Kız arkadaşımda bir sorun var mıdır?

Sevgilimle cinsellik konusunda yaşamadığımız bişey yok haliyle herşey rahat rahat konuşuluyo dikkatimi çeken bir konu var bu kız 17 günde bir regl oluyo ve tam 10 gün sürüyo okulda internette sağda solda hep 28 günde bir diye duyduk öğrendik yanılıyomuyum ? bu hatunun geleceğim olmasını çok istiyorum e ister istemez aklıma takıldı bir problem olma şansı var mıbayanlar yardımcı olursanız sevinirim..

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• "bu hatunun geleceğim olmasını çok istiyorum" seni takdir ettim doğrusu. Birlikte gitmekten söz et git görün demekten ziyade birlikte gidelim demen daha iyi olabilir. benimde buna benzer bir problemim var erkek arkadaşım olacak şahısın hep dilinde gidelim kontrole falan ama hep dilinde hadi gidiyoruz ben ayarladım randevu vs bütün angaryaları hallettim doktor bizi bekliyor dese gideceğim ama tık yok. Sen bunu yap o ikna olur. Geçmiş olsun.

1|2
    0|0
    • Çoook teşekkür ederim için zaten kist ihtimalini duyduktan sonra gitmeme ihtimali yok beni seviyosa gidicek çünkü kendimden çok ona değer verdiğimi ve onu kendinden çok düşündüğümü bilir triplerime gelemez :)

• İstemeden büyük bir pot kırdım .s Özür dilerim , Umarım gönlüne göre birini bulursun :)

• hayır sorun değil :) amin teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 4

• 17 gun cok az sagliksiz bir sure ve cok uzun

doktora gitmesi gerekli

kist olabilir

0|2
    1|0
    • Kesinlikle götürcem :)

• Doktora gitmeye çekiniyo zorla götürcem e ailesini telaşlandırmakta istemez yani yoksa ailesi bugüne kadar götürürdü.. Aslında koca kız kendi gitmeli ama çekingen neyse umarım bir sıkıntı cıkmaz

• Gecmis olsun...

• reglin bitisinden itibaren değil ilk gününden itibaren 28 gün 10+17=27 bikaç gün oynama olabilir

0|0
    0|0
  • ne düşünceli erkeler ve ne şanslı kızlar var...imrendim ne yalan söyleyim.

soruya gelince benimde bu tarz bir sorunum oldu dr kişiden kişiye değişeceğini söyledi. spiral vs varsa o da etkiler ama normal menstrüasyon döngüsü bu şekilde de olablir

0|3
    0|0
    • Herkesin gönlüne göre biri çıkar umarım çok beklemezsin :) Tıbbi terimlerden pek bişey anlamadım bizim hanımı götürünce görücez bakalım ne çıkcak umarım ters bişey olmaz ve kişiden kişiye değişen normal bir durumdur

• umarım öyledir. sağlıklı günler

• Teşekkürler

• Normal değil, doktora görünsün... Kist falan olabilir her ihtimale karşı görünmesinde fayda var..

0|2
    0|0
    • Bu sürekli olan bir durum dikkatimi çekti dile getirdim istersen bir görün diye fakat doktora gitmeye çekiniyo bende ksde sorcam sorcam diyip unutuyodum bu kist ciddi bir probleme yol açarmı :S

• Rica ederim, umarım ciddi bir şey yoktur.. Geçmiş olsun.

• Umuud ediyorum ki öyledir .. Çok sağolun..

Erkekler Ne Diyor 3

• Sağlıkta sorsan daha iyiydi. Kadınsan rahatsızlık olabilir. Doktora gitmeli.

0|1
    0|0
    • arıza çok arkadaşım senin yorumun altında yazan arkadaş gibi kafa ütülesinler istemedim. Doktora gidilecek kesinleşti artık ..

• Bu soruyu sorma amacın kızın saglıgını düsünüyo olman mı ? Yoksa o günlerde iş göremiyor olmasımı :D te allam ya

0|0
    5|2
    • Beynim önümde gezmiyorum birader sen ve senin gibiler gibi 1 hafta 3 gün ilişkiye girmeyince ölmüyorum regl olunca ilişki dışında şeyler yaşanılmıyomu ? boş boş konuşma işine bak..

• Öncelikle 17 gün nasıl ? Yani bitişinden sonra 17 gün mü yoksa başlangıçtan itibaren 17 gün mü? Eğer başlangıçtan itibarense çok anormal bir durum.Eğer bitisinden itibarense 17+10 =27 gün yapar.O internette yazan 28 gün olayları felan, adet hesaplaması yani adetin başlangıcından itibarendir.1.günden 27 gün sonra tekrar regl olursun yani.

Yanlışsam düzeltin bayanlaar :)

0|0
    0|0
    • Regl olup bittikten 17 gün sonra tekrar regl oluyor . 28 günde bir regl olmakmış ama o işin doğrusu işte.. Bu anormal olan

• Normal o zaman. 28 günde bir regl dedikleri regl'in başlangıcından itibaren 28 gün yani 10(regl)+17(regl olmadığın) = 27, 28.

Yükleniyor...