Keşke böyle değil de, şöyle olsaydım dediğiniz oldu mu?

Sorum öncelikle biseksüel, gay ve lezbiyen arkadaşlara... Malum ülkemizde bu duygularımızı yaşama şansımız çok düşük... Ben bazen gerek kararsız kalmanın verdiği sıkıntı yüzünden ya da toplumun tepkileri yüzünden biseksüel değil de tamamıyla bir gay olmayı isterdim diye düşünüyorum... En azından bir yönde ilerlemek bile kararsız kalmaktan çok iyi olacaktır... Neden hetero olmak istemezdin diye düşünenler varsa cevabım, onların bizlere karşı kötü yaklaşımlarını benimde hetero olmamdan ötürü bu durumu devam ettirme ihtimalim olmasından ötürü... Ben bu ihtimali gerçekleştirmek yerine tamamen gay olmayı tercih ederdim... Peki aramızdaki diğer arkadaşlar... Her ne tür baskı veya düşünce sebebiyle de olsa gay değil de biseksüel olsaydım ya da keşke lez olmasaydım dediğiniz oldu mu? Hetero arkadaşlarda yaşadıkları sıkıntıları düşündüklerinde, keşke erkek olsaydım veya keşke kız olsaydım dediğiniz oldu mu? Bu düşüncelerinizin sebebi illaki cinsellik olmak zorunda değil, bunu belirtmek isterim...

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba Arkadaşım.

Karşı cinsten hoşlanan biri olarak cevap vereyim. Düşünceleri ve açıksözlülüğü ile tanıdığım, çok kişiye düşünceleri ve kelimeleriyle parmak ısırtacak birisin öncelikle bunu söyleyeyim :) Kararsız bir noktada kalmışsın, aslında tek tarafa kendini atmak istiyorsun. Aslında bu seçimi ya da tercihi yapmak senin elinde ve bunu engelleyen geri düşünceye sahip ve bu tür olayları sapıttıran bir toplumda tercihleri yapmak bile sorun olabiliyor ister istemez.

Ben erkeğim ve ileri düşüncede yine erkek olmak isterim. Kız olmak hiç aklımın ucundan bile geçmedi açıkçası :) Düşündüğümde bile yapamazdım diyebiliyorum.

Benim diyebileceğim konuyla alakalı olmasa bile keşke sabit ve düz mantığa sahip bir toplum yerine insanların kararlarına ve düşüncelerine saygı duyan bir toplum olmasını isterdim.

0|1
    0|0
    • Güzel yorumun için teşekkür ediyorum :)

• Rica ederim cenk. Benden senin sorularına sürekli 5 yıldız. Hiç değilse bu direnci ve geri kafa mantığını ortadan kaldırana kadar :) :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu konuyla ilgili tek keşke diyebeliceğim nokta Keşke eşcinselliği bir hastalık ,sapkınlık olarak görmeyen bir toplumun parçası olsaydım.Ama yakında bu keşkemde olmicak.

2|1
    0|0
  • Takmayın bu kadar ya.

Siz cinsel kimliğinizden yargılanıyorsunuz.

Biz başka şeyden.

Fuck the system moduna girmeyin. Ördek beceren bir ülkede yaşıyoruz. Nenem zamanında kalma kafa yapısı ne bekliyordun?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Gayliğimden memnunum. Hetero olsaydım bu kadar mutlu olamazdım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...