Aile planması ve dogum kontrolü

spiral hakkında bilgisi olan var mı

hamile kalmak istemiyorum dogum kontrolü nasıl olur

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• spiral rahim ağzına takılan bir tür aparat. yerinde kayma olmaz ise % 100 koruyucu olduğunu söyleyebilirim. iki tipi var. 2 yıllık olanı tercih etmeni öneririm. 6 ayda bir kontrole gitmen gerekiyor. kendin evde rutin kontrollerini yapabilirsin. içinde bir tür ip var. elini içine soktuğunda eline ip gelmiyorsa sorun olduğunu anlıyorsun. ilk cinsel ilişkide partnerin metal batması hissedebilir. ama spiral oturduk sıra bu his kaybolacaktır. aile sağlığı merkezlerinde ücretsiz olarak taktırabilirsin.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• azcık düşünceksiniz ya doğan çocuk etrafa faydalı olurmu diye ona göre sevişin

0|0
    0|0
    • bende onun için fazla çocuga karşıyım anca bakabilecegin egitimini üstlenecegin çocuktan yanayım o yüzden aile planmasını evlenmeden ögrenmek istiyorum

• evli misin sen?

0|0
    0|0
  • keşke bunlar doktorlara sorsanız daha iyi olmaz mı hani sağlık konusu ya şakaya gelmez ciddiye almak gerekir

0|0
    0|0
    • evli degilim yakında evlenicem şimdiden bir fikrim olsun diye sordum herşey dr dan ögrenilmiyor burda kullanmış yaşamış kişiler var dr dan daha çok şey anlatırlar ondan sordum yoksa dr ada sorucam

• qapaq

• İstediğiniz çocuk sayısına ulaştırsanız ve bir daha düşünmüyorsanız taktırabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • spiral çıkarılmıyor mu daha sonra çocuk düşünüyorum ilk çocukla arasında fark olsun istiyorum

• Her konuda bilgili olmak ve yeri geldiğinde bu bilgiler ışığında çözüm üretebilmek çok güzel bir erdem, hakkınızda her şeyin hayırlısı olsun, iyi bakın kendinize...

• teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 1

• Sağlıkta çalışıyorum kankam ebe ve en etkili doğum kontrol önerisi spiral.Doktorlarda aynı şeyi söylüyor.Ama taktırdıkdan sonra düzenli kontrollerini yaptırman gerekiyor.Adetinin son günü veya son gününe yakın gidiyorsun taktırmaya.

2|0
    0|0
    • acıtıyor mu takarken

kötü bir şey mi

cinsellikte sonradan eşimle sorun olurmu taktım diye

• Yeni evlilikde spiral olamzki belki 1 sene falan geçerse anca öyle :D

• hemen çocuk istemiyorum biraz geçince adamı net tanımak sonra çocuk istiyorum ondan bir fikrim olsun spiral hakkında kötü mü iyi mi nasıl

Yükleniyor...