Evlilik öncesi cinsel deneyim sizce doğru mudur?

Arkadaşlar, evlenmeden önce sevgiliyle cinsel deneyim yaşamak sizce doğru bir davranış mıdır? Günümüzde insanlar bekarete önemli ölçüdeönem veeiyor. Sevgili çiftlerin sevişmesi sizce nasıl bir durumdur? İşin büyüsü bozulur mu? Bekaret çok önemli midir ve en önemlisi bunu dini boyutlarda değerlendirirsek DİNEN sakıncası ve cezası nedir arkadaşlar? Çiftler evlenmeden önce merakten veya öğrenmek ve tecrübe sahibi olmak için cinel deneyim yaşamalılar mı? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• bizim ülkede erkek sevişirse hovarda olur çapkın olur kadın sevişirse or...pu olur

5|2
    2|1

Erkekler Ne Diyor 18

• bende bunu anlamıyorum dini hayatının hiç bir yerine yaklaştırmayan milletimiz iş sekse geldimi birden molla kesiliyor... tamamen iki yüzlülük.

4|1
    0|2
  • toplumsal acıdan her ne kadar kabul gormese bile. bilincli ve korunmalı olduğu sürece cinsel sağlık ve aile sağlığı acısından doğru olduğunu düşünüyorum. toplumun bunu kabul etmemesinin nedenlerini gayet iyi anlıyorum. Sonucta kültürel ve geleneksel nedenler dışında toplumlarda bu tip yargıların oluşmasının temel nedeni; sağlıksız ailelerin ve gayri meşru cocukların dünyaya gelmesine engel olmak icindir. cunku eski zamanlarda hem korunma metodlarının pek olmaması veya ulaşılamaması hem de kadınların ekeonomik olarak ailesine ve sonrasında kocasına bağımlı olması bu yargıların gelişmesine neden olmuştur. Ancak şimdiye baktığımızda sayısız korunma metodu ve ekonomik olarak kimseye bağımlı olmayan eğitimli ve kültürlü kadınların olduğu bir dünyadayız artık. bu nedenle bilincli olarak olduğu sürece bence sakıncası olmadığı gibi günümüzde daha sağlıklı aile yapılarının da temeli artık bu yönde. 30 yaşına kadar eğitim kariyer peşinde koşan bir kadının 30 yaşından sonra cinselliği öğrenmeye kalkması hatta onu da öğrenemeden panik halinde "artık cocuk yapmalıyım" psikolojisine burunmesi hatta bu psikoloji nedeniyle kendisiyle uyumlu olmayan biriyle evlenmesi günümüz dünyasında asıl sağlıksız aile yapısının temelini oluşturuyor bence...

0|0
    0|0
  • şahsi düşüncem kadınlara dayatılan kızlık zarı haksızlıktır...Şahsi düşüncem katılın veya katılmayın ama kadınlarda zar baskısı olduğuna inanıyorum.(eksiler gelir şimdi)

5|0
    0|3
  • sevişmek normalde Bekaret olayı kızlar için pskolojik bir sorun olur erkekler zevklerine bakar evlenmeden yapılacak iş degil bence

1|2
    2|1
  • Dinen zina denir ve cezası çok büyüktür, evlilikte ilk dokunuş olması bence eşsiz bir duygudur, ve sıkı bir aitlik duygusunu olusturur, hatta bana göre geçmişte yaptıklarimiz evleneceğimiz insanı aldatmaktır, yoksa buyuk gunah olmazdi, ama gel gör ki okul diye diye otuza gelmeden evlenemiyoruz ve otuza gelene kadar da dayanamıyoruz, kız arkadaş sevgili de olsa evleneceğin kesin değil iki dakika sonra ne olacağını bilmiyorsun, birdakika sonra ölmeyeceğini de bilmiyorsun, her şekilde evlilik öncesi çok yanlış...

0|1
    0|0
  • bence evlilik sonrası olursa daha anlamlı olur o evlilik uzun sürer

1|3
    2|0
  • Bence yaşanılmalı. Kişiler birbirini tanımalı. Evlendikten sonra cinsel uyumsuzluk ve tatminsizlik sebebiyle birbirini aldatan binlerce evli çift var. En azından birbirini tanıyanlar ona göre davranırlar.

1|0
    0|4
  • karşındakinin ve senin zihniyetin önemli.Ona göre karar verilir.

0|0
    0|0
  • Ten uyumu var mı yok mu anlamak lazım.Evlendikten sonra çiftler için cinsellik eziyet haline gelebiliyor...

1|0
    0|3
  • kimle yaşadığı önemli bence insan ciddi düşündüğü bir insanla birlikte olmamalı ciddi düşünmediyle olmalı tabi karşılıklı olucak , ya da hiç olmasın abicim zina ediyozda noluyo yanacaz öbür tarafta

0|1
    0|0
  • Vücutlar keşfedilmeli.

2|0
    0|2
  • bence yanlıştır

0|1
    0|0
  • Bence yaşamanlı ama herkesin bekaret düşüncesi farklı.

1|0
    0|3
  • dinen çöok büyük günahları vardır affedilmeyecek kderecede

0|0
    0|0
  • seksi evlilikle birleşltirmek çok saçma sevişmek istiyorsan sevişmelisin

1|0
    1|3
  • Seviş gitsin.

0|0
    0|2
  • sevgiliyken yapmaya başladık sözler verdik ve nişanlandık,düğüne 2 ay kala küçük bir kıvılcımla herşey berbat oldu ayrıldık yorum yapanlara kapak olsun

0|3
    0|0
  • uzun süredir berabersen ve sevgiline güveniyorsan sevişebilirsin..bence doğru olan bu.

1|0
    0|5

Kızlar Ne Diyor 3

• doğruluğu yanlışlığı tartışılabilir fakat bence evlilik öncesi cinsellik GEREKLİdir.

evlendiğin kişi ömrünün sonuna kadar seninle olacak ve cinselliği de onunla yaşayacaksın. seni neyin beklediğini bilmen önemli. birçok evlilik yetersiz cinsel yaşam nedeniyle sonradan yıpranıyor, kimisi bu yüzden bitiyor.

0|2
    0|4
    • Yazdiklarinizin altina imzami atar vee sunu resmi verilere gore eklemek istiyorum 2012 yilinda 70 bin ciftin bosanmaa sebebi cinsel uyumsuzluk bilginize

• bence herkes evlenmeden önce cinsel deneyim yaşamalıdır. düşünün ki 26 yaşında evlendiniz ve o zamana kadar hiçbir şey yaaşamadınız bu hayatınızın en verimli dönemlerini hiçbirşey bilmeden geçirdiniz demek oluyor. deneyimsiz olanın kötü olduğunu düşünüyorum çünkü insan her partnerden yeni birşey öğreniyor bu çok keyifli

1|3
    0|7
  • bana kalırsa o iş evlendikten sonra olmalı. sevgilim bekarete çok önem veriri. ama tam tersini düşünüyor. sevgilim 5 vakit namazını kılan birisi. ve şimdi bir şey yapsak beni asla bırakmayacağını söylüyor. onun zina olduğunun farkında ama birbirimizle evlendiğimiz takdirde Allah'ın affedici olduğunu söylüyor. onu tek durduran şey, ona bir şey olması ya da benim ondan sıkılmam, ayrılmam sonucunda benim ortada kalabileceğimi düşünmesi. her ihtimali düşünmek gerek böyle durumlarda

1|5
    1|3
Yükleniyor...