Niçin bazı insanlar şehire ve dış görünüşe göre namus ölçüyor?

Arkadaşlar, bazı insanlar niçin böyle bir yanılgıya düşüyor? Bir insan mini etek de giyer, straplez de giyer, türban da kullanır hadi bunu geçtim şehire göre namus ölçenler var. Yok işte İzmirli kızlar bakire değilmiş yok orası tutucuymuş yok o öyleymiş yok bu böyleymiş niçin böyle bir genelleme yapılıyor? Başkalarının namusunu araştırmak ve başkalarını bu yüzden karalamak onlara mı kalmış? Herkez istediği gibi giyinir istediği şekilde hareket eder burası laik bir Türkiye Cumhuriyeti. Ayrıca sözde ''kaşar'' muamelesi yapılan İzmirli kızlar vatanına ve milletine en çok sahip çıkan kızlardan biridir merttir ve cesurdurlar bunu da açıklamak isterim...

0|0
29

En İyi Erkek Görüşü

• İzmir kelimesini görünce cevaplamadan geçemem... İzmirliler kimseyi takmaz. Isteyen istedigini dusunsun... Gavur dedi bize bazilari ama tüm İzmir bunu yadirgamak yerine gururla haykırdı gavuruz biz diye. Bugün İzmir'de kime sorsan gavur musun diye evet gavuruz der. İddia ediyorum ki Türkiye'nin hiçbir yerinde kadınlar İzmir'deki kadar özgür degildir... İzmirli kadinlar moderndir, cumhuriyetçidir, Atatürkçüdür... İzmirli her geleni koluna her gideni kafasina takmaz. Bakirelikmiş bilmem neymiş bunlar geri kafalılık... İzmir kadını zordur... Kısaca bir İzmirliyi İzmirliden başkasının anlaması zor... İzmirde türbanlısı, çarşaflısı, eteklisi, hocası, hristiyanı, yunanı, ermenisi hepsi bir arada yasar ve kimse kimseyi yadırgamaz. Bu kültürel bir zengiligimizdir bizim bazilarina gore gavurluk olsa bile. Bu yuzdendir ki onyargilarimiz yoktur kimseye karsi...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu Yargılamak Olayı Degil Sen Kalkıp Küçük Bir Köyde Mini Etek Gögüsler Fora Gezerken. Ölününkini Bile Diriltirsin.Buda Şuna Gebe Kalır Erkekler Aralarında Konuşmaya Başlar Bi Manita Gelmiş Götü Başı Açık Ne Çakarım Buna Ben yaaa Digeri Der Yeme Yanında Yat...Al Sana Bütün Köye Adın Yayıldı :) Aslında Tamamen Duygusalll Kapito ...

0|0
    0|0
  • Bir izmirli kalkıp kaşarlık yapmıştır bundan tüm izmirliler nasibini almıştır. Bu böyle insanlar böyle. sen hiristiyanlar, yahudiler, müslümanlar, kürtler, araplar veya başka bir ırktan olanlara kötüdür dedin mi ? yani araplar pistir, kürtler kötüdür, yahudiler cehennemliktir dedin mi ? eğer dediysen sende o kişilerdensin

0|0
    0|0
  • ile göre namus sözlügü degişmez ama bazi illerin giyim ve adetleri degişik ..

izmirde kız bikini ile her istedigini ypar.. kısa sortla gezer sevgilisi ile her yerde istedigini yapar...

bu illere akdeniz illerini örnek göstere biliriz..

ama kara denizde

güney ada dolu da

dogu ana doluda

bunlar cok da dogru karsılanmayan hareketlerdir..

o yüzden her insanda iller icin degişik namuus ön bellegi olusmustur..

0|0
    0|0
  • Sözde kaşar muamelesi ne demek? Sen kendinde misin kardeşim...? Kaş yapayım derken göz çıkarmak bu olsa gerek...

0|0
    0|0
    • onlar kaşar değil, yani onlara kaşar gözüyle bakıyorlar ben onu demek istiyorum ve bu durumdan yakınıyorum bunun neresi yanlış?

• Öyle diyen insanların hepsi cahil.

Siz kulak asmayın nesilleri tükeniyor yavaş yavaş.

0|0
    0|0
  • Ha bu arada izmirliler kaşar demek ne kadar abesse izmirliler çok namuslu demekte o kadar abes.

0|0
    0|0
  • İzmirin neresindensin

0|0
    0|0
  • Doğru haklısın bnde severîm önuargıdan dolayı bunlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Onu yapnlar kendilerini bir bok sanıyorlar, erkekler her haltı yer gelir kızlara kirli temiz yok kaşar yok o* gibi sıfatlar yakıştırırlar, ama yukarıda Allah bar herkesin ne olduğunu biliyor boşver sen :))

0|0
    0|0
  • o genellemeyı genelde içanadolu ya da doğunun varoş erkeklerı yapıyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...