Bir yazı yazdım.Bana gelip laf edeceksin hiç yazmayın.

Dinciler okumasın;

Önyargılar

Özellikle Türkiye gibi "Müslüman"(olduğu düşünülen) bir ülkede LGBT düşmanları olması garip.LGBT ne demek derseniz ise;"Lezbiyan,gay,biseksüel,transeksüel kelimelerinin baş harfleri birleşimi.Bunlar seçim değil.Sen nasıl homoseksüel doğduysan oda öyle doğdu.Herkesin bu önyargıyı aşmasını istiyorum.Kısada tutmak istiyorum.Saatlerce bu konu hakkında konuşup,yazabilirim.Sinirlenebilirim.Hemde çok.

Bir sonraki konu ise;

Din,

Emin olun ki Müslümanlığı çok ama çok fazla araştırdım.İncil'i,Tevrat ve Kuranı okudum bitirdim.Ama velakin hala kafamda bir sürü soru işareti var.Mesela bu ayetler nasıl olduda hissetmediğimiz br şey tarafından gönderildi?Üstelik 550-650 yılları arasında.Nasıl mesela?

Tanrı en yüksekte;in cin vasıtası ile bi' insana gönderiyor.Yolda o insan bunu hiç unutmuyor tabii(?!)sonra bu kağıtlara keçelere yazılıyor.Taa 600 senesinden bu güne kadar geliyor hiç benliği değişmeden (?!)Neden kuran'ın benliği değişmemiş olarak biliniyor?ya değiştiyse?ya yolda unutduysa,ya bazı sayfalar kitap olurken kaybolduysa?

Garip değil mi?Hani hiç bir zaman ilişki kuramadığımız bir şeye tapıp,ondan korkuyoruz.Tamam,beni bizi yargılayacak bişeyler var ama;ben geri kalan şeylerin doğru olduğunu düşünmüyorum.Hiç kimse bana bir insanın kalkıp da ayı yarması,bi atla göğe yükselmesi gibi şeyleri doğru olduğunu kanıtlayamaz.Nerede kanıtınız?Ateistlere insanlara dalga geçiyor demesi apayrı bi'şey.Adam zaten "benden üstün bir varlık yok,beni yargılacak bişeyde yok" diyor.Olmadığını düşündüğü bişeyle niye dalga geçsin ki?!Tanrı'nın herkese eşit davrandığı düşüncesi var bide (!)O zaman kuranda neden LGBT'ler lanetlidir yazıyor?!Tanrı eğer ki dediğiniz kadar anlayışlıysa neden kendi yarattığı bişey yaratıklık,canavarlık şeytanlık vs. olarak görüyor?Kuran neden LGBTlik kusurdur diyor?LGBTlik doğuştan gelen bi' DNA,gen.Hani her yaratılan şey kusursuzdu?Bu soruların cevabını bi' bulunda gelin.

Vakit ayırdığınız çok teşekkürler.Yorumlarınız özellikle bu yazım için önemli.iyi günler :)

0|0
51

En İyi Erkek Görüşü

• kuanın kendisi baştan sona kusurludur bir ayette söylediğini öbür ayette rededer. baştan okumaya kalksanız 4 veya 5. sayfada bırakırsınız o kadar sıkıcı ve bir şey ifade etmeyen sözler bütünüdür

2|0
    1|0
    • aynen.doğru düzgün mealini okumadan gelip laf ediyorlar.kim internetten araştırdığımı söyledi?incilin neredeyse bütün dillere çevirilmiş yazımları var.onları her yerde bulabilmek mümkün.bunu anlamıyor,araştırmıyorlar.sonra biz müslümanız.madem siz kuranınıza uyan müslümanlarsınız ee hani nerede hoşgörüyle karşılamak herşeyi?hani dinde zorlama yoktu?bütün kitapları okudum hepsi aynı.değişen bişey yok.bunu anlamıyor saman kafalılar.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Lgbt ye dıyecek bırsey yok kımın kımı arzuladıgı bızı ılgılendırmez ama kendı aılemde olmasını ıstemem acıkcası.

Dın konusuna gelınce resmen sacmalamıssın acıklamaya gerek bıle duymuyorum. Senın ınanıp ınanmaman hıcbırımızın umrunda olmadıgı ıcın kafana gore devam edebılırsın.

0|0
    2|0
  • Hiç bir şey araştırmamassn bir ayeti anlatmaya deryalarn mürekkebi bile yetmezken kim sana burda bu soruların cevabını verebilir ki. Araştırmış olsun şimdi çoktan inanmış ve senin gibi olan arkadaşlarını uyarmış olurdn.din konusunda o kadar çok saçmalamssnkı. Belki allah haşa yok desen daha çok açıklama gereği duyabilirdk ya da cevaplardk.seni yargılamyrm ama imanin tadını almayanlar için böyle şeyler size bir engel gibi geliyor. Oysa bir iman edip o tadı alsaydnz bütün bu soruların cevabını kendi kendinze ,verirdiniz hiç kimseye ihtiyaç duymadan üstelik yazık sana nasıl farkedemedn derdiniz. Dinciler okumamışsn demişsn geri de onlara yönelik açıklma istemişsn.kendini biraz daha geçir süzgeçten

0|0
    0|0
  • Kuran onu der, bunu der, sunu der. Onemli olan icinde "bug" bulunmasi degildir benim icin.

Ateist olarak islamda "bug" buldum artik inanmiyorum demedim. Sorun tanri kavramiydi.

Kuranin degistigini dusunen bir suru insan var. Kesinlikle degismemistir diyemiyoruz. Cunku ezberle bir araya gelmis bir kitaptan bahsediyoruz. Muhammed belki hic yasamadi bile. Bir kanit yok. İlahi, milahi onlara gore o yuzden hic ellesmem.

Hos benim gibi degistigini dusunen, bir cok sahih hadisi reddeden muslumanlar da var. Biri arkadasim. Oruc tutar vs ama sapik, sapkin sahih sayilan hadisleri reddeder, kuranin icindeki "bug"lari degistirilmis olmasina baglar.

0|0
    0|0
  • Hic bisey araştırmmisin araştırdım sanıyorsun. Internete arastirilmaz ve kuranin mealine degil tevsire bakmak lazim gelir ki buda bir ayet kac kitaptir herneyse insan herzaman öğrencidir .

0|0
    2|0
  • Kuran da kusurdur diyen hangi sure ve kaçıncı ayet?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...