Türkiye'de hızla yükselen eşcinsellik

Türkiye'de hızla yükselen eşcinsellik, Türkiye için bir tehdit mi?

• Evet tehdit
    17% (3)38% (11)30% (14)Oy Ver
  • Hayır tehdit değil
    83% (15)62% (18)70% (33)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
%91 hayır demiş :D Hoşgörülü KS :)
Soruyu sorma amacım sitedeki homofobiyi ölçmeye çalışmaktı. Yanlış anlamayın.

Cevaplarınız için teşekkürler.

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Eşcinsellik tabi ki bir tehdit değildir. Türkiyedeki en büyük tehdit din ve onun getirdiği cehalettir. Tüm dünya teknoloji çağına giderken biz cahiliye dönemine gitmek istiyoruz. Ayrıca eşcinsel düşmanlarını anlamıyorum. Sana ne yani sen kimsin ki o adama ya da kadına karışıyorsun. Gerçi dininiz gereği kadınlara çok güzel karışıyorsunuz o da ayrı mesele. Din,dil,ırk,cinsel tercihe göre insanları yargılayan bir toplumuz. Ama o kadar büyük bir egomuz vardır ki üniversite bile kazanamamış cahil adam ben türküm dünya benim diye gezinir mal mal. Bilmiyorsanız hatırlatayım; Şu an eşcinsel bir adam sayesinde internete bağlanıyorsunuz, hristiyanların ürettiği teknolojiyi kullanıyor, asya ve avrupada yapılan arabaları kullanıyorsunuz. Ülkenizde siyahi bir adamın emri altında şuan. Yani siz nereye kadar ayrım yapıp insanları dışlamaya tehdit olarak görmeye devam etseniz de gerçekleri değiştiremezsiniz. Dünyaya tek katkısı ölüp toprakta yer kaplamamış olan adam gelip de eşcinsel,siyahi ya da diğer tüm farklı özellikteki insanlardan üstün olduğunu düşünemez. Düşünen zavallıdır.

4|1
    1|1
  • Ya sana zahmet son güncelleme hakkınıda, Şu kızlara daha önce eşcinsel deneyim yaşamış bir erkekle evlenirmiydiniz diye sorsana... Bakalım gerçekten önemli olan insanlıkmı?

1|1
    1|0
  • Eşcinselliği onaylamıyorum hiçbir hak talepleri de halkı bulup destek olmuyorum ama bunu bir tehdit olarak görmüyorum seks işçiliği vb nedenlerle eşcinsel olanlar cinsiyet değiştirenler bu yolu bir kazanç kapısı olarak görenler daha büyük tehdit.Sanırım anketteki ki oy oranları bu yüzden böyle doğru bulmasada tehdit olarak görmeyen çoktur

1|0
    2|0
  • Herkes hayır demiş ama.. Bence büyük tehdittir..

1|1
    3|0
  • Neye göre kime göre tehdit mi?

1|0
    1|0
    • Bu klişe sorunun cevabını sende biliyorsun :)

• Aslında sordum ama geniş cevap vermek istedim.Çünkü basit olarak açıklamak gerekirse tehdit değil. Herkes kendine göre yaşar ve kimse kimseye karışamaz yargılayamaz. Bu bir tercihtir. Ben straight im o eçcinselliği tercih etmiştir. Ha bir de eşcinselliğin çok arttığını düşünmüyorum çünkü önceden bu kişiler saklıydı ama şimdi yavaş yavaş korkularını yenip ortaya çıkmaya başladılar. Bu nedenle hızla artıyormuş gibi görünüyorlar ama normal bir seyirde devam ediyor.

• Artan bir sınıf var ama onlar biseksüel olanlar.

• Kendisini bilen ve tercihinin arkasında duran insanlar için hayır.Ama:

''Eneee çoluğun çocuğun aklını karıştırıyollaaaaaa donguzlar'' modundaki cahil ebeveynler çeker vurur hepsini.

3|0
    1|0
  • -eşcinsellik Amerikan Psikiyatri Derneği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından artık hastalık/ anormallik olarak görülmüyor. bu yüzden eşcinsellere farklı bakmamak gerekir.

-eşcinsellik doğumdan başlar. yani tercih meselesi ya da heteroseksüel ilişkilerden sıkılmak değildir.

-eşcinseller birçok heteroseksüelden daha insancıl ve daha kültürlüdür.

-eşcinselliğin simgesi olarak gökkuşağı bayrağı vardır ki ne güzel bir bayraktır o.

0|0
    1|0
  • Önce İnsan.

2|0
    1|0
  • Evet tehdit

1|0
    0|0
  • umrumda değil .gayler bana sarkmadıktan sonra umrumda olmazda

0|0
    3|0
  • Çağın en büyük sorunu ılıklık.

Tüm kızlar lezbiyen. Erkeklerin yarısı yumoş.

1|0
    5|0
    • Böyle bir genelleme yapamazsın... herkesin kendi terciğidir olmak istediği gibi olmak...Ne bekliyoruzki bura türkiye zaten yanlış beyinden çok ne var...

• anlıyorum seni hı hı.

• bak bn kimseye kin beslemem beceremem. yanlış birşey dediysem k.b

• ülkemizde midesiz insanlar istemiyoruz. defolup gitsinler.Burası müslüman bir ülke

0|1
    6|1
  • Hayır tehdit değil

0|0
    1|0
  • Lan biz doğru düzgün evlenecek kız bulamıyoz adamlarda bulamayınca eşcinselle takılıyo ya ne iş anlamadım

1|0
    1|1
  • Bence no problem .. Eşcinsellik bir seçimdir ve isteyen, evet, kurtulabiliyor. Tüm samimiyetim ile "Keşke kadın olsaydım" diyorum bazen ..

2|0
    2|1
    • Neden kadın olmak isterdin mesela?

• Madem bu düşüncedesin neden eskort olup parayın dibine vurmak istemiyorsun ki..

• ben ne diyorum sen ne..

• Elbette tehdittir. Nüfusta azalma yaşanabilir. :)

1|0
    3|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Escinselligin hizla yukseldigi yok. Artik onlara daha cok sahip cikan insan var. Toplumda kabul gormeye basladilar yavas yavas. Hea hep iclerinde yasiyorlardi zaten. Siz yeni yuzlestiniz. Onlar hep oradaydi.

4|3
    1|1
  • Üniversitelerin kontenjanı arttırılsada mezun olanlara iş istihdamı sağlanamıyor.1kg kiraz 16 tl ve Türkiye bir tarım ülkesi.siyasi apsürtlüklere girmiyorum bile.binlerce sorun çözümsüz ve hayat standartlarımız hergün biraz daha azalırken kimin kimle seviştiği hangi delikten tatmin olduğu Türkiye ye nasıl bir zarar verebilir?bu ülke global bir oluşumdur sadece türkler sadece müslümanların yaşadığı bir coğrafya değildir.insanlara ve seçimlerine saygı duyulmaması işte Türkiyeyi zehirleyen bu.

2|1
    0|0
  • Niye tehdit olsun yahu...

Tehdit falan değil.

2|0
    1|0
  • ben de heteroseksüel olucam da pipim yok..:Dadsfgfd "yedikocalıkadın" a selamlar..:)

1|0
    2|0
  • tehdit falan değil .eşcinsellik yükselmiyor sadece üstü kapalı bir durum ,toplumun eğitim seviyesi arttıkça bakış açıları değişiyor ve eşcinsel insanlara kendilerini ifade etme ve özgürce yaşama hakkı tanınıyor .toplumsal bir tabuyla ilgili tamamen.

eşcinselim ! eşcinselsin eşcinsel. hngfngfkjg

2|0
    1|1
  • Eş cinsellik tercihtir asla yanlışlık değildir.Her insanın istediği gibi yaşamaya hakkı vardır.Eş cinsellkten yana ilk önce insanlığa bakılmalıdır.

1|0
    1|2
    • Ya olayı insan sevgisine getirme. Elbette her insan insandır.

Eşcinsellik doğal olan değil, cinsellik hastalığıdır. Sapkınlıktır.

İyi birşey olsa yaradan kızları alımlı, erkekleri güçlü yaratmazdı.

• İsteyen istediği yaşar.

• Yok yahu alınmadım. Tartışma arzusunda da hiç değil. K.b

• Hep vardı ama artık insanlar daha aleni yaşıyorlar

0|0
    1|0
  • bunun neresi tehdit olabilir.gayet normal bişey olduğunuu ne zaman anlıyacaz

2|0
    1|0
  • ben de gay olcam da pipim yok

1|1
    2|1
Yükleniyor...