Bu ülkede Ateistlerin ve Deistlerin ne kadar Dışlandığını düşünüyorsunuz ?

Programma cikip, ben bir kapali bayan istiyorum diye bilirsin. 60 yasinda dede olarak ben bir bakire hanim istiyorum diye bilirsin.

link

Ama bir Deist/Ateist programma gelipte ben bir Müslüman hanim/koca istemiyorum ben Ateist/Deist bir hanim/koca istiyorum denilmez.

link

Inanc özgürlügü sadece kimligin arkasindaki Din bölümü bos barakma hakki degil (Bunuda yaptirmiyorlar bagzi yerlerde)

Siz ne düsünüyorsunuz ? Bu ülkede Ateist/Deist dislamasi ne derecede var ?

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• Neyin özgürlüğü varki inancın özgürlüğü olsun bu ülkede özgürlük adına hiçbirşey yok ...

0|2
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Ortamina gore degisir. Her kiyafeti bile her yerde giyemiyoruz kadinlar olarak aliskiniz.

Mesela ben eyube normalde giydigim mini etegimle, askili bluzumla, ya da dar bir bodyle gitsem. Her ne bu simdi diye ters ters bakar. Eminonunde giysem laf yerim habire sozel taciz vs.

Misal kapali bir kadin eyupte yadirganmaz. Ama etilere, caddebostana gecerse insanlar soyle bir suzer. Hos laf atan taciz eden olmaz.

La bizim isimiz daha zor.

0|1
    0|2
  • Ben bir Deistim, ama çevremdekinlerin açık görüşlülüğü sayesinde pek fazla dışlanmıyorum. Çevremde Hristiyanı Ateisti Deisti Teisti her türlü insan var ve dar görüşlü olmadıkları için mutluyum ^.^

" Benim vicdanlı biri olmamı din sağlamıyor "

0|1
    0|1
  • Sen bu ülkede birak inanc özgürlüğünü özgürlük olduguna inaniyomusun sahsen ben inanmiyorum

0|1
    0|2
  • tablo senin sorunmuş,hemen kaçıyorum bu ortamdan:)

1|2
    0|2
    • Kac canim. Birsey diyemezsin zaten.

• beni daha tanımamışsın demektir...ama olay şu ki sanalda bu tür fikir alışverişine girmeye tövbeliyim...:):)

sadece merhaba demek istedim okadar...

• Biz tartismistik bikere. Hic bir soruma cevap veremedin. Inanmiyorsun bali saygi göster deyip kactin gittin.

Dedigim gibi bir Teistin bir Ateiste laf sokmasi mümkün degil cünkü Teist basbaya yanlista.

merhaba.

• Toplumun genel algılarıyla hareket ediliyor.

0|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 9

• arkadaşım bu ülkede herkes dışlanıyor müslüman da buma dahil müslüman kimse olarak ben kendi dışlanmamıza örnek verirsem kalkıp biri camide okunan ezanı susturmaya kalkıyor ... dolaysı ile sen kalkıpta ateistler neden dışlanıyor demeye hakkın yok sen benim inancıma saygu duymuyorsun ki sana da kimse saygı duymuyor...başka açıdan bakalım ateist bir insana saygı duymak bir nevi senin Allahın varlığını yok saymana dedstek çıkmaktır aynı şekilde seninde müslüman kimseye saygı duyman Allahın varlığını kabul etmek demektir...gelde çık işin içinden...buna nerrrden vardım onuda söyleyeyim ben Trabzonluyum vanda üniversite okuyorum pkk lı biriyle mecburen aynı evde kalmak zorunda kaldım cemaat eviyid hep tartışırdık pkk ya destek vermesine sözde kürdistan hayalerine saygı duymamı isterdi şimdi ne yapmam gerkirdi saygı duyarım dersem onun düşüncelerine destek olur bir nevi """"tamam saygı duyayım ama ben senin düşüncelerine katılmıyorum demek gerekir kabul etmiş olmazsın""" diyebilirsiinz ama ben saygı duyarsam duyuyorum dersem düşüncenin karşısındayım ama saygı duyarım demek saçma oluyor normal birşey değilki nasıl saygı duyayım nesine duyayım bana zarar veren vermek isteyen ülkeme nifak sokmak isteyen birine nasıl saygı duyayım nesine ne için neden...sıradan bir şey değil """"ben tarkanı dinliyorum saygı duayrım kardeş ama tarkanı sevmem """demek gibi değil ki bu bu dinli dinsiz meselesi de bu kesin dogmatik tabu bunlar gevşetemezsin taviz veremezsin ben böyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • bence ateistler hiçte dışlanmıyorlar sen öyle düşünüyorsun sadece herkesin inancına saygılıyım ama yanlış düşünceye sahipsin

1|1
    1|2
    • Allahin varliini kanitla desem yapamiyacaksin. Muhammedin peygamber oldugunu kanitla desem yapamiyacaksin gene burda kafa yapiyorsun.

Al bu seni oyalasin biraz.

link

• ya kardeş link sunuyorsun linkine karşılık link atıyoruz ve çok değişik anlamlar çıkarttığını söylüyoruz yani gerçekte ne anlatmak istediğini anlamadan Kuran şöyle böyle diyorsun,sen almansan almansın o beni alakadar etmez ama alman olupta zeki insanların müslüman oldukları çok görülmüş birşeydir,arapa zormama gerek yok tefsire baksan yeterli

• Tefsirler insanlar tarafindan yazilmis canim. Kuranin hatalarini örtme cabalarindalar.

Kuranda acikca apacik indirdik yaziyor, ben kuran bunu acikca yazarken neden baskasinin kendi fikrini dinleyim ?

• bırakın artık bu eziklenme duygusunu kimsenin kimseyi dışladıgı felan yok kendi kendinize kapris yapıp duruyorsunuz...

0|0
    0|2
  • Ve demokrasi kağıtta kalınca böyle bir hal çıkıyor ortaya... Demokrasi düşüncesi halkın saçma sapan kültürünü yontarak kalplerine ve beyinlerine işlemeli...Böyle bir durum söz konusu olmayınca bu haller çıkabiliyor ortaya.

0|2
    0|1
  • bu ülkede herkes dışlanıyor mini eteklide türbanlıda kültürlüde cahil de riyakarda dürüstte ateistte müslümanda bu ülkede bunların hepsi dışlanıyor sadece vatan hainleri el üstünde tutuluyor

0|2
    0|0
  • Esra Erol Facebook'tan mı katılımcı alıyormuş :))

İsteyen istediği ile evleniyor zaten karışan eden yok ama TV ekranına çıkıyorsan belli sorumlulukları var böyle uyduruk örneklerle soru sormayı bırak artık komik oluyorsun

0|0
    0|1
  • Türkiye de kendi görüşlerinin haricindeki tüm görüşler yok sayılır,bizde daha hoşgörü kavramı oluşmadı.

0|2
    0|1
  • salak müslümanlar ateistlere saygı duymuyolar. ıslam hoşgörüsüne zarar veriyolar. sonra müslüman olarak ben mağdur oluyorum. insanlar dinden soğuyo. demekki salak adam ateistken de müslümanken de salak.

1|1
    0|1
  • dun senınle sohbet etme ımkanımız oldu tablo soruna cevaben sunu soyleyebılırım bu ulkede malesef ''özgürlük''yok dindarıda dışlanıyor ateistide ermenısıde hrıstıyanıda oyle bı ortam yok arkadaşşş

0|0
    0|0
Yükleniyor...