Bende bir sorun mu var?

arkdaş ortamna girince bayanlar hep konustuğu konu bellidir 20 yasındayım sevgilim bgune kadar 1 kişi oldu ondanda aldatldım çirkin bir kızda değilim çevrem tarafındanda beğenilirm ama ne kimse ile bir öpüşmüşlüğm bırak elele tutuşmuşluğm yok bunu diyince kimse bana ayyy inanmıyorum diye tepki veriyor ...ben bakirelik kavramını sadece etek altında olmadıgna inanlardanım bu haltları yiyip evlenince kocamın yuzune nasıl bakacağm diyenlerdenim birgn anne olursam çoçuğm olursa bu konuları dusunen biriym ve bu yüzden acayip tepkilere maruz kalıyorum arkdaş çevremde sizce anormal miyim ?

0|0
19

En İyi Erkek Görüşü

• Bence çevren anormal. Bence diyorum çünkü düşünce ve davranış olarak ortak noktalara sahibiz ve bu yüzden de bu tutum ve düşüncen bana mantıklı gelirken çevrenin davranışı rahatsız ediyor.

Belki de içinde bulunduğumuz saçma sistem ve sistemciklerden kaynaklı bilmiyorum ama özellikle üniversite gençliği olarak, evden uzaklaşıp rahatı bulduğumuzu düşünüyor ve belki önceden yapmak isteyipte ailemizin yanında yapmadığımız, onların rahatsız olacağını düşündüğümüz; belki de bazı şeyleri deneme isteğiyle kendimizi, kendi kendimize değersizleştiriyoruz.

Bazı şeylerin değerini bilmiyoruz. Ya bunu sonradan üzülerek bilicez, ya da tamamen değerini bilmediğimiz konularda bizimle aynı fikirde olan insanlarla hayatımıza devam etmek zorunda kalıcaz.

Aslında insanları yargılayamayız, ama bazı gerçeklerden yola çıkarak öne sürdüğümüz kendi doğrularımız çerçevesinde onlar hakkında yorum yapabiliriz. Sadece, bizim doğrularımıza göre olan bazı değerler, başka insanların doğrularında var olmaya biliyor ..

Ayrıca, normallik ve anormallik; olayların toplumda yaşanma yüzdesine göre kullanılıyor ki bu bence büyük bir yanlış. Sonuçta, senin çevren gibi düşünen insan sayısı hiç de az değil günümüz üniversite gençliğinde. Sence sen doğru olduğunu düşündüğün bir yolda ilerlerken, seninle birlikte ortak yollarda hareket eden insanların topluma kıyasla azlığı sizi anormal mi yapar ? Denilebilecek en uç sıfat, "farklı" olacaktır..

O yüzden, eğer anormal olduğunu düşünüyorsan ve az da olsa içinde bu yönde bir sıkıntı varsa olmasın çünkü sen anormal değilsin. Sadece kendi çevrenin büyük bir bölümüyle hayata bakış açılarınız farklı. Senin düşüncelerini de göz önüne alırsak, dibine kadar doğru yoldasın. Hem bence, hem de kendi içsel isteğinle (ne demekse) .. Açıkçası senin gibi düşünen bir kız bulmak pek de kolay değil artık..

1|0
    0|1
    • ablayı övmüş şimdi rahat uyuyabilir :D

• içinizde en güzel bu kardeşimiz anlatmıs bu kadar yazmıs senin fesatlıgn o :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Kendi düşüncen kendi kararın anormal denilmez sadece ortama uymuyosun demekki arkadaş ortamın farklı biraz sen değil onlar anormal diyelim

Bide :

Sevgili olmayı sadece her haltı yeme olarak düşünmemelisin bazı yaşlarda insan bazı şeyleri yaşamalı yanlış anlama mesela aşkı sevmeyi sevilmeyi derdini paylaşacağın biri olmalı değer gördüğünün değerli olduğunun farkına varmalısın.

Aşk sadece etek altı olarak düşünme bunlarıda yaşabilirsin...

0|0
    1|0
    • bazen bazı şeyleri yaşamamak daha iidr emin ol..

• bnce sende batının verdiği genişliklere gelme bundan 20 sene önce göz göze gelmek ayıp sayılırdı jöntürk abimizz :)

• hı hı evet sen bildiğin gibi devam et abla neden burda tartısıyoruz ki ben buyum diyosun sonrada tartısma konusu yaratıyosun ister git onun bunun altına yat ister el ele bile tutusma bundan banane buralara soru soruyosun alacağın cevabıda aldın gördüğün gibi herkes yazmıs iste sen siyah değilsin..

• Evet anormal. Senin bu düşündüğün, kadının saçından tahrik olan erkek mantığı. Bir erkeğin elini tutmak ya da sarılmak gelecekte kocanın yüzüne bakamamanı mı sağlar? Ya da çocuklarının? Yat kalk demiyorum, seks konusuna da girmiyorum, basit şeylerden bahsediyorum, sarılmak, el ele tutuşmak ya da bir sevgilinin olması... Bunlar ayıp şeyler mi? Yüz kızartıcı şeyler mi? Kocan el değmemiş mi olacak? O nasıl senin ya da çocuklarının suratına bakabilecekse, sen de öyle bakabileceksin...

0|0
    0|0
  • sen en doğrusunu yapıyorsun bu yolda yürü bence.takma insanlara herkesin kuralları standarları vardır kırmızı çizgileri vardır.esas bu kırmızı çizgine birine bastırırsan kendini daha kötü hissedersin inan bana.sen dininekültürüne yakışanı yapıyorsun salla gitsin gerisini...bir kızın en değerli çeyizi öpülmemiş dudaklarıdır..

0|0
    0|0
  • kendin gibi düşünmeyen bir ark cevresine sahipsin değiştir gitsin Sende sorun yok ahlak çöktü milletin sen öyle kal derim

0|0
    0|0
  • anarmol değilsin bakma sen o süzüklere sen sen ol

0|0
    0|0
  • yok normalsin bence gayet

0|0
    0|0
  • Evet anormal.Aslında bu toplumdaki ahlak yozlaşmasından da kaynaklı denebilir.Sen onlara aldırma bu durum bence takdire şayandır.Bu yolda devam

0|0
    0|0
  • Hayır sen normalsin, sen gecelik değil ömüürlük birisin. Senin bacak aranı sevicek biriyle konuşma bile. Yarın öbürgün evlenirsin 1 2 tane çocuğun olur onlara analık yaparsın. O çocuklar sevgililerinin patlattığı yerden mi çıksın istersin yoksa kocanın, helalinin patlattığı yerden mi çıksın istersin?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Oyle diyenlere fena sekilde sinir oluyorum sanki kendi yaptiklari haltlar normalmis gibi davraniyorlarya sac bas giriscen kendi namussuzluklari boylelerin degerleri yok bosver arkadasim bak kendin ne guzel anlatmissin esininim karsinda anlin hic degilse ak olucak.. bendede ayni durum o yuzden anliyorm seni :) .. dusunsene esin ikidebir pisligini yuzune vurucak bu insanin zoruna gider ama diger turlu laylaylom yuze vurucak biseyi yok :))

1|0
    0|0
Yükleniyor...