Cinselliği yaşamak neden utanılacak bir şey olsun?

Iki insanin birbirini sevmesi birbirine baglanmasi tek vucut olmasi neden kotu algilanir. Neden evlilik oncesi oldukca pis bir seyken evlilikten sonra algi birden bire tersine doner ve cok guzel bir olay olarak gorulur? Ve butun bu dusuncelere gore sekillenen genc kizlarin bekaret koruma dusuncesiyle deligi disinda tum vucudunu satmasi kimin sucudur? Hangisi daha ahlaka yakin hangisi daha namuslu, namus denen sey ne boksa neden buna gore degisiyor. Tum bunlar beynimi kurcaliyor, sizin fikriniz nedir?

0|0
8|22

En İyi Erkek Görüşü

• Namus sadece nikahsız cinsel ilişki değildir. Birini kandırmak, yalan söylemek, menfaat ve çıkar için kullanmak, sözzünü yerine getirmemek, işini gücünü zamanında doğru yapmamak (neden askerler, polisler, hukukçular vs. namus) üzerine yemin ettirilir. Eğer ilşikiyide düerüstce yaşayabiliyorsan, alenen açıkca gizlemeden yaşanabiliyorsa kağıta imza atmaya gerek yok diyebiliriz.

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Nikah yani Belediyenin onayı mı dır cinselliği namuslu ya da namussuz kılan? Yoksa bazılarının inandığı gibi Diyanetin memuru imam mıdır ?

Bence, iki insanın birbirinden hoşlanması, sevişmesi, birbirlerinin bedenlerine dokunup okşaması insan denen varlığın yaptığı en güzel şeylerden biridir.

2|1
    0|0
  • Bekaret baskısının yarattığı ikiyüzlülük konusunda sana katılıyorum. Hatta bekarete önem veren erkeklerin büyük çoğunluğu evlendiği kadın kendisinden başkasını görmemiş olsun, yatakta veya evlilikte ne bulursa beğensin derdinde olduğunu söyleyebilirim.

Bu inanılmaz ikiyüzlülüğe karşı gelmeyerek ben bakireyim diye erkeğini etkilemeye çalışan kızlar için ise söyleyecek bir şeyim yok. Eğer tek cazibeniz bu ise sıkı sıkı koruyun. Bunu inançlarından dolayı yapan azınlık için bir şey söylemiyorum fakat bu kişilerin gerçekten az olduklarını biliyorum.

3|0
    0|0
  • Zihniyet farkı, bakış farkı, bencillik ve egoizm...

Bugüne kadar ben ne istiyorsam onu yaptım kimseye hesap vermedim ve vermiycem toplumun gelenek ve görenekleri onlardan olanları bağlar beni değil, bugüne kadar hiç bir karşı cinse bakiremisin diye sormadım sormamda çünkü bende bakir değilim, benimle aynı düşünce ve fikirde olmayanla zaten benim işim olmaz... Sonuç hatunda olsaydım bu böyle olacaktı bu benim hayatım ve onu yaşayacak olanda benim, aklım ve mantığım, aldığım eğitim sayesinde sağlıklı kararlar verebiliyorum ne geleneklerin ne toplumun nede at gözlüklü şahışların düşünce ve yaşayış tarzlarını beni bağlamaz, dinen bile baksan her koyun kendi bacağından asılır..!

Hayatını yaşa kararlarını kendin ver gerisinide boş ver...

1|0
    0|0
  • nikah masasnına oturuncaya kadar hıc bır ılıskı cıddı değildir ve çiftler ayrıldıktan sonra gelen erkek bu durumdan piskolojik olarak rahatsız olacaktır ana fikir bu.

2|1
    1|0
  • Evlilik öncesi cinsel ilişki yaşamak utanılası bir şey değil ama evliliğe doğru giden sağlam bir flörtte olabilecek şey sadece. Her flörtte olursa cinsellik gibi özel bir şeyi basitleştirip sıradanlaştırırsın ve iradesizlik göstermiş olursun. Bunun din, zina ile alakası yok, sadece karşındakinin hayatındaki yeri olabildiğince kalıcı olmalı. Duygusal yöne ağırlık verince öyle. Yoksa, erkeklerin cinsellik yaşamak için alternatifi çok biliyorsunuz, ama mesele sevdiğin kişi ile doğru zamanda yaşamak olunca ilişkinin sağlamlığı, uzunluğu önemlidir.

1|0
    0|0
  • BENIM FIKRIM SU kımsenın her hangı bırının vucuduna mudahalee etmee hakkı yoktur herkesın namuss kavramı farklıdır herkesın namusu kendınedırr ben hep soylerım bır kızın beynı bakıre olsun bacak arası olmuss beynı olmamıss hıc bır anlamı yok aynen bu durumda bır kızz arkadasım olmustu yılıllar once bakıreyım hayatımda bır erkek oldu oda elımı zor tuttu falan dıyordu ilk ilişkimizde anusunu gördugumde sok olmustum tıp okudugum ıcın hemen anladım belkı defalarca anal yasamıss sımdı bakıre olmayan bırınee guvenıp ılıskı yasayanmı namuslu yoksa ınsanlara bakıreyım deyıp yapmadıgı kalmayanlarmı

1|0
    0|0
    • beynin bakire olması ansıl bir tanım sence çok saçma dimi aptalca yenilir yutulu tarafı yk

• Toplumda daha önemli işler varken sen bacaklarının arasına öncelik veriyorsan vardır bir sebebi. Önceliği çalışmak üretmek kazanmak emek vermek olan insanlar daha başarılı işler yapıyor. Sen bacak aranı yalattır g.tünü öptür gez. Seçimlere saygı duyarım.

1|1
    0|0
  • Adam gibi biriyle gerçek değer verenle, seni kullanıp atmayanlarla yaşarsan neden olmasın. İyi gününde kötü gününde yanında olabilecek delikanlı ve dürüst kimse ile yaşanmalı.

2|0
    0|0
  • fazla takma boş şeylerle kafanı istersen

1|0
    0|0
  • yaşadığımız toplum bunu kaldırıyor fazlası ağır gelir bize

1|0
    0|0
  • bunun tek sebebi dinsel ve toplumsal baskı tatlım dediğin gibi sadece deliği koruma derdi başka her tarafını sergiliyorlar...

1|0
    0|0
  • Cahil insanların suçudur.

1|0
    0|0
  • haklısın bence

1|0
    0|0
  • Toplum için kendine uymayan herşey yanlıştır. Burada neslin devamı gibi hayati bir unsurda var.

0|0
    0|0
  • kadını birey olarak görmemekten kaynaklanır.sonuçta kadın da erkek de eşit bireydir.insandır yani.cinselliği de kişisel hakkıdır ve özelidir.vücudu üzerinde hak iddia etmekten kaynaklanır

0|0
    0|0
  • di mi

0|0
    0|0
  • sen tam bir kaşar ruhlusn .Allah bilir kaç defa kendine vurdurmuşsun

0|0
    2|2
    • evet allah bilir, sen degil

• Peki oyle diyorsan, yalniz sunu unutma karsindakinin yasam tarzi hakkinda en ufak fikrin olmadigi halde hakkinda boyle elestiriler yapan bir insanin karakterinin saglamligina kimse inanmaz, yasam tarzin ve ifade ettigin sembollestirdigin seyler seni baglar sadece. Bu yuzden hayatta basarilar

• uğurlar olsun .sende sembolleştirdiğin şeylerle bir ömür mutlu hayat yaşa .ama açıktan toplum içeriisnde yaymaa kalkışmayın .ağzınızda sakız olan yaşam tarzıma müdahle sözcükleri bir başkasnın yaşam tarzına da saygı duymak laızm .bay bay

• bir gün birini çok sevip ona sevgil ile aşk ile saygı duydugunda,

geride yaşadığın o basit ilişkilerin anıları seni rahatsız eder.

etmiyorsa zaten denecek söz yok.

bu yazılar sadece kızlar için değil erkekler içinde yazılmıştır.

2|0
    0|0
  • kız haklı beyler. link şaka bir yana bence şu andan tam bir ara dönemden geçiyoruz. bizim çocuklarımız bizim yaşımıza geldiğinde herkesin bu fikri savunacağını düşünüyorum. +5

2|0
    0|0
  • evlilikten önce cinselliği öcü gibi gsteriyorlar evlendikten sonra bir çok insan bunun etkisinden çıkamıyor bu konuda haklısın. Bekaret konusuna gelince bu olayı sadece zar veya deliğe giriş olarak düşünmek ne kadar yanlış. Benim bakirlikten anladığım çok farklıdır. İnsanları birbirine bağlayan yegane sebeplerden birisi karşı cinsle olan cinsel temasıdır. Bu temas daha önceleri bir çok kişi tarafından ihlal edilmişse. Karşı cinsin diğer tenlere aşina olması anlamına gelir. Her sıkıldığında her sorun olduğunda ya da köşeye sıkıştığında diğer tercihleri değerlemeye alması ihtimali daha yüksektir. Ha daha önce yapmamış asla yapmaz ya da daha önce yapmış kesin yine yapar demek değil bu tabiki ama yinede yüzdeye vurulursa olabilirliği daha yüksek.

0|0
    0|0
  • çok güzel bir yere değinmişsin orasını burasını elleten kızında bir suçu yok bunun doğal olduğunu biliyor ama bu dayatmalar yüzünden korkuları var.o yüzden bunu rahatça yaşayan insanlarında bu kızlara hakaret etmesi yanlış bana göre.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• ben fikirlerimi daha evvelki pek çok soruda açık ettim beni taşa tutan da oldu alkışlayanda ama şu kadarını söyleyim kimse göründüğü gibi değil. Burada cinsellikten uatnılmasın bazı şeyler serbest olsun diyen 1 erkeğin karısına baksan sokağa kocasından izinsiz çıkamaz. O sebeble bu konuda hemfikiriz diyen erkeğe bile güvemem ben.

3|2
    0|0
  • yüzde yüz katılıyorum. sağını solunu yalat, arkadan ver, adamın aletini yala; kukuna girmedi diye bakire ve masum ol.*oradan.

2|5
    0|0
  • çünkü ''zina'' olgusu belirleyici oluyor...

1|0
    2|3
  • evlenince birlikde yasadigin kisi senin helalin oluyor bu yuzden no problem

1|1
    2|2
    • o çok kişiyle birlikte olmuştur ama pekii onun kaç helali vardır 1 mi 2 mii 3 müüü kadının evllik önesii zina yaptığıı hükmü varsa erkeğin evlilik ncesi yaptığı nedir

• erkeğinki de aynıdır. değişen bir şey yok.

• ben fikirsizim

1|1
    0|0
  • sana bu soruyu sorduran zaman aslinda...zamann getrileri..ama deger gÖrmek istiyorsan sevdgn kisi ilse dogru zamanda yap...gerisi tipki su hayat gibi yalan...bedenm degerlidr bu yuzden deger verenle olmaliyim..ama bende asik oldugum cocukla yakinlastm zaafima yenildm...fakat nedense pisman degilm bana tecrube kazadrdi...sevismeden sonra mesela onunla yapamayacmi anladm...yuzunu gordum mesela...evlilik oncesi srf cinselllk icin evlenmek isteyen adam bile oluyo ..sevisr ve gercek yuzunu gosterr...dogru insanla dogru zaman en guzeli genc kizlara bunu tavsiye edeim...

0|0
    0|0
  • Toplumlarda herkes herkesin birer birey olduğunu, kendi yargıları, değerleri, ilkeleri, dinleri... ile yaşama hakları olduğunu kabul etse, herkes başkalarınınkileri yargılamayı bırakıp kendi fikirleri, hayat tarzları ve yaşantıları ile ilgilense bu tarz gereksiz konular üzerinde vakit ve uğraş kayıpları olmazdı. Her insan cinselliği, evliliği, hayatı farklı şekilde yorumlar ve deneyimler, kendisi gibi düşünüp yaşayanla da birliktelik kurar, o birliktelik de yalnızca onları ilgilendirir. Cinselliği evlenmeden önce yaşamayı isteyen, yaşar; evliliği beklemek isteyen, bekler. Bunlar düşünce, hayat tarzı meselesidir, kimse kimseyi bu yüzden yargılamamalı, yönlendirmemeli. Herkesin bir hayatı var, başkalarınınkiyle uğraşacağına, kendisininkini yaşamalı, toplum yargı ve düzeni de buna göre kurulmalı.

1|2
    0|0
    • bizimle batı arasındaki fark şu.orada yalan söyleyip başkalarını kandırmak ahlaksızlık olarak görülüyor bizdeyse sadece bir zarın olmaması veya kızın birini sevmesi.o onun zarı senin değil ki

• yobaz insanların düşüncesi de ondan.

1|1
    0|1
Yükleniyor...