır. Enerjiktir."

Demişsin. Bir bakıma dürüst insanlara b*k atmışsın.

Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ki sahtekarlık ve üçkağıtçılık beyin hasarı olan insanlar tarafından yapılmaktadır. Bunlar normal şekilde yaşma şansı bulunmayan mahlukların, çalışarak, beyin gücü harcayarak elde edemeyeceği şeyleri, başka insanları dolandırarak, yalan ile elde etmeye çalışmasıdır.

Yani sahtekarlar, üçkağıtçılar zeki değildir. Zeka farklıdır, şeytaniyat farklıdır.

İyi kolay değildir. Zordur. Kolay olan kötülüktür, yalandır. İstenmeyen bir halde yakalanan insanın "yalana" başvurup sıvışması kolaydır. Zor olan gerçeği söyleyip başına geleceklere göğüs germektir... Bunu sadece aptallar yapmaz. Güçlülerde yapar. Toplumun yada diğer insanların kendine yapacakları yaptırımlardan çekinmeyecek kadar güçlü olabilenler... Korkak/tırsak, hiçbişeye gücü yetmeyen sahtekarlar, yalancılar ise yalanlarla sıvışmaya çalışırlar. Aynı bir böcek gibi bir deliğe saklanmaya çalışırlar bu durumda.

Yani mahareti iyilik ister. Kötülük maharet istemez. Az bir zekan olsa yeter. Kötülük yalandan ibarettir, aldatma kandırmadan. Şimdi burada sizin yaptığınız gibi, kötülüğü maharet gerektiren bişeymiş gibi tanıtmanız gibi.

İyi çaresiz ve utangaç değildir. Siz bazı şeyleri birbirine karıştırarak sanki öylelermiş gibi bir hava yatarıyorsunuz. Utangaçlık ile kötülük/iyilik farklı şeylerdir. Kötüler de utangaç olabilir. İyiler, hırsıza hırsız da der, kötüye kötü de der.Edepli olmak başkadır.

Ve gelelim yazınızın sonundaki iftiralara.

Asıl kötüler korkaktır.

İyiler ancak iyi olmayı başaramayan kötülere acır. Ama bu onları her zaman af edecekleri anlamına gelmez. Yapılan af, onları iyi olmaları için verilmiş, 2. bir şanstır. Kullanmazsa başlarını hiç acımadan ezer iyiler.

İyiler, benim gibi iyiler, susmaz, konuşur. Sadece acınması gerekene, içinde kötülük olmayana acır, utanacağı şeyi bilir, yapmaz ve sadece Allah'tan korkar. Kötüler ise herkesden.

Kötüler kendilerinin kazandıklarını sanır. Ama aslında kazanamazlar. İşin sonunda her zaman kaybederler. Çünkü kötülükleri yüzünden elinin kazandıkları kendilerine hemen verilmez. Biraz geç verilir. Zaten hemen ceza verilseydi kimse kötü olamazdı ki. Asıl şaşıran kötülerdir. O ceza başlarına geçince "bu da nereden?" diye şaşırır kalırlar. "Kendi ellerinin ürettikleri dışında bir cezaya çarptırılmıyorlar."

Ayrıca kötüyü seçen kadınlar, ileride aldatılıp, şiddete maruz kalıyor. İlgisizlikten yakınıyor, yada boşanıp dul kalıyor...vb. Yani kötü ve kötünün yanında olanların yaptıklarının cezası asla yanlarına kalmıyor.

Sizin gibi kötüler ve iblis, son yüzyılda herşeyi insanlara ters gösteriyor. Ama insan sadece gözünü kullanmayı bırakıp düşündüğünde "gerçeği" görebiliyor. Sizin gibi yalancı ve kötülerin karşısındada benim gibi iyiler her zaman olacaktır ve yaptığınızı afişe edecektir. Allah'ın da Kur'an da dediği gibi "hak geldi, batılı yendi, batıl zaten yok olmaya mahkumdu"

2|2
    0|0
    • Ha bu arada,.. Bu "kötüler" anca kötülüğü seçen Türk o***pularla takılır... İyiler en güzel Ruslar ile birlikte olur, evlenir. Eee "adamın iyisinden" anlıyorlar tabii. Kötüleri tercih etmiyorlar :)

• Eline sağlık

• ben kendimi efendi iyi insan kategorisine koyuyorum ve diyorum ki kızlara sizi aldatan üzen erkekler efendi iyi insan olamaz onlar işte bahsi geçen kötü insanlardır ve kendini acındırıp salya sümük ağlayan kızlarda haketmiştir bu durumu.kötünün kızlara göre iyi olarak algılanması kötü kişinin kendini iyi gösterip kendini üst seviyelere çıkartmaya çabalamasıdır yalanla dolanla.

0|2
    0|0
  • Sadist olmasinlar sakin ? Heyecanli geliyordur; tahmin edilemeyen, güvenilmeyen ve gereginden fazla tutkulu olup da ask sandiklari seyi sürekli sicak tutmayi basarabildikleri icin seviyorlardir micleri. Genelde ergenler kaniyor bunlara veya kendileri de seytana pabucunu ters giydirecek cinste olan bayanlar tercih ediyordur.

Ama zaman gecip evlenme vakitleri geldi mi; efendi olsun, oturmasini kalkmasini bilsin, coook para kazansin, iyi baba ve es olsun adayi olsun, vs vs dünyadaki en iyi adamini ararlar isterler. Vaktiyle elinden tutmaya cekinen, yanagina masum bir öpücügü bile kızara bozara konduran adami begenmemezlik yapmasalardi cok iyi koca olurdu ama nerdeee, tekmeyi basti bir kere :)

Not: Cevap mic sever bayanlar icindir, genelleme degildir.

0|2
    0|0
  • Benim çevremde sevgilisiyle tanışmasını anlatırken efendiliğinden etkilendiğini söyleyen kızlar var, sevgililerini tanıdığım için efediliklerini zaten biliyorum. O kızlar bu dünyadan değil mi? Kaldı ki ben de "Efendi" diye sınıflandırdığınız insanlardanım ama kızlarla ilgili bir sıkıntım olmadı çok şükür.

Sizin çevrenizdeki her kız piç dediğiniz erkeklerden hoşlanıyorsa ona bir şey diyemem. Niyeyse sözlüklerde pek moda oldu insanları "Piçler, Efendiler" diye kategorize etmek. Yalnız şunu ayırmak lazım, asosyallik vb. bazı psikolojik sorunu olan kişiler hastalıkları dolayısıyla sadece karşı cinsle değil genel olarak insanlarla iletişim kuramazlar pek. Bu ayrımı iyi yapmak lazım. Sizin "Sessiz, efendi adam, bak kızlarla arası da iyi değil zaten." diye düşündüğünüz adamın pek çok psikolojik sorunu olabilir. Yoksa kendini bilen efendi bir adamın karşı cinsle ilgili pek bir sıkıntısı olmaz.

0|1
    0|1
  • "Yakışıklıyım efendiyim ama sevgili bulamıyorum demek ki kızlar piçleri tercih ediyor' şeklindeki acınası bir savunma mekanizması bu.

2|1
    0|1
    • al bunu aşşağılara ... kazanlarda boş yer yok mu

• olsun google amcaya sordum ben tartarosu bu linki verdi bana link ... beni atabilirsin hades tartarosa

• Vala neden makale yazmış adam kızları koluna takıp gezmek varken haha

• "Bu türkünün ana fikri

Aman Fatoş yandım Fatoş

Bu türkünün ana fikri

Bütün erkekler öküz

Ana fikri baba fikri

Aman Fatoş yandım Fatoş

Ana fikri baba fikri

Kızlar öküzü sever "

sözlerini yapıştırıyordum ama, yazılanlar o kadar güzel ki, saygıyla susuyorum.

1|0
    0|0
  • üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum ama hep iyiler arasında kalmaktan kötülüğü doğru dürüst öğrenemedim ve en kötüsüde herkesi iyi niyetli sanmak-tı

galiba yarı piç yarı efendi ideal ;)

0|1
    0|0
  • 15 18 yas grubu piç erkeklerden hoşlanıyo gerisi yalan . Ne çakal varya bu kızlar ah ulan :)

0|2
    0|0
  • Tek sorun ne biliyor musun?İyi çocukların DUYGU FIRTINASI yaşatamamaları.

1|0
    0|0
  • O dediğin tipleri tercih edenler ergen kızlardır maksimum 18-19 yaşına kadar onlarla takılırlar,o yaştan sonra ağırbaşlı,efendi ve durumu iyi olanlara yönelirler. O adamlarda zamanı geldiğinde o kızlara yüz vermezler yani kazanan iyiler olur. Boş laf değil Tecrübedir

0|1
    0|0
  • Doğru. Amaç sırf seks ise zaten piç gibi davranman gerekiyor. Olmadığın gibi görünüp hatunları etkilemeli, en kısa zamanda yatağa atmalı, istediğini aldıktan sonra da fazla üstelememelisin. Öyle bağlılıkmış, sadakatmiş sözlükte yeri yok böyleleri için.

Efendi adamların şansı yaver gitmezse yalnız kalıyor doğrudur. İnanmayan çevresinde iki ayrı erkek modelinin bugüne kadar edindiği sevgililerin sayısını kıyaslayabilir. Ben yaptım oran 8:1 çıktı. Şimdi bu doğru değildir de nedir?

0|1
    0|0
  • Kadınlar "iyiler"e değil, güvenilmez erkeklere aşık olur bu yüzden. Zaten aşk denen altüst oluşla ancak bir üçkağıtçı başa çıkabilir. Aşkın tadını çıkaramaz iyiler. Onlar sarılıp sessiz bir uzanmayı aşk zanneder. Tekdüzedirler. Yavaştırlar. Kadınlar da dertlerini onlarla paylaşır ama gidip bir güvenilmezle sevişirler.

Tutku kötülerin işidir.

Bende herşeye inat dünyada tekte kalsam iyi olan taraftayım

0|0
    0|0
  • yılmaz erdoğan da meriçmiş bildiğin

1|0
    0|0
  • hadi be ordan , efendi adamı tercih etmezlermişmişde yok piçlere aşık olurmuşmuşlarda ... senin sevginin nasıl bir şey oldugundan haberin yok yılmaz beyin yazısının arkasına sığınıp ... ben efendiyim ama kıymetimi bilmiyorlar edalarında soru soruyorsun ... bir kere aşıkn sevginin beğenmenin adamlıkla ve efendilikle alakası yok ...

0|0
    0|1
    • hehe komıksın ben efendı degılımkı ben pıç olanım benm efendı arkdaşlarım hep yanlız oysa ben hıc yanlız kalmadım. nedenınıde cok ıyı bılıyorum kotuyum aldatırm kandırırm kızları onlar peşimde surunur. ondan yazdım ama senın beyın hucrelerın nasıl tembelleşmisse artık bılemedim

• kötuyum hahahaha

• aferin iyi b.k yiyorsun birde yazıyor .. kadınlara da sonra hepiniz aynısınız dersin yorumlarda ... iki yüzlülüğe bak hizaya gel ..

• Hem kadını tercihinden ötürü suçlayacaksın hem de bu kadına ben neden sahip olamadım diye şikayet edeceksin ! daha neler yok artık ! bu kadar da düşmeyelim

0|1
    0|1
  • kızların kendi tercihi..keyifleri bilir..

genelleme olmasın ama erkeklerin çinde bir kötü adam olma isteiği olur zaman zaman..kötüyü yaşayıp iyiyi seçen biri olarak bilirim..seninde keyfin neyi seçiyorsa onunla devam edersin.. ;)

0|0
    0|0
  • Şu konu altına tecrübelerimden de yararlanarak çok detaylı bir cevap verebilirdim.Ama sanırım konu başlık nedeniyle silinecek.O kelime yerine serseri yazman daha uygun olurdu.

0|0
    0|0
  • kadınların en sevdiği 20 erkek tipinin arasından biridi,seytan tüylü erkeklerdir..her kadın efendi erkek ister ama ,biraz fırlama ve p*iç, erkeğide geri çevirmez bir çoğu..

0|0
    0|0
  • Açık konuşayım yazının tamamını okumadım. Annen baban iyi insanlar sana sahip çıkan insanlar. Bak bakalım şimdi iyi insanlar cesur mu ? korkak mı ? İ*neliği herkes yapabilir önemli olan delikanlı olabilmekte...

0|0
    0|0
    • bence oku sonra yaz

• P*çlik üzerine bina ettin ilişkiyi kaç ay sürecek. Gene benim söylediğim noktaya geliyor. Ayıva başka soru çıkıyor: Bu ilişkiler kaç günlüktür !

• adam doğru yazmış..diyecek bişey yok

0|1
    0|0
  • +5 veriyorum ve susuyorum bence süper bir yazı eğer çemkiren olursa Yarası var demektir

0|1
    0|1
  • sıkıldım iyilikten yaşasın kötülük nihuhahahahahhaaaaaaaa :D

0|0
    0|1
  • hep efendilikten kaybettim :(

0|0
    0|0
  • siteden de bunu anlatabilirsin pic erkekler revacta :)

0|0
    0|0
  • Selam ben kotu adam. Biraz buyu ve onyargilarindan kurtul cici adam.

1|0
    1|4
Yükleniyor...