Türk milletinin kaderini nasıl değiştirebiliriz?

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazım aşk,cinsellik veya başka bir şey üzerine değil.Belki çok uzun deyip bir kısmınız okumayacaksınız ve bir kısmınız da bırakın artık siyaseti deyip kızıp "geri" tuşuna basacaksınız size kalmış.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ;burada parti propagandası ya da siyaset yapmayacağım.Benim ele almak istediğim konu genel olarak Türk milleti ve makul geleceği.Her yerde tarikat ayrımcılığı,faşist söylemler ve bitmek bilmeyen büyük bir kavga.Akpliler yobaz,Chpliler kafir,Mhpliler faşist,ordu dinsiz Atatürkçüler dinsiz,tarikat mensupları cahil Müslümanlar cahil vs vs .Her yerde bir sınıflaştırma merasimi ve nefret söylemi.Kimi gençlerimiz var;başbakanın kim olduğundan habersiz ama magazin ve moda üzerine ihtisas yapmış.Bir kesimi alıp tarikat evlerin de eğitiyorlar önüne gelene kafir diyorlar;bir kesimi alıp eline Türk bayrağı tutuşturup sokağa salıyorlar ve önüne gelene vatan haini diyorlar.Hiç kısma itimat etmeyenlere de fikir sahibi olmayan aptallar diyorlar.Yüce Allah birini "kafir" olarak itam etmenin büyük günah olarak nitelerken ,dinin sadece "Allah ile kul arasında olduğu konusun da bir kaide koyarken ve aynı zamanda önde gelen tarihçiler bile Sultan Vahdettin'i vatan haini olarak kabul etmezken siz kim oluyorsunuz da insanları böyle sınıflandırabiliyor sunuz?Bunlar çok ağır ve sorumluluk gerektiren söylemler.

Kötü bir dönem yaşıyoruz gerçekten çok kötü bir dönem.Ve artık bir şeyler yapmazsak daha kötü dönemler de yaşayacağız.Her yerde Türk milletinin bitirilmesine ilişkin senaryolar dönüyor,her yer de bir oyun.Bu ülke yönetiliyor ama kim yönetiyor?Belki de Atatürk devrinden beri böyle sözde halkın iradesine göre seçim yapılıyor.Ama ben ortada irade falan göremiyorum.

Yani anlatmak istediğim şu bir yer de birileri bizim ve milletimizin adına bir konu da kararlar verirken biz neredeyiz?

Biz televizyon başında uyuklamakla meşguluz.Gerçek ahlaki temellerimizi,gerçek yaşantımızı ve gerçek bizi artık o medya insan oyuncağı belirliyor.Ve bizi zehirlediği gibi çocuklarımızı da zehirlemeye devam ediyor.Ama unuttuğumuz bir şey var var:"Gerçek olan bizleriz,o değil."

0|0
5|24

En İyi Erkek Görüşü

• Hakkında kitapların yazılacağı bir konu açmışsın. Öncelikle söylemem gerekirki böyle bir konunun analizini burada yaparsak illaha ki tam olarak anlaşılamayan noktalar olacaktır. Konu ile alakalı değişkenler çok fazla ortadoğu, uluslar arası cıkar ilişkileri, küresellesmede türkiyenin yeri, dünyanın dini örgütlenmesi, yeni dünya düzeni adındaki oluşum, kilitlenme noktasına gelen liberalizme altarnatif ekonomik arayışlar, milliyetcilik akımları bu uzarda uzar. Ama bena göre konu en temelde sosyolojik bir analiz ile incelenmeli. Tüketim tercihlerimiz demografik yapımız dini tabularımız örfi yapımız bütün bunlar ülke olarak bizim irade kullanma şeklimizi betimler. Bir defa biz millet olarak en olayına çok takılırız. En iyi ben olmalıyım benimki en güzeli gibi komplekslerimiz var. Örnek bir oto ilanına bakın biri ilan vermiş full demiş bir başkası çıkıyor benim ki fulll + full diyor. yine adam kayırma işi adamımıza yaptırma yani kutuplaşma be guruplanma bilincaltımız. Bu yapılarımıza bakınca siyasi irademizide kullanırken bilinç altımız ile kullanıyoruz. birilerini sevdikmi bitmiştir bizim için. Her hangi bir olayı başkası yapsa yerden yere vururuz sevdiğimiz adam yapınca " aman sus sus o bizden" der kendimizle bile eleştirmiyiz. Ha keza bu yapımızdan ötürüde su istimale öyle açık yadırgamaz yadsımaz bir toplum olmaktayız. Bu durumda güç odaklarına yönlendirme kullanma yetisi kazandırıyor ve farklı koz ve taktikler veriyor. Kutuplaştırarak ve egolarını doyurma yolu ile bir kitlesel yönlendirme gerçekleştirilebiliyor. Buna ek olarak insanlarda yaratılmış bir geçim sıkıntısı lüks mallara yönelim hayali bir dünyada şizofren bir toplum yaratıyor. Dediğim gibi bu konu daha uzar gider. Ve böylesi şizofren bir toplumum içerisinde yöneltilmeler ve kalıp düşünce betimlemeliri çok kolay olduğundan bireyler hali ile toplum sorgulamadan zevk ve sempatiye dayalı bir irade sergiliyor. Yani temel olarak toplumsal yapımızın düzeltilmesi gerekmektedir. Bunun için eğitim çok önemli. Tabi güç odakları veya siyasi menevra merkezleri bu eğitim mekanizmasını kendilerinin gelecek planları için kendi istedikleri yönde kurguluyorlar. Ancak son zamanlarda sosyal ağlar ve net ile bazı konular kendi kontrollerinden çıktığından sebeb bazı değişiklikler var toplumda. Yargılama tartışma ve tepki kendisini göstermeye başladı. Bu umut verici bir olay zira yargılama doğruya götürür yargılayan bir toplum ancak gelişebilir. bu durumda nesilden nesile aktarımlı olarak artacağından zamana ihtiyacımız var. Son olarak ise zamanımız yok. Dereye su gelene kadar kurbağanın gözü çıkar demişler ya öyle bişey. Türk milletinin yani üniter yapımızın bir özelliği daha var son anda yasamadan farketmiyoruz. Ben şuna eminim ki ciddi bir acı ve son çaresizlik anı bu milleti tekrar toparlayıp düşünmeye sevk edecektir. bazen birleşmek için iyice dağılmak gerekir. İstiklal savasındada bu durumu yaşamıştık. Ama bu defa bu kadar başarılı olabilirmiyiz ? Bunu kestirebilmek gercekten güç.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Ülkeyi kim yönetiyor? Halk mı? Hayır Amerika.

TV kanalları onun. İsterdiğini aday gösterip, istediğini başbakan yapıyor.

O koltuğa oturanlar da kendini oraya çıkaranların suyuna gitmek, emirlerini yerine getirmek zorunda. Yoksa ne millet vekilliği kalır ne de hükümeti.

Sonuç olarak, bu başımızdaki siyasetçiler PKK dan çok daha zararlıdır bu ülke için. En zararlısı AKP olmakla birlikte CHP si MHP si PKKsı, pardon, BDP si de bunun içindedir...

AKP kötü amerikan partisi vs.. Eyvallah. Peki ya CHP? Ya MHP? Toptan istifa etseler hükümet düşer. Ama etmiyorlar. Etmezler. Edemezler. Çünkü ülkelerini değil, kendilerini düşünüyorlar.

Bu ülkedeki insanlar futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutuyor. Ben "XXX partiliyim, başka partiye oy vermedim, vermem." sözünü söyleyen kişiler var. E halkın kapasitesi bu olunca, buradan çıkacak siyaset de bu kadar oluyor..

Meclis zaten sanırsın ki tarikatlar konfederasyonu gibi. Bir tarikata üye olmayan millet vekili yok neredeyse.

Kurtuluş için. En sıkıntılı olan kısım da bu. Nasıl kurtulunur bu siyasetçilerden?

Herkes siyasete atılsa, siyaseti aptallar değil, şeytanlar değil, aklı başında insanlar ülke yönetiminde yer alsa o zaman pek çok değişir. Ama ülkemde doğru dürüst kişileri partiye bile almazlar. İlla bir riyakarlık abidesi olacaksın ki partide yükselesin. Yoksa üye olduğunla kalırsın.

Allah sonumuzu hayretsin. Kıyamet kopsa da rahata ersek...

1|3
    0|0
  • Kötü durum olarak bakarsak, tarihimizi açıp incelediğimizde millet olarak kötü durum içinde daha önce pekçok kez bulunduğumuzu görürüz. Genel olarak bu kötü durumlarımızdan bizi kurtaran o zamanın toplumunu uyandıran, birleştiren ve akıllandıran liderlerimizdir.

Genel olarak iyi liderlerle doğrulmuş ve iyileşmiş, toplumumuz da iyileştiğinde zirve yapmışız. Günümüzdeki toplumumuzun pekçoğunun yanlış düşüncelere sahip olduğu ve uyuduğunu farzedersek, demokrasi tarzı bir sistemde başa milleti tokatlayıp kendine getirecek bir lider gelme olasılığı imkansızdır. Geriye kalan ikinci ve tek çözüm şansı ise elimizden geldiğince toplumu bilinçlendirmek ve daha büyük bir açıdan baktırmaya çalışmaktır ki, dibine kadar zor bir çözüm.

Birey olarak, ulaşabildiğimiz insanları tokatlayabiliriz ve elimizden gelen tek şey budur. Asıl burda görev düşen kişiler, kitlelere hitap eden ve peşinden insanların ilerlediği tanınmış kişi ve liderlerdir. Ayrıca Medyadır.

Bu iyi lider vasfına sahip insanların desteklenmesi de herhalde bizim yapmamız gereken 2. görev oluyor. Ama öznel olarak, böyle bir liderin şu anda varlığına inanmıyorum. Pekçok çevrede kitleleri yönlendiren insanlarda bu vasfı göremiyorum diyelim.

Böyle bir liderin de şu anda gerçekten sahnede bulunmadığını varsayarsak yapabileceğimiz şey bu "tokatçı" lidere uygun ortam hazırlamaktır..

Sonuç olarak, benim kanaatimce kendi toplumumuz içinde elimizden geldiğince yükselmeli ve iyi bir yere gelmeli, elimizden geldiğince insanlarla paylaşımda bulunulmalı ve daha çok kişiye hitap etme yolunda ilerlenilmelidir. Şimdilik yapılabilecekler bunlarla sınırlı olduğundan milletçe bir çözüme uzağız.

Şahsen ben kötüye gittiğini düşündüğüm milletimin kaderinin hiç yoktan yakın zamanda değişeceğini pek zannetmiyorum. Ama hala hayattayız. Tarihimden birşey anladıysam o da; bir Türk bile yaşıyorsa, benim milletim için umut var demektir..

ve bu umut, bu yolda çabalamamız için yeterli bir sebeptir..

1|0
    0|0
    • Bu ulkede tokatlama yapmazsin. Sana diyim gostericilerde bir insan. Oluyo gunlerce habrrlerden dusmuyo sanki kahraman gb. Burda herkes sonuca bakiyo nedene dgl. Bu genc neden oldu bu amaclar hayatina degermiydi degmez. Ama insanlar bunu kullaniyo medya ozellikle. V biz fiske dahi vursak bize misliyla gelie. Fiziksel zararmi hayir insanlarin dusunceleri en kotusudur. Kavga 1 kere can yakar ama insanlarin dusunceleri. Hep var oldugunu dusunursek cok zordurki. Bir kadin olse kocasi tarafindan

• 1 gun haber olur ve halk belki diyorum linc etmeye kalkar 2 gun unutur ama bu verdigi ilk ornekde oyle olmaz yani biz boyle bie ulkede yasiyoruz yani umarm herkes birey olarak basliyp dusunmeyi biraz olsun idrak edebilir bilmem ne diyeole bir gostericininolu unutulmuyosa. Olmuyle bir kadinin ya da 8 yasindaki cocugun evlenmesini unutuyosa aradaki farki gorulmus olur

• Benim tokattan kastım, toplumu ait olmadığı bir durumdan uyandırmaktı, ve olması gerektiği gibi daha iyi bir yola sokmaktı.

• 1938'den beri bu ülke rahat görmediki zaten...

Benim ideolojime bağlı bir parti yok zaten, particilik yapamam onun için.

MHP'ye faşist demişsiniz ancak MHP gerçek anlamıyla Faşist bir parti olamaz, faşizm için iktidar olmak gerek ki şuanda faşist olabilecek tek part akp dir(iktidar olduğu için).MHP ancak ırkçı olabilirki bence ırkçıda değil, ırkçı bir parti yok, ırkçılığa en yakın iki parti var birisi bdp diğeri Ulusal Parti.Benim siyasi görüşümde başka kültürlere saygı duymak zorunda değilim veya başka millet olmayanlara saygı duymak zorunda değilim.Soy, bayrak, marş, Ata, vatan, şehit, gazi, dil kısaca milli konularda eleştiriye tamamen kapalı olunması gerekiyor bence.Ben açık açık diyorum saygı duymam, demokratik değilim, eşitçi değilim, kardeşçilik oynamıyorum, ancak demokrasi,eşitlik,kardeşlik vs. den bahseden, düşünce özgürlüğüne inandığını söyleyenler benim görüşüme ideolojileri gereği saygı duymak zorundadır...

Bu Millet özüne döndükçe güçlenir, öz kültürünü canlandırdıkça parlar, düşmana düşman, kanından olana kardeş dediği zaman büyür.Anti Milliyetçilerin bence soysal problemleri olduğu için ve bize düşman oldukları için Milliyetçiliğe karşılar.İçimizdeki irlandalılar sürülmedikçe bu cehaletten, ihanetten, yobazlıktan ve yok oluştan kurtulamayız.İlk üç parti arkasına saklandığı güçleri (akp=Din,chp=Atatürk,mhp=Milliyetçilik) rahat bırakmadıkça, şuanki kurulu partilerden başka daha değişik ve köklerini bilen bir parti kurulmadıkça bu böyle gider sonundada bir ağaca toslar...

Özgürlükçüler, lütfen saygı duyunuz yoksa görüşlerinizi değiştiriniz...

1|0
    0|0
    • Kardes ben acik ve net birsey konusmak istiyorum eger tarafsiz dinleyeceksen

• @SwimInFlames Ulusal Parti konusunda katılıyorum, zaten belirttiğim gibi Irkçılığa en yakını (Türk Tarafından), ancak bdp konusuna katılmıyorum bdp de 100 kişi varsa bunun 96 tanesi kürt veya ermeni ırkçısıdır, kabul etselerde etmeselerde...

Liberaller ve Komünistler konusunda size kesinlikle katılıyorum altına imzamı atarım.

• @polizia85 , ben hayatım boyunca tarafsız olmadım onun için tarafsız dinleyemem. Ancak değerlerime hakaret veya tecavüz etmediğin müddetçe saygıyla dinlerim ve katılıp katılmadığımı söylerim.

• Öncelikle yazın uzun değil, kitap okumayan gençlik için ise adeta bir destan diyebiliriz.

Ayrıca konu çok güzel, değindiğin noktalar, tarafsız tespitler ve okuru objektif yaklaşıma çeken bir tarzın var beğendim.

Gelelim sorunlarımıza, evet gençliğimiz her ne kadar taksim olaylarında "bu gençler uyumuyormuş" dedirtmiş gibi gözükse de aslında uyuyan bir gençliğimiz var. kaldı ki gezi parkındaki gençler bir kısım gençlerdi (küçümsemiyorum ama kesinlikle büyütmüyorum da)

Bizim gençlerimizin erkek olanları nasıl kız tavlar nasıl (afedersiniz) milli olurum derdindeyken kızlarımız ise nasıl dikkatleri üstüme çeker ya da nasıl biraz daha güzel olurum veya kilolarımdan kurtulurum derdine düşmüş durumdadır. Dizi manyağı olmuş orta yaş insanlarımızı ise çok detaya inmeden geçiyorum. Çünkü onlar Kanuniyi bile muhteşemden öğreniyor. Yani öğrendiğini sanıyor. Yaşı daha ilerde olan insanlarımıza gelince gençlerimize "aman evlat biz 60-70-80 dönemleriniz yaşadık, neler çektik, siyasete bulaşma yoksa fişlerler" demekten başka bir şey bilmez olmuşlar. Üzülüyorum çünkü onlar yaşamışlar da söylüyorlar. Üzülüyorum keşke bunları yaşamasalardı da bize de böyle nasihatlerde bulunmak zorunda kalmasalardı.

Gelelim bu şekliyle(genç kuşak-orta yaş-yetişkin) incelediğimiz Türkyemizde neler değiştirebiliriz bunun çözümlerini yukarıdaki analize göre sunmaya:

1-Bilinçli yetişmiş gençleri saygın ortamlarda toplamak ve münazara ile istişareyi pratik ettirmek (bilinçsizleri biz düzeltemeyiz , o iş ailede olacaktı bir kere, bilinçli genç bilinçli evlat yetiştirecek ki ileriye dönük bir çalışma yapmış olalım, kısaca bu maddede elde mevcut sağlamlarla çıkalım yola diyorum)

2- ilk madde de saygı ve hoşgörü temellerini görüyoruz, işte bu temellerin üzerine atılacak bir inşaat muhakkak sağlam olacaktır görüşündeyim. çünkü birbirini dinleyen insanlar her zaman sonuca varabilir.

3-bu gençlerin görüş farklılığı ne kadar çok yönlü olursa olsun yukarıdaki iki madde sayesinde farklı görüşlerden kavga değil zenginlik çıkarmanın yollarını bulacaklardır,böylece şahsi menfaatler değil milli menfaatler savunulacaktır. tıpkı Atatürk'ün yaptığı gibi.

4-yukarıdaki 3 aşamanın kaydedilmesi durumunda artık ideolojik savaş bitmiş , zengin bir fikir havuzu çıkmış olacaktır ortaya ki bu da aslında amaca son bir kaç basamak kalması anlamına gelmektedir, işte o son birkaç basamak da bu yapıyı gelecek nesle taşımaktır.

Çok kapalı yazdım gibi ama şimdiden 500 karakter yazma hakkım kaldı, biraz daha detaylıca , biraz daha mesela? sorusuna yanıt verebileceğim şekilde sohbet etmek isteyen arkadaşlar ekleyebilirler ve daha uzun yazabilir konuşabiliriz.

Aslında bu konuda çok geniş projeler ve çalışmalar hazırlayan bir ekibim vardı ancak onlarda sonradan işin içine ideolojik menfaatleri de karıştırınca tüm çalışmalarımı durdurdum. yine de gençlerle iç içe olmayı, münazara etmeyi ve dinlemeyi seviyorum. hala inanıyorum ki bizim neslimiz kurtarırsa kurtarır bizi...

konu için teşekkür ederim...

1|0
    0|0
  • platon derki '' siyasetle beni benden daha aptallar yönetmesin diye uğraşırım'' akıllı insanalr siyaset yapmazsa olacağı bu hadi onu geçtim akıllı insanlar siyaset yapıyor onlara oy verende yok bugün haydar baş cumurabaşakanlığını hakediyor o adamın politikalarıyla rusya bu hale geldi bugün devlet bahçeli çok kaliteli siyaset yapıyor ancak oy veren yok bugün osman pamukoğlu çok kaliteli siyaset yapıyor oy veren yok bu liste dahda uzarda ben lafı uzatmak istemiyorum nerde asalak var onu başa getiriyor bu halk bu işin tek çözümü var oda eğitim çocukalara iki bilinmeyenli denklem değilde cengiz han ın atilla nın yavuz sultan selim in atatürk ün ecevit in demirel in türkeş in baykal ın erbakan ın özal ın bahçelinin kim olduğunu sorsalar çok iyi bir gençlik yetişir insanalr önce kendielrini sonra atatlarını tanısalar herşey yoluna girer ve en önemlisi herkes birbirine saygı duysa sorun kalmaz

1|0
    0|0
  • herkes kendi işini iyi yapsın. sorun çözülür.

0|0
    1|0
  • Hic supheniz olmasin Türkiye gelecegin Amerika si olacak bu hayal değil zaten engelleyenler olmasa terör sorunumuz olmasa gep beraber elele versek kim tutabilirdiki Türkiye yi ama Allahin izniyle bunyu basaracagiz bir 10 senemiz kaldi ve emin olun islamiyetin en can alici noktasi Türkiye en önemli sehri de İstanbul olacak Peygamber efendimizde İstanbul icin söylediği söz bu sebebledir...tek sorunumuz kenetlenip müslüman oldugumuzu bilerek yasamak

0|0
    1|0
  • Bence bu ülkenin değişmesi için, Eğitilmiş, kültürlü, sanatla, sporla uğraşan bir nesil yetişmesi lazım. Lise - Üniversite bitirmek eğitimli sayımamalı bence, eğer üniversite bitirmiş ama gidip birine tecavüz ediyor, öldürüyor, insanları gruplandırıyorsa o kişi insan olmayı bile becerememiştir bence. Şu an ki insanları önyargılarını bırakıp insanları gruplandırmayı bırakıp birlik olmaları lazım. Lazı, Kürdü, Türkü, Çerkezi, Alevisi, Müslümanı ayırt etmemeli. bu benim şahsi düşüncem kimse bana bu konuda bişey yazmasın Başta ki adam değişicek, onun yerine ülkesini, halkını seven, halkını gruplara ayırmak yerine birlik haline getiricek, başka ülkelere kul köle olmak yerine dişini, ülkesinin gücünü gösterebilcek biri gelmeli.

Not: Bişey fark ettim bu gezi olaylarında falan bütün herkes birlik içindeydi, kimse dil, din, ırk ayrımı yapmıyodu yan yana oturup, müzik dinleyip, dans edip, biber gazı yiyip, tomalardan su, polislerden cop ve dayak yiyolardı. Demek ki insanlarımız istediği zaman birlik olabiliyormuş, ya da bibergazı, su ve cop üçlemesinin oluşturduğu bir mucizedir, bilemiyorum artık :)

0|0
    0|0
    • İnsanlarimiz yonetildigi zaman birlik olabiliyo turkun gucu ancak iyi bir lider gecerse olur. Bnce dusunebilen bir nesil olmali egitimle dogru egitilerek ve kotuluk insan yasadiklariyla olur ya da ihtiraslariyla kisilikliede alakali amA kalpde ne varsa o olur

• Resimdeki o güzel gözlerin hatrına sonuna kadar okudum. :) Yılışma değil aklımdan geçen bu sadece. Bitirdikten sonra da aklımdan şunu söylmek geçti: Adnan Menderes-DP dönemini okumanı öneririm. Gerçekten benzerlikleri gördüğünde okuduklarına inanamayabilirsin. Tarih tekrrür eder denir ya sanki bir elle kasten ettirilmiş gibi.

1|0
    0|0
  • Bu ülkede yaşayan insanlar birbirlerinin görüş ve düşüncelerine. inançlarına veya inançsızlıklarına, kültürlerine saygı göstermeyi öğrenmedikçe; birbirlerini sevmedikçe hiç bir halt olmaz. Herkes iyi kalpli olsa bu dünyada zaten yönetici diye bişeye ihtiyacımız da olmazdı. Benim bir vatandaş olarak talebim şudur:

insanların dini inancını huzurla yaşayabilmesi sağlanmalı.

Ülkenin din kanunlarıyla yönetilmeyeceğinin garantisi verilmeli.

Yargıdan hiç bir kimse muaf tutulmamalı.

Bakanlıklara ait ödeneklerin şeffaf olması.

şimdilik bunlar geliyor aklıma. Bu konular bence sıkıntı yaratan konulardır.

Bu gezi parkı gibi gösteriler de bu şekilde olmamalı, anarşi çıkarmadan çözüme ulaşmanın bir yolu da olmalı.

0|0
    0|0
  • iki temel tabuyu kaldırabildik mi türk milleti 1000 yıl boyunca dünya lideri olur

1- CİNSELLİK BUparamparça edilmelidir.

2- DİN. burdada insanlar akıl ve bilimin tüm hayatlarında en geçerli yol olduğunu kabul etmeli din toplumsal alandan çıkmalı her gün tartışılan bir şey olmamalı sadece kişisel inanış düzeyinde kalmalı

0|0
    1|0
    • 1. Hımm. Yani insanlar önüne gelende düşüp kalksın... Kızlar komple o**spu olsunlar mı diyorsun? Böylelikle 1000 yıl dünya lideri olacak öyle mi?

2. Diğerlerini bilmem. Ama Kur'an akıl ve dinin denetimindedir. Akıl ve ilim Kur'an'ın değil. Yani akıl ve ilim Kur'an'daki bir şeyin yanlış olduğunu gösteriyorsa ilim tercih edilir. Fakat uygulamada bunun tam tersi yapılıyor. Dogmalar, din diye kabul ettiriliyor. 275 yerde "aklınızı kullanın" diye emir veren bir kitap Kur'an. Ama okuyan yok.

• ya erdem sen cinsellik tabusu yıkılsından herkes o* olsun anlıyorsun. işte bu tabu yıkılrsa böyle bir yorum yapana millet bir yerleriyle gülecektir. bu bir

ikincikuran-ı kerim dahil tüm dinler ve kitapları sorgulanamayan dogmalardır. ve akıl ve bilim ne derse tam tersini bir çok konuda halkın kafasına yerleştirmişlerdir. en basit örnek evrim desen başlıcan bu bilimsel olguya saldırmaya hangi gerekçeyle çünkü dine ters ama lafa gelince din şöyle yok böyle mangalda kül bırakmıyorsunuz al

• Bazı yerde Erdem beye katılıyorum (Hadis konusunda) Bazı yerde de size.

Cincelliğin paramparça olması ne demektir mesela penisilin den penis anlamamaktır :) Anlaşılsa bile penis kelimesi ayıp birşey değil bir organdır.Kızlık zarı yüzünden kaçtane kız katledildi...Bir kızın sevdiği biriyle cinsel ilişkiye girmesi onu or...pu yapmaz, en fazla sonradan ayrılmıştır onunla özel bir şey paylaştığı için akılsız yapar.Cinsellik kısaca öcü yapılmaktan çıksın demek istiyorsun sanırım ama bekleme bunlardan

• halkımızın damarlarında gezinen türk gücünü kudretini anlaması gerekir kıymetini bilmesi gerekir uyuyan dev türklerin uyanması gerekir

1|0
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum, ancak yazıda devliğimizi gösterememişsiniz.Türk ismini büyük harf ile başlatırsanız devliğimiz daha iyi gözükür.

Yanlış anlamayın sataşmak için söylemedim.

• Mustafa denizli hocaninda dedigi gibi icimizdeki irlandalilardan kurtulmamiz lazim oncelikle

0|1
    0|0
  • Tek bildiğim şey bütün dünya'nın gözü bizim topraklarda ve kimse bizim büyümemizi istemiyor.doğal olarak teröristleri başımıza sarıyorlar.

0|0
    1|0
  • valla başında okuyodm soruyu acınca olmadı panpa bu ne uzun ya

0|0
    1|1
  • çok güzel bir yazı

1|0
    0|0
  • Hep kader der boşverir gideriz herşeyi dimi :S

0|0
    1|0
  • arkadaş başta dedim okucam ama çok uzun yavv

1|0
    0|1
  • aslına bakarsanız Atatürk dönemi tek partiliydi.

neyse onu bunu geçelim, şunu unutmayın ki bu ülkenin başına kim geçerse geçsin etiketten başka değişen bişiy olmayacak, bundan önce mhp de geldi.chp de geldi, ülke çok mu gelişmişti? hayır.

demekki olay hükümette değil, hükümete söz geçireni indirmekte.

0|0
    0|0
    • Cahil bir topluma sen ülkeyi yönetecek kişiyi belirleme hakkı sunarsan işte tam bu duruma düşeriz, bu chp'de de oldu mhp'de de akp'de de olmakta.Atatürk döneminde başarılıydık ve tek partili sistem vardı, demekki neymiş, kurucu ideolojinin yolundan gitseydik böyle olmazdı...

Çöküş İsmet İnönüyle başladı, ilk o Atatürk'ü hafızlardan silmeyi başlattı, ideoloji yok oldu... Şimdiki durum chp püfff oldu...

• insanların milliyetçilikten arınması lazım. türklüğü marifet gibi görmek gelişme önünde engeldir

0|0
    1|2
    • Milliyetçilik zararlı olduğu için binlerce yıldır varız...

Ulusumuzda Milliyetçilik duygusu olmasaydı şuan bu ülke haç parça halindeydi acaba...

• Bu ülkede sol görüşlü insanlar sağ görüşlü insanları aşağıladığı sürece sol partiler hiç bir zaman iktidar olamayacak. Bu böyle biline.

0|0
    0|1
    • Sağ görüşlülere göre sol görüşlüler de dinsiz gibi birşey.

Lakin Kur'an asıl sağ görüşlülerin dinsizliğe daha yakın olduğunu gösteren onlarca ayet ve hikaye ihtiva etmiyor mu? En bilineni Maun suresi...

• Tartışmaya gerek yok şimdi. Dinsiz diye itham etmek hoş değil elbette ancak eldeki doneler den yola cıkılacak olursa coğunun din ile alakası zayıf. Örneğin chp'li bakırköy belediye başkanının eşi; İftarları bitti galiba düşmeye başladılar badem IQ lular.

• kimsenin parti ve taraf tutmayıp herkes aklını kullandığı zaman(beyin varya hani insanlarda) bir gelişme olabilir onun dışında pek birşey beklemiyorum.

0|0
    0|0
  • yorum yapmıyorum desem çok şey anlatır mıyım acaba?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Halkın iradesi yokki. Önüne mama atana oy veriyorlar.

Cahil insanın dolu olduğu ülkelerin demokratik seçimlerle yönetilmesi büyük tahlihsizlik

2|4
    0|0
  • kardeşim bu ülke kıtalar arasında köprü görevinde. böyle köprü görevinnde olan bir ülkenin kalkınmasını hangi devletler ister ki? kalkınmamız onlar için kötü olur. bu ülkede zamanında sağ-sol alevi-sunni kürt-türk ayrımları yapılmadı mı? sebep ne? ülkenin kalkınmasını önlemek. sonuç ne? ülkenin kalkınmasını önlediler. türkiye diğer devletlerden en az 20 yıl geriden geliyor. türkiye eskiden gelişmemiş ülke diye anılırken şimdi çok şükür ki 'gelişmekte olan ülke' diye anılıyor

1|0
    0|0
    • "türkiye 20 yıl geriden gitse iphone 5 gelmezdi. hamdolsun çok büyüdük" bir RTE söylemi.

• Gelişmekte olan değil gerilemekte olan. Zira bunun analızi çok uzun. Yoruma fazla girmeyip cevaba gececeğim.

• geriliyor diyenler ilerlemesi için, gelişmemiş diyenler gelişmesi için, gelişmekte olan diyenler daha da gelişmesi için birşeyler yapmak istemezlermi?

• değişime önce kendinden baslayarak

1|0
    0|0
  • Dogru dusunme onemli bunu insana ogretmk

1|0
    0|0
  • Çok uzun vesselam.

0|0
    1|0
Yükleniyor...