Biraz uzun olabilir fakat bir bakın

Bi çok defa bazı erkelerin " benim için bakire olup olmaması önemli değil, beni sevsin yeter . " dediklerine şahit olmuşsunuzdur. Tabiki namuslu olmak kızlık zarıyla alakalı bir şey değil. Fakat bir erkek olarak daha önce birisiyle birlikte olmuş bir kadını eş olarak kabul etmek zor gelmiyor mu ? şahsen erkek olsun kadın olsun kişi eşinin ilki ve sonu olmak ister diye düşünüyorum. Bunun bir sebebide önceki yaşanmış ilişkilerin etkisinin tamamen yok olmadıği. rast gelmişsinizdir. mesela kız yazıyor (kız erkek farketmez) işte " Yeni sevgilimle birlikteyken eski sevgilimle yaşadığım güzel şeyler aklıma geliyor." diyor. yani ister istemez yeni ile eski sevgiliyi karşılaştırıyor. Ben şahsen bununda etkisiyle gerçekten evlenme niyetim olmadan hiç bir kızla çıkmayı düşünmüyorum. ve evlenmek istediğim kızında kesinlikle daha önce çıkmamış olmasını tercih ederim. Bu düşüncede olan arkadaşlar azmıdır? fikirleriniz nelerdir?

Güncellemeler:
yanlış anlasilmasin . namus sadece kadinlara mahsus bir sey degil . eksik yazdığım için kusura bakmayın

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• bana bile daha önce bir kadınla birlikte olmuş birini kabul etmek bile zor geliyor.beim elim hiçbir erkeğe değmeden bir evlilik yaptım..eşim evliliğimizin 2. ayı biri ile tek seferlik olduğunu anlattı,ve hatırlamadığını ..bilmiyorum gerisini..çok dokunmuştu,yaş ilerledikçe,dürüstçe söyledi enazından diye düşünmeye başladım ama ,isterdim,ben onun ilki olayım,o benim ilkimdi..

0|1
    0|0
    • benim anlatmak istediğimin canlı örnegisin. Arkadaşların verdiği cevapların bir çoğu gerçekten dikkate değer cevaplar.bazı fikirlerimin olumlu yönde değişmesine katkı sağladı.Sende kocanın ilki olmak isteğini dile getirmişsin. Fakat senin kocan bir çoğu gibi umursamazlık yapmamış. Seni gerçekten sevdiği ve güvendiği belliki sana gerçekleri anlatmış ve pişmanlığıni dile getirmiş. Mutlu huzurlu bir evlilik dilerim

• umarım güzel insan :) amacım da bu :) sen de sağol.

• teşekkür ederim...

Kızlar Ne Diyor 6

• Az değildir diye düşünüyorum. Bu şekilde düşünen insan çok vardır ama bana garip geliyor. Beni ilgilendirmez geçmişte kaç kişiyle birlikte olmuş ne yapmış. Geçmişindekileri düşünüp kıskanmam. Onun da öyle düşünmesini beklerim. O an ve ilerisi önemli,geçmişi değil..

0|1
    0|0
    • sence geçmişte yaşadıkları gelecekteki davranışlarını hiç etkilemez mi?

• etkilemesi normal olanı değil mi zaten? yaptığı hataların farkında olması onu daha olgun biri yapar mesela.. her yaşanılandan sonra kazandığı şeyler var insanın bence..

• dediğin gibi yaptığı hatalarin farkına varması ve onlardan ders çıkarması en güzel olanıdır . teşekküler

• Eğer karşındaki kişiden beklentilerin sende varsa misal daha önce kimseyle çıkmadıysan evleneceğin kişinin de kimseyle çıkmamamış olmasını istiyorsan haklısın ama sen herşeyi yaşayıp ondan sonra ben hiç kimseyle hiçbişey yaşamamamış birini istiyorum dersen o zaman sorun vardır. Namus kavramı sadece kadınlara özgü birşey değil erkekler içinde geçerli bknz hz yusufun çektikleri.

0|1
    0|0
  • Sen daha once kimseyle flort etmediysen sevismediysen yatmadiysan iste yani hakkindir kabul ama kadini sadece kadin diye kizlik zariyla yaratildi ve o bir kisinin olur seklimde yargilama derim bence boyle seylere cok takilma,kiz seni seviyorsa eski sevgiliyi ancak "sevgilimde eski flortumde olmayan cok guzel seyler var" seklinde anar.. boyle dusunurken gercek aski gormezsen sasmam...

0|1
    0|0
  • geçmişteki ilişkilerini olduğu yerde bırakamamış kişilerin psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. çoğu çivi çiviyi söker mantığıyla yaklaşıyor ama bilmiyorlar ki çiviyi çiviyle sökmeye kalktığında iki çivi de gözüne girer kör eder adamı.

neticede herkesin kendi tercihi ama ben önem vermiyorum kimsenin geçmişte neler yaptığına. önemli olan geçmişiyle yüzleşmiş olması, iyisiyle kötüsüyle kabul etmesi ve kendine pay düşen dersleri çıkarması. gerisi fasa fiso..

0|1
    0|0
  • Pardonda Kızın bakire olması demişsin. Tabikii kız Bakire olcakta erkekte kimseyle bir şey yaşamıycak! Çünkü Allah (c.c.) öyle buyuruyor NUR suresi 2 ve 3. ayetlere bakarsan anlarsın. ve hatta bununla ilgili bir sürü ayetvar Kur'an-ı kerimde.

0|1
    0|0
  • Herkes farkli dusunebilir dogal bir sey bu.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir kere hiç bir kız o kadar da aptal değildir eski sevgilimle yaptıklarım aklıma geliyor diye şimdiki sevgilisine dert yanacak ya da öylesine sohbet edecek. Böyle kız varsa da o onun dangalaklığıdır.

Unutma ki peygamberimiz de dul bir insanla evlenmiştir. Senin gibi düşünmemiş dul dememiş evlenmiştir.

Sen kendini zevdirirsen eskisini hatırlamak bile istemez o kız merak etme.

Seviyorsan zor gelmez.

0|1
    0|0
    • verdiğiniz örnekle düşüncelerimin biraz hatalı olduğununun farkına vardım. teşekkürler

• insan bazı şeyleri tecrübe etmeyince ve ya bilgi sahibi olmayınca kuru kuruya tahminde bulunabiliyor benim yaptığım gibi. verdiğiniz cevapla ve yorumlarla bana olumlu manada birşeyler kattığınız için teşekürler.

• Faydalı olduysam ne mutlu. Bana göre sevmek esastır geçmişi geçmişte kalmıştır. Geçmişle övünen milletler batmaya mahkum olduğu gibi:)) geçmişini konuşarak düşünerek sürdürülen ilişkilerde gün gelir biter bana göre.

• Acikcasi benim icin bayanin kalbinin ve aklinin bakire olmasi onemli.Geri kalan hic bir sey onemli değil.Eger gecmisini unutacaksa ben sevdigim bir o.ospu ilede evlenebilrim .Turkiyede erkekler her istedigini yapip namuslu olabiliyor bunu anlamis değilim.Ve hayatimda hic bir kizlada birlikte olmadim.

2|0
    0|0
    • dediğin gibi erkekle kadın arasında olmaması gerekenden, çok fazla namus anlayışı farkı var

• vaktinizi ayırdığınız için ve bazı gerçekleri dile getirdiginiz için teşekkurler

• ben tesekkur ederim.

• " Yeni sevgilimle birlikteyken eski sevgilimle yaşadığım güzel şeyler aklıma geliyor."

Böyle yazan bir kızla neden evleniyorsun ki ? bu tarz zihniyete sahip olan bakire kızlar da olabilir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...