Derdin olsun ahlakin-cizgifilmlerden sepet

toplumun yapi tasinin aile olarak belirlenmesi lgbtler, o*lar, dullar, ahlaksizlar(genel ahlak karsitlari), vicdan sahibi olup da pratiklerini buna gore ayarlayan bir kucuk grup gibi temelde otekinin de baska boyutta otekisi olan insanlarda tumden yabancilik hissi olusturuyor.

Nedir aile?anne baba ve cocuklar dongusunun taninarak devam ettigi, bir kaza, bela, talihsizlik durumunda da devam etmesi ozleminin yatili kaldigi, diger kurumlar gibi kisilere belirli yukumlulukler yukleyen statik kurumdur.

Oyle ki gey ve lezbiyen ciftlerin arasinda kadin ve erkek gibi rollerin paylasildigini gordum.

Herneyse, mevzu alternatif aile yapilanmalarinin olmayisi.iki annesi, iki babasi yahut bir annesi veya bir babasi olan cocuklarla aile yapilanmasinin revize edilip edilemeyecegi bunun nasili da sorudur.buyrun.

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• 3-5 bin yılda buralara geldik. farklı düşünmek için farklı yaşamayı bilmek gerek. herkes bir standart da yasıyor. farklılıklar göze batıyor toplum bunu pek içselleştirmiyor. zor yola çıkmışsın.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• hayır anlamıyorsun ben senin sorunun ve mantığının yanlış olduğunu söylüyorum... kimsenin bakamadığı bir çerçeveden bakacağım derken... hataya düştün... sığ kaldın... nasıl bir toplum tartışmasını "aile kutsalı" ya da "bu kutsal kullanılarak yapılan baskılar" üzerinden soramazsın... sürdüremezsin...

Yanlış örnekten doğru sonuç çıkmaz... hatanı kabullen kapat bu "nasıl bir toplum" sorusunu!

toplum nasıl olursa olsun bir toplumun var olması için gerekli temel değerler var...

"saldırma, aile kur, çalış" gibi...

her toplum için geçerli bir olgu olduğu için "nasıl bir toplum" sorusuyla hiçbir ilgisi yok!

0|0
    0|0
    • tüm toplumlar hırsızlığı yasaklar... ama nasıl bir toplum diye soramazsın! ilgisi yoktur çünkü! tüm ama tüm toplumlar yasaklar bunu! hırsızların yoğun yaşadığı semtlerde hiç hırsızlık olmaz! çünkü yasaktır! hırsızlıkla geçinen bir topluluk bile kendi içinde hırsızlığı yasaklamıştır... bu tür değerler olmadan "toplum var olamaz!"

• aileden gitmek mantıklı geldi.zaten girift de demişim.

• akıntıya çekicem, hatamı kabullenmek yerine mantıksız olanda ısrar edicem, savaşmak istediğim canavarlar yerine canavar olarak gördüğüm yel değirmenlerine saldırmaya devam edicem diyorsun yani... peki... :P

• aile toplumun temel taşı değil...

fakat toplumların, ve yaşamın devamlılığı için propoganda yapmak zorunda her yönetim birimi...

aile toplumun temelidir demeli...

şiddet kötüdür demeli, insanın içindeki şiddet dürtülerinin dizginlenmesi için...

cinselliği baskılamalı...

çalışma'nun zorunluluğu ve ulviliği pompalanmalı...,

doğru ya da yanlış... insanlığın kaos ve çöküntü içine düşmemesi ile binyıllardır edinilen deneyimlerden geliyor bu propogandalar... aile toplumun temelidir... aile kutsaldır...

doğru ya da yanlış... ama "gerekli", hepsi bu...

0|0
    0|1
    • gerekliligi tartisilir, hatta hala varolan anaerkil toplumlardaki baba ornegiyle bir olcude curutulebilir.bu durumda yukarida saydiginiz zorunluluklar icin soyle bir soru dogar:

nasil bir toplumun gereklilikleridir bunlar ?

• işte aile de, "ağaçlara ormana zarar verme" gibi bir toplumsal, basit ve gerekli bir propoganda...

devlet ya da yönetici imar rantı için ağaçları katladebilir... ama yine de topluma "ormanları ağaçları sevelim" propogandası yapılır... doğru olan budur... gerçeklerle uyuşması gerekmez... topluma aileyi savunan devlet ya da görevlisi "aile" kavramının tam karşısında bir hayat sürüyor olabilir... ama yine de "aile toplumun temelidir" demek zorundadır...

• ha simdi anladim.yorumlar cakismis.

Ama bence otoriteyle el ele bir revizyon mumkun degil, yapi tasindan bahsediyoruz.girift de ayrica.

• Oyle ki gey ve lezbiyen ciftlerin arasinda kadin ve erkek gibi rollerin paylasildigini gordum. bir gurupta olsan ailede olsan eğer 1 den fazla insansan liderlik yapıcak ya da bir şekldi bir rolü biri diğer rolü biri alması gerekir .

0|1
    0|0
  • ben bişey anlamadım bu sorudan

0|1
    2|0
    • aptalsin cunku.

• allaha cok fena kustum, bir daha oynamayacagim.tum oyuncaklarini kirdi.savascilik oynamayi da ben sevmiyorum.

• şifrelimi konuşuyon ne yapıyon... senin kadar zeki degilim...dua etki o sana küsmesin

Kızlar Ne Diyor 1

• Toplumun yapı taşı aslında aile değil, birey.

Aile sadece toplumsallığın bir gereği.

Bu durumda ötekileştirdiğin her birey aslında toplumun bir parçası.

Kabul görme/görmeme durumunu yine aile olabilitesi değil, içinde bulunduğu toplumun normları belirliyor.

1|0
    0|1
    • soyle:

toplumun yapi tasi birey olsaydi devletlesme yine olur muydu?bunu dusunmek lazim.

Kabul gorme durumunu gerektirmeyecek dogalliktan bahsediyorum bir de, yoksa kisisel iliskilerle kabul yine saglanabilir.

• konuyla dans ediyoruz.sikinti yok.

Toplum bireyi kendi normlarina uyduruyor dedin.boyle bir durumda sanayi devriminin destekledigi ask ve aile bicimine de bakarak, bireyin kabuk haline gelmis, ici toplumsal rollerin karmasi olmus, tuketim araclari oldugunu soyleyebilir miyiz?

Lusanin sik kullandigi 1984 un tam yeridir.

• senin seviyene yükselmekte zorlanıyorum... zaten karmaşık bir konu... bir de bu şakilde konuşup yorma lütfen beyinlerimizi sayın soran... kıza zaten anarşizm açıklaması yaptırdın :P

Yükleniyor...