YASMİN (doğum kontrol hapı ) kullanan arkadaşlarım bakar mısınız..??

Merhabalar, 6 aydır düzenli yasmin kullanıyorum. Bugüne kadar hiçbir sorun olmadı, çok iyi koruyor gerçekten.. yalnız hani kullandığımız kutu bitince bir önceki kutuya geçmeden önce 7 gün ara verip 8. gün başlamamız gerekiyor ya, ben 8.gün başlayamadım 11. gün başlayabildim, ilk kez böyle bişey oldu... ve tam ilaca başlamam gereken 8. günde sadece 1 kez cinsel ilişkim oldu,

3 gün sonra yani 11. günde tekrar yeni kutuma başladım, aizce hemen hamilelik riski söz konusu mu yoksa 6 aydır kullandığım için etkisi hemen bitmez, korur mu ?

0|1
3|3

En İyi Kız Görüşü

• koruma etkisi devam edecektir tahminimce 6 aylık bir kullanım var çünkü zaten hamile kalmayı düşünüyosan bıraktıktan sonra bir ay sonra olabiliyo diye duymuştum sıkıntı olacağını sanmıyorum ama çoçuk düşünmüyosan ve kendini kötü hissediyosan kanda gebelik testi çok küçük bebeği bile görüyo yaptırabilirsin...

0|0
    0|0
    • tamam canım muhtemelen korumaya devam edecektir çok teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Ara verildiği için risk olabilir her zaman.İlişikiye girdiğin gün adet gününü kaç gün geçmişti?

1|0
    0|0
    • 2 veya 3 gün geçmişti... küçük bir risk olabilir evet ama muhtemelen korur değil mi 6 ay kullanmışım yanii.. mesela çocuk yapmaya karar veren bayanlar da ilacı bıraktıktan 1 hafta sonra hamile kalamıyor ki en az 1 ay geçmesi gerekiyor sanki öyle biliyorum

• adet yeni bittiği için pek risk olmaz değil miii doğru.. çünkü en fazla doğurganlık dönemi adet öncesiydi şimdi hatırladım :) erkek olmana rağmen çok hakimsin bu konulara çok saolll :)

• Rica ederim.Çıkmam alzım şimdi yien görüşürüz sonra.

• neden hap kullanıyorsunuz anlamış değilim... gerçekten vücudunuzun dengesini bozar ayrıca bide sürekli kullanıyosun yazık gerçekten...

0|0
    0|0
    • ama kötü bir yan etkisi yokki bu ilaçların, hatta tam tersi bissürü iyi yan etkisi var..

bide en güvenilir yöntem bu olduğu için kullanıyorum :) çok teşekkür ederim yine de düşündüğün için..:)

• kötü bir yan etkisi kullandıkça çıkıyor.. iyi yan etkileri olan bir kontrol hapı göremedim ben henüz hiç =) siz bilirsiniz tabii ama ilerde hoşunuza gitmeyecek sonuçlar yaratabilir

• bebeginne elvada diyosun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• korumazzzz tabıkııı

0|0
    0|0
    • Ama evli bayanlar da mesela çocuk sahibi olmak isteyip ilacı bıraktıklarında hemen hamile kalamıyorlar, en az bir ay sonra hamile kalabiliyorlar ... Demekki bir süre daha koruyor.. Umarım bişey olmaz

• korumuyoo o haplar bır gun bıle ıcılmeyı unutulsa ek koruma yöntemı gerek .. evlı bayan bırakınca hemen hamıle kalmıyo ama bu herkezde aynı degıll yuzde yuz garantısı yok bu ısın ..

• eli yüzü gözleri ağzı burnu şişiriyor insanın psikolojisini çökertiyor sakın derim kondoma dewam :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...