Evliliğin yarısından fazlası cinsellik mi?

Evlilikte başka paylaşımlar , sohbet , eğlenme sorumluluklarımız ve aşkın yanında kurduğumuz dostluk gibi şeyler daha mı sonra geliyor? Öncelik seksi bir eş bulup cinselliğimizi mi yaşamak mı? Evli ve mutlu olan arkadaşlar özellikle siz cevap verirseniz sevinirim.

0|0
3|16

En İyi Kız Görüşü

• Hayır bebeğim cinsellik 3. Planda dostluk sevgi ve saygı yürütür bu evliliği bu bir zincir gibidir birine aşık olursun ve onunla mutlu olmaya çalışırsın bu ilk etapda sevgiyi be güveni doğurur güvendiğin ve sevdiğin birine her şeyini anlatır ve paylaşırsın bu da dostluğu ruhsal tatmini yaşadıktan sonraysa cinsellik gelir ve halka tamamlanır bunlar sırasız ve eksik olduğunda mutsuz bir evlilik doğar

2|5
    1|2
    • (: 1.planda sexx oluyor :) ne zaman sikilirlarsa doyarlaraa saygi sevgi o zaman ortaya cikiyor :) evlenmissin :) ne saygisi ne sevgisi ?

Erkekler Ne Diyor 16

• Bence asıl sorunun muhatabı evlenmiş ama mutsuz olmuş olanlar olmalıydı. Onlar daha fazla açıklayıcı olabilirlerdi.

Seks tam tersi evlilikta hızla en arkalara atılan birşeydir.

Genç ve yeterince cinsel hayatı olmamış aç bir çift ilk başlarda belki olaya hızlı girerler ancak yıllar geçtikçe hem sayı hem kalite düşer bir süre sonra bitme noktasına bile gelir. Öte yandan iş-güç günlük sorunların içinde boğulmaya başlıyor çiftimiz. Eğer aralarında dostluk bağı güçlüyse ilişki daha iyi bir şekilde uzayabiliyor değilse ya berbat bir evliliğe mahkum kalınıyor ya da ayrılık rüzgarları esiyor.

1|0
    0|0
    • dogru onlara da sorulabılırdı valla tam olarak neyı merak ettıgımı ve kıme sormam gerektgını hala karar veremedım. evlılık her yönuyle bır belırsızlık kafamda. endıse ve korkularım var. ya mutlu olamazsak ya ona yetersız gelırsem gıbı

• Altın öneriler :

1- Evlilik öncesi birbirinizi tanıyacağınız daha uzun bir zaman birlikte olun (Emin olana kadar). Bu sürede aynı evde , otelde ortamda kalma gibi deneyimler çok faydalı olur çünkü birbirini çok seven insanlar aynı ev ortamını paylaşınca birbirinden soğuyabilir.

2- Ailelerle içiçe geçmeyin ilişkinize dahil olmasınlar.

3- En önemlisi, ilişkiniz üzerine konuşun. Açık açık herşey üzerine...

• Yapılan en büyük hata cinselliği diğer evlilik unsurlarından ayırmak. Bu hata yapıldığı için mutsuz cinsel hayat ve evlilikler geliyor zaten. Cinsellik, paylaşım, ortak zevkler, anlayış hepsi bir bütün ve bunlardan eksik olan parçalar sıkıntılıdır.

Mamafih cinsellik bunların en önemlilerindendir. Çünkü mutlu cinsel hayat zaten diğer alanlarda uyum ve paylaşım var anlamına gelir.

Yakın dönemde 4 tane çift arkadaşımız boşandı. 4'ünün de ortak noktası verimsiz cinsel hayattı. Şöyle toparlayayım, cinsellik yüzünden evlilik bitmez-cinsellik herşey değildir ama cinsel hayatta sorun varsa ilişkide sorun var demektir.

Umarım neti olmuştur.

0|0
    0|0
  • Cinsellik için evlenen biri var mı bilmiyorum. Gördüğüm kadarıyla evlilikler genelde aşk, sevgi ve saygı üzerine kuruluyor. Cinsellik bir ilişkiyi ayakta tutan en büyük etken ancak seks olmadan bozulmayan, ayakta kalabilen evlilikler gördüm. Evlilikte mutluluk bence cinselliğe dayalı değil ama ruh eşi bulmak da çok kolay değil.

0|0
    0|0
    • evlılıkte cınsellık cok onemlı dıyen kısıler genelde erkekler. özellıkle cınsel hayatı olmayan tum enerjısını evlılıge saklayan adamlar cınsellıgın evlılıkte cok onemlı oldugunu dusunuyorlar bence.şu anbunu cıkardım. acıkcası ne kadar yakısıklı olsa da, cok ıjtıdarlı olsa da benımle muhabbetı guzel olmayan, benı dıger gunluk yasantımızda mutlu etmeyen bırısı ıle sevısmek ıstemem ben.

• İnan bana sevişmek anlık mutluluktur. Anı yaşarsın ve biter. Bir kaç saat sonra partnerinle öyle fırtınalı bir kavga yaşayabilirsin ki kendin bile şaşarsın az önce biz miydik hararetli bir şekilde sevişenler diye.

• evet. kadının ruhu dıye bır kıtap okumustum Tolstoy un. adam aslında sadece sevısırken uyumlu olduklarını sevıstıkten sonra tekrar bırbırlerını arzulayana kadar kedı köpek gıbı kavga ettıklerını anlatıordu kıtapta. adam sonunda karısını ölduruyordu. vay be guzel kıtapmıs sımdı farkettım:d

• geçim kaygısı---yüzde 99

0|0
    0|0
  • evlenemden önce eğer cinselik yaşanmışsaa ve bu fert doyuma ulaşmışsa evlilikte farklı konular ön plana çıkar

0|0
    0|0
  • elbette cinsellik önemli bir yer tutuyor ama uzun vadede eşlerin iyi arkadaş olması, birlikte vakit geçirebilmesi daha önemli hale geliyor. zira zamanla eşler birbirinin bedenine doyuyor ama ruh bambaşka

0|0
    0|0
  • Şimdi şöyle birşey var

Elbette bütün hepsi cinsellik değil

Mesela evde bir huzur saygı sevgi yoksa cinsellik olsa da kurtarmıyor...

Fakat cinsel uyum da önemli, iki tarafta net şekilde birbirinin ihtiyaçlarına cevap verebilmeli

0|0
    0|0
  • yeni evlenenler sabah aksam sex yapıyor =)

0|1
    0|0
  • önce huzurlu mutlu karşılıklı saygı olan bir aile içinde olcaksın bu oladı mı olmaz

sonra karşındaki insanla dostluğun olcak muhabbet etceksin hayatını paylaşcaksın

ondan sonra da güzel uyumlu bir cinsel birliktelik olcak

0|0
    0|0
  • uzun süreli bir evlilik için 3 ana kural var sevgi saygı ve sex bunların 3 de omalı yoksa evlilik yürümez

0|0
    0|0
  • tabii ki sadece cinsellik değil ama uzun evliliklerin en önemli faktörü de mutlu bir cinsel hayat bence.

0|0
    0|0
  • ne yazıkki cinsellik çok öenmli düzenli ve keyifli bir şekilde sevişemiyor birleşemiyorsan evlilik yürümüyor

0|0
    0|0
  • Hepsi olmali tek cinsellik olmamali

0|0
    0|0
  • cinsellik 2. plandadır. önce saygı sevgi hoşgörü dürüstlük ve dostluk gelir

0|0
    0|0
  • Sanılanın aksine % 30 anca cinsellik, düşünün günün kaç saatini cinsellik üzerine geçiriyorsunuz oradan hesaplayın.

0|0
    0|0
  • evliyim mutluyum. Evliliğin yarısı cinsellik değil ama önemli bir durum özellikle tarafları bri cinselliğe düşkünse ve diğeri değilse sorun olabiliyor. Benim eşim başlarda çok acemiydi ve istemiyordu. Şu an beni geçmiş durumda tarafları birbirni anlayarak çözümler bulması işin kilit noktası. Diğer konularda da bu böyle her hafta 1 gün kesinlikle dışarda yemeğe çıkartırım ayda en az 1 kere sinemaya gider yine ayda en az 1 kere kendi seçtiği bir eğlence mekanına gideriz. Evlendik diye ölmedik ya. ve asla birbirimize sormadan ailesel konularda karar almayız.

2|1
    0|0
    • pekı esınde begenmedıgın bırsey var, cok kılolu ya da zayıf. bu senın yeterınce zevk almamana sebep olur mu?

• şu an için öyle bir durum yok ama bir ara çok kilo almaya başladı baktım sonu kötü olacak. Beraber spora başladık. Eşimde beğenmediğim bişey olursa azarlayıp yüzüne vurmam çözüm bulur ikna ederim. Misal kilomu alıyor hayatım son zamanlarda kendimi iyi hissetmiyorum sanırım spora başlasak iyi olur gibisinden kendimide duruma ortak ederim. Malum siz kadınlar hassas varlıklarsınız. yani işi zevk alamayacağım duruma gelmeden engellerim genelde.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bence bu eşler arasındaki ilişkiye bağlı.Kimi evlilikler seks üzerine kuruludur, kimi evliliklerde daha başka şeyler önemlidir.Ama seks, evliliğin olmazsa olmazıdır.Tatmin edici seks olmayınca ilişki bir yerinden kopar.

Bence beraber sohbet etme, eğlenme, seks ve diğer bütün her şey bir arada uyum içinde olmalı.Mesela çok tatmin edici bir seks hayatımız olsa da eğer yeterince sohbet edemiyorsak, çeşitli paylaşımlarda bulunamıyorsak benim için bir anlamı kalmaz.Sonuçta sadece seks partneri değiliz..

0|0
    0|0
  • 19 yıllık evliyim eşimle her anlamda çok iyi anlaşıyoruz ama cinsel anlamda uyum da yok benim açımdan tatmin de.

cinsellik ilk sırada olmasa da en önemli yerde duruyor evlilikte. cinsel anlamda tatmin olmayan kadın kocasından uzaklaşıyor soguyor ve ona karşı öfkeli oluyor.

eşimi aldatmayı seçmedim ama aklımdan da geçmedi değil. sadece onun iyiliğine ve dürüstlüğüne karşı bunu yapamadım. ama içten içe ona karşı hep bir suçlama ve kızgınlık hissettim.

bu nedenle diyorum ki cinsellik evliliğin bel kemiğidir.

boşanma davalarında bile şiddetli geçimsizlik davaları aylarca hatta yıllarca sürerken

cinsel uyumsuzluk tek celsede biter.

1|3
    0|1
    • Davanın konusu cinsel uyumsuzluk mu oluyor ? Yani dava açarken cinsel uyumsuzluk var şeklinde mi açıyorsunuz ? Bazı yanlış tanılarınız olduğu düşüncesindeyim.

• eşin neden seni tatmin edemiyor ?

Yükleniyor...