Bekaret neden bu kadar önemli?

Buna milletin altına girmiş birini ne yapayım diye ön yargılı cevap verecekseniz hiç vermeyin. İş kişilikte bitiyor zarda değil bence. Peki neden sadece bedensel bekarete önem veriyorsunuz? Kendisi bakire ama ruhu o. olan insanlar da var az da olsa. Anlamadığım bir şey de neden erkeğin bekaretine de önem verilmiyor? Şahsen ben bakire biri olarak, bakir bir erkekle evlenmeyi tercih ederim.

0|0
7|34

En İyi Erkek Görüşü

• Şu merdiven başında pazarlık yapan kadın bir fahişe mi?

+ Hayır.

- Peki ya o ? Sokağın başında bacaklarını gösteren.

+ Hayır.

- Peki ya şu kadın ? Baksana nasıl da şehvetle bakıyor.

+Hayır o da değil.

- Burada hiç fahişe yok mu baksana şu kadınlara nasıl da giyinmişler.

+ Fahişe nedir bay Burton.

- Tenini parayla satan aşağılıklardır bay Vencanze.

+ Hayır bay Burton. Fahişelik bu değildir.

- Hah! Neymiş peki fahişelik.

+ Fahişelik insanların hayatını bilmeden onları aşağılamak ve yargılamaktır. Sokağın sonunda bir berber var bay Burton. Lütfen aynaya bakınız. Orada var olan en büyük fahişeyi göreceksiniz.

10|4
    1|4
    • Mükemmel ötesi +1milyon

• keske böyle biriyle evlenirken annene babanada sölesen karım daha once cok erkekler yatmıs bakalım ne diyecekler yoksa onlardami geniş senin gibi merak ettim:d

• O zaman nişanlına tecavüz etseler kapı önüne koyucaksın. Allah akıl fikir versin.

Hazreti Mevlana'ya, gelen eleştiriler üzerine, onu sevenler ;

'Bunca eleştiriye karşı söylenecek sözünüz yok mudur?' diye sormuş Söylediği şudur: 'Suskunluğum asaletimdendir. Yoksa, her söze verilecek bir cevabımız vardır. Ama önce söylenene bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adam mı diye.'

Erkekler Ne Diyor 33

• Türk milletinin yetiştirilme tarzı bu , kızlar olsun erkekler olsun çocukluğumuzdan beri hep namuslu şerefli ve onurlu olmamız istendi. Bize böyle öğretildi , dediğin gibi eğer erkekte de bir zar olsaydı erkekte de önem verilirdi bu duruma. Ama erkeklerde olmadığı için , kızlar 1. plan da bu konuda ve işin kısası en basit duyum olarak söyliyim , yapıldığı ordan anlaşılır derler ya hani işte bu kadar basit. Bu yüzden kızların daha çok üstüne gidiliyor bu konu da , son olarakta eklemek isterim , genelleme yapmıyorum fakat artık bakireliğine önem veren kızların sayısı azaldı. He sevmiştir güvenmiştir , evlilik hayalleri vardır , kandırılmıştır , belki bir hastalıktan veya kazadan bozulmuştur , veya amacı sadece zevktir , belkide dediğin gibi bedeni bakire ama ruhu fahişedir. =)

3|1
    0|0
  • hadi o zaman gidelim nikah dairesine çünkü ben hiç öpüşmedim bile. Tövbe tövbe... bir kızın bekaretini evlendiği erkek bozar. elin sarhoşu, ayyaşı değil. Türkiye ABD değil, her çocuk piç gibi doğsun. Sevgilinle yatmak istiyorsan o kadar ilaç bilmem prezevativ falan var onu kullan. ilişkiye gireceğim derken sana emanet olarak verilen zarı bozdurmana gerek yok

2|3
    2|1
  • Zihniyetimize sokayım.

Bu kadar basit.

İnsan istediği gibi yaşayamadıktan sonra insan olamaz bence.

İşine gelirse arkadaş.

Bu kadar.

3|2
    1|2
  • Şu acı ve gerçek bak oku erkek yaparsa sorun yok milli olmuş oluyo ama kadın yaparsa ayıp nedenmi böyle toplum baskası bu hale getirdi kadınların hakkı yok yani erkek yapsada sıkıntı değil yapıcak bişey yok

2|0
    1|1
  • Kendin gizli kullanıcısın ama gizli kullanıcı yorumunu kapatmıssın o yüzden yorum yazmıyorum bunu söyleyip gidiyorum :D

2|2
    0|1
  • Ben şu an 26 yaşındayım ve hiç bir zaman cinsel birlikteliğim olmadı. Diyeceksin ki nasıl durdun ya da dayandın.Ben hep buna inanç meselesi olarak baktım ve hep böylece kendimi geri çektim..Buna rağmen deli gibi sevdiğim bir bayanın bakire olmaması benim için sorun olmaz..geçmişte yapılmış bir takım işlerin geleceğime engel olmasını istemem..

4|1
    0|1
    • Cok güzel bir karaktere sahipsiniz ++++

• hande sende onla bunun yapıp yapıp gelip burda cok iyi karaktere sahipsiniz diosun ulan ne işler ekaldık ptrade senin gibi adamlar oldugu sürece cok mal adamlar dogacak

• Düzgün konuşurmusun.sonuç itaberiyle ben kimseye karışmıyorum da yapmıyrm da bu sitedki bulunma amacın cinsellik mi yoksa..

• kalbi mikismiyorsa ve beynindeki zar saglamsa assagidaki zarin pek önemi yok benim icin :)

5|1
    1|0
  • Kendisi bakir değilken bakire bir kadınla evlenmek isteyen bir kişi sadece iki yüzlüdür. Kişiliksiz gözüyle bakabilirsin. Birde işin tarihi boyutu var. Kadınlar bundan 100 yıl öncesine kadar ikinci sınıf vatandaş sayıldıklarından dolayı bir bireyden çok bir nesne gözüyle görülmekteydi. Bekaret kavramı sadece bizde var ve bu bizim geri kafalılığımız gibi görenler Avrupa tarihini inceleyebilir. Kadın bugünkü konumuna yavaş yavaş geldi ve hala eskiden kalma algıların kalıntıları mevcut. Tüm değişim süreçleri sancılıdır. Bir süre sonra eşitlik algısı sadece lafta kalmayacak toplumsal belleğe de kazınacaktır. Şunuda unutmamak gerekir bir bireyin isteği ne kadar radikal olursa olsun başka bireylerin kişisel hak ve özgürlüklerini tehdit etmiyorsa yadırganmamalıdır. Bakir bir erkeğin bakire bir kadın istemesini çağ dışı ya da geri kafalılık olarak nitelendirmekte kafatasçı bir bakıştan başka birşey değildir.

2|0
    0|3
    • git avrupada yaşa ozaman burası osmanlı ermenimisin nesin

• Kusura bakma senin insan yerine koyup cevap vermişim. Yazdığın diğer yorumlarını okuyunca kaliteni anladım. Benim hatam.

• kalitemi senmi sorgulucaksın senin aklına daha onceki pozisyonlar gelmiosa soruın yok çok geniş adamsın demekki ne igrencisiniz ya siz

• Bu kavram Orta Asya'dan beri hep dikkate alınmış, Türk örf ve adetlerinde olan bişey yani sadece İslamla gelmiş bişey değil. o zamanlardan beri eşin bakire olması. kendini ona saklamış olması ve bir ömür boyu onla yaşayacak olmasından dolayı hep önemli olmuştur. Benim için de bu yüzden önemlidir.

2|2
    1|0
  • Bekaret değil namus önemli olan bir kişi kendini saklamayı bilmişse belli bir iradeye Allah korkusuna sahip demektir

Kendisi bakire ruhu bakire olmayan insan olabilir ama bedenin bekaretini kaybeden ruhunu çoktan kaybetmiştir.Şunu da ekleyeyim tek koşul bakaret değildir zaten hiçbir zaman o gereklidir ama yetmez daha fazlası da gerekli

1|2
    0|0
  • Nur suresi 26. Ayet : Kötü kadınlar kötü erkeklere, kötü erkekler ise kötü kadınlara; temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara yaraşır. Bu sonuncular, (iftiracıların) söylediklerinden çok uzaktırlar. Kendileri için bağışlanma ve güzel bir rızık vardır.

3|1
    0|0
  • kısa ve öz bir soru sorucam sende dürüstce cevap ver 2 kişi sana ücretsiz bir araba veriyor biri sana son model bir araba veriyor diğeri ise sana külüstr ve işe az yaran bir araba veriyor sen olsan hangisni tercih edersin hiç kullanılmamışımı yoksa külüstrmü tercih edersin

1|4
    9|1
    • Külüstür diye tanımladığın şeyin ne olursa olsun bir bayanı tanımlarken kullandığının farkındamısın?

• abi fazla gülme soruyu soran şimdi terliği fırlatcak bize :))))))))))))))))

• savunmaya çalıştığın şey güzel de savunma tarzın boktan be reis :)

• Bana karşı dürüst olup değer vermediği sürece altı üstü mm'lik bir zar için kişilik seçmem... Herkesin inancına saygım sonsuz elbette. Elbette evleneceğim insanın ilk göz ağrısı olmayı da isterim ama çok sevmişse insan zarın değerinin pek olacağını sanmıyorum... Evlenince zarı için değil kişiliği için tercih ederim...

3|0
    0|1
  • bekaret çok önemli değil ama benden önce ne yapmışsa yapmış ben sonrasına bakarım da bana göre bir düşünce değil. geçmişi de önemli. uyarsa gelsin beri

2|3
    0|0
  • Bu konu çok konuşuldu, çok tartışıldı. Benim gözümde, önemli olan bekaret değil, zihin yanıltma konusudur. Bakire olmadığını bildiğim biri ile evlenirim. Ama bakireymiş gibi davranıp gerdekte bakire çıkmayanla kavgam var. Çünkü bu zihni aldatmaktır ve kendimi enayi yerine onmuş hissederim...

2|0
    0|2
  • 18inden sonra genel eve gitmeyen erkeğe süt muamelesi yapılıyor toplumda ben gitmedim ama 19 yaşımda parasız zevk alarak yaptım bu işi ve süt diyenlere ben enayi diyom artık

2|0
    0|0
  • Bizim gibi ülkelerin ortak sorunu her sevgilim versin,karım bakire olsun anlayışı o yüzden bu düşünce yapısı olduğu süre kadının bekareti her zaman ön plandadır.

2|1
    0|0
  • herkes için değil.Benim için bişey ifade etmiyor

4|0
    3|2
    • senden önce hangi pozisyonda yaptı acaba aklına gelmicekmi birader senin nasil bir beyin yapın var

• Umarım eş olarak daha önce elimden geçen herşeyi uygulayan ama bekaretini vermeyen kadınlardan birini seçersin.! Beyin yapını sen gözden geçir ve kadınları geçmişiyle kabul et. Geçmişlerini kabul etmezsen,bu iğrenç dünyanın tarihi seni ezer.Sayın tarihçi, osmanlıcı...

• Bakireysen bakir birini bul sana karışan yok ayrıca bir kız sevgilim dediği kişinin altına yatabiliyorsa evlendikten sonra kocasının kollarında başka erkeklerlede yatar Allah böyle kızları kapımızdan eksik etsin

0|3
    3|0
    • Hastalikli zihniyetine tüküreyim senin

• Benim zihniyetim yerinde ama senin kişiliğin pek düzgün görünmüyor o halde bende senin kişiliğine sıçayım

• Boşver kardeşim böyle insanlara namus nasıl korunur anlatamazsın

• Bekaret çok çok önemlidir ama, insan sevdiği insanı, böyle bir sebepten dolayı başka kollara bırakmak istemez.

0|1
    0|1
  • bu böle bakire olmayana sevgi yok evlenme istegi yok işinize gelirse sevişin istediginiz kadar zikilin ama sevgi saygı evlilik arzusu istemeyım cunku NAAAAAH ALIRSINIZ:D

0|1
    4|0
    • Madem öyle sen bakir değilsen sana da sevgi yok o zaman git fahişelerin altına gir mikrop kap :) Anladın mı şimdi?

• kızım realite bırak onu sırf kız kendıyle evlenmeden yattıgı ıcın nışanı atan ucak muhendısı gordum ben olay bu erkek bole evlenılecek kız var eglenılecek var ya da sole solıyım bı erkegın sevdıgımı olacan yoksa dıgerımı ha bakıre olmassan tonla senle evlenme numarası yapan cıkacaktır anlarsan ne ala

• Ben gelecekteki eşime saygım olduğu için bakir kalmayı seçtim onun da bu şekilde düşünmesini isterim

2|1
    0|0
  • Şahsen ben bakire biri olarak, bakir bir erkekle evlenmeyi tercih ederim. burada bitiyor soru zaten.

0|1
    0|0
    • Onu o anlamda söylemedim. Madem öyle bende erkek bekaretine önem vereyim demek istedim.

• Yani bayanların bekaretine çok önem veriliyosa erkeklere neden önem verilmiyo neden bayanlarda bu kadar hassasta erkeklerde değil bu noktaya dikkat çekmeye çalıştım.

• Temiz birinın kaderinde temiz bir insan vardır.

• Çünkü ben bakir biri isem eşimin de bakire olması hakkım

1|1
    0|0
  • BlackOut senin söledigin ne kadar sacma bişey tecavüz dior ya :D benim söyledigimle ne alakası var gidip herkesin altına yatandan bahsedioruz senin kadar genişini ilk kez görüorum ulan bizim türkler avrupa avrupa diye adamlıklaarınıda kaybedecek böyle geniş adamlar dogdugu sürecez üretim hatasininiz osmanlının yüz karaları avrupa özentileri

1|0
    5|2
  • kimsenin zara önem verdiği yok önemli olan başka birisiyle yatması

1|1
    0|1
  • Bekaret önemlidir çünkü dar vajina gibisi yok...:D

0|0
    0|0
  • Yarım saat bakirelik önemli değil demişsin sonra bakir biriyle evlenmek isterim demişsin senin ki nasıl bir kafa.

0|0
    0|0
    • :D evet onu daha sonra bende fark ettim yani bedensel bekarete bu kadar önem veriliyosa ben de önem veriyim demek istemiştim.

• Demek istediğim erkeklerin bekaretine neden fazla önem verilmemesiydi. O nedenle ben de bekarete önem vereyim, bakir biriyle evleneyim dedim. Sırf çoğu kişi bekarete önem veriyo diye benimde bunu savunduğumu söylemedim.

• Bedensel bekarete bu kadar önem veriliyorsa ben de önem vereyim demek başkaları önem verdiği için sizinde önem verdiğiniz demek oluyor.

• bırazz tecrubelı olsaydınızz bakır bır erkekleee aslaa ısım olmaz derdınızz

1|1
    2|0
  • bekaret önemli mi degilmi bilemem ama

babana anlatamıyorsan durumu sanırım önemli birsey.

1|1
    2|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 7

• Bunu takıntı yapmış erkeklere genelde bakire fakat herhaltı yiyip bir o işi yapmamışları denk gelir. Buna da ilahi adalet diyoruz.

4|1
    0|2
  • Kadına meta olarak bakılmaktan vazgeçilmediği sürece bu böyle gidecek.

5|1
    0|3
  • Bekaret yani o zar açık olan rahim ağzını bebekken mikrop vb bakterilerden korumak için vardır belli bir yaştan sonra bağışıklığı güçlenen bireyin bu korumaya ihtiyacı kalmamıştır. Bu konuyu bukadar büyüten başka toplum yoktur herhalde

4|2
    1|5
    • bütün toplumların kralı biziz ulan sadece sizin gibiler yüzünden kan kaybettik sen ver ver sonrada gelip burda konu acılınca erkeklere salla

• Bakir bir erkekle evlenmek isterim sahsen. Her onune gelenle sevisendense sevdigi insani bekleyen ondedir. Boyle dusunen erkek bekarete onem veriyorsa anlarim. Fakat her kizla yatip,bakire bekleyene hak vermem. Is karakterde biter.

2|1
    0|0
  • Toplumun fikir yapısı, yaşam tarzı, insanların 1 1leri olan ilişkileri, 1 1lerine bakış açısı, dini düşünceleri ya da dini yaşama şekli değişmedikçe bu senin dediğin şeyin değişmesi imkansızdır.

0|1
    0|0
  • kısının davranısları kısılıgıne donusur ve ona gore de hareket eder.

Kısılıgı duzgun ve bakıre bırını bulabılırsın dolayısıyla.

Ancak bekaret kız da ne ıse, erkekte de oyledır.

Namus ıkısınde de aynıdır. Irade de oyle.

Ancak ırade dısında tovbe kapısı var ve bır de tecavuz var.

Bunlar ıstısnadır.

Onun dısında; asıl onemlı olan Allah sevgısı ve korkusu bulunan kısıyı bulmak onemlı.

Oyle kısıler zaten kısılıgıne de dıkkat eder nefsıne de.

0|0
    0|0
  • bu soruyu soruyorsan önemlidir, senin için

0|1
    2|0
Yükleniyor...