Doğum kontrol yöntemleri

Arkadaşlar 18 yasındayımm okuldu işti masterdı yurt dısıydı falan 30dan önce evlenemem. En az 15 sene çocuk sahibi olmak istemiyorum partnerlerimle ilişkiye girerken kondom kullanmak istemiyorum zevk alamıyorum dogum kontrol hapları rahatsız ediyor. Acaba tüplerimi bağlatsaam hamile kalma olasılığım ortadan kalkar mı? 30 dan sonra açtırabilirim miyim tüplerimi? Basit bir işlem midir?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• düşünce tarzın ve hayata bakış açını çok taktir ettim...sonuna kadar haklısın evlenmeden olmaz evlenmeden olmaz diyenler sanki eskisi gibi herkes 14-15 yaşında evleniyormuş gibi garip bir tavır ve tutum içerisine giriyorlar..bu ne yaaaaaa artık inşalar 30 undan önce evlenemiyor ne yapsın cinsellikte en verimli çağalarını bir hiç uğruna mı harcasın sonuna kadar haklısın ... yaşa hayatını kim ne derse desin. doğum kontrol işine gelince spiral ve doğum kontrol iğneleri en etkili çözümler...

1|0
    2|0
    • Çok tesekkür ediyorum. O kıt beyinlere takılmıyorum kariyerimi yapıcam en iyi sekilde ve en verimli yaşlarımı heba edemem

• Evett erkekleri geçtim kadın kadını yargılıyo kadınlarımız kendilerini mal olarak görüyo en başta. Cinsellik kötü pis bir sey olarak algılanıyo.

• Bunun çözümü basit ne demişler "it ürür(ürümek vahşice havlamak saldırmaya çalışmak anlamında) kervan yürür" derler sen onlara bakma kendi bildiğin gibi hayatını yaşa ama mümkün olduğunca partnerlerini ve arkadaş çevreni senin benim gibi düşünen insanlardan seçmeye bak her ne kadar o tipleri sallamasan da söyledikleri canını sıkabilir... ve kadınlar konusunda haklısın bu özgürlüğü en çok onların savunması gerekirken aşağılamay çalışıyorlar hayatını özgürce yaşayan kadınları.kedi ve ciğer meselsi

Erkekler Ne Diyor 10

• bu açık sözlülüğüne 10 puan veriyorum ve sevişme. oruç tut diyorum. kzım ne sevişmesi 6 aydır nikahsız çakmak-çaktırmak haram diyoruz. eğer sana cevaz verirsek bunu geyiği yok yukardaki bize vallahi günah yazar.sen neden uyarmadın diye. ben uyarıyorum kimseye nikahsız çaktırma. haram haram haram . eğer çok istiyorsan hemen evlen hemen

1|1
    1|0
    • Senin deyiminle çaktırıyorum çaktırıcamda

• ben uyardım günah benden gitti. ister çobana ver dürttür ister çalıya ver sürttür. (not: ikiside çaktır anlamaında)

• 0|0
    0|0
  • igne kullansana akıllım..

0|0
    0|0
  • Tüpleri bağlattır kökten kurtul. Zaten 35 den sonra çocuk yapsan ne olacak.. İş kariyer derken yine bakamayacaksın...

0|0
    0|0
  • tüpler bağlanması kesin çözümdür, ilerde de açtırılabilir ancak açtırdıktan sonra gebe kalmak biraz zor olabilir ...

0|0
    0|0
  • bence hiç kendini bozma erkek penisinin ucuna sıkan halkalar var onlardan taksın ne sen boz ne de o :))

0|0
    0|0
  • yaşın kaç acaba ona göre bilgi vereyim.

0|0
    0|0
  • çok zor bir işlem degil.tüm cevrem doktor istersen bu konuda iyi bir doktor ayarlarım bundan birşey bekledigimi düşünme ;)

0|0
    0|0
  • Şimdi zevk alamıyorum derken.Daha önce yaptın ilişkiye girdin demek ?

0|0
    0|0
  • hap kullan hap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• tüplerini yalnız doğum yaptırmış kişiler bağlatabilir,öyle öneriyorlar. yani uygun değil sana. aylık veya 3 aylık iğneler en uygunu gibi

0|0
    0|0
  • tüp bağlatmak düşüneceğin en son şey olmalı. geri açılma şansı olsa da gebelik pek mümkün değil ama tüp bebek ihtimali değerlendirilebilir. 18 yaş seks içinde bu karar içinde çok çok erken. kendine biraz daha zaman vermen gerek. 18 yaşında bunu yaşamış ve hata olduğunu anlamış bir pişman kişi olarak söylüyorum...en güvenilir ve rahat yöntem de spiraldir..tercih senin

1|0
    0|0
  • Tüpler bağlatıldıktan sonra tekrar açısa bile hamile kalma olasılığı %0. Bi nevi kadınlığın alınıyor. Hap kullan spiral kullan falan.

0|0
    0|0
Yükleniyor...