Lütfen çok endişeliyim...//

kardeşim 10. yaşını yeni bitirmiş bir kız çocuğu... odasına yeni bilgisayar alındı.. ben il dışındaydım bu yaz eve geldim ve bilgisayarına gireyim dediğimde geçmişi kontrol ettim ve şok oldum...+18 oyun sitelerine girmiş ve bu oyunların adlarından da anladığım kadarıyla hep erkekler için yapılmış oyunlar çünkü içeriğinde hep kadınlar var hiç erkek yok( örneğin kadın soymaca adında oyunlar) ve bunun gibi başka şeyler..bu yaştaki bir kız çocuğunun bu tür oyunlardan etkilenmesi normal mi? yoksa lezbiyen falan mı?..://

Güncellemeler:
kardeşim bu yıl 5. sınıfa geçti çok da küçük olduğunu düşünmüyorum ayrıca sadece bu tür şeyleri merak edip açsa tamam diycem de neden hep kadınlar, kadın fotoları ve bunla ilgili karikatürler...
güncellemelerden ben de nefret ederim ama lezbiyenlik her yaşta fark edilebilir doğuştan olduğu için ve sonuçta aklı başında bir çocuk onun için lezbiyen mi diye sordum.. tanrım çok endişeliyim kusura bakmayın..:(
peki bu tür şeylerin ergenliğinde de devam ettiğini farz edersek?...

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Selamlar ,

Daha çok küçük yani cinsel tercih acısından bir yol izlemesi için ,doğru-yanlış kavramını yapabilecek yaşta pek değil o yüzden bir abla olarak senin devreye girip eleştirici ve yargılayıcı bir şekilde değil konuşarak sohbet ederek bize sorduğun soruyu sorarak değil ama sorunun cevabını almaya yönelik bir sohbete girebilirsin.

Bu yaşta merak üst düzeyde olacağı için bir çok tuhaf gelebilecek oyunlar,videolar,yazılar okuyabilir.Aslında çok endişelenecek bir şey değil kontrol altında olsun ailenede söylemek bir alternatif tabi.

Saygılarımla ...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Öncelikle 10 yaşındaki bir çocuk lezbiyen olmaz diyenlere kesinlikle kulak asma. O zaman bu mantıkla 10 yaşındaki bir çocuğun heteroseksüelde olmaması gerekir. Ama bir sürü heteroseksüel daha anaokulu, ilkoklunda çok cinsel olmasada karşı cinse ilgi duyar. İlkokul aşkı diye boşuna da dememişler. Eşcinsellerde de bu durum böyledir. Ben daha 5-6 yaşlarında erkeklerre ilgi duymaya başlamıştım. Kızında erkeksilikte olduğuna göre bana sanki lezbiyen olma ihtimali yüksekmiş gibi geliyor.

1|0
    0|0
    • Kızın demişim, kardeşin diycetim.

• katılıyorum... peki bunlar ergenlikte de devam ederse? o zaman kesin bişey söyliyebilir miyiz?

• Ergenlikte de devam ediyorsa ve erkeklere ilgi duymuyorsa rahatlıkla lezbiyen diyebilirsin : ) Ama doktora filan götürüp eşcinselliğini değiştirmeye çalışma. Bu ona zarar verir. Onu eşcinselliğiyle kabullen.

• İyici araştırmak ve emin olmak lazım.Sonuçta yurt dışında idin kimin girdiği de belli değil.Hem kardeşindir.Geç karşısına doğru ve güzel bir biçimde sor ve öğren zor bir şey değil.Sonuca ancak öyle varırsın.

0|0
    0|0
    • kardeşimin girdiğine neredeyse eminim, en azından şu an öyle olduğunu farz et ayrıca kendisinde erkeksi hareketler de var? ikisi birleşince çok endişelendim...

• Yapman gereken konuşman olacak.Susman ve uzaktan seyirci gibi izlemen sana bir şey kazandırmaz.Güzelce konuş.

• Lesbıyen dgldır ama trkıyede ergnlık yası kzlarda 10a kadar ibdi bı ck ktu bı durum ve bnun sebebı tv lerdeıı subliminal mesajlar.

0|1
    0|0
  • biraz dikkat etmeniz lazım.. filitre kurun o bilgisayara.. daha yaşı çok küçük gördüklerinden etkileniyor.. o yaştaki çocuklar haddinden fazla meraklılar.. herşeyi öğrenmeye çalışıyor hafızaya kazımaya çalışıyor.. wezow2013 arkadaşın dediği gibi.. onlardan zevk almıyordur.. sadece meraktan.. ama önlem alınmazsa ergenlik döneminde cinsel tercihini sizin söylediğiniz gibi yapabilir.. sakın o yerlere girdi diye kızmayın.. hatta ona hiç belli etmeyin..

0|0
    0|0
  • İnterneti olan bir bilgisayar küçük bir çocuğun eline vermek için çok tehlikeli...Yanlışlıkla bişeler görse- ki alakasız yerlerde bile sapık şeyler çıkabiliyor - meraktan bakayım der sonrası malum...

0|1
    0|0
  • yok yav ne lezbiyeni oyun amaçlı oynamış işte klasik kız gydirme oyunları genelde kızlar oynar onları die biliyorum zaten

0|0
    0|0
  • Etkilenir tabisi, o yaştaki çocuk meraklıdır, önüne gelen herşeye dalar, hele ki bu bilgisayarsa, filtre programı yükleyin derhal.

0|0
    0|0
    • tamam merak normaldir ama neden erkekler hakkında hiçbişey yok, artı olarak çıplak kadın fotoları,karikatürleri..:(

• ona bakarsan kız kuzenim var 15 yaşında, delikanlı erkek gibi, ama öyle birşey asla yok :)

• evet ama senin kuzeninle benim kardeşim farklı herkes aynı olamaz, benimki hem erkeksi hem de üstüne bu tür sitelere girmiş çıldırıcam yea..

• o yaşta anlamazki o lezbiyenden şundan bundan... merak ete sadece meraktandır :)

ama nüne geçmen lazım bir şekilde ileride kendi başını yakar...

0|0
    0|0
    • O zaman bu mantıkla 10 yaşındaki bir çocuğun heteroseksüelde olmaması gerekir. Ama bir sürü heteroseksüel daha anaokulu, ilkoklunda çok cinsel olmasada karşı cinse ilgi duyar. İlkokul aşkı diye boşuna da dememişler. Eşcinsellerde de bu durum böyledir. Ben daha 5-6 yaşlarında erkeklerre ilgi duymaya başlamıştım.

• ne bılıyosun kız kardesının gırdıgını afedersın ama belkı baban veya baska erkek akraban gırmıstır

0|0
    0|0
    • babam bizle yaşamıyo annemle babam ayrı...

• kardesınle bı konus ıstersen en dogrusu o konus neden gırdın de ama kızma kı rahat konussun

• krdesınle konuss guzel bır dılle

• Lezbiyen değil sadece merak ediyo :)

0|0
    0|0
  • 10 yaşında çocuk lezbiyen olmaz meraklınma ama siz genelde bilgisayarına şifre neyim koyun bence

0|0
    0|0
    • O zaman bu mantıkla 10 yaşındaki bir çocuğun heteroseksüelde olmaması gerekir. Ama bir sürü heteroseksüel daha anaokulu, ilkoklunda çok cinsel olmasada karşı cinse ilgi duyar. İlkokul aşkı diye boşuna da dememişler. Eşcinsellerde de bu durum böyledir. Ben daha 5-6 yaşlarında erkeklerre ilgi duymaya başlamıştım.

• Oda iimiş ama kızlarada bak. Arada :))

• baban girmiş olmasın ?

0|0
    0|0
    • babam annemle ayrı o evde yaşamıyo...

• kim alsın o mu ben mi?

• o alsın paran varsa tabi yoksa da bir psikologla konuş ya da pedagogdu sanırım onlarla da konuşabilirsin ihmal etme

• Ergenliğe girmeye başlıyor ve belki bedenini tanımaya çalışıyordur. Bence al karşına konuş.

0|0
    0|0
  • Belkide İnternetteki reklamlardan etkilenerekte girmiş olabilr bence internet işi sakat ya

0|0
    0|0
  • Lezbiyen değildir ama etkilenir birde görsel ögeler bu yaşta iyi değil...

0|0
    0|0
  • pedagogdan yardım al

0|0
    0|0
  • belki başka birileri girmiştir

0|0
    0|0
  • Guncelleme hakkı btti şukur allhaa :(

0|0
    0|0
    • ya napıyım inan ben de sevmiyorum ama kendini benim yerime koy insan endişeleniyor işte..:(

• Haklısın ama endışelenmene gerek yk dha coxk demıcem buyumus ancak sen ablası olarak bnları knsablrsın acık bı seklde neden grdgnn sebebnı srablrsn tek tavsıyem budur

Kızlar Ne Diyor 5

• Meraktandır ergenliği yaklaşıyor malum :) hem hep kızlarla ilgili şeylere bakmış lezbiyen mi diye sormuşsun ama erotik zımbırtıların hepsi zaten erkeklere yönelik normal yani

0|0
    0|0
    • ama kendisinde biraz erkeksilik de var?..:/

• panik yapma bu yaştan anlaşılmaz öyle şeyler. ama kontrolde tutabilirsin davranışlarını takip edebilirsin :)

• internett cinsel görseller çoğunlukla kadın bedenine dair. bunlara bakmış olması onu lezbiyen yapmaz. bence tamamen meraktan. yaşı itibariyle merak ediyor olmalı. açıkçası o yaşlardaki bir çocuğun kendilerine ait bilgisayarı olmasını sağlıklı bulmuyorum. ne kadar filtreleme kullanılırsa kullanılsın onları kaldırmanın türlü türlü yolları var ve çözmeleri zor değil.

bence annene bahset ve pedagog desteği alın.

0|0
    0|0
  • 10 yaşında insan kendi vücudunu merak eder ergenlikte karşı cinsi ben mesela göğüs nasıl birşey çok merak ederdim

0|0
    0|0
  • Bence meraktan yapıyordur henüz 10 yasında bence bunlardan zevk aldıgını hiç sanmam.

0|1
    0|0
  • o yasta lezbiyen olamaz sadece meraktan bence

0|0
    0|0

Yükleniyor...