Erken boşalan erkeğe kadının tepkisi ne olmalı?

Evet arkadaşlar, cinseli birlikteliklerde yaşanan en büyük sorunlardan biriyle karşınızdayım. Erken boşalan erkeğe kadının tepkisi ne olmalı?

Üzülerek söylüyorum ki, erken boşalma, partnerler arasında sıkça görülen bir sorun.

Genel olarak karşımıza çıkan ideal boşalma süresi 10-15 dakika arasında olsa da, daha uzun süreler kadına daha da zevk verecektir.

Tabi bunda önemli olan başka etkenlerde vardır.

En önemlisi ön sevişmedir.

Ön sevişme, partnerlerin birbirlerini uyararak birleşme esnasında alacakları zevkin dozunu belirler. Düzgün yapılan bir ön sevişmenin ardından gerçekleşen birleşmeyle ön sevişmesiz gerçekleşen birleşmenin vereceği zevk aynı olmaz.

Süre uzun olduğunda kadınların bazıları sıkıldıklarından söz eder. Bunun nedeni de, erkeğin tek düze davranışlarıdır. Ön sevişmeyi ne yazık ki birleşme başladığında bitti sanır partnerler. Oysa ki ön sevişmeyi tüm birleşme anına yayabiliriz. Örneğin, birleşme esnasında ufak molalarla partnerimize oral yapabiliriz. Klitorisle ilgilenmek, birleşme aralarında güzel sonuçlar verecektir.

Gelelim erken boşalma konusunda kadını reaksiyonlarına.

Çoğu kadın ne yazık ki, bu konuda sessiz kalmakta. Sessiz kalarak hem kendi zevklerini, hem de dolayısıyla partnerlerinin zevkini aza indirgemekteler.

Erken boşalma genel olarak psikolojik bir sonuç olduğundan, partnere yönelik doğru uyarılar güzel sonuçlar verecektir. Aksi eleştiriler ve davranışlar erkeği psikolojik olarak daha da sıkıntıya sokacağından erken boşalma sorunu devam edecektir.

Kendimden örnek vereyim;

16-20 yaşlarım arasında yaşadığım uzun soluklu bir ilişkim vardı. Evlilere göre bile daha aktif bir cinsel hayat yaşıyorduk. Genel olarak boşalma sürem 15-20 dk idi. Seviştiğimiz bir gün, üç seferde de erken boşaldım(3-5 dk arası). Ben de anlam verememiştim.

O anda zaten sıkıntıya düşmüş biriyken, ki 17 yaşında bir ergenim, partnerimin bana yönelik aşağılayıcı tutumu yüzünden iyice gerilmiştim. Bir ay kadar da erken boşaldım. Her defasında çeşitli sıkıntılar veriyordu bana. Tabi ki haklıydı işin özünde, zevki yarıda kalıyordu ve zevk almak istiyordu. Sadece tepkisi yanlıştı. Kendi için de.

Bir gece dışarı çıkıp güzel bir gece geçirdik. Kafalarımız oldukça güzel olmuştu. Eve geldiğimizde psikolojik olarak öç almak isteyip sert bir birlikteliğe girdim. 1 saat kadar sürdü. Kendime olan güvenim yerine gelmişti.

O günden sonra 1 saat olmasa da 30 dk ortalamayla sevişmeye başladım kendisiyle.

Zamanla da birliktelikten aldığım keyfe göre boşalma süremi ayarlamaya iyice alıştım. Karşımdakine göre 1 saati aştığım da oluyor, 20. dakikada bıraktığım da oluyor.

Bunun psikolojik olduğunu kabullenip kendimizi rahatlattığımızda istediğimiz sonuçlara ulaşabiliyoruz.

Amacım burada seks hikayesi anlatmak değildi; o şekilde algılamayın lütfen.

Çoğu çiftin yaşadığı bir sıkıntıyı örneklemek istedim.

Özet: Hanımefendiler, toprak güzel hasat vermiyor diye beton dökmeyin. Gerekli ve doğru bakımları yapın ki verimi artsın. Böylece hem toprak hem de çiftçi olarak siz memnun kalırsınız. :)

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Ne kadar da güzel anlatmışsın :)

Doğru söylüyorsun. Erken boşalma kesinlikle psikolojik bir durum. Sorun demiyorum, çünkü sorun etmeden ortadan kaldırılabilecek bir durum. O yüzden kadına çok rol düşüyor burada. Kadın, erkeğini anlamalı ve ona anlayışla yaklaşmalı. Geçici bir durum olduğunu, kendi için sıkıntı olmadığını hissettirebilmeli, onu her şekilde mutlu edebildiğini söylemeli ve ilişki sırasında erkeğe özgüven aşılayacak hareketlerde, sözlerde bulunmalı. Onun ne kadar mükemmel olduğunu, onu çok etkilediğini ve daha uzun sürmesini istediğini uygun bir dille belirtmeli. Erkek de sekse ve kadınına konsantre olup bu süreyi uzatacaktır. Erkeğin özgüveni arttıkça, süre ve alınan zevk de artacaktır. Sadece anlayış ve zaman...

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bunun duygusallıkla ve bağla cok etkisi oldugunu düşünüyorum.kadında da erkekte de rahatlama odaklı bakıldığında çok daha kısa sürüyor.arada hisler oldugunda hem keşfetmek hem doyum icin uzun surmesi muhtemel.erkek arkadasım da erken bosaldiginda rahatlayamadigimi soyluyorum zaten mesaj yerine gidiyor.germeye elestirmeye gerek yok.iliski suresince ara ara olması normal

0|0
    0|0
  • Erkn boşalan erkk benim işm bitti tamam mantğıyla hareket etmz ve partnrininde mutluluğunu düşünürse bir sıkntı çkmaz ama öbür türlü kadndan tepki alması doğaldr.

Bence esas sıkntı boşalma zorluğu yaşayan erkekler.çünkü bu durum kadnı da yorup yıpratan bir durum.

1|0
    0|0
    • Boşalma zorluğu kadın için olduğu kadar erkek için de sorun. Sonuçta bu da bir fizik ve yoruluyor. Zevk bir müddet sonra zorundalığa dönüşüyor. Aslında ikisi de aynı sayılabilir. Boşalma süresini kontrol etmeye başladıktan sonra duruma göre hareket edebiliyoruz. Ve çok haklısınız, sırf birleşme cinsellikte yeterli değildir. Özellikle dil kullanımı gerekli ve keyiflidir. Ben mesela kişisel olarak partnerime oral yapmaktan aldığım hazdan asla vazgeçemem :)

• valla herşeye rağmn zor boşalan var. arkadaşımın sevgilisi 3 saatte zor boşalıyomuş kız sırf bu yüzdn ayrlmayı düşünüo :S

• Bu bir sorumu yoksa aciklamami :) erken bosalma olabilir ama erkekle birlikte bunun gec olmasi icin yapila bilecek bir cok sey var :)

0|0
    0|0
    • Sonuçta site soru sormayı ön görüyor. Ben de sorumu sorup kendi açıklayıcı cevabımı verdim diyelim. :) Amacım cevap almaktansa insanların cevap almasını sağlamak diyebilirim :)

• Iyi bir sistem de bunu kim okuyacak yaaaa

• Okuyan okur. Sorun değil benim için.

• sırtını sıvazlıyorum ben .

0|0
    0|0
  • ''Süre uzun olduğunda kadınların bazıları sıkıldıklarından söz eder. Bunun nedeni de, erkeğin tek düze davranışlarıdır. Ön sevişmeyi ne yazık ki birleşme başladığında bitti sanır partnerler. Oysa ki ön sevişmeyi tüm birleşme anına yayabiliriz...'' burayı çok güzel ifade etmişsin ben de aynı durumu yaşıyorum fakat sessiz kalmanın yanlış olduğunu bile bile tam tersi bir etki yapmamak için bir şey söyleyemiyorum. o an pozisyon değiştirse mesela veya orala geçip yeniden ilişkiye girsek ya da hızını arttırsa (gerçi hızlanmak boşalmayı daha da çabuklaştırırmış ama çok zevkli oluyor) gerçekten mükemmel bir seks yaşamış olacağım ama uygun kelimeleri bulamıyorum hele de o an. belki kelime bile değil benim bir şeyler yapmam gerek ya da bir ima bilmiyorum sence bu konuda onun motivasyonunu düşürmeden derdimi nasıl anlatabilirim?

0|1
    0|0
    • Hatunummm isimli hanımefendinin mesajı da benim yazdıklarıma ek olarak işinize yarayabilir hanımefendi.

İlişki sırasında değil de, normal sohbet esnasında bunları anlatabilirsiniz partnerinize.

İlişki sırasında da konuşmaktan ziyade, boşalacağını anladığınız anda onu içinizden çıkarıp kontrolü ele alabilirsiniz. Onu sırtüstü yatırıp vajinanızı ağzına getirebilir ve size oral yapmasını sağlayabilirsiniz. Hayal gücünüze kalmış :)

• okudum o yazıyı fakat pek bizim durumumuzla alakalı değil ben zaten yeterince şefkatli davranıyorum hatta belki bu yüzden fazlasıyla memnun olduğumu düşünüyor. aramızda erken boşalma gibi bir konu hiç konuşulmadı ki ben o yönde bir şey söyleyeyim. hatta erkekn boşalıp boşalmadığını bile bilmiyorum. boşalacağı anı da bilmiyorum. genel olarak da memnunum aslında sadece pozisyon değişikliğini ya da giriş tarzını ya da başka isteklerimi o an nasıl belli ediyim onu bulamıyorum :S

• benimki 10 dakikada boşalıyor o zaman kadar ön sevişmeyle beraber 3 kere orgazm oluyorum yetiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bencede Psikolojik bendede 10 dk'ilişkide patlama oluyordu ve 2. yarım saat felan sürüyordu ama gönül isterdi ki ilk olan yarım saat felan sürsün :) Neyse Partnerim sıkıntı çıkarmaya başlamıştı bende bunun üzerine araştırma yaptım denedim oldu mesela yatıyorsan ayağı kalkıcaksın istesende gelmiyor bir duruma geliyor :) sonra normal birşeymiş gibi düşünmek en iyisi sakin olmak en iyi cözüm geldiginde derin bir nefes aldınmı Tamamdır Hatta 1 hafta önce masturbasyon ile 1 saat 37 dakika sürdü ama tabi kendimi kasma felan yapmadım sorun zaten orda kasmassan Daha uzun süre dayanıyorsun :) İlişkidede 2 saat 54 dak. sürdügünü hatırlıyorum dinlenmeden..

0|0
    0|0
    • ne sallamışsın ama

• Sallamak için sebeb verirmisin Adrs ver'de o bayn ile yanna gelym İnsann Kafasnda bityor Boşlma sürci heycan vrsa 2 dk bile srmez ama heycansızsan en az yarım saat bu arda 2 saat 54 dksı full sex değldi bnim brcuma gre ben inanırım öyle şeylere kendinden daha çok partnerine yğunlşan bir insan diyor vede öyle oldugundan eminm yni obna 15 20 dakika oral yaptı toplam olarak diyorum ben ona belkide 1 saat sürmüştür toplam olarak durmadan değil pozisyon değişiklği olmaz ise zaten yarım saat sürer.

• valla erken boşalana ne tepki veriyorlar bilemiyorum ama bana verilen tepki hep şöyle ''hadi artık sevgilim lütfen boşal''

0|0
    0|1
Yükleniyor...