Erken yaşta cinsellik yaşamak ne kadar doğru?

bu sitede dikkat ettiğim bir konu var oda cinsellik bölümündeki kızların soruları bir çoğumuz Türkiye de yaşıyor fakat ben bu siteye girmeden önce herkesin mutlaka yada çoğunun yaşları kaç olursa olsun cinsellik yaşadığı bilmiyordum bu durumun nedeni ne olabilir sakın kınadığımı düşünmeyin asla böyle bir şey yok

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• bir yerlerde yanlış yaptığını, kadınları(belki de insan ırkını) yanlış anladığını düşündürten, "git-gel git-gel nereye kadar" dedirtebilecek ve ardından 18 yaşının mallığıyla karşına çıkan ilk çirkin kadına veya erkeğe tutulmanı sağlayacak durumdur.

peki o çirkin ama "özel" kadın ne yapar? o da kendinin bugüne kadarki yaşanmışlıklarının( kullanılmışlıklarının, şişme kadın yerine konulmuşluklarının) intikamını alacak mecra bulmuş olduğunu sanır ve sen asıl aşkın bu olduğunu ve her erkeğin benzer şeylerle karşılaştığını düşünürken o tüm sefil hayatının intikamını senden almaya çalışır.

ki kendinin akıl almayacak derecede saf ve karşındakinin tipik bir borderline vakası olduğunu anlamana kadar geçen süre; 2.5 senede kafanda kırılan şişelerden, duvarda parçalanan kumandalardan, yolunan saçlarından, sümük atmayacağın adamlarla boynuzlanmaktan ve kendini gerçekten, tam da asıl şimdi sinek gibi hissettikten sonra ne yaparsın?

şarap şişesine uzanırsın, ah'ı başa sararsın, kafanı sağa sola sallar ve tam o anda uhrevi bir aydınlanış yaşadığını düşünürsün.. ölüm yaklaşırken ve aşık olduğun tüm kadınlar şu anda başka kollarda uzanırken.. bu herzaman aynı değildir ama genellemeye en güzel cevaptır kanımca

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Cinsellik ne kadar doğru ve güzel yaşanırsa insanların evlilikleri uzun ömürlü ve sağlam olur. Özellikle büyükşehirlerde insanlar bir an önce ailesinden ayrılmak özgürce yaşamak bazı ihtiyaçlarını (cinsellik açısından) görebilmek istemekte ve bu yüzden ilk fırsatta evlilik yoluna başvurmaktadırlar ancak bu birlikteliklerin öncesi olmadığından birbirlerini tanımadan evlendiklerinden ve cinselliği yaşadıktan ve bu ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra sevmemişlerse tanımamışlarsa birbirlerini ne yazık ki 3 - 5 ay gibi kısa sürelerde boşanabiliyorlar. Bugünlerde izdivaç programlarında evliliklerini bitirmiş 22 - 25 yaş arasında kaç tane gencecik kızlarımız var evet Türk toplumu gerek namus gerek ahlak gerek dinsel açıdan evlenmeden önce yaşanan cinsellik üzerine olan şeyleri ayıplayabilir. Ancak cinsellik uğruna evlenip boşanmak onca insanı ve kendisini kandırmak sonra tekrar tekrar evlenmek bunun pek bir esprisi kalmıyor ve boşanan kızlarımız nedense daha bir rahat hayat sürmeye yöneliyor kendilerince o zaman cinselliğin hangi yaşta ne şekilde yaşandığının önemi kalmıyor cinsellik doğru insanla yaşanmalıdır ki bunu yaşayan o iki insan bir ömür boyu birbirlerine sımsıkı bağlanabilsinler.

1|0
    0|0
  • İlişki yaşanmasına karşı değilim ama bence 20 yaşından önce olması pek uygun değil. Çünkü bir merak ve heyecan uğruna oluyor. Adı üstünde ergenlik.

1|0
    0|0
  • yanlış ama gençlik ateşli napalım..

1|0
    0|0
  • zor bi konu..kişilere kalmış...

1|0
    0|0
  • düşnmüyorum kınadığını zaten kınanacak bir durum değil cinselik..erken yaşanan cinselliğin sorunsal getirisi olur elbet..nedir bu bilmemek 18 yaşında önce hangi gencimiz cinselik hakkında doğru düzgün bilgilere sahip..sorulan sorulardan da bunu görebiliriz elbet..sürtünme yoluyla hamile kalınıp kalınmıcağını soran genç beyinler gibi..cinselliği gençlere öğretmek gerekiyor..ben yurtdışında okudum ve ilkokuldan başladık biz bunun eğitimini görmeye..bizim burda ilkokul çocuğuna daha pipi desen o ne der..benim görüşüm erkenlikten önce cahilce yapılan cinsel birleşimler..

1|0
    0|0
  • 18 yaş üstü için uygun altı için degil okullarda belirli bir eğitim bilgisi verrilmesi lazım aslında ama bizim memlekette her şey boş işliyor

1|0
    0|0
  • önemli olan cinselliği erken yaşta yaşamak değil, erken yaşta cinsellikle ilgili bilgi sahibi olabilmek, kıt düşünceler ve tabular yüzünden kızların çoğu erkeklerinde bir kısmı cinselliği çok farklı görüyor... dediğim gibi cinselliği yaşamadan önce ne olduğunu iyice kavramak önemli...

1|0
    0|0
  • erğen toplumun ergenliği hayal gücüyle değil. beden gücüyle yaşama isteği. bir heves uğruna işlenmiş bakir ve bakirelik. :D

1|0
    0|0
  • ülkemizde 18 yaşın altında evlenenler bile hala var maalesef

1|0
    0|0
  • canım biyere kadar cinsellik kızlar açısından normal bence yaşın kaç olursa olsun önemli diyl ama biyerden sonrası evlenmeden önce yanlış o nokta sizin için önemli olan nokta açık açık söylemiyorum anlamışsındır sen

1|0
    0|0
  • erken olsun geç olsun nikahsız yapılan birleşmelerden hayır gelmez. Allah (c.c) boşuna mı yasaklamamış zinayı. neyse herkes kendine yakışanı yapar..

1|0
    0|0
    • erken olsun geç olsun nikahsız yapılan birleşmelerden hayır gelmez. Allah (c.c) boşuna yasaklamamış zinayı. neyse herkes kendine yakışanı yapar..

• türkiye gelişiyor . avrupa standartları varya .

1|0
    0|0
  • biz cinselliğe ALLAH CC yasakladığı için

karşı çıkıyoruz

olmaması gerekir

bu basit bir yasak değil

cinsellik ancak evlenildiğinde başlamalıdır

sevgili olmuş insanların katiyen birbirlerine

yaklaşması gerekir ancak olacaksa

sevgilerini belirtmeleri yeterli olmalıdır

1|1
    0|2
  • Bence yanlış bilsin, öğrensin ama bunu yapmasın.

1|0
    0|0
  • Kafanı böyle şeylere takma sen, Herkes kendi dalgasında :D

1|0
    0|0
  • genellemeye hayır !

1|0
    0|0
  • evlenerek yaşamalı 18 üstü olmalı

1|0
    0|1
  • bence doğru değil

0|0
    0|0
  • kimin kaç yaşında yaşadığı beni ilgilendirmez ama tavsiyem ilk deneyim saçma sapan biyerde olmasın.

1|0
    0|0
  • çok doğru bence

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ne kadar erken yaşta cinsellik ? 18 den öncesini kastediyorsan 16 ile 18 arasında bi merak süreci oluyor. Elbette 18 den önce bunu yaşamak pek sağlıklı değil.

2|1
    0|0
    • evet doğru

• O elin adamının elindekini eline veririm. Yavaş... O doğru kişiyi neye göre belirlerler anlayamıyorum. E siz bekleyin madem.

• ağzını yirim.

• Evlendigin zaman yasanmali

2|0
    0|0
  • herşeyin yeri ve zamanı var

0|0
    0|0
  • yaş değil de evlenmeden cinsellik ne kadar doğru sen onu sor

0|0
    0|0
  • 18den önce yaşanan cinselliği ben de pek sağlıklı bulmuyorum. ancaaak, 18 yaşından önce zorla evlendirilen el kadar kadıncıklarımız olacağına, 18 yaşından sonra bi şekilde kendi iradeleriyle, hazır olduklarında, sevdikleri kişiyle ilişkiye girmiş ve pişman olmayan kadınlarımız olmasından mutlu olurum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...