Kist olup olmadığı nasıl anlaşılır ? jinekolojik muayene nasıl yapılıyor ?

bikaç aydır adet sancım cok bide buna bulantı ve kusmada ekleniyor :( bende kist olup olmadığını öğrenmek istedim ama korktum bakire birine nasıl muayene yapıyolar

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• sağ yumurtalığımda 3 buçuk cm lik çikolata kisti var tedavi oluyorum. nasıl bakıldı söyleyeyim. eğer gittiğin işinde çok titiz, çok dikkatli herşeyi araştıran bir doktor değilse sadece ultrasyona bakar yollar. ben Gata askeri hastanesinde bir doçent doktora gittim. günde en fazla 25 hastaya baktıgı için hepsini çok iyi araştırır. kimliğine bakıyor, evli isen vajinal yoldan rahmine bakıyorlarmış ben bekar oldugum için bunu yapma izninin olmadıgını söyledi. ultrasyondan baktı sağ yumurtalığında bir kitle var ama ben sadece buna bakarak teşhis koymam başka şeyler de istiyorum dedi. benden 6 tüp kan aldılar 1 ayda çıktı sonucları (çünkü kanımın pıhtı oranından genetik kodlarıma dek araştırıldı) ve beni iğneli mR a yolladı bir tünelin içine soktular damarıma iğne ile ilaç enjekte edip tam yarım saat MR filmi çekildi. sonuçta tüm bunların ardından kitlenin çikolata kisti oldugunu söyledi ayrıca yanlız MR ile görünen 3 ayrı kist başlangıcım oldugunu da söyledi ve 1 aylık genetik araştırma kan sonucumla da öğrendi ki benim vucudum çok yüksek bir pıhtılaşma oranına sahip. dedi ki hormonal ilaçlar kullanamazsın çünkü hormonal ilaçlar pıhtı oranını arttırır senin de zaten yuksek oldugu için damarlarında kolaylıkla pıhtı oluşabilir oluşan pıhtı beyne kalbe karaciğere gittiğinde de hastayı kaybedebiliyoruz o yuzden tüm bu testleri istedim, sonuclar çıkmadan tedavini başlatmadım dedi. o yuzden iyi bir doktora git, gözden kaçırdıgı şeyler olmasın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Korkacak ne var hemen doktora git. bak kusmada var diyorsun. Normal değil. bekaretine bir zarar gelmeden muayene yapılır endişelenme ihmal etme hemen doktora git.

0|0
    0|0
  • Benim kız arkadaşımda bakire oda kist ameliyatı oldu. Karnından ultrason ile muayene edıyorlar

0|0
    0|0
  • el feneri veya steteskopla

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ultrasonla kan tahlili falan yapıyorlar dr sonucuna bakıp söyliyor

ultrasonda belli olur kist varsa

bakire olsanda bir şey olmaz

0|0
    0|0
  • ultrasonla kasıklarna bakıyorlar