Diane 35 hakkında soru

arkadaşlar ben bu doğum kontrol hapını kullanıyordum adet düzensizliği yüzünden ama çok yan etkisi varmış. bende de yan etkilerini göstermeye başladı. doktorum önermişti bana bunu az önce aradım yine kullan dedi. ben bunun yerine yasmin kullansam olur mu sizce napayım

Güncellemeler:
ya arkadaşlar evli değilim ben Allah Allah. adet düzensizliği için verdi doktor

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Doğum kontrol hapları arasında çok büyük farklar yok. Eğer daha bir kaç ay olduysa verdiğin tepkiler zaten normal. Vucudun yeni bir hormon rejimine ayak uydurmaya çalışıyor. Başka bir doğum kontrol hapı alsan da aynı hormon düzenlemesini yapacak. Bence şu an için telaşlanacak bir şey olmadığı gibi hap değiştirerek elde edebileceğin de fazla bir şey yok.

Bahsettiğin yan etkiler hapın yapması gereken şeyi yaptığının bir işareti. Göğüslerindeki acının zamanla azalması lazım. İlk bir kaç ay vücudun ilaçla vücuda giren hormanlara ne tepki vereceğini bilemiyor o yüzden böyle oluyor. Esasında doğum kontrol hapı vucudundaki estrojen miktarını sabit tutarak 14-15 nci günlerde zirve yapıp olgun yumrtanın döl yatağına inmesini engeller.

İki tip hap vardır. Combo hormonal haplar ve minipill de denilen sadece progestin içeren haplar. Bazı kadınların vucudu ekstra estrojeni tolere edemez (aşırı tüylenme yapabilir) o yüzden progestin hapı kullanır ama progestin hapları kombo haplar kadar etkili değildir ve hormonal düzenleme için kullanılmaz. Büyük ihtimalle doktorun sana adet düzenlemesi için estrojen içeren bir hap verdi ve yüzden değitirmeni istemiyor.

Eğer düzensiz adet dışında şikayetin yoksa o zaman yan etkiler ile ilacın faydalarını karşılaştırıp hepten bırakabilirsin. Ama başka bir hapa geçmek ya hiç bir şey değiştirmez ya da sadece progestinli bir hapa geçersen de adet düzenlemesine yaramaz

0|0
    0|0
    • Bende tüylenme oluyordu bu hap daha da mı arttıracak şimdi :/ polikistik over yüzünden verdi hapı. insülün direnci oluyor diye glifor da verdi. ağır geldi ne bileyim bende mi böyle oldu anlamadım

Erkekler Ne Diyor 5

• Doktora sor.

0|0
    0|0
  • her ilaç çok kullanımda sorun yaratır bunun yerine prezervatif falan tercih etseniz daha hayırlı olur.

0|0
    0|0
    • evli değilim adet düzensizliği için verdi

• madem o işi yapıyorsun en garentisi doğum kontr cenin olmasını istemiyorsa düzensizliğide bir şey diyemezsin

0|0
    0|0
  • bu hapı adet düzensizliği için mi kullanıyorsunuz?

0|0
    0|0
    • evet

• her ay adet görüyordum aslında ama günleri değişiyordu ya erken ya geç oluyordum. yeni başladım daha bir fark olmadı henüz ama uzun süre kullananlar düzene girdiğini söylüyor

• evet bizdede benzer durum var ya erken ya çok geç, doktora gitmeyede ikna edemedim açıkcası

• Doğum kontrol hapı çok zararlı kullanma bnce

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• doktora sormadan degısme canım

0|0
    0|0
    • sordum doktora devam et kullanmaya dedi :(

• devam et o zaman bıraz kullan belkı vucut alısıır

• doktoruna danışmadan ilacını değiştirme

0|0
    0|0
    • danıştım yine değişme dedi ya. göğüslerimi o kadar şişirdi ki ilaç acıyor dokununca

• demek ki o uygun s enin içi

• Ben yasmin kulanıyorum hiç yan etkisi görmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...