Cinsellik bence bayan için vücudunu satmak gibi geliyo

çok kat bakablirsiniz ama toplumumuzda hep kadın vücudu istismarediliyor kadın kendini aşağılatan erkek kullanan oluyor ben kadının o olduğuu duyum ama erkek yapınca aslan denildiğini de gördüm yani tecvüz olaylarından ttun hep zorla kişilerin vücuduna sahip olup zevk alıp bırakmak var evlenilince de eşi isemediği halde ilşki yaşamak zorund olduğu ilşkiye girmediği halde günah denilen farklı lgulamalar da meut en son hamle kdınların sokaa dolaşmaması da gündeme otudu o kadın o çocuğu sanki tek başına yaptı da ayıp bişi yapmış gibi dışar çıkılmaması söylenior erkek adam yapıp paşa paşa dolaşır bikaç sene nce bir arap lkesinde bir kız bir erkekledans etti diye taşlanıp ldürülmşü sorum kadn hakkındaki tüm hükümleri neden erkekler veriyr kadının bedeni üzerinde neden erkek söz sahibi evlilikte nden gidip kız istenir bu tabirde kasaptan et almay benziyor yani arap toplumundakii cahiliye dönemindeki o anlayış mı hakim kadını 2. plna iten erkeğin egemen sınıf olup kadının toplumda gülendirilmek istenmemesi olgusu dğil mii iziksel güç erkeği egemen kılıyor o yüzden mi kdın 2. plana itilior kadın neden kendi namusundan sorumlu değil erkek onun namusundan sorumlu oluyorr gibi bisürü saçmasalak gelenek görenek ananeler zırvalğıı sizcee

Güncellemeler:
islam toplumlarında neden kadın 2. sınf muamele görüyorr
iştee neden böyle arap ve islam ülkelerinde kadın hep ezikk hep aşağılık pozisyonunda giyim kuşam her bir haltına karışılıyor

Read more: link

ankadayım mini de giyinirim sporda takılırım çok akın arkadaşımın bir rkadaşı benimle güyaa arkadaşça muhabbet edecek nası cesaret buduysa dk bir cinselikten bahsetttii sizinle cinsellik harici konuşulmuyo çoğu erkekk iğrenç mide buluandırıcı kabul edin iyisi istisnadır adam nişanlsına tecavüz edip bırakyo yle bir tplumuzzz güvenip vine gitmiş netten okudum işanlısı diyee resme tteavüze uğramış polis işin içine karışmışş ada evlemey yanaşmyoo hanii naus kavramı vardı sizde nişanlısını da bırakıyo

0|0
3|17

En İyi Kız Görüşü

• Bazı toplumlar tarafından kadınlar; erkeklerin annelik, ev hanımlığı, cinsellik... gibi ihtiyaçlarını gidermek için var olan objeler olarak görülüyor, bu bir gerçek. Bunu din ile bağdaştırmak yanlış olur; bu kadınları küçük gören zihniyetlerle alakalıdır. Bazı ülkeler bu zihniyetteki kişiler tarafından yönetildiği için o ülkeler o tarz uygulamalarla yaşarlar. Kadını dini kullanarak aşağılamak da yanlıştır, p*rno gibi seks için kullanarak da...

Ama bu demek değil ki bu bütün erkeklerin yaptığı ve onayladığı bir durum. Kesinlikle öyle değil. Bazen erkekler kadınların çoğundan daha fazla savunurlar kadın haklarını. Kadını aşağılayan zihniyete karşı olmalı isyanın, genel olarak erkeğe değil.

Yargılara göre değil kendi değerlerine göre yaşa, yakın çevreni de o değerde insanlardan oluştur, mecburiyetten çevrende bulunan o zihniyette şahıslara da aldırma. Haklarını bilip onları savunur ve olmayan hakları da elde etmeye çalışırsan, kadın olmanın güzelliğini de yaşarsın. Ve tüm erkekler o zihniyette değil, kadına değer veren bir erkekle ilişkin olursa çok da sevilir, sayılır ve mutlu olursun.

İsyan etmek gerekir bazen ama boş isyan işe yaramaz. Somut bir şeyler yapmalısın, kendin ve kadınlar için.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Cinsellik kadının vücudunu satması değildir.

Ancak kadının toplumdak yeri ve kadın erkek ilişkileri arasındaki görüşlerinize büyük ölçüde katılıyorum. bir kadın olarak bu duyarlılığı göstermeniz sevindirici. Zira bu farkındalık öncelikle siz kadınların arasında yayılmalı.

Ancak bunu erkekten nefret eden cinsellikten nefret eden hale getiren sapkın bir feminist anlayışa kaymanız hem gerçekleri görme ve analiz etmede size yararlı olmayacaktır hem de sizin hayatınızı kötü yönde etkileyecektir.

"Kışkırtılmış erkeklik, bastırılmış kadınlık" kitabını okumamışsanız tavsiye ederim. Aslında kitabın içeriğinden daha çok adını beğenirim.

Maalesef erkeklerde kadınlarda bu toplum yapısında yetiştirilirken yanlış kodlanıyorlar. Kendi cinsiyetinden hoşnut ve barışık, karşı cinsle barışık, sağlıklı cinsel yaşamları olan bireylerin yetişmesi için kadın erkek eşitliği şart. Ama bunu bugün hemen sağlamak olanaksız.

Bizim gibi düşünenler için bile doğduğumuz günden beri işlenen bir çok şeyin hepsini söküp atmak çok zor.

Yine de kadının eşitlik mücadelesi sadece kadının değil erkeğinde mücadelesi olmalıdır.

Bu arada cinselliği yaşamak, sevmek, sevişmek hor görülecek değil yüceltilecek şeyler unutmayın.

1|0
    0|0
    • en sonki meb ugulamalarını duyduuz mu velilere sj gönderilmiş kızlarınıza sahip çıkın erkekleri ahat bırakın diyee o kitabıı nerden bulabilirim ya da netten okuma ihtimalim var mıı

• Sizin aklınız kıt. dışarıda bir sürü iti kopuğu vardır. Bu iti kopuğu sizden mi ders alacak? Kalkmış bana ders vermeye çalışıyorsunuz. Sen daha kızları kadınları tanımadan konuşuyorsun. O zaman sevgiline eşine mini dekolte giydir dışarıda gezdir.

• @unhappy20ben : şimdi dinle geri kafalı kardeşim. O iti kopuğu dediğin aynı senin kafada olup üstüne üstlük abazan kardeşlerimiz.

Ben hiç sevgililerime eşlerime mini ya da dekolte giydirmedim. Kendileri istedikleri zaman giydiler.

• İlk güncellemene cevap yazayım. Önce üşenme git Kuran ı oku ve gör. Cinsellikte kadına 2. sınıf muamelesi bile yapılmıyor hatta sırf doğurma üreme aracı olarak görülüyor.

1|1
    0|1
    • kuranı da okurm incili de okurum evratı da okuru her şeyi okumak gerek ben e kafadan sallamayı doğru buluyorum zaten

• Eeee biz ne dedik :))

• rkadaş da aynısını dedi katılıyorum 2nize dee

• İslam ülkelerini topa tutmuşsun da peki modern avrupa ülkelerinin düzenlediği güzellik yarışmalarına ne diyorsun? kadınları sadece iç çamaşırlarıyla insanların önünde yürütüp bedenlerini sergiliyorlar. bunun hiç bir mantıklı izahı yoktur. ve nedense feminist hareketler buna ses çıkarmıyor. kadınlar resmen seks objesi olarak sunuluyor. tabi burda çok büyük bir rant var. o yüzden işin içinde para dönüyorsa hiç bir değer ona engel olamıyor.

2|2
    0|0
    • Kesinlikle doğru tespit. Üstelik burada metalaştırılıp sergilenen kadın bedeni içinde bir çoğu çocuk. 16 -17 yaşında kızlar.

• evet aynen yaşları da küçük. ama bunlar modernlik adı altında millete yutturuluyor. bundan daha bariz kadına 2. sınıf muamelesi yoktur.

• burada sorunuz kadın bedeni üzerine olduğu için kadınlardan örnek verdim. erkekler için yapılanı da aynı değerlendirmeye tabi tutulabilir. ancak bu yarışmalarda zeka ile ilgili bir şey yok bildiğiniz gibi. sadece beden teşhir edilir. ve sonra da duyarız şu ünlü şahıs dünya güzellik yarışması bilmem kaçıncısıyla birlikte. resmen pazarlamadır bu. bence savunmak yerine tepki göstermeniz daha uygun bir kadın olarak.

• karşı çıkanlar olabilir fakat bu islamiyeti bilmediğimizden kaynaklanıyor islamiyette kadının evleneceği kişiyi seçme hakkı vardır kadın istemediği kişiyle evlendirilemez ikincisi kadın istemediği zaman kocası ona zorla sahip olamaz ama kocasınıda memnun etmek zorunda kocasıda onu memnun etmek zorunda erkekde karısını memnun etmek zorundadır yoksa erkek karısına zulm etmiş sayılır kadında kocasına zulm etmiş sayılır. umarım yeterli olmuştur

1|1
    1|0
    • kadın ve şeriatı oku ilhan aseliin hem kendi düşüncen hem de farklı düüncedeki kitpları oku araştır bence tektiplii okumak insanı geliştirmez

• şimdiki medeni kanuna göre almıya bilir zaten kendin söylemişsin mini etek giyiyorum yanıma gelen erkek direk cinselliğe giriyo diye kişinin kılık kıyafeti o kişinin şahsiyetini gösterir demekki sen kıyafetinle o izlenimi veriyordunki sana öyle davranıyorlar hiç lafı oraya bura dolandırıp sızlanma feminist ayaklarına takılma şahsiyetini koy ortaya bak ozaman millet yaklaşıyormu o şekilde

• ne alaka ben isediğimi giyerim karakterimle kıyfetim ne alk mini giyenle şerefsiz mii

• İslamda kadın ikinci sınıf görülmüyor aksine en başta dediğin gibi istismar edilmesinin kullanıp atılmasının önü kesiliyor kadına bir et parçası gibi muamele edilmesin diye örtünme emredilmiş

Bir kere fikirlerin yeterince olgunlaşmamış sağdan soldan duyduğun şeyleri yeterince özümseyememişsin bence tek tek daha güzel bir şekilde yaz tartışalım

1|0
    1|0
    • SAÇMALIK DİĞER ÜLKELERDEKİİ ALGYI DA GÖRÜYORUZ İSLAM ÜLKELERİNİ DE KADIN NEDEN ÖRTÜNSÜN YAA SİZ ÖRTEREK KADININ VÜCUDUNU DAHAA DA TEŞHİR EDİYORSUNUZ FARKINDA DEĞİLSİN kapalılık dahha merak uyandırırr üselik rkek örünsün ne die kadıın örtünüyor sehpa mı üsünü örtsün zırvalık dediğin arap ülkelerinde i erkek neden 8 10 kadınla evlenip haem kuruyor üstelik en küçüğü 13 12 yaşndaa bu mu ahlak alayışınız

• yukardaki yorumları oku kuranı kerimi okuyup yorumlıyanlar var islamla ilgili fikilerini beyn edenler varr

• Çok fazla yorum var hangi birini okuyayım bana kişisel olarak rahatsız olduğun yeri müsaiti olunca yazarsın tartışırız

• memleket mal dolu ve kanunlar bunları tetıklıyor ne ar kalmiş nede saygı kalmiş 3 gun once bir kıza 14 yayında 5 kişi tecavuz etmiş 4 gun boyunca bir insaatta içlerinden sadece bir kişi ceza aldı boyle adelet olurmu

1|1
    0|1
    • yaa bebeğe tecavüz edildiii sonra hayvanlara daediliyorr bu ne kii yapan erkek

• malesef dogru onları insan sınıfına almıyacaksın direk kursuna dizecen mezara bile koymıyacaksın çoplukge atacaksın,kanunlar laçka

• 0|0
    0|0
  • bu kafayı değiştirin erkekler bir kadının kendısıne teslim olmasından hoşlanır ancak ana fikir sadece cinsellik olsa millet kendini yorup sevgili yapma evlenme gıbı zahmetlere katlanmaz. genele eve gıder hem daha ucuz hem daha kolaydır.

0|0
    0|0
  • karşılıklı zevk alındığı için seninle aynı fikirde değilim kendini satana o* denir

0|0
    0|0
    • erkek adamın vücudunu satması diye bişi yyok hep kadın iin kulanılıyor sorun buu

• hacı kadınlar veriyor bana niye kızıyon

• işte kadınların yarısı salak

• Sen kimseyi sevme tamam mı kimseyi isteme .. Evlenmek bile aykırı sana demi çocukları sevmiyorsun,insan istediğiyle birlikte olamaz demi.. Seni düşüncen böyle birde böyle düşün ..

0|0
    1|0
    • OLUR NİYETİM O ZATEN

• Sen onlara denk gelmişsindir belkide

• bilmem sade bir arkadşım çok farklı ötekiler aynı kafaaa

• kiminle yattığın çok önemli.az da olsa seksin kadını aşağılayan bir aksiyon olmadığını düşünen erkek de var.

0|0
    0|0
  • Erkekler olmadanda siz bir hiçsiniz ama ?

demekten kastım tabi sen haklısın ama erkeklerde öyle bir özgüven vardır :S

0|0
    0|0
  • din iman kadınlar vucutlarını kendi istismar ediyo, her yerde görüyoruz yalanmı elvicdan :/

0|1
    0|0
  • gayet uzun ve güzel bir şekilde yazmışsın tebrik.

çok uzun cevaba gerek yok, sevdiğin kişi ile huzur içinde aile olduğunda göreceksin ki kadın baş tacıdır sekste.

0|0
    0|0
  • İslam toplumlarında kadınlar 2. sınıf muamelesi görmüyor. Bizlerde namus, ahlak var. Ama başka yerlerde yok. Daha erkek bile değilsinki bizi anlayasın. Yaptığın tek şey önyargı yapmak. Bir baba kızının akşam vakti dışarı çıkma dese. Hemen önyargı yapıyorsunuz. Erkekler çıkıyor neden kızlar çıkamaz gibisinden. Oysa baba oğluna da gece vakti dışarı çıkmasına izin vermez. Çünkü başına birşey gelir diye. Ama belli bir yaştan sonra artık kendisini koruyabileceğinden karışmaz. Kızsa koruyamaz bu yüzden onu korumak ister. Ama sizler fesatsınız işte. Sizler provokatifçilersiniz. Müslümanları, İslamı karalamaya çalışıyorsunuz. Oysa Hristiyanlara da gidin bakın. Asıl p*rnolar onlardan çıkıyor. Yayınlarında çıplak kadınlar kullanıyorlar. Zinayı gösteriyorlar ve özendiriyorlar. TV'lerde hep zina gösteriyorlar ve bu çok normalmiş gibi göstererek özendiriyorlar izleyenleri. Onlar işte bu ahlaktan yoksun oldukları için aile diye bir kavramları yok. Bu yüzden de kökleri kuruyorlar. Nüfusunu artırabilmek için çocuk yapın diye para veriyorlar. Ama onlarda aile anlayışı, ahlak olmadığı için zina yapıyorlar ancak. İşte siz de islama bunları getirerek bizleri kurutmaya bizlerin ahlakını yok etmeye çalışıyorsunuz.

1|1
    3|1
    • aynı şey araplard da va islam ülkeleinde de var irandaa kadınlara göserilen eziyyetler mi desek aaplarda kız çocuklarını sünnet etirmek mi desekk her türlü ilik mevct her inanışda muhakkak kii farklı olumlamalar var ahlak anlyşı herkes için farklıdır rkek iin ahlak namuss kendi namusu değilll karsının eşininn çocuğunun 2 bacak arasıdırrr kendi namusunu başkalarının vücudu görür kendi bedeninii saf dışı bırakır erkek

• siz de bir kadının kaşısında nasıl davanılağını diek bir tarafınız kalkıyorr

• Ne yazdığın anlaşık değil.?

• haklısın..sosyalist insanlarla takıl. böyle bir durum olmaz. böyle düşünenler yobazdır zaten.

0|0
    0|1
  • Siz bizim seks makinamizsiniz asdasasa:-D:-D

0|1
    3|1
    • iğrençsin işte bu yüzden iğreniyorum sizden

• ne var bunda ihtiyacımızi gideriyorsunuz

Kızlar Ne Diyor 2

• Kiza yasak erkeye serbest diye birsey yok erkeyinde örtünmesi gereken yerleri var kadininda erkek eve bakmak zorunda kadin erkeyini mutlu etmesi gerekir zina ise her iki taraf icin de gecerli sadece toplumuz bunu böyle görmüyor islama göre her iki taraf icinde yasakdir hee acikliga gelirsekde kizlarimiz zaten erkeklerden daha aciklar

1|1
    1|0
  • Tatlim islamin etkisi bunlar hep. Tum islam ulkeleri bu sekilde ya dinin ya insanlarin eksigi. Bunu musluman bir bayan olarak soyluyorum kadinin islamdaki yeri bu maalesef 2. İnsan konumunda. Kadin icin iyi seyler varsada kotu seyler daha fazla islamda

2|1
    0|2
    • iştee neden böyle arap ve islam ülkelerinde kadın hep ezikk hep aşağılık pozisyonunda giyim kuşam her bir haltına karışılıyor

• Ya senin kafan resmen güzel! bunu kalkmış ben mi dedim! Geziyorsa gezsin banane! Hiçbir islam kadını 2. plana attığı yok. Ama sizler İslam'a çamur atmak için biri dedi mi hepsini genelliyorsunuz.

• yaw he heeee

Yükleniyor...