Bizim ülkenin kızları şiddet görüyor mu?

kızlık zarının ülkemizde önemi çok büyük.. Hafife almamk lazım

sırf o yüzden öldürülen, sokağa atılan, dışlanılan, dayak yiyen binlerce kız kadın var ülkemizde. Hergün gazetelere görüyorum. Kıskanç koca eşini döverek öldürdü. Çocuk yaşta evlendirilen kızlarımızı düşünelim neresi doğru bunların. Neden hiçbirşeye sesimizi çıkartmıyoruz.

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• önüne gelen erkeğe veren kızlar yüzünden oluo bu artık avrupa gibi oldu ülkemiz temiz kız hiiiiç yok

2|3
    2|1
    • ne kadar az temiz erkek varsa o kadar da az temiz kız var.. önce çuvaldızı kendimize batıralım lütfen:))

• var her yerde ama o kizi bulmak gerek

• yada benim yaşadığım çevrede yok :) ne kdr kız tanıdıy

Erkekler Ne Diyor 16

• Seksi 1 kişi degil de neden degişik kişilerle denemek istediginizi anlamıyorum. Amac nedir? Dünyada seksden daha cok zevk veren bir sürü şey var. İhtiyac mı ? sex yapmadan yaşayamaz mısınız? o zaman su icmeyi bırakın.

3|0
    2|0
  • Sesimizi çıkartmamız bir işe yaramayacağı için , bunu yapanlar sizden bizden insanlar , kimi kime şikayet edebiliriz ki .

0|0
    0|0
  • erken yaşta evliliğe ben de karşıyım. pis bocalıyor kız olsun erkek olsun. ama mesela 18-19 yaşından sonra bi kızın aklı başına gelmiş bazı konularda olgunlaşmış oluyor. bu bekaret hakkında da böyle. zaten bi kız yapacak oldu mu engel olamıyorsun. şimdi bekareti önemseyen kim. senin dediğin tamam da eşinin şeyini kesenini de biliyorum. kadınları neden bu kadar mazlum gösteriyorsun ki.

0|1
    1|0
  • Eğitim şart.

0|0
    0|0
  • millet cahil, anlayışsız ne bekliyorsunuz ki...keşke durum farklı olsaydı ama malesef :((

0|0
    0|0
  • sesi cıkanlar ama az kişi bunlar cogunluk olmadıgından seslerini duyuramıyorlar bence

1|0
    0|0
  • Sen Avrupa'yı görmemişsin.

0|0
    0|0
  • ne kadar eğitimli olursa olsun, kızlık zarından vazgeçemeyen yüzbinlerce genç kız hala var bu ülkede, eğitim şart? şart ama eksik.. başka bişey lazım bize

0|1
    0|0
  • seçimlerimizi inş. iyi yaparız ve böyle hallere düşmeyiz.

1|1
    0|0
  • Bu öyle bir çırpıda hal olacak şey değil, zaman ister, örneğin bundan 20 veya 30 yıl öncesi ve şimdiki zamanı kıyaslarsak, bu zaman içerisinde bayağı bir değişimi farkedeceksiniz, bunun için daha fazla eğitim, ve bilinçli toplum şart.

0|0
    0|0
    • haklısın sana katılıyorum ama bizde etrafımızdakileri bilinçlendirmeye çalışsak daha iyi olur

• aslında sorun kızlık zarı değil sorun insanlar bir kız her erkeğin yaptığı gibi sex yapabilir ama evledikten sonra birisi gelipte eğer derse bu kızı şu şöyle yaptı diye olay burda patlar işte tüm sorun bu aslında.

0|0
    0|0
  • unutmasınki erkekler o kızlarıda bozan yine o erkekler... kusura bakmasın kimse arkadaş sex herkezin hakkı... ve kızlık zarı öldü ve biz onu gömeli çok oldu...

0|0
    0|0
  • bunu yaşamak lazım burda atıp tutmakla olmaz en güzel örneği ni masumun filminde izliyoruz

0|0
    0|0
  • Bazı düşüncelerin değişmesi kolay olmuyor zaman alıyor.

0|0
    0|0
  • başka ülkelerin kızlarını tercih ederim

0|0
    1|0
    • bizim ülkemizin kızlarıda gayet bilinçli birçok konuda. senin tercihin..

• töre böyle istemiştir gizli bacı

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sesini çıkaranların sesi kısıldığı için. Başka ne cevabı olabilir ki? Bu ülkede zamanında okullarda bekaret kontrolü bile yapıldı. Kaç kız intihar etti. Bunun için yapılacak çok şey var. İstersen aktif bir şekilde 'Çocuk gelinler' kampanyasına katılabilir, uçan süpürge ya da bianet gibi insan/kadın haklarını baz alan kurumlara yardım edebilirsin. Sesler ancak yükseldiği zaman bastırılamaz. Daha gür bağırmak lazım.

0|0
    0|0
  • sadece onun ıçın mı dayak yenıyor... bugun gazeteye baktım da 3. sayfa haberlerınde hep magdur kadınlardı. engellı olup tecavuze uğrayan, kaçırılıp öldurulen kadınların sayısı da namus cınayetı kadar fazla...

0|0
    0|0
  • Degindigin konu da haklisin. Bende bu konuya onem veriyorum ve evlilik oncesi bazi seylerin yasanmasini dogru bulmuyorum. Hadi bu konuyu geçtim. Gunumuzde kizllarini okula yollamayan ve kiz çocugu diye deger vermeyen çok insan var. Elden birsey gelmez. Kimseyi degistiremeyiz...

0|0
    0|0
  • ses 1 2

0|0
    0|0
  • selam herkese, ben avrupada yasiyorum ama avrupada yasasamda adetlerimizi ve kulturumuzu unutmuyoruz, aksine boyle seylerden gurur duyuyoruz, herkes vucuduyla istedini yapmakta serbest saygi duymak gerek

0|0
    0|0
  • Bir insan Neyse Odur Laf Söz Dinletemezsin. Yağacağını Yine yapar yani. ona öyle bir ders vericeksinki akıllanıcak. öyle bir kocaya düşsünki kocası hergün dövsün akıllansın dünyanın gerçek yüzünü görsün sex neymiş :)

0|0
    0|0
  • sesini çıkaranlar var. ama büyük çoğunluğun bi şekilde işine gelmediği için sayıca az kalıyorlar ne yazık ki.

1|1
    0|0
Yükleniyor...